Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Aktualności / Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez repres1 dnia Dzisiaj o 15:11:17 »
Jeśli jest szansa uzyskania 6-10 mln zł (a jest), to warto zaryzykować.
Który gospodarz, który przedsiębiorca nie poczekałby z inwestycją, gdyby widział szansę na dofinansowanie jej w kilkudziesięciu procentach? Bo "trzeba szybko"? Szybko to trzeba było 5 lat temu. Teraz już nie musi być szybko.
2
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez repres1 dnia Dzisiaj o 14:41:25 »
Nie przesadzajmy z tym "kozłem ofiarnym". Czegoś jednak od trenera trzeba wymagać. Jeśli nie wyniku, to chociaż stylu  ;D
Ja nie wymagałbym ani wyniku, ani stylu, gdybym doczekał się łubudu z zagrywki. Nawet tego się nie doczekałem.
Nie interesuje mnie skład w postaci "Wygraj Ligę!". Interesuje mnie stworzenie drużyny. Trener reprezentacji siatkarskiej ma na to bardzo dużo czasu.
Właściwie jedynym zarzutem w stosunku do Antigi było to, że nie wziął Możdżonka a wziął Nowakowskiego. Potem pojawił się drugi zarzut (bardziej domniemany niż wypowiedziany): grał Łomacz, a powinien grać Drzyzga. Delikatnie mówiąc, zarzuty o kant ... rozbić. Z całym szacunkiem i szczerym uznaniem dla Możdzonka, ale nie był on w stanie uratować wyniku reprezentacji na IO. Ten drugi zarzut... Stefan widział to, czego nie chcieli widzieć inni.
No i przyszedł De Giorgi. Podobno na 4 lata. Z jakimś pomysłem na te 4 lata? Z jakąś oceną tego, co sam widział w LŚ? Z jakimiś wnioskami po Memoriale Wagnera?
Z tych dwóch imprez do zapamiętania były jedynie mecze z Brazylią (LŚ) i Rosją (MW). Można sobie lekceważyć te mecze, ale obraz nie kłamał. Gdyby z tych dwóch meczów wydobyć jednego zawodnika, to byłby nim Olek Śliwka. Zbawca? Raczej nie. Tylko jakoś zestaw: Śliwka-Szalpuk-Łomacz-Kaczmarek-Kochanowski chciało mi się oglądać, a zestawu: Kubiak-Kurek-Drzyzga-Konarski-Bieniek nie chciało mi się oglądać. Podkreślę, że nie znam się na siatkówce. Znam się jedynie na oglądaniu siatkówki.
Czy "mój" zestaw osiągnąłby lepszy wynik? Musiałby się mocno starać, żeby osiągnąć wynik gorszy. Czy prezentowałby lepszy styl? Prezentowałby inny styl.
Wkrótce ponarzekamy sobie na Olka Śliwkę, więc nie będę robił z niego podpory reprezentacji. Czy wziąłbym do Resovii Kubiaka zamiast Śliwki? Nie. I wiem dlaczego. Bo nie mógłby wtedy w Resovii grać Bartman, który i tak w Resovii nie zagra i na którego w reprezentacji też nikt nie postawi.
3
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A :) dnia Dzisiaj o 10:23:40 »
Fefe działał bardzo asekuracyjnie. Powołał tych co każdy by powołał. Sklad jak z wygraj ligę. Sami najlepsi. Reszta nieobecnych usprawiedliwiona. Minimalne kontrowersje i to tylko na ławce rezerwowych.
4
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leon dnia Dzisiaj o 09:32:06 »
Jak to w siatkówce...lubi być przekornie.
Najpierw, budząca wiele kontrowersji, decyzja o zatrudnieniu Antigi. Trenerski żółtodziub na selekcjonera takiej reprezentacji? Niebywałe! No i mieliśmy równie niebywały sukces.
Potem decyzja będąca dla wielu oczywistą oczywistością, czyli zatrudnienie Fefe. Nie przypominam sobie jakichś głośnych nazwisk, które taką decyzję by kwestionowały. I co? I klapa.
