Autor Wątek: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )  (Przeczytany 165334 razy)

marek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 13, 2012, 21:48:33 pm »
marek jak zdobyłeś dane o wysokości kontraktów? są prawdziwe? to chyba mamy w Sovii wielkie rozbieżności w wysokościach kontraktów poszczególnych zawodników.

PS. Jak czytam nazwisko Cernić i widzę tą bańkę to mi się nóż w kieszeni otwiera i tego który to wymyślił i podpisał z nim kontrakt powinni rozliczyć i rozstrzelać. Ehh zabawa cudzą kasą, Bojić pewnie o połowe tańszy i 2 razy lepszy :-\

Nie wiem czy sa prawdziwe, wpisywałem w google "zawodnik zarobki" i tyle. Euro to euro, Grozer mysle, ze dostaje te 250.000 tysiecy euro, co obecnym kursie, no daje pokazna kwote i chyba za duzo jak na to ile, z calym szacunkiem, Grozer daje druzynie. Inna sprawa, ze podobno zagraniczni zawodnicy odmowili renegocjacji kontraktow zawartych w obcej walucie.

W zeszłym sezonie Skra dała Winiarskiemu, Kurkowi i Wlazłemu 2.450.000 zł, my Grozerowi, Akhremowi i Cernicowi 2.710.000 zł. Kto lepiej na tym wyszedł to wiemy.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 21:53:34 pm wysłana przez marek »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 13, 2012, 22:09:08 pm »
Dlaczego gra Skry pozostawia wiele do życzenia? A no dlatego, że właśnie mają 'graczy klasy światowej" i tego nie umieją wykorzystać. Przegrali sromotnie z Tours, męczyli się z ACH. Gdyby Piechocki nie zakupił FF to niewiadomo czy byśmy ich tam zobaczyli, taka jest prawda. Nie chodzi tu o wygranie całego turnieju, chodzi o to, że po prostu oni własnymi siłami do niego nigdy nie awansowali i to są czyste fakty z którymi nie ma co dyskutować. A dlaczego nie awansują? Przecież mają tak świetnych zawodników?!
Nie pasuje Ci coś w tym, że chcę aby Kurek się rozwijał? Bardzo chętnie wysłałabym do Włoch nawet naszego Mikę, by później mieć w kadrze zawodników którzy wykorzystują w pełni dane im od Boga umiejętności i możliwości. Mi nie chodzi o to, żeby wysłać Kurka i reszte do Włoch bo ogrywają naszą Resovię, nie!
Kazijski zawala więcej niż Kurek? To proszę, kiedy ostatnio coś zawalił? No kiedy? Chyba szanowny kolega mało meczów Trento ogląda. Nie liczy się jak się zaczyna, a jak kończy. Kto ostatnie piłki w złotym secie z Maceratą kończył? No Kazijski, dziwne, że nie zawalił jak Ty to mówisz. Kurek zawalił rok temu wejście do FF i każdy o tym wie. Nie porównujmy Kazika do Bartka, bo z całą sympatią do Bartosza, ale nie ma kategori w której Bartosz móglby Bułgara przegonić. To, że Kazijski nie kończy tak efektownie i efektywnie piłek jak Juantorena, to nie znaczy, że jest słabszy. Samo to, że Radostin daje odpocząć Juantorenie, a bez Kazijskiego de facto meczu nie zagra mówi samo za siebie.
Zawiść? No nie.. Jestem tylko człowiekiem i mam prawo kibicować lub nie. To, że Skrze nie kibicuję to czyni mnie innym człowiekiem? Niekoniecznie. Nie jestem zawistna. Po prostu wewnętrznie nie czuję potrzeby kibicowania żółto czarnym, ale to nie znaczy, że życzę im porażki. Mogą wygrać LM, nie będę płakać, ale jakoś specjalnie z radości skakać też nie będę. Ja po prostu wychodzę z założenia, że jeżeli chce się być najlepszym to trzeba sobie na to zapracować NA BOISKU.
Temat Wlazłego jest oddzielony grubą kreską, bo ja szanuję decyzję Mariusza, niech robi co chce, jest dorosłym facetem.
Seize the day or die regretting the time you lost.

