Autor Wątek: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!  (Przeczytany 89747 razy)


Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #141 dnia: Lipca 26, 2014, 20:12:44 pm »
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/waldemar-wspanialy-jestem-oburzony-to-jest-najwazniejsza-impreza-w-historii-polski/m3tmh

Zrobiło się nerwowo w wielkiej rodzinie siatkarskiej. Oj Walduś nie będzie już znakomitym trenerem, jedną z wyroczni Polsatu. Polsat się zorientował , że jest dojony z pieniędzy i powiedział stop zachciankom  Opalonego i jego dworu  8) . Prędzej czy później musiało do tego dojść.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #142 dnia: Lipca 29, 2014, 11:30:53 am »
Coś nie rozumiem ... to znaczy że mecze będą Polsatach Sport i Sport Extra czy bedzie ten nowy kanał ??

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #143 dnia: Lipca 29, 2014, 11:59:15 am »
Coś nie rozumiem ... to znaczy że mecze będą Polsatach Sport i Sport Extra czy bedzie ten nowy kanał ??
Abonenci Polsatu Cyfrowego tez zostaną zrobieni w bambuko. Nieważne, czy masz Polsat Sport/News/Extra i tak dodatkowo trzeba będzie płacić. Ja nie będę. Olał reprę. Ważne że na Podpromiu mam swoje krzesełko  8)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #144 dnia: Lipca 29, 2014, 13:15:07 pm »
Nieważne, czy masz Polsat Sport/News/Extra i tak dodatkowo trzeba będzie płacić. Ja nie będę. Olał reprę. Ważne że na Podpromiu mam swoje krzesełko  8)
A co z Waszym patriotyzmem? Przecież reprezentacja Polski jest najważniejsza.
Od zawodników oczekuje się, że poświęcą wszystko dla reprezentacji, a Wy chcecie pożałować tych paru marnych złotych, żeby wspierać kadrę narodową?
Jeszcze nie zapomniałem awantury i gwizdów po decyzji Wlazłego, że nie będzie grał w reprezentacji. Od Wlazłego oczekuje się, że będzie ryzykował zdrowie (czyli w konsekwencji swoje pieniądze i to duże pieniądze), bo przecież "patriotyzm", "ojczyzna", "zaszczyt", a samemu, żeby wyłożyć odrobinę grosza na uczestnictwo w tym "patriotyzmie", "ojczyźnie", "zaszczycie" to już nie? Za odmowę gry w reprezentacji chce się karać po to, żeby ktoś mógł prywatnie doić forsę?
Bo jeśli się przedsiębiorcy (koncesjonowanemu, a więc takiemu, któremu państwo może narzucić większe obowiązki) Solorzowi nie opłaca się, to on może mieć patriotyzm gdzieś, bo jest przedsiębiorcą? To przyjmijcie do wiadomości, że zawodnicy też są przedsiębiorcami. Tak, tak, są przedsiębiorcami.
Czy to wszystko aby nie śmierdzi powszechną hipokryzją?
Żeby było jasne: nie mam pretensji do Solorza, nie mam pretensji do KChudz (sam nie zamierzam kupować transmisji), mam pretensje do gwiżdżących na Wlazłego. Do dziś nikt z gwizdaczy nie zdobył się na słowo "przepraszam".
No to przystępujcie do patriotycznej akcji wykupywania transmisji i patriotycznego dofinansowywania Polsatu i Solorza.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #145 dnia: Lipca 29, 2014, 13:45:25 pm »
Do dziś nikt z gwizdaczy nie zdobył się na słowo "przepraszam".

Przepraszam.

 8)
Transmisji i tak nie wykupię  :o
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2014, 13:47:15 pm wysłana przez KChudz »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #146 dnia: Lipca 29, 2014, 14:11:56 pm »
Spokojnie, decyzje chyba jeszcze nie zapadły. Jeśli wprowadzą płatny mundialowy kanał, to stracą więcej niż zyskają. Po pierwsze reklamodawcy nie będą zainteresowani kodowaną reklamą, po drugie abonenci zapamiętają tę życzliwość Polsatu, przy ewentualnym przydłużaniu umowy (sam pierwszy zakończę tę współpracę). Myślę, że w ostatniej chwili, Polsat pokaże jak jest dobrotliwy i mundial puści w swoich kanałach tj. w otwartych mecze Polaków, a w sportowych resztę meczów.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #147 dnia: Lipca 29, 2014, 17:18:01 pm »
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/mariusz-wlazly-nie-stawiajcie-na-mnie-krzyzyka/znbyw

Bardzo sympatyczny ten wywiad z Mariuszem. Oj, już chwilę temu zmieniłem zdanie o tym zawodniku, na pozytywne. Zasłużył sobie na to. A, że nas sprał w finale. To nie jego wina, że daliśmy się obić. Nie myślę mieć kompleksów na punkcie Szampona z tego powodu. 

