Autor Wątek: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )  (Przeczytany 165709 razy)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #170 dnia: Października 09, 2013, 15:40:55 pm »
No to zaczynamy..
Dziś o godzinie 20:30 odbędzie się mecz o Superpuchar Italii pomiędzy Maceratą a Trentino. Będzie to pierwsza okazja by zobaczyć jak nasza gwiazda i cyborg w jednym Bartosz Kurek radzi sobie na włoskich parkietach.
Na papierze mimo wszystko drużyna z Maceraty prezentuje się lepiej, ale nie można drużyny z Trydentu spisywać w tym pojedynku na straty.
Sokołov to jest mimo wszystko Sokołow. Jak ma dzień konia potrafi wygrać mecz w pojedynkę bez względu na to kto jest po przeciwnej stronie siatki. Świetna dwójka środkowych, a pokusiłabym się o stwierdzenie, że nawet fenomenalna - Bira i Seba Sole. Jeden jak i drugi to zawodnicy którzy bazują przede wszystkim na swojej szybkości, ale także technice. Sole mimo młodego wieku jest zawodnikiem bardzo dobrze ukształtowanym, z roku na rok czyniącym ogromne postępy. O rozgrywającym dużo pisać nie trzeba bo chyba każdy Pana Donalda zna. Wydaje się, że gra środkiem to jest to, co Amerykanin lubi najbardziej, no ale z pustego to i Salomon nie naleje. Podstawą jest przyjęcie i tutaj jest ogromny znak zapytania. Oczywiście, ja nie mam wątpliwości, że zarówno Filippo Lanza (w ubiegłym sezonie ten nominalnie trzeci przyjmujący) jak i Michele Fedrizzi to bardzo utalentowane dzieci włoskiej siatkówki tylko pytanie, czy poradzą sobie z grą na tak wysokim poziomie jako te nominalne jedynki? Trento mimo tego, że utraciło wielu  świetnych zawodników nadal mierzy bardzo wysoko i trzeba liczyć się z tym, że poprzeczka jest wysoko postawiona. Mam nadzieję, że Filippo jak i Michele dadzą radę, bo niewątpliwie od nich będzie wiele zależeć. Trzymam za nich mocno kciuki.
No i zapomniałabym jeszcze o Portugalczyku Ferreira. LŚ bardzo udana, można powiedzieć, że nawet rewelacyjna. Jasne, grupy wymagającej nie miał, ale zaprezentował się nieźle. Pytanie jak prezentuje się teraz?
Podoba mi się zespół z Trento na papierze. Połączenie młodości z doświadczeniem. To może zaowocować tylko pytanie na ile trener wykorzysta potencjał każdego z chłopaków.

Maceraty z kolei przedstawiać nie trzeba. Kosmetyczne zmiany w postaci Kurka i Baranowicza. Ciekawa jestem jak wprowadzą się do zespołu. I ciekawa jestem także roli Bartka Kurka.. Bo chyba nie jest powiedziane, że będzie on przyjmującym odpowiedzialnym za przyjęcie. Może być tak, że grając trójką Parodi-Zajcev-Kurek właśnie nasz Bartosz z tego przyjęcia będzie wyłączony, po prostu dla dobra zespołu. Ktoś powie, że ME Zajceva na przyjęciu były marne, tak to prawda, zwłaszcza w finale Rosjanie go 'trochę' pocelowali, ale mimo wszystko Włoch przyjęcie od Bartosza ma lepsze. Może dlatego, że od niego nie ucieka? Nie wiem, w każdym razie znając trenera Giulianiego takie posunięcie nie byłoby dla mnie jakimś wielkim zaskoczeniem.

Ciekawy mecz się zapowiada więc o 20:30 RaiSport1 ;)
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2013, 15:57:14 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

dzablon222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #171 dnia: Października 09, 2013, 16:59:29 pm »
Jakby ktoś posiadał linka do transmisji byłbym mega wdzięczny !

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #172 dnia: Października 09, 2013, 17:20:35 pm »
Jakby co to Rai Sport 1 jeden jest bodajże na kanale 211 Cyfrowego Polsatu, jeżeli chodziło o linka do transmisji w internecie to jeżeli ktoś ma konto u bukmachera bet365 to tam będzie transmisja, z innymi linkami nie pomogę, bo mnie wieczorem nie będzie...

