Autor Wątek: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!  (Przeczytany 89942 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 19, 2014, 16:46:41 pm »
Dla Stefana bardzo ważne jest przyjęcie. Na Memoriale Igła przyjmował bardzo dobrze. A gra Igły z Rosjanami było wypadkową właśnie stabilnej gry Krzyśka w tym elemencie. Nie wierzę, że na mecz ze Sborną Antiga wystawił słabszego zawodnika w przyjęciu. Do tego Igła we wczorajszym meczu grał świetnie. Poza tym Zator w meczu z Serbią nie wytrzyma presji. On wchodząc na stadion będzie już ugotowany. Reasumując, jeżeli w ciągu tych 11 dni, które zostały do mundialu, nic znaczącego się nie wydarzy stawiam na Igłę.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 19, 2014, 17:11:06 pm »
Do niedawna większość (jak nie każdy) zakładał, że w szóstce będzie Kurek, którego trzeba wspomagać w przyjęciu, teraz mamy przyjmujących wyrównanych w elemencie przyjęcia, mniejszy kawałek parkietu do pokrycia zwiększa szansę na to, że Igła da radę w przyjęciu, dokładając obrony, jego mentalność i doświadczenie nie wyobrażam sobie dlaczego Zatorski miałby grać...

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 19, 2014, 21:31:17 pm »
Muszę przyznać że Stefan z tygodnia na tydzień coraz bardziej zaczyna mnie się podobać w roli Trenera. Albo inaczej: para Antiga - Blain zyskuje coraz bardziej w moich oczach.
Stefan pokazuje, że nie brakuje mu odwagi. Najpierw rezygnacja z Kurka, a wczoraj ku mojemu kompletnemu zaskoczeniu postawił na Ignaczaka i Zagumnego. Myślę, że 9 na 10 osób przed meczem w ciemno wskazywało Drzyzgę i Zatorskiego. Owszem, Guma wczoraj słabiutko (te żałosne procenty naszych skrzydłowych w ataku to głównie "zasługa" Zagumnego) ale bardzo szybko zareagował i już w pierwszej fazie 2go seta zdecydował się na zmianę z Fabianem.
I tak sobie teraz myślę, że ....... Stefan - w odróżnieniu od naszego Andrzeja - nie jest chyba tak przywiązany do sztywnych schematów, a na pewno nie jest tak głupio UPARTY. Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować, ale mam nieodparte wrażenie że Andrzej w swoich decyzjach (nie wiem w jak dużym stopniu) kieruje się sympatiami i antypatiami oraz osobistymi uprzedzeniami w stosunku do danego zawodnika. U Antigii jak na razie tego nie widzę, i oby tak zostało do końca. Myślę i mam taką nadzieję, że jednak w tych kluczowych meczach MŚ będziemy grać Ignaczakiem na libero, co jeszcze w trakcie LŚ zupełnie się na to nie zanosiło. O czym to świadczy? O tym że Stefan (albo para naszych Trenerów) głupi i ślepi nie są. Ignaczaka można albo kochać albo nie lubić (należę do tych drugich) ale ślepiec widzi że przy Zatorskim obrona jest w sferze abstrakcji.

I na koniec, bardzo odważna teza: uważam że bez względu na wynik MŚ para Antiga - Blain zasługuje na to żeby ciągnęli ten wózek do IO, albo jeszcze dłużej.

Ps. W przyszłym sezonie życzyłbym sobie ciut więcej Antigi w Kowalu. Tylko tyle i aż tyle.
Ps1. O wypowiedzi Bartmana nawet nie chce mnie się pisać ::). Bartuś ikona? Jaka qwa ikona >:(? To w takim razie co napisać o Zagumnym czy Ignaczaku? Zbysiu, Ty i Bartuś chyba pomyliliście dyscypliny i tenisem powinniście się zając a nie najbardziej ZESPOŁOWĄ z ZESPOŁOWYCH gier. Kurkowi już się dawno w dvpie poprzewracało i odkąd pamiętam zawsze miał do tego inklinacje, gvwniarz jeden >:(!
Ps2. Igła lepiej skoncentruj się na rywalizacji z Zatorskim bo jak Cię nie lubię to będziesz nam potrzebny na MŚ jak nigdy dotąd. Więc, zajmij się robotą i wygryzaniem Zatorskiego a nie wypisywaniem solidaryzujących "pierdół" na FB. Jakoś nie widziałem wpisów innych Reprezentantów, więc ......
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 21:52:48 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 20, 2014, 20:13:54 pm »