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #148 dnia: Lipca 29, 2014, 20:02:53 pm »
#repres1
Ja bym nie łączył dobra kadry z tym co robi Polsat. Na tym etapie, Polsat może co najwyżej zaszkodzić siatkówce jako takiej.
W 2009 roku na fali Euforii po zdobyciu Mistrzostwa Europy, TV Polsat nabyła pakiet pt. MŚ w siatkówce za dużą kwotę 15 mln Euro. Kwota była tak duża, iż federacja przekazała wszystkie prawa marketingowe do tej imprezy. To była decyzja biznesowa, biorę cały pakiet i zajmuję się jego sprzedażą. Mogę na tym zarobić ale mogę i stracić. Któż to podpisał i ktoś to wcześniej przymyślał. Na tym drogi kadry i Polsatu się rozeszły. PZPS jako partner i organizator dostał z centrali cześć tej kwoty, którą zapłacił Polsat na organizację. Nie było to całe 15 ale też znaczna kwota. Do współpracy pozyskano tez kilka samorządów, które zamiast kasy na drogi przeznaczyło to na "promocję przez siatkówkę". Dodatkowo do imprezy odrzuciło się ostatnio ministerstwo sportu. Są jeszcze sponsorzy kadry tacy jak Adidas, Plus i Orlen którzy też swoje dodają. Kolejny zastrzyk gotówki to bilety. Są najdroższe na świecie na imprezę związaną z siatkówką. Nigdzie nie trzeba płacić tyle co w Polsce i to pomimo iż odbywają się na dużych obiektach i wszystko bilety na mecze kadry się sprzedały. Trudno mi uwierzyć, iż budżet parę dziesięć milionów PLN nie pozwala kadrze funkcjonować. Nigdy w Polsce tyle pieniędzy na jedną imprezę nie zostało przeznaczone.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #149 dnia: Lipca 29, 2014, 20:30:50 pm »
Co do TV Polsat, trudno założyć iż ludzie tam pracujący nie znają się na siatkówce. Można powiedzieć, iż na siatkówce zjedli zęby i znają wartość rynkową tej dyscypliny. Wiec trudno założyć iż aż tak bardzo się pomylili. A jednak. Pan Kmita i spółka nie płacili za swoich prywatnych pieniądzy. Ta kasa poszła od abonentów, którzy płacą ale i wymagają. Ta kasa juz raz od nas poszła na tą imprezę. 8 teraz mamy płacić drugi raz? Cokolwiek oni zdecydują, to i tak muszą ten sygnał wyprodukować dla innych stacji. Może być sytuacja, iż za granicą widzowie będą to oglądać w otwartych kanałach TV a Polacy którzy cała ta imprezę sfinansują takiej możliwości zostaną pozbawieni. My już zapłaciliśmy te 15 mln w 2009 roku.
Co się zmieniło od 2009, iż nagle ta impreza się nie opłaca :
1. Poziom sportowy. Kadra to nie są już ME. Wygrana LS w 2012 nie napedziła koniunktury, a sama kadra zanotowała regres i nie gwarantuje sukcesu. Tylko czas antenowy w walce o medale jest bardzo cenny. Wtedy jest duża widownia, która napędza rynek.. A obecna kadra nie gwarantuje walki o medale. Ile widzów przyciągnie mecz Polska -  Rosja w finale a ile Włochy -  Brazylia. Nie trzeba być specjalnie znawcą, aby sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pieniądze kochają sukces, w porażkę mało kto chce inwestować (wyjątek piłka nożna)
2. Zakup Plusa przez Polsat. Łatwiej się pozysliwało kasę, jak Plus był osobną firmą. Po przejęciu przez Polsat obcięte o połowę kasę na siatkówkę.
3. Zakup praw do MŚ w Rosji. To też kosztowało, a kasy specjalnie nie przybyło.
4. Spadki na rynku reklamy. No cóż, kryzys jest to i wydatki spadły.
5. Zamieszanie z transmisją. Kto rozsądny zdecyduje się kupić czas na reklamy, jak jest ryzyko zakodowania? Sami działacze ich odstraszają od tego. Zmiana strategii na straszenie nie pomogła a i zniechęciła tych najwierniejszych.
Mam wrażenie, iż Pan Kmita po tej imprezie odejdzie ze stanowiska. Ktoś głową zapłaci za to zamieszanie.