Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691112 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwca 08, 2016, 12:15:06 pm »
Pozwolę sobie zauważyć, ze posiadanie przymiotu proroka nie musi łączyć się ze świętością. Sam szczególnie dbam o to, żeby nie zostać świętym, gdyż obawiam się, że w stanie uświęcenia mógłbym być zbyt szybko powołany do lepszego świata. Na aktualnie zajmowanym przeze mnie łez padole bywa całkiem fajnie, więc po co się śpieszyć?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #981 dnia: Czerwca 08, 2016, 16:50:25 pm »
Repres no taki  skromny nie bądź  ;) :) . W religiach abrahamowych prorokiem jest osoba będąca w kontakcie z Bogiem, której zadaniem jest przede wszystkim objawiać wolę Bożą wobec ludzi, również  przewidywać przyszłe wydarzenia. Nierzadko prorok jest jednocześnie założycielem jakiejś religii.

A wracając do audycji , niektórzy się nie zmieniają. Choćby była noc, będą udawadniać że jest dzień. Czy tacy ludzie zasługują na sympatię i poważanie?! U mnie nie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #982 dnia: Czerwca 08, 2016, 17:06:45 pm »
Kain zabił Abla za opowiadanie starych kawałów, więc nie chciałem opowiadać, ale muszę.
Siedzi facet na gałęzi i rżnie piłą tę gałąź, na której siedzi. Przechodzi inny facet i mówi:
- Ej, człowieku, bo spadniesz.
- Nie spadnę.
No to ten drugi poszedł.
Ten pierwszy przerżnął gałąź i ryms! o glebę. Podnosi się i mówi do siebie:
- Prorok czy co?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #983 dnia: Czerwca 08, 2016, 17:42:49 pm »
Kain zabił Abla za opowiadanie starych kawałów, więc nie chciałem opowiadać, ale muszę.
Siedzi facet na gałęzi i rżnie piłą tę gałąź, na której siedzi. Przechodzi inny facet i mówi:
- Ej, człowieku, bo spadniesz.
- Nie spadnę.
No to ten drugi poszedł.
Ten pierwszy przerżnął gałąź i ryms! o glebę. Podnosi się i mówi do siebie:
- Prorok czy co?

Lechu chcesz powiedzieć , że "przerżnęliśmy" sobie u Kowala pytaniami o zamknięcie treningów, dlatego z zemsty zamknął treningi w przyszłym sezonie?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #984 dnia: Czerwca 08, 2016, 19:02:10 pm »
Nie. Chcę tylko powiedzieć, że warto dać komuś szansę wycofania się z niefortunnego pomysłu, a to wymaga czasu. Jeśli się oczekuje natychmiastowej odpowiedzi, to ona może być tylko jedna. To tak, jak z Kurkiem na ataku. Nie ma co o to pytać, bo naturalna jest obrona swojego "jak niepodległości". Zadając takie pytania mogę spodziewać się jedynie usztywnienia stanowiska osoby pytanej, a to nie jest mi do niczego potrzebne.
Nawiasem mówiąc, jestem przeciwnikiem, by tego typu audycję przekształcać w zestaw pytań i odpowiedzi. Wolę formę rozmowy. Bo z rozmowy wynieść można znacznie więcej niż z odpowiedzi na pytania.
Nie "przerżnęliśmy sobie u Kowala" pytaniem i nie jest to żadna zemsta. Odpowiedział, bo został do tego zmuszony. A jeśli zmuszasz kogoś do odpowiedzi, najczęstszą odpowiedzią jest odpowiedź "Nie". Jeśli komuś spieszyło się do usłyszenia "nie", to usłyszał.
Ważniejsze od zadania pewnych pytań jest niezadawanie pewnych pytań. Tak bywa lepiej dla efektu końcowego. Bo odmowę jest bardzo łatwo uzyskać. "Do odmowy nie trza tęgiej głowy".
Zły styl rozmowy czerpiemy z polityki. Tam chodzi o to, żeby dowalić przeciwnikowi, a gawiedź będzie biła brawo.
Podobny styl jest oczekiwany w audycjach Radia Centrum. Można, ale:
1. byłaby to jedna z ostatnich audycji z tak potraktowanym gościem,
2. po co komuś dowalać? jaki jest tego cel?
Ostatnio modny jest vox populi. "Przyjdzie Adam i jak pozna prawdę (bo oczywiście jej nie zna) - zrobi porządek". Taki styl myślenia. Może w innych dziedzinach życia to dziś triumfuje. W Resovii nie zatriumfuje.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #985 dnia: Czerwca 08, 2016, 20:27:36 pm »
Przesluchaj jeszcze raz audycje, później przeglądnij ten temat. Ile pytań z tego tematu padło w audycji i nie pisz głupot. Były trudne pytania, pewnie jeden z trudniejszych wywiadów jaki przyszło udzielać trenerowi w tym sezonie.

