Autor Wątek: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )  (Przeczytany 165831 razy)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 13, 2013, 00:24:19 am »
A Ty jesteś fanką wielką Trentino i błędne koło się zamyka  ;)


Oczywiście zakończenie meczu finałowego między Lube i Trento pozostawiło wielki niesmak, tam u mnie również, bo wolałabym jasne zwycięstwo Lube bez błędu sędziego. Tylko że to był błąd sędziego który się zdarza, który jest wpisany w siatkówkę. Nie pamiętasz meczu Serbów z Rosją na ME 2011 i tego "smrodu" po jego zakończeniu? To samo w spotkaniu Skry i Zenitu. Świadczy to o tym, że takie błędy wpisane są w sport. Oczywiście trzeba je piętnować! Co miał powiedzieć zespół LN kiedy w meczu na tureckim boisku byli robieni w balona i to w LM? A co ma powiedzieć Bydgoszcz? Można to mnożyć i mnożyć. Lube wygrało i nie należy im nic umniejszać. Sami wypracowali sobie przewagę i doprowadzili do piłki meczowej na miarę złota. A Ty umniejszasz właśnie, bo niby gdyby nie sędzia to (i tu dokończ zdanie). Błędy sędziowskie były, są i będą, nie znaczy to że powinno się umniejszać drużynie. Wygrali=byli lepsi o tą piłkę meczową w górze.

Tak pewnie, sędziowie zostali przekupieni przez Lube  ::) A W Trentino takie aniołki - kto do sędziego lata z łapami i krzykiem? Kto dostał żółtą karteczkę? No tak sędziowie się zmówili!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2013, 01:19:56 am wysłana przez Linka20 »

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 13, 2013, 10:24:25 am »
A Ty jesteś fanką wielką Trentino i błędne koło się zamyka  ;)


Oczywiście zakończenie meczu finałowego między Lube i Trento pozostawiło wielki niesmak, tam u mnie również, bo wolałabym jasne zwycięstwo Lube bez błędu sędziego. Tylko że to był błąd sędziego który się zdarza, który jest wpisany w siatkówkę. Nie pamiętasz meczu Serbów z Rosją na ME 2011 i tego "smrodu" po jego zakończeniu? To samo w spotkaniu Skry i Zenitu. Świadczy to o tym, że takie błędy wpisane są w sport. Oczywiście trzeba je piętnować! Co miał powiedzieć zespół LN kiedy w meczu na tureckim boisku byli robieni w balona i to w LM? A co ma powiedzieć Bydgoszcz? Można to mnożyć i mnożyć. Lube wygrało i nie należy im nic umniejszać. Sami wypracowali sobie przewagę i doprowadzili do piłki meczowej na miarę złota. A Ty umniejszasz właśnie, bo niby gdyby nie sędzia to (i tu dokończ zdanie). Błędy sędziowskie były, są i będą, nie znaczy to że powinno się umniejszać drużynie. Wygrali=byli lepsi o tą piłkę meczową w górze.

Tak pewnie, sędziowie zostali przekupieni przez Lube  ::) A W Trentino takie aniołki - kto do sędziego lata z łapami i krzykiem? Kto dostał żółtą karteczkę? No tak sędziowie się zmówili!

