Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691688 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1820 dnia: Kwietnia 24, 2018, 21:51:01 pm »
Ja się czuję świetnie. Inni też nie narzekali na zdrowie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1821 dnia: Kwietnia 24, 2018, 23:14:04 pm »
Nie wiem Darku dlaczego odniosłeś takie wrażenie . W tym gronie spotykamy się od dawna i nie zauważyłem aby dzisiaj było ostrzej niż ''zawsze '' Ja dziękuje Sławkowi-  Leszko wi -Poldkowi że przyjmują zaproszenia . Dlaczego Ci Panowie? Bo nikt nie ma ochoty dołączyć do rozmowy . Poldek  Sławek Leszku dzięki wielkie . Program jest otwarty zapraszam . Bogdan

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1822 dnia: Kwietnia 24, 2018, 23:34:36 pm »
Może ostatnio jestem przewrażliwiony, ale w wypowiedziach czuć emocje. I to dało się wyczuć w audycji. Iż ten sezon troszeczkę polaryzuje kibiców. I powoli tworzą się Ci za i Ci przeciw. I tak naprawdę ani jedno ani drudzy nie są w stanie się przekonać co i jak. W audycji było przedluzenie tego co się pisze od dłuższego czasu na forum. Jeżeli chodzi o kształt rozgrywek, tematy okołosiatkarskie to jest konsensus. Natomiast gdy chodzi o trenera to walka "idzie na noże. ".

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1823 dnia: Kwietnia 25, 2018, 07:28:12 am »
Sprowadzanie rozmów o Resovii do rozmowy o trenerze jest dla mnie od dłuższego czasu trudne do wytrzymania. Cała nasza liga nie ma większego problemu niż  demon, który ją opanował, czyli Andrzej Kowal.
Zafajdajmy sobie na Forum i w głowach kolejny sezon nieustannym problemem Kowala. A jeśli przez przypadek wygramy sezon, to zafajdajmy sobie i ten sukces powtarzaniem, że "nie jest to żaden sukces, bo z tym składem to nawet Kaczor Donald zdobyłby mistrzostwo". A tak w ogóle to "lepiej dla Resovii, że przegrywa, bo dopóki jest Kowal, wszystkie zwycięstwa są nieszczęściem klubu".
Chyba z tej obsesji nie ma już wyjścia. Nawet gdybyśmy zdobyli Mistrzostwo Galaktyki z innym trenerem i tak dyskusja sprowadzałaby się do zdania "A nie mówiłem, że trzeba było zwolnić Kowala?".
Myślę, że niezbędne jest zamówienie egzorcysty, żeby wypędził demona, który zagościł w organizmie Andrzeja Kowala i promieniuje. Nie wiem, jakie są koszty egzorcyzmów, ale powinniśmy się zmieścić w pieniądzach zaoszczędzonych przez rezygnację z europejskich pucharów. No może trzeba będzie dorzucić VAT, ale to się później odliczy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2018, 07:34:02 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1824 dnia: Kwietnia 25, 2018, 09:12:32 am »
Lubimy uproszczenia. Wina Kowala to jak dawniej pojęcie "wina Tuska", teraz "wina Kaczyńskiego" a dawniej "masonów, Żydów i cyklistów". Chcemy po prostu prostych rozwiązań. Musi być mityczny "ktoś" który pociąga za wszystkie sznurki. Zaserwował zawodnik w pół siatki - wina Kowala, zawodnik plasuje - wina Kowala, wpada nam piłka, bo nikt się po nią nie schylił - wina Kowala. Niedziałająca toaleta na Podpromiu - wina Górskiego :) itp. proste rozwiązania choć czasem mają niewiele wspólnego z rzeczywistością trafiają na podatny grunt. W audycji naprawdę zszokowało mnie, iż tyle lat się znając taki głęboki mur powstał pomiędzy dyskutantami. I to z powodu trenera.

W nowym sezonie wielka praca czeka klub. Trzeba jakoś te podziały zasypać. Bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1825 dnia: Kwietnia 25, 2018, 09:40:40 am »
Lubimy uproszczenia. Wina Kowala to jak dawniej pojęcie "wina Tuska", teraz "wina Kaczyńskiego" a dawniej "masonów, Żydów i cyklistów". Chcemy po prostu prostych rozwiązań. Musi być mityczny "ktoś" który pociąga za wszystkie sznurki. Zaserwował zawodnik w pół siatki - wina Kowala, zawodnik plasuje - wina Kowala, wpada nam piłka, bo nikt się po nią nie schylił - wina Kowala. Niedziałająca toaleta na Podpromiu - wina Górskiego :) itp. proste rozwiązania choć czasem mają niewiele wspólnego z rzeczywistością trafiają na podatny grunt. W audycji naprawdę zszokowało mnie, iż tyle lat się znając taki głęboki mur powstał pomiędzy dyskutantami. I to z powodu trenera.

W nowym sezonie wielka praca czeka klub. Trzeba jakoś te podziały zasypać. Bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

Darku jak Cię lubię i szanuję, tak piszesz totalne bzdury. Rozstaliśmy się po audycji w zgodzie. Jaki mur?  Widzę, że jest trendy taka "poprawność polityczna", przez którą powinniśmy sobie spijać z dzióbków. A dyskusja, może i emocjonalna dodała kolorytu i ekspresji tej audycji. Nie padło, ani jedno obraźliwe słowo, tak do dyskutantów, jak i o podmiotach dyskusji.

