Autor Wątek: Liga rosyjska  (Przeczytany 169873 razy)

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #360 dnia: Kwietnia 29, 2015, 08:36:13 am »
Wczoraj Zenit zdobył Mistrza Rosji pokonując Biełogorie 3:2.

Leon podobno znowu zrobił różnicę.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

Nexter

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 134
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #361 dnia: Kwietnia 29, 2015, 12:23:39 pm »
Chyba ostatni raz w Zenicie:)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #362 dnia: Października 02, 2015, 09:53:21 am »
Grozer odchodzi z Biełgorodu. W przyszłym sezonie zagra w koreańskim zespole Samsung Bluefangs. Media twierdzą, że to przez kłopoty finansowe Biełgorodu, Szypulin twierdzi, że to dla dobra reprezentacji - chodzi o to, że Muserski niby w klubie ma grać na ataku. W ogóle tam jest ciekawie, media piszą o "połączeniu sił" Szypulina i Alekno dla dobra reprezentacji w Rio, ten pierwszy ma stawiać na Muserskiego na ataku, a drugi na Michajłowa w przyjęciu (Anderson grałby na ataku).

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #363 dnia: Października 02, 2015, 10:59:29 am »
Car Putin nakazał oszczędności. Ot, cała tajemnica.
Myślę, że wkrótce przeczytamy komunikat o wypożyczeniu Ivovicia do... Zależy jaki chętny się trafi.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #364 dnia: Października 02, 2015, 13:22:16 pm »
Nawet składa się to w całość, Camejo z Lokomotiwu już jakiś czas temu został na rok wypożyczony do któregoś klubu z Azji. W ogóle to w Rosji pojawiają się informacje, że od sezonu 16/17 chyba ma być zakaz sponsorowania sportowców przez spółki państwowe, tutaj można doczytać więcej jak ktoś rozumie ;)
http://www.gazeta.ru/business/news/2015/06/30/n_7336161.shtml

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #365 dnia: Października 12, 2015, 12:41:03 pm »
A tak wszyscy darli do tej Rosji i teraz faktycznie Ivovicowi może się to czkawką odbić, a szkoda chłopaka.
Ciekaw jestem, co na ten wyjazd powie żona Dźordźa, no chyba, że przywykła już do zmian klimatu.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #366 dnia: Listopada 28, 2015, 16:00:21 pm »
(...)Szypulin twierdzi, że to dla dobra reprezentacji - chodzi o to, że Muserski niby w klubie ma grać na ataku. W ogóle tam jest ciekawie, media piszą o "połączeniu sił" Szypulina i Alekno dla dobra reprezentacji w Rio, ten pierwszy ma stawiać na Muserskiego na ataku...
"Patriotyczne" założenia szlag trafił. Muserski gra na środku.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #367 dnia: Listopada 28, 2015, 18:16:07 pm »
W ogóle od dłuższego czasu sytuacja w nowej drużynie Ivovicia mocno nieciekawa. Zaczęło się od odejścia Grozera, później do szpitala w Moskwie trafił Giennadij Szypulin, a rolę trenera zespołu przejął Boris Kołczin, na początku pracy przekonywał, że dzięki systemowi kamer Szypulin nadzoruje zespół ze szpitala, ale po kilku meczach sami zawodnicy w swoich wypowiedziach wspominali, że brakuje im Giennadija. Sezon rozpoczęli od gładkiej porażki z Zenitem w meczu o Superpuchar, który był jednocześnie pierwszą kolejką ligową, obecnie po czterech kolejkach mają tylko 3 punkty i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli przegrywając we własnej hali m.in. bardzo ważny ostatni mecz z Dynamem Moskwa 1:3 przez co do dwóch czołowych zespołów tracą już 8 punktów, a przypomnę że w Rosji mistrzem w tym sezonie zostaje już zwycięzca fazy zasadniczej. W tym ostatnim ligowym meczu z Dynamem Moskwa Muserski grał na ataku, podobnie jak w meczu LM z drużyną Paula Lotmana. Sam Kołczin po jednym z tych meczów mówił, że Muserski będzie na styczniowy turniej kwalifikacyjny wystarczająco ograny na pozycji atakującego. Tylko że po porażce z Dynamem Moskwa został on odwołany z funkcji trenera, a stery przejął sympatyczny były rozgrywający Sbornej Wadim Chamutckich, jego debiut przypadł na czwartkowy mecz w ramach Pucharu Rosji, ten jak i dwa kolejne Biełgorod wygrał 3:0, ale trzeba wspomnieć, że nie mieli oni wymagających przeciwników. Śledziłem tylko debiut Wadima, Muserski grał w nim na środku, a na ataku klasyczny atakujący Roman Daniłow.


Jeśli o Marko chodzi to grywa regularnie, ale jeśli poczytać rosyjskie media to można zauważyć, że nie są z niego w 100% zadowoleni. Nawiasem to podczas meczu Biełgorodu z BR Volley w hali gospodarzy widziany był Peter Veres, nie wiem co w związku z tym ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2015, 18:22:59 pm wysłana przez FLPman »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6930
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #368 dnia: Listopada 28, 2015, 18:29:22 pm »
Dziś Biełgorod wygrał 3:0 (bardzo pewnie) z Niżnym Nowgorodem. Marko zagrał przyzwoicie (w tych momentach, w których zerkałem na mecz). Muserski grał na środku.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #369 dnia: Lutego 22, 2016, 16:51:22 pm »
Taka ciekawostka- fragment treningu z perspektywy Wilfredo Leona:

https://www.youtube.com/watch?v=mR961CtSiY0