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #173 dnia: Października 09, 2013, 17:47:22 pm »


LideRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 383
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #175 dnia: Października 09, 2013, 22:11:02 pm »
I kto się spodziewał, że naszpikowana Macerata przegra i to w 1.5h :D.

PS. Pozdrowienia dla Vegii. :)

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #176 dnia: Października 09, 2013, 22:12:42 pm »
Czyli Trentino nie takie słabe  8)

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #177 dnia: Października 09, 2013, 22:20:53 pm »
Czyli Trentino nie takie słabe  8)
Raczej Lube okazała się słaba. Kurek i Baranek nie dali rady.
Dobra wiadomość, że Sportklub będzie pokazywał 2 mecze w kolejce wybierając te z kurkiem i Bartmanem.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #178 dnia: Października 09, 2013, 22:21:31 pm »
I kto się spodziewał, że naszpikowana Macerata przegra i to w 1.5h :D.



JA :D Może nie tyle się spodziewałam, co liczyłam na to. Wiadomo, gwiazdy to nie wszystko. Poza tym forma Maceraty jest mocno wakacyjna. Wiadomo, ciężki okres reprezentacyjny, ale wydaje mi się, że poniżej pewnego poziomu TAKIE gwiazdy schodzić nie powinny.
Bardzo dużo błędów własnych w ekipie z Maceraty. Kurek jak to Kurek, nie było meczu w jego karierze w którym byłby pewny w przyjęciu. Po 2 setach zdaje się, że był najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania, ale to tylko statystyki. Najwazniejszych piłek nie kończył, a często dostawał od Baranowicza tzw perełki na lotnym bloku. Cóż, wystarczyło mocniej przełożyć ręce i Bartosz nie ogarniał.
TRAGICZNY PARODI. Już w finałowym spotkaniu ME był najgorszym zawodnikiem na boisku. Myślałam, że to chwilowe, ale jednak to wyraźny spadek formy tego zawodnika. Jakoś specjalnie żaden z zawodników Maceraty nie rzucił mi się w oczy in plus.

Za to Trento.. Cholerka, jaka w tym zespole jest kapitalna atmosfera!  :o Nie ma jednego zawodnika który rusza chłopakami, ale wszyscy wzajemnie się nakręcają od Lanzy zaczynając. Taka mieszanka może w lidze namieszać, ale także w Europie. Każcy z tych zawodników chce coś udowodnić bo przecież Sokolov czy Colaci nie mieli szans przebić się do pierwszego składu bo mieli bardzo dużą konkurencję. Teraz z pewnością będą chcieli udowodnić, że błędem było sadzanie ich na ławce.
Lanza stabilny w przyjęciu, w ataku jeszcze średnio, ale najważniejsze, że kończył te piłki które powinny być skończone. Dla mnie MVP tego spotkania to niewątpliwie właśnie Massimo Colaci. Co chłopak bronił to głowa mała. Wiem, wiem, jego najmocniejszą stroną jest obrona, ale miał dziś wyczucie gdzie się ustawić by bronić te bomby.
Do tego dochodzi FENOMENALNY Sokolow. Kurcze, czy ten zawodnik jeszcze kiedyś mnie zaskoczy?!  :o Jest genialny, ale to wie chyba każdy. Dobra gra środkowych, chociaż zdziwiona byłam kiedy Sole nie wyszedł w pierwszej szóstce. ME nie tak dawno się skończyły, a ja już zapomniałam jak genialną zagrywkę ma Bira. Pocelować Parodiego nie jest tak prostą sprawą, a ten go męczył i dręczył.. Szacun!
Ferreira - pamiętam go z meczów w LŚ gdzie swoją zagrywką strzelał do przeciwnika. W tym elemencie z pewnością zastąpi w Trento Juantorenę. Co do ataku.. Mam pewne wątpliwości, ale dziś z pewnością przyczynił się do zwycięstwa.

Mecz dobry, ale bez rewelacji. Szału nie było, bo widać w Maceracie zmęczenie materiału. Za to Trento.. Chyba od dziś zacznę im jeszcze mocniej kibicować. Gratulacje.

Wrzucam jeszcze staty - http://www.legavolley.it/TabellinoGara.asp?IdGara=26561
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2013, 00:12:31 am wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Liga włoska. Nieco więcej na temat tej niesamowitej ligi : )
« Odpowiedź #179 dnia: Października 10, 2013, 14:27:18 pm »
A czy w lidze włoskiej zamiast dwóch przerw technicznych będzie jedna po 12 punktach ?? Czy to tylko eksperyment ??