Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691140 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #950 dnia: Czerwca 06, 2016, 14:18:52 pm »

4. Czy w poprzedni, nieudany sezon, nauczył pana czegoś?

Hola, hola! Sezon jeszcze nie został oceniony! Idę o zakład, że sezon był udany ;)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #951 dnia: Czerwca 06, 2016, 14:22:22 pm »
1. Z wywiadu z Prezesem Górskim wiemy, jaki jest schemat podejmowania decyzji w klubie, co do kontraktowania graczy. Pytanie: jakie "jedynki" były brane pod uwagę na przyszły sezon na pozycjach przyjęcia, ataku i środka? Czy oczekiwania trenera w tym zakresie zostały w 100% zaspokojone? Dlaczego w tej gradacji tak odległe miejsce zajął, wracający do wysokiej formy, Alek Achrem (tylko bardzo proszę nie zasłaniać się w tym wypadku czynnikiem finansowym, a merytorycznie ocenić przydatność Kapitana dla drużyny)?

2. Z jakich powodów zapadła decyzja o przesunięciu Bartka Kurka, podjęta w ostatniej chwili przed rozpoczęciem sezonu, z przyjęcia na atak i czy była ona indywidualną inicjatywą trenera Kowala, czy też nałożyły się na nią inne czynniki? Jeśli były to inne czynniki to jakie?

3. Z perspektywy czasu...co trener oceniłby w minionym sezonie, jako sukces, a co jako porażkę i niepowodzenie? Co można było zrobić inaczej/lepiej (konkretnie; nie ogólnikowo)?

4. Jakie oceny za ubiegły sezon trener wystawiłby indywidualnie dla każdego zawodnika?

I na koniec na wesoło  :) ...poprosimy o informacje z poradnika trenera  ;)
- ile wody trener wypił, żeby na spokojnie oglądnąć mecz Skry z BBTS-em i co było powodem, że najwięcej w I secie?  ;)
- jak trener ocenia...czy po ubiegłym sezonie nieco poprawiła się wiedza kibiców Resovii na temat siatkówki, czy nadal jest na tak katastrofalnym poziomie, jak wynikało to z Jego oceny w trakcie sezonu?  ;) 

P.S. Przed rozpoczęciem audycji uprasza się konserwatora budynku, w którym znajduje się RC, aby naoliwił drzwi, gdyż każde ich użycie może spowodować słaby odsłuch i w efekcie mogą powstać niedomówienia, co do treści udzielanego wywiadu.
Natomiast gości w studio, jak również gospodarzy (tych drugich przede wszystkim!) uprasza się o nie wiercenie się na fotelach, gdyż skutki takiego wiercenia mogą spowodować podobne komplikacje, jak te opisane powyżej :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2016, 14:35:21 pm wysłana przez leon »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #952 dnia: Czerwca 06, 2016, 15:33:01 pm »
1. Czy numery 7 i 16 na koszulkach będą zastrzeżone (tak jak 16 w reprezentacji)?
2. Czy w nadchodzącym sezonie treningi pozostaną zamknięte?
16 w kadrze jest zastrzeżona? Od kiedy?

O ile pamiętam, to grał z nią Igła a nawet jak Igły nie było to Czarnowski.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1407
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #953 dnia: Czerwca 06, 2016, 15:43:06 pm »
Dzien dobry,

To tak na spokojnie:

1) Jak sypia Pan po ostatnim sezonie, z czterech trofeow do zdobycia, nie udalo sie wygrac zadnego, to chyba nie jest oczekiwany wynik?
2) Co Pan ma w "magicznym kajecie", ktory tak czesto mozna zobaczyc na Podpromiu?
3) Czy w dalszym ciagu przyjmujacy beda dzieleni na ofensywnych i defensywnych, czy tez bedzie mozliwe zobaczyc przykladowo Perrina i Ivovicia razem na parkiecie?
4) Dlaczego element zagrywki jest traktowany po macoszemu? Na podstawie zeszlego sezonu jej poziom spadal z meczu na mecz.
5) Z czego wynika tak wielki brak stabilnosci w klubie? Co roku wymienianych jest 2 czy tez 3 przyjmujacych, a tylko w jednym sezonie udalo sie zatrzymac obydwu atakujacych? 
6) Dlaczego Pana zdaniem trener "nie jest od motywowania zawodnikow"?
7) Co dzisiejszy Andrzej Kowal, powiedzialby Andrzejowi Kowalowi w pierwszym dniu poprzedniego sezonu?
8) Kto Pana zaskoczyl w poprzednim sezonie in plus?
9) Z lekkim przymruzeniem oka: Ktorego zawodnikow z ubieglego sezonu zatrzymalby Pan w tym i dlaczego Kurka?
10) Sprawa Niko Pencheva. Na podstawie jego wypowiedzi o tym, ze kontakt ze Skra byl dogadany jeszcze w trakcie trwania poprzedniego sezonu, jaki byl sens trzymania go na lawce?
11) Czy Fabian Drzyzga dostanie indywidualne treningi w przyszlym sezonie?

I na sam koniec, ku pokrzepieniu serc: gdzie widzi Pan Resovie w przyszlym sezonie?
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #954 dnia: Czerwca 06, 2016, 15:46:34 pm »
1. Czy trener namawiał kiedykolwiek zawodników do podkręcania atmosfery na Podpromiu poprzez gesty zachęcające do jeszcze głośniejszego dopingu (szczególnie w trudnych momentach) , czy jest to niewskazane ?

