Autor Wątek: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )  (Przeczytany 165682 razy)

Madm

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 505
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 22, 2012, 20:45:36 pm »
Mistrz mistrz Lube mistrz! ;) Dzień detronizacji ;)
"Po walkach znamy porażek smak,
 w smutku przetrwamy, pucharu brak!"

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 06, 2012, 23:52:41 pm »
Nikt nie skomentował zmian regulaminu w lidze włoskiej, która stanie się zamknięta tak samo jak Polska.
Cały artykuł poniżej ( http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2012-05-06-zmiany-w-rozgrywkach-ligi-wloskiej-serie-a-zamknieta ):

Cytuj
Włoska federacja siatkarska zdecydowała się na wprowadzenie korekt w regulaminie rozgrywek Serie A oraz Serie A2, które mają za zadanie zapewnić odpowiedni poziom sportowy rywalizacji oraz pomóc w rozwoju młodych zawodników.

Rada FIPAV spotkała się w ostatni piątek w towarzystwie Diego Mosny w Rzymie, gdzie zaakceptowała proponowany przez zarząd ligi Projekt Zrównoważonego Rozwoju. Najistotniejszy jego punkt mówi o tym, że po zakończeniu kolejnego sezonu żadna z ekip Serie A nie spadnie do niższej ligi. W konsekwencji zmniejszy się także liczba zespołów spadających z Serie A2, z czterech do dwóch. Kolejną zmianą jest zwiększenie kwoty składanego depozytu bankowego przez kluby, które chcą wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednich latach wynosiła ona 200 tysięcy euro, natomiast od tego roku wzrosła do 300 tysięcy. Środki te zostaną powtórnie uruchomione w przypadku, gdy zespół postanowi wycofać się z rywalizacji przed sezonem 2013/2014. Zmiany te mają pomóc w uniknięciu zaniechań podczas procesu planowania budżetu przez kluby.

Pozostałe założenia projektu odnoszą się do poziomu sportowego prezentowanego przez uczestników rozgrywek Serie A oraz Serie A2. Zespoły rywalizujące w walce o scudetto muszą mieć w swojej kadrze przynajmniej sześciu zawodników, którzy w poprzednim sezonie wyszli na boisko w pierwszym składzie w przynajmniej 50% spotkań rozgrywanych przez swój zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tyczy się to także obcokrajowców oraz Włochów, grających wcześniej w ligach zagranicznych. Dla rozgrywek Serie A2 limit ten wynosi co najmniej cztery i także zakłada co najmniej 50% występów w meczach drugiej ligi włoskiej bądź też przynajmniej jeden w najwyższej lidze w danym kraju.

Pozostałe założenia wprowadzone w rozgrywkach Serie A na sezon 2012/2013:
- Od 12 do 14 uczestniczących zespołów.
- Prawdo do udziału w lidze może zostać przekazane innej drużynie.
- Na boisku zawsze musi znajdować się co najmniej trzech graczy z włoskim obywatelstwem.
- Zaakceptowano licencje trzydziestu obcokrajowców urodzonych w latach 1990-1993, na podstawie których będą oni mogli występować w zespołach bez ograniczeń w stosunku do ilości zawodników zagranicznych.
- Jeśli w lidze wystartuje 14 zespołów, to 12 z nich weźmie udział w fazie play-off. Drużyna, która po fazie zasadniczej zajmowała wyższe miejsce, rozpocznie każdą rywalizację od prowadzenia 1:0.

Z całości najbardziej zaciekawił mnie ostatni punkt zmian, w końcu jest jakiś czysto sportowy plus zajęcia wyższego miejsca podczas rundy zasadniczej. Można pomyśleć o wprowadzeniu czegoś takiego u Nas :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 07, 2012, 04:35:15 am »
Dla mnie zagadkowy jest punkt dotyczący stabilności składu i, jego działanie w praktyce. Pomysł fajny ale jak to zrobić?