marek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 13, 2012, 22:16:01 pm »
W zeszłym roku w meczu z Kazaniem weszli na poziom absolutnie galaktyczny, niedostepny dla ZADNEJ druzyny z PLS i naprawde niewielu druzyn na swiecie (na palcach jednej reki mozna policzyc). I gdyby nie własnie Kurek to graliby w F4. Chociaz nie jestem kibicem Skry, to dla mnie taki dwumecz jest o wiele wiecej wart niz autostrada do finału JW. Argument o niedostaniu sie do F4 to argument sfrustrowanych kibicow innych druzyn. Jak wiec one musza byc słabe, skoro Skra leje je od 7 lat jak popadnie?

Dlaczego gra Skry pozostawia wiele do życzenia? A no dlatego, że właśnie mają 'graczy klasy światowej" i tego nie umieją wykorzystać. Przegrali sromotnie z Tours, męczyli się z ACH.

Taa, to Trentino musi byc cienkie skoro dostało od Latiny i o zgrozo Ravenny.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 13, 2012, 22:23:49 pm »
Marku i co z tego, że przegrali mecz z Latiną i Ravenną? Czy przegrali kiedykolwiek ważny mecz? Może mecze Skry z Tours i ACH nie były ważne, ale mimo wszystko w tych meczach pogubili punkty co sprawiło, że spadli na 2 miejsce w grupie tym samym skazując się na trudniejszego przeciwika w kolejnej rundzie LM. Ponadto z tego co wiem, Trento również poraz kolejny SAMO awansowało do FF LM. Ich bronią wyniki, nie ma turnieju w którym by przegrali, czyste fakty :) To jest właśnie zasadnicza różnica. Kiedy trzeba wygrać, leją wszystkich aż miło :)
Seize the day or die regretting the time you lost.

marek

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 13, 2012, 22:27:14 pm »
Droga Trento znana  :) W zeszłym roku w grupie ze Skra zajeli drugie miejsce i potem F4 u siebie :) Skra nalezy do scisłej czolowki klubow Europy, w LM odpadała z samymi tuzami w stylu Kazania czy Dynama. Brakuje szczescia, a i Piechocki nie pomaga organizujac F4. Bo jesli Skra jest za słaba (za słaba sportowo, abstra...ac od szczescia w losowaniach)  na F4, to Resovia czy Zaksa za cel powinny stawiac sobie wyjscie z grupy.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 13, 2012, 22:37:19 pm »
Tak, F4 u siebie, ale wcześniej 2 razy potrafili sami awansować, jak Juantorena powtarzał, chcieli ten 3 raz wygrać u siebie w podziękowaniu dla swojej publiczności. Właśnie, poruszyłeś ciekwą kwestię Piechockiego. W tym roku przeczuwałam, że Skra może awansować do FF bo w przeciwieństwie do zeszłego roku z grupą to im się udało. Niestety, musiał swoje 3 grosze wtrącić Piechocki. Tłumaczenie, że nie miał kto organizować FF było daremne, nawet sami zawodnicy się na ten temat nie wypowiadali, wystarczyło, że cała siatkarska Polska o tym mówi. Czy brakuje szczęścia? Jeśli chce się być najlepszym to nie ma znaczenie szczęście, trzeba pokazać wszystko co się ma najlepszego na boisku. Rok temu Skra odpadła z Zenitem, bo grali złotego seta w Rosji i wszyscy tlumaczyli się głupim systemem, zapominając, że fazę wcześniejszą wygrali dzięki wygraniu złotego seta w Łodzi, bo przecież w Roselare przegrali. Tak źle i tak niedobrze. Ja nie mówię teraz o Resovi i o ZAKSIE bo póki co żaden z zespołów nie ma zapewnionej Ligi Mistrzów, ale jeżeli chcesz to przypomnę CI, że 2 lata temu Resovia odpadła w 1/6 właśnie z Trentino czyli zaszła tak daleko jak Skra, tyle tylko, że odpadła z późniejszymi zwycięzcami tegoż turnieju.
Seize the day or die regretting the time you lost.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 13, 2012, 22:44:06 pm »
paula porównuje tu Kurka i Kazijskiego a właśnie w dniu dzisiejszym ukazał się artykuł o nich - http://blokaut.net/aktualnosc/1167

