Autor Wątek: Asseco Resovia- Jadar Radom;]  (Przeczytany 5934 razy)

saku1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« dnia: Października 25, 2008, 19:01:12 pm »
No to 3 punkciki są:D:D oby tak dalej:)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #1 dnia: Października 25, 2008, 20:14:21 pm »
Do tej pory mieliśmy dobrych zawodników. Od końcówki drugiego seta (mam nadzieję) zaczęła się tworzyć drużyna. No i nareszcie mieliśmy Miko Oivanen Show! Nie chodzi mi nawet o zagrywkę, ale przede wszystkim o ataki w III secie. To było niemal na poziomie Mariusza Wlazłego.
Będę się powtarzał, ale zmiany w trakcie meczu są konieczne. Ożywczo na grę wpływała podwójna zmiana. Czekam na wejście Michała Kaczmarka, bo Bartek Gawryszewski w defensywie mnie nie przekonuje. Owszem, ma niezłą zagrywkę, dobry atak, ale w bloku (pomijając sytuacje, gdy przeciwnik był wrzucony w siatkę)...musi sporo poćwiczyć.
Ps. klub kibica Jadaru ma całkiem niezłych perkusistów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

zaly

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #2 dnia: Października 25, 2008, 20:39:13 pm »
Mała refleksja na temat gry naszych...
Super ze Miko sie odblokował na serwisie w II secie bo w III to był wreszcei ten Miko jakigo chcilibyśmy widziec :) I nie porównujcie Go do Wlazłego. On jest Nasz Miko a nie jakiś tam "tak dobry jak Wlazły"!!! Fajnie ze otrzymał MVP, na pewno dla jego psychiki bylo to super, ale chyba każdy sie zgodzi, że dzisaj to był Perłowski szoł!!!

Chłopak kończył wszystko (poza jedną piłką w III secie jak go Mały na minę wpuścił i nie miął szans skończyć:)), w ataku 89%, super zagrywka, dwie fantastyczne obrony, dołożył blok - brawo, o nasz środek jestem spokojny!!!
 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2008, 20:54:50 pm »
Pewnie, że Miko jest nasz!
Ale o porównanie do Wlazłego nie ma się co obrażać. Mariusz przez kilka sezonów nie miał godnego siebie rywala. Skra bez Wlazłego to 3/4 Skry. Jeśli Miko dorówna Mariuszowi to nareszcie mamy szansę pokonać Skrę. Bo, o ile mnie pamięć nie myli brak nam (od czasu powrotu do I ligi) jeszcze 2 drużyn "na rozkładzie": Skry i AZS-u Częstochowa.
Pewnie, że zgodzę się z wysoką oceną gry Perłowskiego. Łukasz puka do reprezentacji. Mam nadzieję, że bezpośrednie pojedynki z Kadziem i Plińskim zrobią z Dzidka reprezentanta.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Paweł

