Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 691382 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1190 dnia: Stycznia 24, 2017, 22:36:00 pm »
Brawo Bogdan!!!
Bardzo dobra audycja.

"Kilka" osób powinno jej bardzo uważnie wysłuchać i... przemyśleć pewne sprawy...
Tylko czy zechcą choćby posłuchać, o przemyśleniach nie wspominając?

To samo tyczy się pomysłu z oprawą z Resoviakami i hasłami takimi jak "honor", "waleczność" itd. Akcja bardzo dobra tylko...
Czy zechcą ją zauważyć? A jak zauważą to czy... zrozumieją...?
Jestem sceptyczny ale bardzo chciałbym się mylić...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2017, 22:59:07 pm wysłana przez wog »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1191 dnia: Stycznia 24, 2017, 23:03:39 pm »
Spider, Leon, Slawko, Why, dafu, FLPman oraz inni. A pamiętacie jak dawno dawno temu mówiliśmy się (a wręcz dziwiliśmy się) że taki profesjonalny klub jak Resovia MUSI mieć dyrektora sportowego i dziwiliśmy się że takiego stanowiska nie ma. Ile lat temu to było? Trzy? Cztery? A co między innymi poruszał dzisiaj Pan Such i Bogdans podczas audycji? Ale my kibicowski plebs w ogóle się nie znamy nie tylko na siatkówce a już tym bardziej elementarnych sprawach związanych z organizacją pracy profesjonalnego klubu.

Swoją drogą, naprawdę wiele bym dał jak rzeczywiście wyglądała rozmowa Trenera i Prezesa od marketingowych i medialnych słupków na temat programu naprawczego po tym jak Trener podał się do dyspozycji Zarządu.   
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1192 dnia: Stycznia 25, 2017, 10:37:06 am »
Pablo, no właśnie. Dałbym wiele, aby zobaczyć, jak Trener Kowal przedstawia Zarządowi nowe schematy gry, zmianę metodologii treningu, tak siatkarskiego, jak i przygotowania fizycznego zespołu.
Ale cóż, jest w piątek otwarty trening, cieszmy się i radujmy  ;) .  Idealny plan naprawczy  8), zarządzony przez Osobę, która nie zamykała treningów...
----------------------
Myślę że Resovia wygra w sobotę, a Rzeszów znów stanie się krainą szczęśliwości. Tyle że na krótko bo do 01.02. 2017r. Ale tam łomot sobie wytłumaczymy, że dla nas najważniejszy jest Berlin. A po Berlinie będzie ze najważniejszy mecz przed nami z Czechami.......

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1193 dnia: Stycznia 25, 2017, 11:48:44 am »
... a potem Puchar CEV

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1194 dnia: Stycznia 25, 2017, 11:51:50 am »
... a potem Puchar CEV

Nie w tym sezonie, ponieważ 3 drużyny z trzecich miejsc wchodzą do po LM, a pozostałe odpadają.......

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1195 dnia: Stycznia 25, 2017, 12:16:57 pm »
Myślę że Resovia wygra w sobotę, a Rzeszów znów stanie się krainą szczęśliwości. Tyle że na krótko bo do 01.02. 2017r. Ale tam łomot sobie wytłumaczymy, że dla nas najważniejszy jest Berlin. A po Berlinie będzie ze najważniejszy mecz przed nami z Czechami.......
Sławku, bo taki właśnie jest los kibica.
W sezonie 12/13 na 18 meczów rundy zasadniczej przegraliśmy 6. Odpadliśmy w kiepskim stylu z LM. W grupie dostaliśmy łomot od Cuneo, a w kolejnej rundzie odpadliśmy z Lube. Później było mistrzostwo Polski i "nocny powrót" z Kędzierzyna.
Nasz klub nie ma ambicji wygrania LM. Ja bardzo tego żałuję, ale nic na to nie poradzę.
W jednym z pewnością zgodzę się z Jankiem Suchem: gdy masz takiego zawodnika jak Grozer czy Leon (a obu mieliśmy w zasięgu), to się tego nie odpuszcza. Ale wola sponsora jest jaka jest i trzeba się z nią pogodzić.
Nawiasem mówiąc, pomysły sponsora na zawodową siatkówkę są średnio udane. Bo który to pomysł okazał się dobry?
1. Granie w przyszłości swoimi wychowankami?
2. Granie Polakami?
3. Nie zatrudnianie gwiazd, a jedynie promowanie zawodników "na dorobku"?
4. Kurek na ataku?
5. Wyrównana 12?
To wszystko jest fajne do pewnego etapu.
Pewnie, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych i nawet Wojciech Fortuna (który ani wcześniej, ani później niczego nie wygrał) może zostać mistrzem olimpijskim (raz na 50 lat coś takiego się wydarzy), ale jakieś prawidłowości to jednak w tym zawodowym sporcie są.
Co można w tej sytuacji zrobić? Obrazić się na sponsora? Bez sensu.
Dopóki sponsor sam nie dojdzie do pewnych wniosków, kibic musi pozostać tym samym frajerem, jakim był przez ostatnie 10 lat.
Zresztą, czy los kibica Zenitu Kazań jest aż tak wspaniały? Leją wszystkich równo, ale szału na trybunach nie widać. My to przynajmniej ucieszymy się jak zdobędziemy mistrzostwo Polski (a jak nie zdobędziemy, to się ucieszymy za rok), a oni jak zdobędą mistrzostwo Rosji...
Ja i tak nie zamieniłbym się  za ostatnie 10 lat ani z kibicem Zaksy, ani Skry, ani Lotosu, ani nawet Zenitu.
Myśleliście, że krytykuję ideę zamykania treningu z egoistycznych względów, bo od czasu do czasu (raz na tydzień, raz na 2 tygodnie) przyszedłem, popatrzyłem i z kimś porozmawiałem? Ja już jestem trochę za dużym chłopcem, żebym rozpaczał, bo ktoś mi zamknął piaskownicę. Zależało mi na idei klubu otwartego na całe środowisko. Zależało mi na integracji zawodników z kibicami. Zależało mi na tym, żeby Podpromie (a nie Galeria Rzeszów) było miejscem, w które każdy(!) może zaglądnąć, napić się kawy, spotkać się ze znajomymi,...
"Popracować w spokoju". W spokoju to się pracuje w piekarni na drugiej zmianie. W sporcie nie ma spokoju.
Inaczej traktuje się znajomych. Inaczej traktuje się ludzi obcych. Zależało mi na tym, żeby zawodnicy i kibice nie byli dla siebie ludźmi obcymi. Na tym, a nie na otwarciu piaskownicy dla mojej zabawy. Zależało mi na tym, żebyśmy zaczęli się wzajemnie lubić.
Bo samo "Patrzcie i podziwiajcie" to mało perspektywiczna postawa. Działa dopóki jest co podziwiać. Potem przestaje działać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1196 dnia: Stycznia 25, 2017, 13:25:30 pm »
Audycja fajna, ale przyznaję zaskoczony jestem jak chłopok z Psiarniska (do moda - nie poprawiaj, jak w przyśpiewce hej idziemy chłopoki dziś do Staromieścia stoi, tak i tu postawiłem) sam sobie i nnym odejmuje prawo do protestowania, twierdząc, że kibic jest od kibicowania.
Chyba, że szło o to, że jeszcze nie ten moment, ale tak to nie wybrzmiało.