Pewnie, że właściwy ciężar problemu tkwi gdzie indziej. Dlaczego się o nim prawie w ogóle nie mówi? W ostatniej audycji RC też jakoś tak Boguś skupił się na dokopaniu Ferdynandowi. Cóż, znam wielu innych trenerów, którym dawano o wiele więcej szans...
I z innej perspektywy...sprawa Przedpełskiego wygląda coraz bardziej kuriozalnie. Były prezes działa dalej, mimo ciążących wciąż na nim zarzutów. Nie wiem, czy jest winien, czy nie. Z gloryfikowaniem jego osoby raczej bym się wstrzymywał. Jednak...jak długo można pod czyimś adresem podtrzymywać dość poważne oskarżenia i gromadzić materiał dowodowy? Albo się coś ma, albo nie. Swoją drogą...brak presji i poparcia ze strony tzw. środowiska, też są dość wymowne.   
5
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A :) dnia Dzisiaj o 08:29:37 »
Zwolnić trenera to najprostsza rzecz. Ot znalazł się kozioł ofiary i odtąd będziemy żyli długo i szczęśliwie. Choć każdy znający się na siatkówce wie, iż problem jest bardziej złożony a to co było to jest skutek pewnych rzeczy i działań które były wcześniej. 
6
Aktualności / Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leon dnia Dzisiaj o 08:04:38 »
I tego się obawiam...ewentualna odmowa przyznania dotacji przez ministerstwo może być usprawiedliwieniem dla władz miasta. Mama nadzieję, że nie jest to kolejny etap "gry na zwłokę".
7
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez repres1 dnia Wczoraj o 22:20:26 »
W pierwszym sezonie trenerowi reprezentacji wolno wszystko. De Giorgi nie skorzystał z tej okazji i wlaściwie nie zrobił nic.
"Ciężka praca"? Do cięzkiej pracy wystarczy nadzorca. Praca powinna być mądra.
Antidze udał się Mika. De Giorgiemu nie udał się nikt.
Jak grała Polska? Jeśli ktoś widział Resovię w dwóch ostatnich sezonach w LM, to Polska grała podobnie: niby było kim, ale nie było z czego.
Smuci przede wszystkim brak pomysłu.
Tak jakoś nijako. Nawet współpracy rozgrywający-środkowi nie udało się poukładać.
No dobrze, powtórzę plotkę, o której mówi wielu: podobno najwięcej napaskudził w kadrze duet Kubiak-Drzyzga; podobno reszcie odechciewało się wszystkiego. Jeśli Bartman został sklasyfikowany poza sześćdziesiatką przydatnych dla kadry...
Otwieramy nowy rozdział. Nowy trener będzie miał komfort, bo oczekiwania kibiców nie będą zbyt wygórowane. Wszyscy będą czekać na Leona. Już dziś można powiedzieć, że wybrany trener to dziecko szczęścia: niewielkie (stosunkowo) wymagania kibiców + najlepszy siatkarz świata.
8
Rozgrywki międzynarodowe / Odp: Reprezentacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dude dnia Wczoraj o 19:24:22 »
2+2=1? Adieu Seniore Fefe. No coz, chyba mozna bylo sie tego spodziewac, zwlaszcza patrzac na teksty/wypowiedzi Pana Kmity.
9
Aktualności / Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez madlark dnia Wczoraj o 17:12:35 »
ministerstwo Ferencowi powie nie :P
10
Mecze / Odp: Sparingi 2017
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maxel10 dnia Wczoraj o 11:57:11 »
Sparing bardzo udany i atmosfera równiez :) Napewno wielki plus dla Sliwki,Jochena oraz Elvisa(niesamowity walczak).Jest jeszcze kilka elementów do poprawy jak chociazby dokładne wystawy do Jarosza.
Czekamy na sezon :)

Składy zespołów:
Resovia: Lemański (13), Tichacek (1), Jarosz (10), Krastins (10), Śliwka (17), Możdżonek (15) Rusek (libero) oraz Kędzierski, Schöps (17) i Masłowski (libero)
Strony: [1] 2 3 ... 10