Autor Wątek: Mistrzostwa Europy 2015  (Przeczytany 55105 razy)

Nataliad6

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 105
Mistrzostwa Europy 2015
« dnia: Listopada 17, 2012, 18:10:35 pm »
Prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki, André Meyer ogłosił, że turniej mężczyzn w 2015 roku zorganizują...Włosi i Bułgarzy! Gorzej być chyba nie mogło! Po tym co pokazali bułgarscy kibice podczas finałów Ligi Światowej tej kraj powinien mieć zakaz organizowania jakichkolwiek imprez sportowych! A jeżeli chodzi o Włochów to chyba wszyscy pamiętamy MŚ 2010. Obawiam się, że tym razem może być podobnie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2012, 18:22:28 pm wysłana przez Nataliad6 »

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2012, 18:27:06 pm »
Prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki, André Meyer ogłosił, że turniej mężczyzn w 2015 roku zorganizują...Włosi i Bułgarzy! Gorzej być chyba nie mogło! Po tym co pokazali bułgarscy kibice podczas finałów Ligi Światowej tej kraj powinien mieć zakaz organizowania jakichkolwiek imprez sportowych! A jeżeli chodzi o Włochów to chyba wszyscy pamiętamy MŚ 2010. Obawiam się, że tym razem może być podobnie.

Żadnych wniosków, żadnych konsekwnecji....   ::)

Swoją drogą dlaczego ME organizowane są teraz "parami"? Przecież każdy z tych krajów Polska-Dania, Włochy-Bułgaria) mógłby spokojnie zorganizować taką impreze w pojedynke. Mam zwłasza na myśli nas w kontekście przyszłorocznej imprezy.

Nataliad6

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 105
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2012, 18:41:34 pm »
Swoją drogą dlaczego ME organizowane są teraz "parami"? Przecież każdy z tych krajów Polska-Dania, Włochy-Bułgaria) mógłby spokojnie zorganizować taką impreze w pojedynke. Mam zwłasza na myśli nas w kontekście przyszłorocznej imprezy.

Myślę, że Bułgaria nie byłaby w stanie zorganizować samodzielnie takiej imprezy. Już w tym roku mieli problemy z F6, do końca nie wiadomo było, czy zapłacą kasę. Chamscy kibice, afery w związku a ktoś zleca im organizacje takiego turnieju! Tak samo Dania bez nas nie dostałaby ME, a my sami organizujemy MŚ 2014 więc chyba dlatego potrzebna nam Dania. Jeżeli Włosi znowu odstawią taki cyrk to na pewno nie będzie to korzystne dla siatkówki...
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2012, 18:43:18 pm wysłana przez Nataliad6 »

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2012, 14:51:45 pm »
Patrząc na ostatnie wybryki tychże organizatorów nasuwa mi się jedno pytanie - gorszych nie ma ??
No ludzie bez przesady. Po MŚ 2010 Włosi najpierw dostają ME kobiet 2013 a teraz mężczyzn 2015. O Bułgarii i Final Six LŚ '12 nie wspominam. Mam nadzieję, że CEV narzuci im system rozgrywek grupowych z góry
A swoją drogą z Sofii mamy niezłe wspomnienia a tam mają być finały ... :P