#pasiak Udział kibiców dzięki pośrednictwu forum był zapewniony. I ktokolwiek by tam w studio był niewiele więcej by wyciągnął.

Zresztą jak trener powiedział, zawsze można przyjść i porozmawiać z nim. Tylko nie znalazłem za bardzo kiedy to można zrobić, wszak treningi zamknięte.

Co do audycji to było parę ciekawostek i można coś wyciągnąć z tej rozmowy. Jedno jest pewne. Andrzej jako komentator byłby w czołówce komentatorów siatkarskich. O głowę bije Jarosz czy inne gwiazdy Polsatu.

Dobrze, że Ty piszesz same mądrości. To co napisałem dotyczyło braku kibiców w studio.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #986 dnia: Czerwca 08, 2016, 20:57:26 pm »
Inny trener mógłby powiedzieć np. tak "nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie , porozmawiam ze sztabem i zawodnikami , postaram się dač odpowiedź na początku sezonu"
Ale Andrzej jest uparty i zawzięty - nie i już.
Jest jeszcze inne rozwiązanie jeżeli tak bardzo kibice przeszkadzają trenerowi , udostępnić kibicom biuro klubu loże VIP za szybą , tam nic nie słychać.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #987 dnia: Czerwca 08, 2016, 22:12:59 pm »
Udział kibiców niewiele więcej by wniósł. Ale mam wrażenie, iż było oczekiwanie "publicznego linczu"  na trenerze a teraz rozczarowanie. Ale już jakiś czas temu Bogdan napisał, iż takie rzeczy nie u niego.

Nie czaruj się. Trener Kowal to inteligentny i elokwentny człowiek, który wszystko jest w stanie uzasadnić i przekonać do racji oponentów.

Uważam, iż mamy szczęście jako kibice. To duża zasługa Bogdana, który stworzył ten program. I w tym programie mamy okazję pośrednio popytać gości o pewne aspekty a i Bogdan porusza ciekawe tematy.
Niestety, nie za dużo jest takich programów. Może w Olsztynie by się jeszcze znalazł. A takto tylko pomeczowe wywiady lub artykuły w stylu Bińczyka. W sumie można było załatwić to jak w Bełchatowie. Tam zrobiono konferencje, Bińczyk artykuł napisał i koniec. Można też w stylu Zaksy jak Zaksa na Maksa.
Wszystko zależy, kto jakie miał oczekiwania co do audycji. Ja uważam, iż parę ciekawostek było, jak znajdę chwilę to spiszę parę obserwacji jakie można wyciągnąć z tej audycji. Było też parę pytań po których trener się ślizgnął. I pewnie padło to co Repres, jak wyżej wspomniano prorok, kiedyś wspomniał srebro obroniło sezon i zostało uznane za sukces. Z brązem było by pewnie trudniej odtrąbic sukces.

Ale każdy może wyciągnąć z tej audycji wnioski jakie mu pasują. Wszak to wywiad a nie "prawda objawiona" .
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2016, 22:19:55 pm wysłana przez A :) »

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #988 dnia: Czerwca 08, 2016, 22:32:14 pm »
Zadając takie pytania mogę spodziewać się jedynie usztywnienia stanowiska osoby pytanej, a to nie jest mi do niczego potrzebne.
Nawiasem mówiąc, jestem przeciwnikiem, by tego typu audycję przekształcać w zestaw pytań i odpowiedzi. Wolę formę rozmowy. Bo z rozmowy wynieść można znacznie więcej niż z odpowiedzi na pytania.
Nie "przerżnęliśmy sobie u Kowala" pytaniem i nie jest to żadna zemsta. Odpowiedział, bo został do tego zmuszony. .
Posluchaj uważnie aydycji. Przecież pytanie o treningi nie było oddzielnym pytaniem z forum tylko wyniknęło właśnie w trakcie rozmowy z Bogdanem o kontaktach z kibicami. Była to reakcja na stwierdzenie trenera że jest otwarty na kontakty i każdy ma szansę porozmawiać . Odpowiedź została uzasadniona i nie wygladała na wymuszoną i nieprzemyślaną. Spodobało się Andrzejowi bez kibiców i szkoda dorabiać do tego ideologię o szansie na zmianę zdania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2016, 23:02:12 pm wysłana przez dafu »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #989 dnia: Czerwca 09, 2016, 00:01:16 am »
To pytanie mogło nie musiało być i nie powinno być zadane.
Bo teraz trener już nie będzie mógł się z tej decyzji wycofać. I to jedno udało się tym głupim pytaniem załatwić. Gratuluję.
Jeśli spojrzeć na to wszystko dalej niż na odległość własnego nosa...
Ale już nie chce mi się tematu rozwijać, bo jednym pytaniem temat został zamordowany.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.