2. Dlaczego Repres proponuje zaniechać pytań o treningi zamknięte  ;D ;D ;D


3. Z poprzednich wywiadów wiemy że Andrzej Kowal chce mieć zawodników "gotowych do gry" . Czy w trakcie sezonu trener rozmawiał z Fabianem o jego słabszej formie . Czy proponowano mu jakieś wsparcie : psycholog , wspólne dodatkowe treningi ??? Co było przyczyną spadku formy w stosunku do poprzedniego sezonu?

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #955 dnia: Czerwca 06, 2016, 15:55:45 pm »
Cytuj
2) Co Pan ma w "magicznym kajecie", ktory tak czesto mozna zobaczyc na Podpromiu?

Dude już go nie ma , ja mam i jest czysty  ;D ;D ;D no trochę pobazgrany z autografem  ;D

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #956 dnia: Czerwca 06, 2016, 16:25:30 pm »
9) Z lekkim przymruzeniem oka: Ktorego zawodnikow z ubieglego sezonu zatrzymalby Pan w tym i dlaczego Kurka?

Nie byłbym tego taki pewien.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #957 dnia: Czerwca 06, 2016, 17:05:26 pm »
Ja w zasadzie do Trenera mam TYLKO jedno pytanie. Jedno, ale - w moim przekonaniu - fundamentalne i zasadnicze pytanie. Pytanie - "klucz", zarówno jeżeli chodzi o zakończony sezon jak i ten nadchodzący.

Nie należę do grupy kibiców, którzy oceniają danego trenera tylko i wyłącznie przez pryzmat wyniku sportowego. Moim zdaniem jest znacznie coś ważniejszego. Mianowicie ........ WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU DRUŻYNY? Czy dany trener wyciągnął z danej drużyny absolutnego maxa i 120% ?

A zatem: Panie Trenerze, czy ma Pan wewnętrzne przekonanie iż udało się Panu wydobyć z tych zawodników, z tej drużyny jaką Pan miał do swojej dyspozycji 100% potencjału. Pytam zarówno w kontekście całego sezonu, jak i też (a może przede wszystkim) w kontekście każdego rozegranego meczu w sezonie z osobna.  Prosiłbym również aby w zależności od odpowiedzi (TAK wykorzystałem potencjał tej drużyny w każdym calu lub NIE, nie wykorzystałem potencjału) o krótkie uzasadnienie.

Jak napisałem na początku, dla mnie osobiście to pytanie "klucz". Mam nadzieję, że to pytanie zostanie zadane jutro Trenerowi oraz że Panowie Redaktorzy trochę "pomęczą" Trenera w kontekście tego pytania.

Więcej pytań nie mam :P ;)
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6932
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #958 dnia: Czerwca 06, 2016, 17:10:54 pm »

2. Dlaczego Repres proponuje zaniechać pytań o treningi zamknięte  ;D ;D ;D

Jeśli zadaję jakieś pytanie, to ono musi mieć jakiś cel. Jaki cel mogę osiągnąć, zadając takie pytanie? Tylko jeden i to chyba ten mniej oczekiwany.
Podobnie będzie z pytaniem o przestawienie Kurka na atak. Jakiej odpowiedzi mogę się spodziewać? "Nie, to nie był mój pomysł, ale musiałem to zrobić"? Aż tak naiwny to ja nie jestem.
Nie warto mylić wywiadu dla prasy/radia/telewizji z przesłuchaniem przez policję, a mam wrażenie, że oczekiwania są takie, by dowalić udzielającemu wywiadu. To nie jest dobra metoda, dobry sposób rozmowy, jeśli taka rozmowa nie ma się ograniczyć do gładkich, nijakich odpowiedzi.
Niczego się nie dowiem, jeśli będę atakował swojego rozmówcę.
"Jak sypia Pan po ostatnim sezonie, z czterech trofeow do zdobycia, nie udalo sie wygrac zadnego, to chyba nie jest oczekiwany wynik?" - tu nie chodzi o pytanie, ale o wyrażenie swojej pretensji.
Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie da się przygwoździć trenera jakimkolwiek pytaniem. Nie tędy droga. Zadając agresywne pytania, odstraszam rozmówcę i zniechęcam go do siebie, więc prawdopodobnie niczego się nie dowiem.  Nie należy mylić trenera z politykiem. Polityk przychodzi do studia wygłosić swoje komunały. Trener, jeśli będzie traktowany jak polityk, również wygłosi swoje komunały. Różnica jest taka, że polityk przyjdzie zawsze (bo parcie na mikrofon jest nieodłączną częścią tej dziedziny życia), a trener może "obiektywnie" nie mieć już więcej czasu albo czas zostanie "zagospodarowany" przez ten sam bełkot, jaki można wyczytać/wysłuchać w większości "wywiadów".
"Aleśmy mu dowalili" i co dalej?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #959 dnia: Czerwca 06, 2016, 17:29:32 pm »
Repres, mieszasz role w tym...przedstawieniu.
Od zadawania pytań w studiu jest w tym wypadku Bogdan. Nasze sugestie w postaci różnie sformułowanych pytań są...jedynie sugestiami. Rolą prowadzącego wywiad jest wydobycie z rozmówcy informacji, które interesują słuchaczy. No chyba, że zakładamy, iż prowadzący jedynie wyrecytuje pytania i jego rola się do tej recytacji sprowadzi...ale wtedy, sorry...Bogdan nie będzie nam do niczego potrzebny  ;)
Czy dowaleniem Trenerowi jest zapytanie Go o przyczyny/powody podjęcia decyzji o przestawieniu Kurka z przyjęcia na atak? Owszem, z góry można założyć, że od konkretów Trener będzie uciekał, ale...tu znowu rola prowadzącego jest nie do przecenienia.
Wydaje mi się, że lepiej zadawać konkretne pytania niż...co słychać?  ::)
Jak ten wywiad ma ograniczać się do pytań o...pogodę to szkoda czasu na jego słuchanie.