Ps1. O wypowiedzi Bartmana nawet nie chce mnie się pisać ::). Bartuś ikona? Jaka qwa ikona >:(? To w takim razie co napisać o Zagumnym czy Ignaczaku? Zbysiu, Ty i Bartuś chyba pomyliliście dyscypliny i tenisem powinniście się zając a nie najbardziej ZESPOŁOWĄ z ZESPOŁOWYCH gier. Kurkowi już się dawno w dvpie poprzewracało i odkąd pamiętam zawsze miał do tego inklinacje, gvwniarz jeden >:(!
Ps2. Igła lepiej skoncentruj się na rywalizacji z Zatorskim bo jak Cię nie lubię to będziesz nam potrzebny na MŚ jak nigdy dotąd. Więc, zajmij się robotą i wygryzaniem Zatorskiego a nie wypisywaniem solidaryzujących "pierdół" na FB. Jakoś nie widziałem wpisów innych Reprezentantów, więc ......

Dzizas, Pablo, wyluzuj. Po co tyle nerwów?
Można się nie zgadzać z Bartmanem, ale.. To właśnie z Bartoszem w składzie zdobyliśmy najwięcej medali. Tak, tak, właśnie z tym gówniarzem. To, że robi się za gwiazdę dla mnie osobiście nic nie znaczy - bo co z tego? Nie ma do tego prawa? Jasne, Juantoreną czy Zajcevem to on nie jest, ale jednak za COŚ ten kontrakt w Maceracie dostał - i nie były to zapewne piękne oczy.
Czy bez Bartosza możliwe byłyby te wszystkie sukcesy? Śmiem wątpić. Wystarczy przypomnieć sobie co było rok temu, kiedy Bartosz z formą był w lesie.. Dziecinne błędy, zagubienie, kompletny brak wyczucia.
Ja nie wywyższam Bartka, bo jak mówię, do wielkiej gwiazdy mu jednak brakuje, ale.. Jaka reprezentacja taka 'gwiazda'. Przykro to mówić, ale mimo wszystko nasze sukcesy to w głównej mierze zasługa Bartka. (Tak, tak, wiem, siatkówka to gra zespołowa, a Juantorena wcale sam nie wygrywał spotkań, podobnie jak Milijković ;) )
Zadam jedno pytanie - czy my w chwili obecnej mamy zawodnika na wysoką piłkę? Ok, mamy Buszka który jakoś sobie radzi z tego typu piłkami, podobnie Kubiak. Ale to nie są jednak zawodnicy stricte na wysoką piłkę. Oni bazują głównie na piłce szybkiej - nie znaczy, że banalnie łatwej. Kurek bazował przede wszystkim na zasięgu i piłkach z których zrobić się nic nie dało.
No, a potwierdzeniem moich słów może być fakt, że chociazby w Memoriale nasze przyjęcie ze słabym (podobno  8) tymi który przyjmować nie umie zbytnio ) Ignaczakiem było świetne, a piłek nie miał kto kończyć. Piłek.. rozegranych, o kontrach nie mówię, bo w pewnej chwili wyglądało to wręcz katastrofalnie, a obronę mięliśmy całkiem niezłą.
Nie wiem jak wygląda OBECNIE forma Bartosza Kurka. Wiem jedynie, że Antiga kłamał mówiąc, że zadecydowała JEDYNIE efektywność. Kłamał, bo Mielewski 'troszkę' powiedział na ten temat. Wobec tego nie wierzę do końca w to, że Kurek przegrał rywalizację od tak..
Kurek niepokorny? Całkiem możliwe. Bartman też taki jest, ale złośliwość to podobno cecha ludzi inteligentnych. Jednakże nie zapominajmy, że bez tych niepokoronych Włosi, Brazylijczycy, Serbowie czy Rosjanie pewnie nigdy nie byliby najlepsi. No chyba, że bez Zajceva, Feia, Masterangelo, Travicy, Rezende, Dante, Sergio, Ricardo, Ivana, Bjelicy, Grankina, Spiridonova, Siwożelca, Apalikova siatkówka nadal byłaby tak pięknym sportem.. A my także największe sukcesy osiągaliśmy z Ignaczakiem, Kubiakiem, Kurkiem, Bartmanem i Anastasim na czele  8)
Dla mnie temat Bartosza jest zamknięty. Nie wiem o co poszło, nie wiem kto jak się zachował. Wiem tylko jedno, z takich zawodników się nie rezygnuje. Dla dobra drużyny - podobno - rok temu zrezygnowaliśmy z Ignaczaka i Bartmana. Teraz rezygnujemy z Kurka, bo o Bartmanie nie mówię, został odstrzelony już dawno temu.. Jak na tym wyjdziemy? Wierzę, że nie tak jak w poprzednim sezonie.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to masz rację. Nienawiść do Ignaczaka wychodzi Ci wręcz uszami. Nie zapominaj, że Krzysiek to tylko człowiek. On nie pracuje 24h na dobę bo NIKT tego nie robi! Trening treningiem, życie prywatne życiem prywatnym. Od dawna prowadzi bloga na którym dzieli się z kibicami swoimi odczuciami. Kibice na to czekają, kibice chcą czytać 'wypociny' Ignaczaka.