Na ten moment Kurkowi do Kazijskiego "trochę" brakuje. Przede wszystkim podstawowa różnica polega na tym że ten drugi w meczach o stawkę nie zawodzi - czy to w reprezentacji czy w klubie. Doświadczenie, chłodna głowa, świadomość swoich umiejętności i stalowe nerwy.


paula pisze o tym że nie ma kategorii w której Kurek Kazijskiego mógłby przegonić - a i owszem jest - blok. Co jak co ale akurat jeśli chodzi o grę w bloku to Kurek prezentuje się tutaj bardzo dobrze i Mateja przewyższa w tym elemencie. Co do pozostałych - Bartosz jest młody i ciągle się rozwija. Uważam że to kwestia czasu by Kurek zbliżył się poziomem gry do Kazijskiego.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 13, 2012, 22:44:54 pm »
Trento w meczu z Zaksą musiało sobie załatwić sędziego żeby uniknąć kompromitacji. To bardziej podłe od wątpliwych tegorocznych zabiegów Piechockiego o organizację F4.
Jakoś Trento nie miało oporów żeby też starać się o F4 drugi rok z rzędu.
Szanowna Koleżanko, brniesz w głupstwa. Palnąć głupstwo - to się zdarza. Brnąć w nie - to największa z możliwych głupot.
Wypychać Kurka do Włoch to wręcz idiotyzm.
Kurek to młody zawodnik, ale w jegho grze od około 2 lat nie było żadnej różnicy. Dopiero kiedy dostał się pod skrzydła Anastasiego zacząl myśleć na boisku. Ja po prostu piszę to, bo byłby on jeszcze lepszym zawodnikiem, nasza reprezentacja wiele by zyskała. Może w końcu by się przełamał, bo odkąd pamiętam to chłopak gra bez głowy w tych najważniejszych meczach. Za dużo naoglądałam się Serie A by nie móc stwierdzić, że tam z zwykłego grajka można zrobić gwiazdę światowej siatkówki.
Skoro mu dobrze w Skrze, ja nic nie mówię, niech sobie siedzi, ale później jak zawala ważne mecze to 3/4 siatkarskiej Polski płacze i zwala na niego winę za wszystko co się dzieje.

No widzisz jaką masz krótką pamięć. Piszesz o Kurku w reprezentacji, więc i Kazijskiego traktuj jako reprezentanta Bułgarii. Bredni w powyższym cytacie jest taki ogrom...
Przy Anastasim? Kurek pokazał Kazijskiemu miejsce w szeregu już przy Castellanim. Który to niby "mecz o stawkę" w reprezentacji zawalił Kurek? Mecz o brąz na ME'11? A może w PŚ był jakikolwiek zawodnik, który nie zawalił jakiegoś meczu? A może mecz o brąz w LŚ'11 zawalił Kurek?
Nie wystarczy oglądać Serie A. Trzeba jeszcze umieć oglądać je trzeźwo.
Mając do wyboru Kurka i Kazijskiego biorę Kurka i to nie z uwagi na "polski paszport". Kurek jest po prostu lepszy.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 22:56:20 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 13, 2012, 22:47:58 pm »
paulo

Pytasz czy Trentino przegrało KIEDYKOLWIEK ważny mecz - TAK, pierwszy z brzegu przykład, sezon 2009/2010 z Cuneo o mistrzostwo ligi.