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 07, 2012, 16:35:08 pm »
Dla mnie zagadkowy jest punkt dotyczący stabilności składu i, jego działanie w praktyce. Pomysł fajny ale jak to zrobić?

Pomysł dobry, ale z wykonaniem będzie gorzej. Kluby są w stanie znaleźć zawodników, którzy przebywali na boisku 50% czasu, tylko będą musiały wydatnie zwiększyć budżet. Natomiast, podobnie jak w Serie A2, limit czterech grających w poprzednim sezonie 50% czasu jest dla mnie lepszym rozwiązaniem.
Może wypadałoby pomyśleć o podobnych zmianach w naszej Pluslidze ...

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 09, 2012, 17:18:03 pm »
No po prostu *****.

http://www.blokaut.net/aktualnosc/1369


Travica zostaje w Lube na kolejny sezon :/

tomk

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 24, 2012, 17:36:40 pm »
Ma ktoś może linka ze statystykami sezonu 11/12 zawodników Serie A. Chodzi mi o sezon zasadniczy, play off też może być. Z góry dziękuje

reggaenerator

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 24, 2012, 18:20:43 pm »
Ma ktoś może linka ze statystykami sezonu 11/12 zawodników Serie A. Chodzi mi o sezon zasadniczy, play off też może być. Z góry dziękuje

Jest taka sprytna stronka Legavolley  ;)

http://www.legavolley.it/Rendimento.asp?Tipo=2&Classifica=2.1

tomk

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 24, 2012, 21:46:49 pm »
Jest taka sprytna stronka Legavolley  ;)

http://www.legavolley.it/Rendimento.asp?Tipo=2&Classifica=2.1

Super dzięki, coś mi świtało że kiedyś ktoś to podawał :)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #78 dnia: Października 01, 2012, 13:25:05 pm »
http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/1948/Macerata+z+Superpucharem+W%C5%82och!



Macerata dobrze zaczęła sezon. Dwa sety grane na styk, ale udało się. Trentino walczyło do końca i uległo dopiero w tie-breaku. Cieszy mnie MVP dla Ivana Zaytseva - mam nadzieje że zastąpi Igora pod względem sportowym, bo pod każdym innym względem np. mentalności, postawy, zachowania niewielu Omrcena przebije.
7 asów Zaytseva, zagrywka będzie największym atutem zespołu.

A Juantorena jak na siebie, czytaj "kosmitę" to dość słabo - bez asów, punktów zdobył 12 przy np. 20 Savaniego. Jakoś po tej aferze z Zenitem straciłam do tego zawodnika sympatię.


Tak więc Macerata do boju! Poza nimi kibicuje jak zwykle Cuneo i w tym sezonie Piacenzy i trzymam kciuki za dobrą grę Jarosza.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2012, 13:26:40 pm wysłana przez Linka20 »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #79 dnia: Listopada 25, 2012, 21:09:47 pm »
Tymczasem w ósmej kolejce Serie A, rozpadająca się Modena łupnęla Cuneo 3 do jaja! Świetny mecz przedewszystkim naszego dobrego znajomego - Michała Baranowicza, co zaowocowało statuetką MVP :D
Dobrze współpracowała blok-obrona, dzięki czemu mogli wyciągać większość piłek zwłaszcza po atakach Sokolova. Dziś średnio zaprezentował się za to Grbić, żeby nie powiedzieć katastrofalnie.

Cóż, dalej rozpamiętuje te przegrane z Cuneo. Dziwie się, że drużyna Modeny będąca w czarnej dupie potrafiła odesłać drużynę z Piemontu z kwitkiem. Albo te mecze świadczyły o naszej baaardzo słabej dyspozycji (chociaż drugi mecz był dobry) albo o tym, że mimo wszystko Liga Włoska jest nadal wiodącą rolą, gdzie występują świetne zespoły. Mimo wszystko ja nigdy Superligi nad Serie A bym nie wywyższała, bo siła i doskonałe warunki fizyczne to nie wszystko.
Seize the day or die regretting the time you lost.