Czy to takie straszne, że dzieli się z fanami?  ::) ::) ::)
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ignaczak nic nie musi udowadniać. Wiadomo kto jest lepszy, a jeśli te mecze nie wystarczyły naszemu trenerowi to - przepraszam za wyrażenie - choćby skały srały Igła grał nie będzie. No bo co ma więcej zrobić?!  W ostatnich meczach wybronił więcej piłek niż Zatorski przez całą Ligę Światową, o przyjęciu nie mówiąc.
Dlatego też, myślę, że nie musisz tak poganiać Krzyśka do pracy. Dla niego MŚ są wystarczającą motywacją, a teksty o "pierdół" są mocno przesadzone.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpnia 20, 2014, 21:23:51 pm »
Sprawa Bartosza Kurka jest zamknięta.  Ja jednak na chwilę do niej wrócę. Nieczęsto wyrzuca się "gwiazdę" zespołu (cudzysłów nieprzypadkowy). Redaktor Mielewski rzucił dużo nowego światła na tę sprawę.  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Bartek Kurek był podstawową figurą w tej reprezentacji przez ostatnie 5 lat. Niestety ostatnio gra coraz słabiej.
Z postawy zawodnika można wywnioskować, że cierpi na bardzo niszczącą chorobę o nazwie "sodówka". Chłopakowi coś się w główce pomyrdało. Wydaje mu się, że jest niezastąpiony. Może bym i był gotów w to uwierzyć, ale.... Dla mnie fochnięty "gwiazdor" bez formy jest obcym ciałem w drużynie, każdej drużynie. Dlaczego? Uważa się bowiem za pępek świata, nie potrafi swojego dobra (rozumianego opacznie) przedłożyć na dobro drużyny. Bo czymże jest domaganie się miejsca w składzie będąc z formą daleko w ciemnym lesie, kosztem kolegi, który stał się filarem drużyny.  Trzeba być zarozumialcem, albo narcyzem, który przestał rozumieć, że w siatkówce nie ma miejsca na egoizm, nie mylić z indywidualnością. Ale, trzeba przyznać, że środowisko siatkarskie w Polsce przyczyniło się do tego, że Bartosz Kurek stał się Bartusiem Kurkiem. Uważano go za nietykalną ikonę.  Dlaczego Kurek po drugim meczu finału z Resovią w 2012 roku nie został zrównany z ziemią  za pyskówki do sędziego. Sprawę wyciszano, Bartuś dostał karę pieniężną, której nie poczuł. Robiono wszystko, aby nasza gwiazdeczka się nie obraziła. No jakby wyglądała nasza siatkówka bez Bartusia, gdyby się fochnął? 
Stefan w tej materii, jest jakby z innej planety. Zupełnie inna mentalność, inne podejście do bycia gwiazdą. On w każdym meczu, na każdym treningu starał się udowadniać, że na miano gwiazdy trzeba stale pracować, równocześnie nie dbając, aby tą gwiazdą być nazywanym. A, że był doskonałym graczem nikogo przekonywać nie trzeba. Mógł jako gwiazdor odcinać kupiony. Nie, stale walczył, tak aby nikt nie mógł nawet pomyśleć, że Antiga gra za zasługi. I to stara się wpoić polskim reprezentantom. Tego przykładem jest występ Ignaczak przeciwko Rosji. Stefan puścił Pawełkowi Zatorskiemu sygnał, nie jesteś nie do ruszenia. To samo tyczy się Fabiana.
Reasumując: jak ogłoszono, że trenerem  będzie Francuz byłem zszokowany i zdruzgotany. Tak teraz uważam, że to może być kapitalny trener, (na razie przy pomocy Blaina), który osiągnie sukcesy, niekoniecznie z pomocą zmanierowanego Bartusia.
PS. Pablo nie zgodzę się, że dla takich gostków jak Bartman czy Kurek jest miejsce na tenisowym korcie. Federer, Djokovic, Nadal są wojownikami z klasą.  Oni potrafią uznać wyższość przeciwnika. A czy ci nasi chłopcy byliby do tego zdolni? Śmiem wątpić.