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2015, 23:05:53 pm »
Wyniku nie chce mi się komentować. Chce mi się natomiast skomentować ogólne użalanie nad zmęczeniem reprezentantów. Właśnie obejrzałem jak Włosi leją Rosjan. Nie usłyszałem, żeby jakiś Włoch użalał się nad swoim zmęczeniem sezonem reprezentacyjnym. Zmiany w składzie Włoch dość spore (w porównaniu do MŚ'14), więc i tu nie bardzo znajduję usprawiedliwienie dla naszych.
W czym leży nasz problem?
Po PŚ spostrzegłem, że na 11 rozegranych tam meczów aż w 7(!) przegraliśmy I seta. Wygraliśmy pierwszą partię jedynie z Tunezją, Egiptem, Australią (a więc z 3 "ogórkami") i z Argentyną. Czy to coś znaczy? Czy to tylko przypadek?
Dziś znów przegrywamy I seta.
W LŚ'15 przegraliśmy 9 pierwszych setów, a wygraliśmy 7 (o ile dobrze pamiętam).
Ja wiem, że w siatkówce najważniejsze jest zwycięstwo w ostatnim secie. Rzuca mi się jednak w oczy nasza "niemożność", nasza słabość  w początkowej fazie meczu.
Może i moja teoryjka jest bzdurna, ale:
1. tych pierwszych setów zabrakło nam do awansu do IO,
2. nie jesteśmy drużyną, przed którą jakikolwiek przeciwnik drży.
Nie dajemy sobie szans na wgniecenie przeciwnika w parkiet. Zaczynamy jakoś tak lelawo: bez zagrywki, bez pewności siebie, bez powtarzalności, bez waleczności. "Jakoś to będzie". I zwykle jest. Czasem nie jest.
Jeśli dziś Kurek mówi, że fizycznie czuł się dobrze, a większość zagrywek pakuje w siatkę, jeśli przyjmujemy jak III liga (a przyjęcie nie ma wiele wspólnego z siłami)...
Głowa czy rozgrzewka?
Narzekałem na Resovię, gdy zaczynała u siebie kiepsko, choć nie przegrała pierwszych setów zbyt wiele.
ME'15 za nami. Walczą Włosi, Francuzi, Bułgarzy i Słoweńcy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Października 15, 2015, 07:58:57 am »
Trudno się z Tobą nie zgodzić.Nam brakuje rasowego atakującego.Takim jest  Wlazły i basta.Reszta atakujących nie osiąga poziomu godnego reprezentacji.  Zabieranie ze sobą Konarskiego dla może 5 bloków w turnieju to jakaś farsa.Zresztą nie chce mi się pisać więcej bo sami widzieliście te męki i do tej pory na myśl o przegranej gotuje mi się krew.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Października 15, 2015, 08:18:24 am »
Szkoda, że tak zakończyliśmy występy na ME. Nie tak miało być.
Te męki w pierwszych setach zastanawiają. Tylko trener wie, może przedawkował siłownię w przeddzień, może ładowali akumulatory na półfinały i finał? a "zapomnieli" że trzeba jeszcze wygrać  ze Słowenią? Samo się nie wygra.
Ale tak jak słusznie repres1 zauważył te pierwsze sety są naszą bolączką.
W PŚ kosztowały nas awans do IO.
I ta aż za spokojna twarz trenera, spowodowało iż sam byłem skłonny uwierzyć, że "jakoś to będzie".

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2015, 08:28:59 am »
Wydaje mi się iż Fabian powinien dostać miesiąc wolnego od siatkówki i dopiero później wrócić do treningów. Obecnie z niego pożytku nie będzie a jego gra będzie przynosić więcej szkody niż pożytku. Lukas jest na tyle dobrym rozgrywającym, iż powinien sobie poradzić. Później Fabian powinien powalczyć z Lukasem o skład, bo z urzędu na pewno go nie powinien dostać. Podobnie Piotrek Nowakowski. On też powinien odpocząć. Wiem, iż to nie jest korzystne dla Klubu ale na ich obecnej dyspozycji to są zawodnicy wypaleni psychicznie mający po dziurki w nosie siatkówki. To nie forma fizyczna lecz bardziej psychiczna. Antiga zajechał naszych bo dostał cel aby wygrać wszystko. I całe g... ugrał.
Uważam również iż w pierwszym meczu sezonu to Jochen powinieneś być pierwszym atakującym. Bartek po początkowych achach i ochach zaliczył zjazd  dół. Jak będzie lepszy to może wygryzie Jochena ze składu. Na razie nie jest. W najważniejszych momentach zawiódł.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2015, 08:45:31 am »
Co się stało z Miką? To  nie był ten Mika jakiego znaliśmy.
Wczorajszy przegrany mecz i w konsekwencji brak awansu do półfinałów, przypomina mi IO w Londynie, gdzie przegrany mecz z Australią zamknął nam drogę do półfinałów.

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 607
Odp: Mistrzostwa Europy 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2015, 10:09:40 am »
"witaj Kasieńko otwórz okieńko na wschooodnią stronę" może wypatrzymy nasze wojsko poobijane wracające z ME,
na szczęście nie musieli już rozgrywać dwóch kolejnych meczów :)
a Nikuś wróci z medalem