Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689596 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1010 dnia: Czerwca 10, 2016, 23:04:12 pm »
A jednak było. Jeśli ktoś wchodzi, wychodzi i znów wchodzi, to jednak po coś to robi. Ja nie wiem, czy ciężko uwierzyć w liczby. Piszesz, że w roku było 500.000 wizyt, a wejść było 5.000.000. Znaczyłoby to, że każdy co najmniej dziesięciokrotnie (za każdym razem) wychodził ze strony i znów na nią wchodził. To jednak po coś dziewięciokrotnie na nią wracał (przy każdej wizycie).
Możesz przybliżyć w czym jest problem i dziesięciokrotna różnica w statystykach?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1011 dnia: Czerwca 10, 2016, 23:29:53 pm »
Repres podałem że ile było wizyt i ile było unikalnych wizyt. Co to oznacza ? Unikalna to znaczy że tyle różnych osób wchodziło na forum. Wizyty to wejścia na forum nowych jak i wracających osób. Jednakże każdy użytkownik jest zapisywany i np. jeśli czyta daną stronę długo i po jakimś czasie wywoła inną stronę forum to nie liczy tego jako wizyty a po prostu ciągłe siedzenie na forum. W przypadku statystyki forum takie coś działa przez 15 min, także każde odświeżenie forum po takim okresie czasu traktowane jest jako nowa wizyta.

Mnie ze statystyki interesuje ile różnych osób ogląda forum, a nie ile osób odświeża stronę forum. Taką statystyką są unikalne wejścia, chociaż i w tym są pewne błędy, ale akurat w drugą stronę czyli zaniżające statystykę.

thelion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 159
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1012 dnia: Czerwca 10, 2016, 23:51:43 pm »
Represowi raczej chodził o różnicę pomiędzy jego 5 mln i Twoimi 500 tys.
5 mln to odsłony, page views, odświeżenia poszczególnych podstron,
500 tys to wejścia na forum i klikanie po nim az do wyjścia.


1 uzytkownik wszedł na forum, poklikał po 9 podstronach, czuli wygenerował 1 wizytę i 10 pageviews

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1013 dnia: Czerwca 11, 2016, 01:12:12 am »
Dzięki, Theilon. Teraz rozumiem.
-------------------------------------
Teraz pora na diagnozę tego zjawiska.
Spróbuję merytorycznie.
Najlepsze wątki to transfery na sezon:
11/12(lider)
10/11
09/10
13/14
12/13
Później transfery przestały być aż tak interesujące.
Ostatni sezon "gorączki transferowej" na forum to transfery na sezon 13/14, czyli po drugim mistrzostwie Polski (po sezonie 12/13). Apogeum zainteresowania Forum to rok 2013. Wszystko się zgadza we wszelkich statystykach.
Do tej (2013 rok) pory Resovia wspinała się. Od tamtego czasu Resovia nie ma się gdzie wspinać. Nie oszukujmy się: dążenie do zwycięstwa Resovii w LM nie rozpala kibiców. Więcej emocji budzi mecz ze Skrą czy przegrany finał z Zaksą niż jakaś porażka w LM.
Dlaczego transfery na sezon 14/15, 15/16 czy nawet 16/17 nie były aż tak fascynujące jak te na sezon 11/12? Dlaczego nie cieszyły się zainteresowaniem? Przecież nie z tego powodu, że "repres zdominował forum" (co sugeruje Kol. Wog). Akurat w rozmowach o transferach od kilku lat niemal nie uczestniczę. Powód wydaje się prosty: emocje mógłby rozpalić tylko transfer Leona do Resovii. Myślę, że nawet Anderson nikogo by specjalnie nie rozemocjonował. Kiedyś marzyliśmy, więc chętniej spekulowaliśmy. Wymyślaliśmy topowe nazwiska. A dziś nie mamy już o kim marzyć. Kiedyś marzyliśmy o niektórych reprezentantach Polski. Dziś raczej nie będziemy marzyć o Szalpuku, Kubiaku czy Mice. Możemy ich szanować, doceniać, ale nie będziemy o nich marzyć.
Dziś jedynie rozmowa o tym, że "Kowal beznadziejnym trenerem jest" budzi jakieś emocje, ale wyłącznie u tych, dla których "Kowal beznadziejnym trenerem jest". Nawet brak koszulek w sklepiku nie jest już tematem. Może dlatego, że koszulki są.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1014 dnia: Czerwca 11, 2016, 09:34:41 am »
Kierunek, w którym podąża ten wątek (a właściwie podwątek "spadek popularności Forum") w mojej ocenie dowodzi, że... coś złego się z nim stało.