A i jeszcze jedno. Za absurd uważam stawianie sprawy: jak osiągniemy wynik ok, jak przegramy mundial to brak Kurka był błędem Antigi. Byłby błędem brak Kurka, gdyby Antiga z pięciu przyjmujących będących w zbliżonej formie nie wybrał Bartosza. Skoro jednak przegrał rywalizację ze wszystkimi przyjmującymi, jaki był sens brania takiego zawodnika? A jego wydajność ponoć była mniejsza nawet o około 40% od pozostałych zawodników grających na tej pozycji w reprezentacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2014, 22:27:31 pm wysłana przez Slawko »

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 21, 2014, 00:30:14 am »
Cytuj
Wiecie na czym polega różnica? Bartman i Kurek wylatuja z drużyny i się obrażają. Igła wylatuje z drużyny i robi wszysto by wrócić.
Znalezione na Twitterze.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 21, 2014, 10:03:02 am »
ZB9 jak go lubię to stracił szansę by siedzieć cicho.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 21, 2014, 10:37:41 am »
Teraz dopiero przeczytałem co napisał Mielewski.

Ujmę to tak, po moim osobistym doświadczeniu z Bartkiem Wsiurkiem, żywiłem przekonanie graniczące z pewnością, gdzie pies jest pogrzebany. Po przeczytaniu okazuje się, że moje przekonanie było właściwe.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 21, 2014, 11:50:49 am »
Podejrzewam, że nikt z nas nigdy nie dowie się, co tak naprawdę wydarzyło się w kadrze.
Jednak ja żałuję, że nie zobaczyliśmy na MHW Kurka na boisku. Moglibyśmy wszyscy przekonać się jak z formą Kurka jest naprawdę...
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 21, 2014, 11:59:42 am »
Podejrzewam, że nikt z nas nigdy nie dowie się, co tak naprawdę wydarzyło się w kadrze.
Jednak ja żałuję, że nie zobaczyliśmy na MHW Kurka na boisku. Moglibyśmy wszyscy przekonać się jak z formą Kurka jest naprawdę...
Stefan nie chciał ryzykować. Takie wpuszczenie zawodnika "na pokaz" może mieć skutki przeciwne. Motywacja u "wpuszczanego" może spowodować jego bardzo dobrą grę. Wtedy by się działo  ;D