Lineczko, nie bądź że dzieckiem. Po kiego wymyślasz jakieś teorie spiskowe? Nie dość, że w polityce wymyślają wiecznie spiski, to Ty jeszcze chcesz je w siatkówkę wprowadzić ?! :o  :o :o :o
Nie będę się powtarzać, bo ja napisałam tylko i wyłącznie PRAWDĘ, a Ty wszystko koloryzujesz.
Po co wprowadzasz zbędny zamęt? Moja pierwsza wypowiedź skierowana była do Mediolana, więc po co to ruszać? Zresztą, ja napisałam tylko o meczu Lube z Trentino, a Ty mi tu wyjeżdżasz z każdym meczem w którym przydarzył się błąd sędziowski. Napisałam, że błędy się zdarzają? Napisałam, więc o co Ci chodzi? Napisałam, że sędzia też człowiek? Więc? Ja nie mam do nikogo żalu, bo równie dobrze mogliśmy pyknąć Lube 3:0, ale tego nie zrobiliśmy, więc tym bardziej żal, że sędzia sam zakończył to spotkanie.
Ja nie umniejszam nic Lube. Napisałam tylko, że gdyby nie błąd sędziego nie wiadomo jakby ten mecz się zakończył ! - Czy Ty w tym zdaniu widzisz coś dziwnego? Tam nie pisze "Gdyby nie błąd, Trentino skopałoby Lube" - chyba, że Ty tak to interpretujesz, to już Twoja sprawa. Jednakże staraj się nie wkładać mi do ust tego, czego nie wypowiedziałam, bo to nieładnie i zdecydowanie obniża poziom konwersacji..
Seize the day or die regretting the time you lost.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 13, 2013, 13:17:40 pm »
Ciągle powtarzasz, że Ty napisałaś PRAWDĘ, musisz to za każdym razem podkreślać? Podobno prawda i racja są jak .... każdy ma swoją.
Napisałaś we wcześniejszej wypowiedzi, że sędziowie CAŁY czas sędziują pod Lube i im pomagają - kto tworzy teorie spiskowe? Kto podkręca atmosferę jak nie Ty? A teraz jeszcze odwracasz kota ogonem. Droga paulo zaczęłaś pierwsza tekstem z teoriami spiskowymi "Zresztą, drukowanie pod Lube to codzienność we Włoszech". Drzazgę w mym oku widzisz a belki w oku swym nie dostrzegasz?


Napisałaś też, że gdyby Lube było lepsze i to im należała się wygrana to nie potrzebowaliby pomocy sędziego=UMNIEJSZASZ. Czy Lube prosiło się sędziego o pomoc? Czy prosili się o drukowanie? Dlaczego zespół maceraty ma ponosić odpowiedzialność za błąd sędziego, dlaczego ma się im umniejszać? Przypominam raz jeszcze że to Lube wywalczyło sobie piłkę meczową! Wygrali, bo byli lepsi w tym spotkaniu, tyle w tym temacie.

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 14, 2013, 23:23:31 pm »
W wygranym meczu Serie A brat Nikoli zanotował skuteczność 75% w ataku, oby starszy z braci jutro powtórzył wyczyn młokosa  ;D

Modena - Trentino 3:1 (26:24, 21:25, 25:19, 26:24)

 
Modena: Baranowicz, Celitans 21, Kowaczewić 12(75%), Sala 3, Deroo 15, Vesely 9, Manir (L), oraz: Quesque 3, Casadei, Piscopo 6, Pinelli

Trentino: De Oliveira 5, Stokr 16, Kazijski 11, Birarelli 12, Lanza 6, Djurić 3, Bari (L), oraz: Colaci (L), Burgsthaler 3, Chrtiansky 1, Uszikow, Juantorena 2

