Autor Wątek: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )  (Przeczytany 165331 razy)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 13, 2012, 18:54:27 pm »
Chyba nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi.

Mówiłam o Kurku  z jego perspektywy patrzenia na sytuację - 'mi jest dobrze w Skrze, mam wszystko czego potrzebuje, czego chcieć więcej".  A może ja nieprecyzyjnie się wyraziłam, więc sorry.


Juantorena z Trentino zdobył wszystko co miał do zdobycia więc nie porównuj go z Kurkiem czy Achremem bo to dwie różne bajki. Juantorena rozgrywa w barwach Trentino 3 pełny sezon jako zawodnik podstawowy.

Nie nienawidzę Trentino, wyobraź sobie. Swego czasu ich gra mi się podobała i nadal podoba, nie podważam ich dorobku, ich osiągnięć. nie znaczy to że muszę ich uwielbiać. I nie chodzi tu nawet o lanie Skry czy Maceraty.

Chodzi o koncepcję tego zespołu, koncepcje jego budowania, a przede wszystkim o osobę trenera. Jeden nie żywi sympatii do Travicy, drugi do Stelmacha, trzeci do Nawrockiego a ja do Stojczewa. Mam takie prawo. Nie podobają mi się jego działania względem Kazijskiego, Żygadło i kilku innych by się znalazło.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 19:00:36 pm wysłana przez Linka18 »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 13, 2012, 19:00:06 pm »
Zrozumiałam doskonale. Może Juantorenie też było dobrze w Trento, że nie chciał się stamtąd ruszać?
Odnośnie Kurka nie napisałaś tego w ten sposób, aby odbiorca wiedział, że ten pogląd sytuacji tyczy się punktu widzenia Bartosza :)
Odnośnie wyjazdu Kurka do Włoch jestem tego samego zdania.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 13, 2012, 19:04:12 pm »
Ja się WCIELIŁAM chwilowo w to co może sobie myśleć o swojej pozycji w Skrze Kurek - tak trudno zrozumieć? Ja go nie pochwalam, nie usprawiedliwiam tym "że może mu dobrze" tylko piszę o tym jak to MOŻE wyglądać z jego perspektywy.

Juantorena w Trento grał pełne 3 sezony, zdobył z tym zespołem wszystko co mógł i uważam że przejście do Rosji to było optymalne rozwiązanie - nowe cele, nowe wyzwania. Oczywiście że Juantorenie było tam dobrze, ale widać facet lubi wyzwania i chce spróbować czegoś innego, sprawdzić się gdzieś indziej. A że już w Rosji grał to tamto środowisko nie jest mu obce.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 19:06:14 pm wysłana przez Linka18 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6917
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 13, 2012, 19:52:02 pm »
Czy wam niebo na głowę spadło?
W jaki sposób polski klub ma wygrać LM, jeśli będzie się pozbywał najlepszych zawodników?
Pretensje do Kurka, że "dobrze mu w Skrze"? To chyba dobrze,  Czy żebyże światowej klasy zawodnikowi dobrze w polskim klubie i że chce z tymże polskim klubem zdobywać najwyższe trofea?
Zastanówcie się odrobinę zanim napiszecie kolejne głupstwo.
====================================================================
Wypożyczenie? Po co? W jaki sposób polska liga ma się stać najlepszą ligą świata, jeśli kibice wypychają z niej najlepszych graczy?
Nie wiem na ile gra w Trento pomogła Kazijskiemu. Czy gdyby grał w innym klubie nie zdobyłby najwyższych trofeów? Czy byłby lepszym siatkarzem? A kto to wie? A może reprezentacja Bułgarii ma z tego jakiś nieziemski pożytek?
Przykład Jarosza jest fajny, ale uogólnianie jest nieporozumieniem. Może i chłopak zagrał parę bardzo dobrych meczów. W ligowej młocce różnie się zdarza. Czy Latina zaszalałaby w polskiej lidze? Wątpię.
Michajłow nie wybiera się do Włoch. Łasko wybrał się do Polski i myślę, że reprezentacja Włoch i sam Michał zyskają na tym.
Najlepsi Rosjanie grają w Rosji. Najlepsi Brazylijczycy - w Brazylii. Najlepsi Włosi we Włoszech. A najlepsi Polacy w Polsce. To chyba nieźle o nas świadczy?
Skra, JW, Resovia, Zaksa (gdyby nie kontuzje), a nawet niedoceniany AZS Cz. - ostatnio nie mamy powodów do narzekań na poziom polskich klubów w LM.
Leczcie swoje kompleksy póki jest materiał (czyli w miarę dobra liga).
=====================================================================
"Gra Skry w LM pozostawia wiele do życzenia"? A niby dlaczego? Bo nie wygrała? Odkąd Kurek gra w Skrze nikt poza Trento LM nie wygrał. Poległa z jakimś słabeuszem?
"Troska o Barka". Dobre sobie. Jeszcze o Michajłowa warto się zatroszczyć.
Piszecie głupstwa Szanowne Panie.
Kurek jest gwiazdą światowej siatkówki. Zawala? Nie więcej niż Kazijski. Mniej. To cała tajemnica waszych głupstw.
A "prawo do niekibicowania Skrze" odbieram jako zwykłą zawiść. Może i częściowo usprawiedliwioną, ale dla mnie jakąś małą. Sukces każdego polskiego klubu służy polskiej siatkówce.
Gdy chodzilo o patriotyzm Wlazłego, wszyscy odsądzali go od czci i wiary, ale ci "wszyscy" mają gdzieś patriotyzm w kibicowaniu polskiej siatkówce. A na polską siatkówkę składa się każdy polski klub.
=====================================================================
Pal licho patriotyzm. Punkty Skry w LM oraz AZS W. i AZS Cz. w CC mogą się okazać zbawienne dla Resovii (sami też musimy walczyć w PCEV). Polska ma szansę awansować w rankingu CEV i zdobyć 3 miejsca w LM. A LM to dla Resovii być albo nie być w tym kształcie sponsorskim. "Olsztyn-bis" blisko!
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 22:38:43 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 13, 2012, 20:01:11 pm »
Jakie pozbywał? Wypożyczenie zawodnika na rok zaprocentuje w przyszłości a sam klub może pozyskać inną "gwiazdę" - stać ich. gdyby Kurek wyjechał przykładowo po MŚ 2010 do np. Włoch i tam walczył o miejsce w składzie, uznanie trenera i podnosił swoje umiejętności to takie "zacięcia" jak w złotym secie z Zenitem by mu się nie przydarzyły. Skra w lidze jest najlepsza, nikt jej nie zagroził, nadal pierwsze miejsce w tabeli - ZNOWU. jak oni mają być przygotowani na Trentino czy Zenit skoro w lidze wszystkich innych gromią?