Myśleliście, że krytykuję ideę zamykania treningu z egoistycznych względów, bo od czasu do czasu (raz na tydzień, raz na 2 tygodnie) przyszedłem, popatrzyłem i z kimś porozmawiałem? Ja już jestem trochę za dużym chłopcem, żebym rozpaczał, bo ktoś mi zamknął piaskownicę. Zależało mi na idei klubu otwartego na całe środowisko. Zależało mi na integracji zawodników z kibicami. Zależało mi na tym, żeby Podpromie (a nie Galeria Rzeszów) było miejscem, w które każdy(!) może zaglądnąć, napić się kawy, spotkać się ze znajomymi,...
"Popracować w spokoju". W spokoju to się pracuje w piekarni na drugiej zmianie. W sporcie nie ma spokoju.
Inaczej traktuje się znajomych. Inaczej traktuje się ludzi obcych. Zależało mi na tym, żeby zawodnicy i kibice nie byli dla siebie ludźmi obcymi. Na tym, a nie na otwarciu piaskownicy dla mojej zabawy. Zależało mi na tym, żebyśmy zaczęli się wzajemnie lubić.
Bo samo "Patrzcie i podziwiajcie" to mało perspektywiczna postawa. Działa dopóki jest co podziwiać. Potem przestaje działać.

Przyznaję, że nie protestowałem jak Repres w ubiegłym sezonie w sprawie zamknięcia treningów, licząc na wynalezienie prochu. Prochu nie wynaleziono. A skoro go nie wynaleziono to postanowiono go wynajdywać od początku tego sezonu. A naprawdę to pewnie jest tak jak twierdzą zaprzyjaźnione wiewiórki, że zamknięciem trenignów usiłowano ukryć kwasy w drużynie i olewanie treningów przez niektórych zawodników.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1197 dnia: Stycznia 25, 2017, 13:58:06 pm »
O problemie "ukrycia kwasów" też dyskutowaliśmy. I tu też przyjęto dziwaczną postawę, że kwasy dwudziestokilkuletnich ludzi decydują o stosunkach w pracy. A kto ma tych młodzieńców nauczyć dorosłego rozwiązywania problemu "kwasów"? Znacie instytucję, o której funkcjonowaniu decydują "kwasy" młodzieńców?
Do szatni im nikt nie zagląda. Na treningu będą sobie uprawiać "kwasy"? Niech się nauczą, że jeśli zawodnik X ma "kwas" do zawodnika Y, to w czasie treningu może co najwyżej powiedzieć "Y, daj mi trochę wyższą piłkę", ale nie może powiedzieć "Y, co ty odp...sz?". Bo praca to nie knajpa i trzeba się do współpracowników zwracać z szacunkiem, a nie "uprawiać kwasy".
Jak Hebda rzucił tabliczką przy zmianie w trakcie meczu, to Anastasi przy tysiącach kibiców kazał mu po tę tabliczkę podejść i ją podnieść. Bo fochy młodzieńca nie będą decydować wzajemnych relacjach.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1198 dnia: Stycznia 29, 2017, 10:00:23 am »
Coś do poczytania przed audycją z sędzią Dudkiem (jak kiedyś będzie)

http://weszlo.com/2017/01/27/meczu-nawet-lekki-usmiech-moze-spowodowac-totalna-agresje-przeciwko-sedziemu/

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1199 dnia: Lutego 04, 2017, 10:30:41 am »
Wtorek 6 luty '' W Centrum Sportu '' . Zapraszam na radiowe spotkanie z Krzyśkiem Ignaczakiem .Startujemy o 12''10  . www.radiocentrum.pl  89''0 fm .program bez ograniczeń czasowych