Jeżeli podstawowym kryterium jego jakości staje się... klikalność... Cóż... Jeżeli komuś zależy na osobach odwiedzających Forum i tylko czytających a nie aktywnie uczestniczących w dyskusji... I tu powracamy do tego co napisałem wcześniej. Jest sporo osób, których nie interesuje ile osób czyta ich wpisy a bardziej ich interesuje dyskusja z innymi ludźmi, z którymi łączy ich wspólna pasja. Coraz mniej tych osób tutaj....




repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1015 dnia: Czerwca 11, 2016, 10:39:03 am »
1. Nasze forum jest chyba jedynym, które przetrwało. Inne kluby miały swoje fora, ale wszystkie zostały zlikwidowane.
2. Bywam na forum kibiców Legii Warszawa. To klub o trochę szerszej "bazie kibiców" niż Resovia. Dyskusji tam nie ma, bo wszyscy się ze wszystkimi zgadzają.
3. Nie wiem, co Cię ugryzło, bo, o ile sobie przypominam, nie zgadzaliśmy się jedynie co do Kurka na ataku. Cytuję Twoją wypowiedź z lipca 2015:
Myślałem, że to wątek "Transfery na sezon 2015/2016 Spekulacje, plotki marzenia"
I w tym temacie pozwoliłem sobie się wypowiedzieć.
Ale widzę, że w międzyczasie temat zmienił się na "Resovia, a atak z wysokiej na lewym"
Ale i na ten temat się przy okazji wypowiedziałem.
Więc zapytam: A czy Ty przeczytałeś mój wpis do końca?
Jeżeli Ty porównujesz skład Resovii z 2013/2014 z:
- Alkiem
- Paulem, który nigdy nie był mocarzem w ataku ani z wysokich ani z niskich
- Veresem ( kiedyś sobie obiecałem, że już nic na jego temat nie będę pisał i zamierzam wytrwać w postanowieniu )
- nieopierzonym Niko
do tego co mamy teraz to... moim zdaniem tegoroczny skład ( zeszłoroczny zresztą też ) jest  niczym innym jak wyciągnięciem wniosków z sezonu 2013/20114.
Nie wiem dlaczego z uporem twierdzisz, że jakaś koncepcja się zmieniła i robisz problem z tego, że.... Kurek okazał się być nie tylko przyjmującym klasy światowej, ale i atakującym.
Ja się z tego bardzo cieszę bo to tylko zwiększa pole manewru i potencjał naszej drużyny.
I nie sądzę żeby problemem Resovii w nadchodzącym sezonie był kłopot ze skończeniem wysokich na lewym. Bo jest kilku zawodników do kończenia tych piłek. A najlepszym z nich jest... Bartek Kurek.

Wiem, że trudno się ze mną dyskutuje. Zadaj sobie proste pytanie: "Dlaczego?". Czy po powyższej wypowiedzi masz jakąś refleksję "Dlaczego"?
-------------------------------------
Lubię eksperymenty, więc jestem w stanie przyjąć, że jedyną przeszkodą dla świetności tego forum jest zakała tegoż forum - repres. W sierpniu kończy się moja kadencja, więc jeśli nie otrzymam do tego czasu satysfakcjonującej mnie ilości prywatnych listów poparcia (a zapewne nie otrzymam, bo komu by się chciało?), zniknę z forum. i przestanie ono być blogiem jednej osoby.
Do tego czasu (czyli do sierpnia) ograniczę swoją aktywność.
Doskonale wiem, co Was boli. Ten problem nie tkwi we mnie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1016 dnia: Czerwca 11, 2016, 14:20:58 pm »
Kierunek, w którym podąża ten wątek (a właściwie podwątek "spadek popularności Forum") w mojej ocenie dowodzi, że... coś złego się z nim stało.

Jeżeli podstawowym kryterium jego jakości staje się... klikalność... Cóż... Jeżeli komuś zależy na osobach odwiedzających Forum i tylko czytających a nie aktywnie uczestniczących w dyskusji... I tu powracamy do tego co napisałem wcześniej. Jest sporo osób, których nie interesuje ile osób czyta ich wpisy a bardziej ich interesuje dyskusja z innymi ludźmi, z którymi łączy ich wspólna pasja. Coraz mniej tych osób tutaj....
Ilość wizyt jest mało ważna. To fajna statystyka dla np. sponsorów. Mnie bardziej interesuje ile osób aktywnie się wypowiada a ta ilość mocno spadła w ostatnich latach i nie mówię tutaj o.temacie transferów bo on zawsze ma wzięcie.

Jak pisałem jest wiele powodów takiej sytuacji, m.in inne media społecznościowe jak facebook, za duża ilość spotkań i krótkie okresy między nimi. Można jeszcze wymieniać wiele, pewnie argument Sławka także mógł wpłynąć na jakieś osoby.

Fakt jest taki że na forum mamy kilkadziesiąt osób które piszą i jeśli chcemy aby wróciła stara dobra atmosfera na forum to musimy działać wszyscy wspólnie w tym celu.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1017 dnia: Czerwca 11, 2016, 14:52:28 pm »
O!!! Pełna zgoda Piotras z Twoim ostatnim wpisem. Podpisuję się pod nim. (sorry za wpis.... niezgodny z regulaminem ;) :) )

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1018 dnia: Czerwca 11, 2016, 20:03:03 pm »
Piotras - mądrze piszesz ... też przepraszam za łamanie regulaminu, ale ważne zdanie powiedziałeś ..

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1019 dnia: Czerwca 12, 2016, 14:44:25 pm »
Zapraszam na wtorkowe spotkanie '' W Centrum Sportu '' Gośćmi programu 14 czerwca będą Wiesław Kozieł vice-prezes Developresu oraz Grzegorz Zięba [ między innymi były dyrektor Trefla Sopot ]. zapraszam o godz 12''10 . www.radiocentrum.pl    89'oo fm