MVP - Gundars Celitans 22 pkt (16 atak-53%, 3 blok i 2 zagrywka)
Prezes-Ignaczak

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 20, 2013, 18:08:39 pm »
Oglądam teraz mecz Cuneo - Latina (rai sport 1 - kanał 211 na cyfrowym polsacie). To, co mają zagrywki - miodzio. Siła, powtarzalność i w boisko. Nawet Jarosz trzyma poziom. Mże Kubę do nas ściągnąć. Widać, że chłopak se radzi. 8)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 21, 2013, 13:44:57 pm »
Tak se radzi, że se średnio radzi. Chłopak dopiero teraz odżył od kilku spotkań, bo miał fatalny początek sezonu.
Jarosz nadal ma problemy z sytuacyjnymi, wczoraj Cuneo wygrało 3 seta 40:38, a Kuba piłek nie skończył. Poza tym dostał 6 czap. Różowo nie jest. oczywiście dużym pozytywem jest 59% skuteczność w ataku - jak pisałam Jarosz w końcu wraca do gry.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 29, 2013, 16:05:32 pm »
Dopiero dziś dane mi było zobaczyć powtórkę meczu Cuneo - Trento. Cóż można powiedzieć? Włoski średniak rozwalił - dosłownie rozwalił włoską maszynę. Przykro patrzeć, ale Juantorena od kilku dobych spotkań po prostu gaśnie w oczach. Oczywiście, może czasami statystyki tego nie oddają, bo w rubryce skuteczność widnieje np 50-60%, ale to nie jest to 60% które decyduje w końcówkach setów. Nie ma już pewności, że piłka posłana do Juantoreny na potrójnym bloku przemieni się w punkt. We wspomnianym własnie meczu Kubańczyk ładował się w pojedyńcze bloki  :o Nie wiem co się z nim dzieje.. Mówią, że zagrywka to odzwierciedlenie formy zawodnika, a ja w tym sezonie bardzo dawno nie widziałam serii godnej Osmanego na zagrywce. Oczywiście, są to zagrywki dalej mocne, dalej regularne, ale nie są już tak precyzyjne. Nie wiem co jest powodem jego słabszej dyspozycji. Początek sezonu miał świetny, wiele spotkań grał nie schodząc poniżej 60% w ataku, ale jak mówie te procenty już mnie nie przekonują, bo nie robią one już różnicy.
Po drugiej stronie siatki był wręcz Sokolov show -  :o :o :o :o Co ten chłopak gra to prawdziwy majstersztyk. Dobrze zrobiła mu przeprowadzka z Trydentu, bo widać, że ożył, widać radość i wolę walki, a u Stojczeva był skazany na bycie tym drugim. Niestety taki jest urok posiadania dwóch świetnych atakujących - ktoś zawsze na tej ławie musi siedzieć. Największym smaczkiem była chyba gra Sokolowa również na środku :D Chłopak jest świetny, a przecież ma dopiero 24 lata. Kwestia czasu, a może być najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji! Jestem wielką fanką jego talentu, bo to jest dla mnie prawdziwy bombardier - świetny atak, różnorodny atak, gra z blokiem, a nie tylko w blok do tego dochodzi mocna, stabilna, regularna i różnorodna zagrywka, a jak trzeba to i w polu popracuje - świenie!
W przypadku niepowodzenia Trento na własnych parkietach (bo przecież LM mają już głowy) pewnie rozpoczną się 'lekkie' roszady w składzie. Mam nadzieję, że Sokolov wróci z rocznego wypożyczenia do Trento i będzie stanowiłó o sile tego zespołu - bo przecież ma papiery na wielkie granie. Uważam, że po tak udanym sezonie jaki ma niewątpliwie teraz Diego Mosna go po prostu z Trydentu nie wypuści. Inna kwestia to wypożyczenie Della Lungi. W Cuneo też miał trochę więcej pograć, a jak się okazuje jest dopiero tym czwartym, więc jemu na dobre to nie wyszło. W Trento zaliczał więcej gry, bo przy słabszej dyspozycji Kazika zwykle to on wychodził na parkiet.
Nie ukrywam, że z miłą chęcią zobaczyłabym Sokolova na parkietach Plusligi, ale jak mówię to chyba tylko kwestia marzeń  :(


Bińczyk to jednak wielki znawca. Cuneo bardzo przeciętne pokonuje wielkie Trentino. Treno z kolei nie daje rady moskiewskiemu Dynamu, a Skra leje je aż 2 razy - tutaj dochodzimy do sedna czyli do tego, że jednak Skra jest najlepsza  ;D
Seize the day or die regretting the time you lost.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 29, 2013, 21:07:54 pm »
Bińczyk to jednak wielki znawca. Cuneo bardzo przeciętne pokonuje wielkie Trentino. Treno z kolei nie daje rady moskiewskiemu Dynamu, a Skra leje je aż 2 razy - tutaj dochodzimy do sedna czyli do tego, że jednak Skra jest najlepsza  ;D

Nieprawda, bo najwyraźniej jeszcze lepszy jest AZS Częstochowa, który zlał Skrę. :P Tyle że myśmy zlali AZS, a bardzo przeciętne Cuneo zlało nas. No i wychodzi, że najlepsze jest bardzo przeciętne Cuneo. W siatkarskiej teorii nazywamy to "paradoksem Bińczyka". :)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 16, 2013, 22:00:01 pm »

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 17, 2013, 21:38:36 pm »
A zauważyliście, że nie ma sędziów liniowych  :o
Generalnie mecz zagrywek. To co mają włosi zagrywkę to poezja 8)