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #4 dnia: Października 25, 2008, 21:09:16 pm »
Witam mam trochę inne zdanie,Oivanen jeśli zasłużył na MVP to chyba na zachętę. Taki wsparcie napewno mu się przyda, ten zawaodnik narazie mnie nie przekonuje.Na początku meczu prawie nic nie kończył a rywal...taki sobie.Uważam, że najleprzym atakującym Resovi(mam na myśli ostatni lata) jest Paweł Papke to typowy kiler choć może nie lotnik ale skuteczny.MVP powinno powędrować do do Krzyśka Gierczyńskiego.Zagrywko Miko w 3 secie to klasa ale oczekujemy od niego więcej.Jestem ciekaw czy zagra Łuka, bo pamiętam,że w zeszłym sezonie nie tylko uzupełniał przyjęcie ale poprostu ciągnął z Papke naszą grę.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2008, 21:40:14 pm »
Klasowego zawodnika poznaje się po tym jak gra przy decydujących piłkach. Wejście Miko na zagrywkę zrobiło nam drugiego seta, a to co pokazał w III secie było kapitalne. Nagroda MVP nie była "na zachętę". Miko zdobył bodajże 18 punktów (najwięcej!). To prawda, że w I secie nie błyszczał, ale później przełamał się. No i Paweł Woicki nareszcie grał mu piłkę na pełny zasięg.
Oczywiście, nie trzeba mnie przekonywać do klasy Papkina. Pełny szacunek dla Pawła.
Blok, na który złapano Perłowskiego, nie wynikał z jego błędu tylko z nisko dogranej piłki. Jak wróci Ios Hernandez, będę o środek zupełnie spokojny.
Czas Piotrka Łuki nadejdzie. To, moim zdaniem, najbardziej niedoceniany gracz Resovii. Może nie jest efekciarski, ale niezwykle pożyteczny i niezwykle skuteczny. Sezon będzie wyczerpujący. Niedługo puchary!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2008, 22:22:51 pm »
Czyly tak:
Perła na MVP, taka gra jak w pierwszych 2-ch setach to środek tabeli góra, dlaczego Piotrek Łuka i Papkin musi grzać siedzenie jak innym chwilowo nie idzie?, przecież w mecz nie można wchodzić prawie dwa sety. Mam nadzieję, że Travica będzie dawał grać wszystkim bo wyjdzie jak dwa lata temu w Skrze że przez pierwsze pół roku to grało maks. 7,8 zawodników. Czekam na zgranie ekipy.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2008, 22:41:47 pm »
No, nareszcie mam sojusznika!
Ja po meczu z ZAKSĄ napisałem "Nie lubię trenerów, którzy przywiązują się do nazwisk, nie czytają gry i nie pomagają zespołowi w trakcie meczu. Jak idzie źle - zmiany są konieczne, choćby dla zasady, że "samo z siebie" lepiej nie będzie.
W meczu z ZAKSĄ widać było, że Bartkowi Gawryszewskiemu mecz nie wychodzi - trener zero reakcji, Miko Oivanen im dalej "w mecz" tym więcej błędów - zero reakcji trenera. Marcinowi Wice też nie idzie - zero reakcji trenera.
W IV secie mamy 10 punktów przewagi, Stelmach wprowadza rezerwy a nasz trener - nic. Może to tej chwili odpoczynku zabrakło naszym w V secie.
Janka Sucha szanowałem za to, że zwycięskie mecze często kończył zupełnie inny zespół niż zaczynał. Janek potrafił pomagać drużynie, w czasie meczu szukał optymalnego ustawienia, optymalnej formy poszczególnych graczy. Ljubo wydał mi się bezradny: "Jakiego mnie, Panie Boże, stworzyłeś, takiego mnie masz". Lekką ręką, "bez ikry" oddaliśmy 2 punkty.

to spadły na mnie takie gromy, że ...
Tyle, że chyba przyzwyczajeń Travicy nie da się zmienić. Wygląda mi na trenera "upartego". Mam nadzieję, że racja będzie po jego stronie i na koniec sezonu nie będę go nazywał "upartym" tylko posypię głowę popiołem i będę podziwiał jego "konsekwencję w decyzjach".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

saku1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2008, 22:43:37 pm »
Jeżeli chodzi o Piotra Łukę to może faktycznie jest on nie doceniany. Ale myślę, że zarówno on jak i Papkin jeszcze nie raz w tym sezonie udowodnią nam że potrafią w siatkę grać;] 3 mecz i wkońcu mecz, ktory bardzo dobrze rokuje:D gra Miko w 3 secie to jest to czego od takiego gracza jak on oczekujemy:D oby tak dalej a będzie naprawdę dobrze:D
edit:
Repres1 tak jak mówisz nigdy nie jest tak dobrze żeby lepiej być nie mogło. Zawsze można zawodnika wprowadzić do gry choćby na tą jedna czy dwie akcje po to, żeby przez chwilę poczuł atmosferę meczową, bo co innego jest oglądać mecz z ławki, a co innego być na boisku.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 23:02:44 pm wysłana przez saku1991 »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia- Jadar Radom;]
« Odpowiedź #9 dnia: Października 26, 2008, 20:30:36 pm »
Repres, mówisz że mamy drużynę!?.Ja tego nie widziałem na parkiecie, chyba że byliśmy na innych meczach.Przyznaję jednak, że Liubo nie reaguje na to, co dzieje się na parkiecie.Gra nie wygląda jeszcze najlepiej, ale jestem optymistą. Dla mnie MVP był również Perła, ale to dzięki dobremu rozegraniu Małego.Wracając do drużyny, to poznamy ją dopiero, gdy przyjdą ciężkie mecze.