Piszesz że Skra przegrała mecze w fazie grupowej LM i spadła na drugie miejsce - a Trentino w ubiegłym sezonie, które miało miejsce w grupie? No na pewno nie pierwsze.


repres
Szanuje Cię ale może kulturalniej? Jesteśmy idiotami bo chcemy żeby Kurek pod okiem światowej klasy trenera się rozwijał? Bo chcemy żeby mierzył się z takimi zespołami jak Trentino, Macerata czy Cuneo niż Trefl, Olsztyn, Fart? Bo chcemy żeby naprzeciw siebie miał blok Mastrangelo, Podrascanina a nie Augustyna i Guni? Bo chcemy żeby przyjmował zagrywki Kazijskiego, Savaniego, Travicy a nie Czarnowskiego i Masnego?
To ty wygadujesz brednie. Kurek nie ma 35 lat, to młody zawodnik który się rozwija i który w polskiej lidze osiągnął już wszystko co mógł. Zmiana otoczenia, przede wszystkim zmiana TRENERA, nowe cele i ambicje, nowe środowisko, inna półka przeciwników - to wszystko może tylko mu pomóc w tym by stał się lepszym siatkarzem.

Oglądasz chociaż ligę włoską? Ja oglądam i widziałam mecze lepsze i gorsze ale jeśli chodzi o poziom to nasza PL wciąż odstaje, to samo jeśli chodzi o drużyny i przeciwników.
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 22:58:30 pm wysłana przez Linka18 »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 13, 2012, 22:55:23 pm »
Kompromitacji? Czy tak nisko cenisz nasz Polski klub? No wiesz, po Tobie bym się tego nie spodziewała :) Trento nie miało oporów? No ale co z tego? Przecież turnieju nie organizują, więc takie głupie gadanie możesz odłożyć na bok. Nie organizują FF ale w nim uczęstniczą, bo są dobrzy i nikt temu nie zaprzeczy.
Nie będę polemizowała z Tobą, bo najwidoczniej nie ma sensu. Ty masz swoje zdanie, ja swoje. Pomimo tego, że nikoniecznie się zgadzamy ja je szanuję i nie nazywam Twoich wypowiedzi głupstwami, bo wiesz, nie wypada mi.
Co do Kurka i Włoch. Chyba nie Tobie oceniać czy to idiotyzm czy nie, nie sądzisz? Wielu wyjechało i nikt nie narzeka, a co więcej, nie widzę zawodnika który wyjechałby do Włoch i stał się gorszym siatkarzem bądź siatkarką. Gdyby nie te Włochy dziś chociażby taka Skowrońska grałaby pewnie w Gedani Żukowo. To tylko czysty przykład tego jak szkolą Włochy. Może za kilka lat będziemy mieć takiego Jarosza którego będą chciały wszystkie kluby świata? Chciałabym.

Linko - przegrało mecz o Mistrzostwo Włoch, no dobrze, ale to nie przeszkodziło jej by lać w Europie i świecie wszystkich jak się patrzy :) Nasza Skra leje wszystkich w Polsce i co? Wolisz być najlepsza w swoim kraju czy w Europie/świecie?
Odnośnie 2 miejsca napisałam wcześniej. Co do Ligi włoskiej już pisałam wcześniej, że mamy podobne zdanie. To nie jest tak, że jestem wielką fanką Trentino i kibicuje im zawzięcie. Wręcz przeciwnie. Oglądając tamtejsze mecze kibicuje np Romie, ale widzę jak tam grają zawodnicy i jak patrzę chociażby na takiego Sabbiego to oczy niekiedy przecieram ze zdumienia, co w którkim czasie potrafi zdziałać dobry trener..

Pierwszymi meczami o stawkę są półfinały, dopiero później ewentualny finał. Przypomnieć Ci półfinał LŚ? Kiedy to Kurka Włosi po prostu nam zablokowali? A jak było w półfinale ME? Coś pokazał wielkiego? Zresztą nie mów o 2009 tylko o tym co było w NIEDALEKIEJ przeszłości. Bułgarzy i w LŚ i ME nas zlali, coś więcej?
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2012, 23:01:43 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.