A i jeszcze co do roli trenera.  Tak jak nie znoszę "argumentu", że w sezonie 2011/12 czy 2014/15 Kaczor Donald z Myszką Miki wygraliby dla Resovii majstra, tak nie zaakceptuję twierdzenia, że trener Kowal nic teraz nie przegrał, bo to  zawodnikom zabrakło cierpliwości. Wygrywa bowiem DRUŻYNA (ZAWODNICY + SZTAB SZKOLENIOWY), przegrywa również DRUŻYNA (ZAWODNICY + SZTAB SZKOLENIOWY).
A i życzyłbym sobie takich dyskusji tutaj na forum, gdzie są i emocje, ale nie ma obrażania interlokutorów w stylu nazywania ich  prostakami, czy porównywania do bandytów.
   

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1826 dnia: Kwietnia 25, 2018, 10:17:42 am »
Były lata świetności polskiej piłki kopanej. Byliśmy światową potęgą. Dziś brzmi to jak baśń, ale naprawdę tak było. Trenerami reprezentacji byli Górski, Gmoch, Kulesza, Piechniczek, a my wciąż byliśmy w światowej czołówce. Za Piechniczka był medal mś, a później z tym samym Piechniczkiem było już gorzej. Po kilku latach Piechniczek znów wrócił i było źle.
Żeby nie wiem co, główną rolę w grze zawsze będą pełnić zawodnicy.

Do hasła "Wygrywamy wszyscy i przegrywamy wszyscy" obok zawodników i sztabu szkoleniowego brakuje mi jeszcze kibiców. Żebyśmy byli "wszyscy", trzeba zaakceptować to, że decyzje kadrowe podejmuje ktoś inny niż kibice.
Niedawno Slawko zarzucił mi, że "jeździłem po Travicy" (czy jakoś tak). Nie chciało mi się dyskutować z określeniem "jeździłem po", choć to określenie ma z prawdą niewiele wspólnego. Przyjmijmy, że "jeździłem po Travicy". Tylko, że nawet wtedy ani nie wyrzucałem Travicy z Resovii, ani nie obrażałem się na Resovię z powodu kontynuowania współpracy z Ljubo. Krytykowałem Ljubo, czasem bardzo mocno, ale on był w tym samym "zespole" co ja i miał pełne prawo w nim być. Się wściekałem za zwolnienie Woickiego i Hernandeza, się wściekałem wcześniej za to, że mając cały (z wyjątkiem Ignaczaka) skład z ubiegłego sezonu i 4 miesiące na przygotowania nie przygotował zespołu do meczu ze Żłobinem. Ale nie wyrzucałem Travicy z Resovii. Kpiłem z hipokryzji naszych decydentów, którzy dla Travicy robili wszystko, czego ten sobie zażyczył, a polski trener Jan Such musiał... Słuchaliście Janka, to wiecie. Widziałem Ljubo bardziej w roli dyrektora sportowego niż trenera, ale...
Po prostu, nie zajmujmy się wyrzucaniem ludzi z Resovii. Tak będzie lepiej. Dla nas też.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1827 dnia: Kwietnia 25, 2018, 10:18:28 am »
Grzecznie informuje że Gościem programu '' W Centrum Sportu '' 8 maja będzie Prezes Resovii Bartosz Górski . Następna audycja 15 maja Gość programu Wojciech Drzyzga . 22 maj jest ''wolny '' czekam na Wasze propozycje kogo chcielibyście zaprosić . pozdRRawiam   www.radiocentrum.pl   89''o fm   

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1828 dnia: Kwietnia 25, 2018, 10:52:05 am »
Oj Lechu, Lechu, pamięć ludzka jest ulotna, Twoja również. To mój komentarz co do stwierdzenia, że nie wyrzucałeś Ljubo z Resovii.
Co do "ponownego zatrudnienia' w roli trenera Andrzeja Kowala, powiedziałem co myślę wczoraj w audycji, albo inaczej, powiedziałem o sposobie potraktowania Roberto Serniottiego.
Powiem Tobie i innym , którzy kwestionują/podważają  moje prawo ( i nie tylko moje) do utraty zaufania do ASSECO Resovii, że:
 gdyby dano szanse Roberto, aby zagrał sezon do końca z celem wejścia do czwórki i teraz tego celu, jako trener nie osiągnął, a  Zarząd podjął decyzję, że dziękuje trenerowi, nic bym nie powiedział.  Standardy zostałyby dochowane, oceniono bowiem pracę trenera po zakończeniu sezonu. Nawet, żeby podpisano dwuletni kontrakt z Andrzejem. Ale teraz, po sezonie.
A tak wyszło, że Asseco Resovia to korporacja, w której obowiązują podwójne standardy.

 

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1829 dnia: Kwietnia 25, 2018, 11:11:41 am »
Abdull,
może się przyzwyczaiłeś do dotychczasowych audycji gdzie przebijało się głównie zdanie Represa i Bogdana (to nie jest tylko moje zdanie)? Główną metodą było zagadywanie iterlokutorów.
Tym razem słychać i czuć było napięcie, ale przebiło się również zdanie Sławka. Można się z nim nie zgadzać, ale nie można mu/nam odbierać prawa do opinii. Zwłaszcza po tym co Sławek tu i teraz powyżej napisał.

Przy okazji zgadzam się z Represem, że sprowadzanie i ciągłe wałkowanie Kowala nie jest niczym dobrym, ale na moje to nie jest tylko nasza kibiców praca. Ruchy też są do wykonania po stronie klubu (np. rzetelna ocena sezonu), jak i samego Andrzeja Kowala.