Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691672 razy)

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #730 dnia: Stycznia 16, 2016, 09:57:37 am »
Zapraszam na wtorkowy magazyn siatkarski '' W Centrum Sportu'' . Cotygodniowy komentarz Leon Bartman .Gość programu Damian Wojtaszek Wtorek 19 styczeń godz 12''10   www.radiocentrum.pl   89''o  FM

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #731 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:12:29 am »
Jeśli nie jest za późno to mam pytanie do dzisiejszego gościa.

"W reprezentacji USA czytanie gry traktujemy jako pierwszy element techniki? - mówi selekcjoner reprezentacji kobiet Karch Kiraly, mówi też "Za czasów mojej kariery trener zwykł mawiać, że do obrony startuje 5 zawodników a piłkę wcześniej dotyka tylko Karch, moja przewaga nad innymi wynikała m.in. z umiejętności czytania gry", a o co mi chodzi wytłumaczę na przykładzie - przed którymś meczem USA - Bułgaria, skauci USA wychwycili, że Cwetan Sokołow przy składaniu się do mocnej zagrywki wyraźnie unosi prawy bark ponad lewy i mocno napina biodra, dzięki temu może złapać piłkę wyżej, z kolei gdy zagrywa "skróta" widać jak jego biodra są rozluźnione i barki na równej wysokości, jeden z treningów Amerykanów polegał na tym, że siatkarzom puszczano filmy z zagrywkami Sokołowa i mieli na podstawie jego sposobu składania się do zagrywki odczytać jej rodzaj i w razie "skróta" odpowiednio wcześniej przesunąć się do przodu. Inny przykład to odpowiednio wczesne wyłapywanie kiwki w ataku na podstawie prostowania ręki w łokciu, można to zobaczyć np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=FdyR3pdEkfM

Nie wiem jak czytanie gry traktuje się w Polsce, dlatego ciekawi mnie, czy z ćwiczeniem czytania gry spotkał się kiedyś Damian Wojtaszek, a jeśli tak to jak to wyglądało.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2016, 11:38:03 am wysłana przez FLPman »

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #732 dnia: Stycznia 19, 2016, 16:53:43 pm »
Dzisiejsza audycja:
https://youtu.be/-EMoWL475Jg

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #733 dnia: Lutego 02, 2016, 08:07:14 am »
Gościem dzisiejszego programu '' W Centrum Sportu '' będzie Mieszko Gogol . Stały komentator Leon Bartman . Temat Puchar Polski . Zapraszam

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #734 dnia: Lutego 02, 2016, 15:58:18 pm »
Moim zdaniem dzisiejsza audycja to ścisły top, polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=Pfc16xZS5cE

Dziękuję za wrócenie do mojego pytania sprzed dwóch tygodni, z grubsza o to mi chodziło, ale zabrakło mi w pytaniu uzupełnienia o sam trening czytania gry, na przykład tak jak to właśnie robili Amerykanie, że w czasie treningu puszczali zawodnikom wideo na ścianie z zagrywkami Sokołowa i zawodnik miał na podstawie tego co widzi właściwie odczytać rodzaj zagrywki i przemieścić się po boisku odpowiednio do skróta i do zagrywki mocnej żeby wyrobić sobie automatyzm i szybkość reakcji, na którą czasu jest malutko jak to wyjaśnił Michał Gogol i mogą decydować ułamki sekund. Czyli nie tylko mówienie zawodnikom, że "jak Samica podrzuca wysoko to będzie bomba, a jak nisko to kombinuje", tylko też ćwiczenie tego na boisku podczas treningu, ale nic na ten temat Michał Gogol nie wspomniał, to pewnie tego nie praktykują.

Jak ktoś chce więcej się dowiedzieć, to tutaj linki do wykładu Tomasza Wasilkowskiego:
http://www.mlodziezowasiatkowka.pl/biblioteka-pilka-siatkowa-video/czytanie-gry-teoria_31,3965.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2016, 16:21:58 pm wysłana przez FLPman »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6940
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #735 dnia: Lutego 08, 2016, 10:59:46 am »
Gościem jutrzejszego (9 lutego 2016 r., godz. 12:10) programu będzie trener/komentator Ireneusz Mazur.
Stały komentarz - Leon Bartman.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 11:02:27 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #736 dnia: Lutego 09, 2016, 15:33:10 pm »
Dzisiejsza audycja:
https://youtu.be/mu6pZxzfr0M

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #737 dnia: Lutego 12, 2016, 08:52:44 am »
Na najbliższy wtorek proponuje audycje o której programie Wy zadecydujecie .Czy ma to być rozmowa z zawodnikiem Resovii  czy z Kibicami .Składajcie propozycje do niedzieli rano . Nie gwarantuje programu z wskazanym przez Was zawodnikiem [Alek na pewno nie]

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #738 dnia: Lutego 12, 2016, 09:08:04 am »
Gorący temat to rozegranie, może Fabian?

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #739 dnia: Lutego 12, 2016, 09:32:00 am »
A może Lukas , opowie o swojej chorobie  ;D