Jarosz wyjechał i zyskał na tym dużo.

Zresztą o czym my tu mówimy - to są oczywiste oczywistości że nawet taka Latina to bądź co bądź przeciwnik mocniejszy od naszego trefla, Olsztyna czy Farta.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 13, 2012, 20:19:45 pm »
Nie repres1, mi niebo na głowę nie spadło. Ja nie kieruje sie interesami klubu, jedynie poruszyłyśmy kwestię Bartosza i jego ewentualnej gry w Serie A. Z pewnością on na tym by nie stracił, a i wiele mógłby zyskać. Co z tego, że Skra ma Kurka? Ma też Wlazłego i Winiarskiego, a jej gra w Lidze Mistrzów pozostawia wiele do życzenia. Nawrocki to nie trener pokroju Prandiego czy chociażby Radostina. Kurek to młody zawodnik, ale w jegho grze od około 2 lat nie było żadnej różnicy. Dopiero kiedy dostał się pod skrzydła Anastasiego zacząl myśleć na boisku. Ja po prostu piszę to, bo byłby on jeszcze lepszym zawodnikiem, nasza reprezentacja wiele by zyskała. Może w końcu by się przełamał, bo odkąd pamiętam to chłopak gra bez głowy w tych najważniejszych meczach. Za dużo naoglądałam się Serie A by nie móc stwierdzić, że tam z zwykłego grajka można zrobić gwiazdę światowej siatkówki.
Skoro mu dobrze w Skrze, ja nic nie mówię, niech sobie siedzi, ale później jak zawala ważne mecze to 3/4 siatkarskiej Polski płacze i zwala na niego winę za wszystko co się dzieje.
Mówisz, że piszemy głupoty? Niby na jakiej podstawie? Każdy patrzy z innej perspektywy na to co się dzieje. Mnie nie interesuje Skra i jej gra w Lidze Mistrzów. Mnie interesuje Bartosz i reprezentacja Polski. To nie znaczy, że nie jestem patriotką, bo mam prawo nie kibicować Skrze w LM :)
Seize the day or die regretting the time you lost.

marek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 13, 2012, 20:46:35 pm »
Czytałem na volley24 kiedys komentarz, ze jak i Wlazłego wypychali do Włoch i twierdzili, ze sie boi grac z najlepszymi, tak i teraz jest z Kurkiem. Tylko ciekawe, ze za opcja wyjazdu optuja kibice druzyn, ktorym Skra odbiera wszystkie trofea w Polsce :P Trudno sie z tym nie zgodzic, bo zarowno Wlazly jak i Kurek to sa zawodnicy klasy swiatowej w ogole, a w realiach Plusligi to sa zawodnicy klasy galaktycznej chyba.

Zreszta to sa Polacy i przy okazji wlasnie zawodnicy z topu. Polski klub pozbywajacy sie takich zawodnikow - brak slow po prostu. No i dostaja pensje w zlotowkach. Co sie bardziej oplaca? Winiarski 880.000 na sezon czy Cernic 980.000 za sezon, Wlazły 850.000 czy Grozer 940.000? Kurek 720.000 (rok temu, teraz kto wie czy nie za 100.000 wiecej) czy Achrem 790.000? Ciekawe czy Alek teraz dostaje pensje w złotowkach czy w euro?  :P Jestem autentycznie ciekaw.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 20:55:24 pm wysłana przez marek »

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 13, 2012, 21:01:58 pm »
Argument o tych którzy źle życzą Skrze w moim przypadku nie ma racji bytu.

Tak czy siak to są tylko pobożne życzenia, Kurek zrobi tak jak będzie chciał i nie nam krytykować jego decyzje. Każdy jest Kowalem własnego losu.

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 13, 2012, 21:35:31 pm »
marek jak zdobyłeś dane o wysokości kontraktów? są prawdziwe? to chyba mamy w Sovii wielkie rozbieżności w wysokościach kontraktów poszczególnych zawodników.

PS. Jak czytam nazwisko Cernić i widzę tą bańkę to mi się nóż w kieszeni otwiera i tego który to wymyślił i podpisał z nim kontrakt powinni rozliczyć i rozstrzelać. Ehh zabawa cudzą kasą, Bojić pewnie o połowe tańszy i 2 razy lepszy :-\

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 13, 2012, 21:39:23 pm »
tak dla czystej zabawy.... jeśli chodzi o kasę to podobno za Cernica i Millara mamy Marco, Maćka, Pita i Lucasa i jeszcze trochę zostało...;)