Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689637 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1280 dnia: Kwietnia 17, 2017, 16:22:05 pm »
Przepraszam za post pod postem, ale... chyba zrozumiałem posta Leona (TRZY GODZINY myślałem, myślałem i wymyśliłem ;D)

Otóż wychodzi mi na to, że żaden Ziemkiewicz nie publikuje nic na tym forum tylko... ma chłop wspólnego dziadka z kimś z naszego forum. ;D

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1281 dnia: Kwietnia 17, 2017, 17:41:39 pm »
Cytuj
(......)
Mój dziadek (chłop z podrzeszowskiej wsi) wrócił z USA (akcja się toczy przed I wojną światową) i opowiadał chłopom we wsi, że "w Amercyce są takie wozy, które jeżdżą bez konia". Chłopy pukały się w czoło i śmiały się do rozpuku "Głupi ten Karol. Jak wóz może jeździć bez konia?".
Mojemu dziadkowi chyba było obojętne, czy te tłuki kamienne się śmieją się z niego, czy nie.
(....)

Czy o ten wpis chodzi?  Zastanawiam się dlaczego został użyty tekst Rafała Ziemkiewicza bez cudzysłowiu. Czyżby ten dziadek  z podrzeszowskiej wsi miał zrobić różnicę, na która mieli się nabrać forumowicze i podziwiać bystrość umysłu, oryginalność autora tej "przeróbki"?
Czy wykorzystywanie czyichś tekstów jako własnych, jest ok?Kazdy niech oceni sam z zarządzającymi tym Forum na czele.....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2017, 20:05:49 pm wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1282 dnia: Kwietnia 17, 2017, 19:04:25 pm »
To nie jest przeróbka, ale historia, którą opowiadała mi moja ciotka Domicela, starsza siostra mojego ojca, gdy nie miałem jeszcze nastu lat. Niestety, ciotka Domicela już nie żyje. Żyje natomiast najmłodsza siostra mojego ojca Aniela (ma 81 lat), która też słyszała tę opowieść (miała rok, gdy zmarł jej ojciec). Udało mi się znaleźć ślad pobytu mojego dziadka Karola (rocznik 1867) w USA w 1903 roku i (prawdopodobnie) nie był to jego pierwszy pobyt tam.
"Wozy jeżdżące bez koni" były częstym określeniem. Nie znano wtedy słowa "samochód" czy "auto".
Nie muszę się pod nikogo podszywać.
Ale rozumiem zawiść tych, którzy nie mają niczego ciekawego do opowiedzenia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1283 dnia: Kwietnia 17, 2017, 19:22:36 pm »

Ale rozumiem zawiść tych, którzy nie mają niczego ciekawego do opowiedzenia.

 ;D ;D ;D ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1284 dnia: Kwietnia 17, 2017, 19:33:54 pm »
Kolego Sławku, określenie "spod rzeszowskiej wsi" (nieprawidłowe) i "z podrzeszowskiej wsi" (prawidłowe) to 2 zupełnie inne określenia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1285 dnia: Kwietnia 17, 2017, 19:52:18 pm »
Sorki za pomyłkę, dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawione. A Ty Leszku, nadal graj "najmądrzejszego" i "nieomylnego". Twoje prawo, moim zaś jest te "mądrości" i "nieomylności" oceniać.
------------------------------------------------------------------
Proszę wytłumacz kogo miałeś na myśli używając porównania kamienne tłuki. I czym te osoby sobie zasłużyły na tak obraźliwe stwierdzenie? Mm nadzieję, że wszystkim Nam to wyjaśnisz

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2017, 20:12:18 pm wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1286 dnia: Kwietnia 17, 2017, 20:15:30 pm »
Widzisz Sławku, jest milion tematów, na które się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Nie jestem więc wszystkowiedzący (tylko nasi politycy są tak wszechstronnie uzdolnieni).
Jeśli wypowiadam się publicznie, to z reguły w sposób przemyślany, więc prawdopodobieństwo pomyłki jest niewielkie. Wcześniej rozpatruję wszelkie argumenty "za" i "przeciw", więc jestem przygotowany na dyskusję z argumentami "przeciw". Ot, cała tajemnica.
Z nieomylnością nie ma to nic wspólnego.
Z mądrością... nie przeczę.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

guer1

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1287 dnia: Kwietnia 17, 2017, 20:31:09 pm »
I z wrodzoną skromnością, zapomniałeś dodać drogi Represie.  Ale to pewnie przez tą skromność :)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1288 dnia: Kwietnia 17, 2017, 20:52:52 pm »
Widzisz Sławku, jest milion tematów, na które się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Nie jestem więc wszystkowiedzący (tylko nasi politycy są tak wszechstronnie uzdolnieni).
Jeśli wypowiadam się publicznie, to z reguły w sposób przemyślany, więc prawdopodobieństwo pomyłki jest niewielkie. Wcześniej rozpatruję wszelkie argumenty "za" i "przeciw", więc jestem przygotowany na dyskusję z argumentami "przeciw". Ot, cała tajemnica.
Z nieomylnością nie ma to nic wspólnego.
Z mądrością... nie przeczę.

Leszku, ja nie pisałem "wszechwiedzący" . A to nie to samo co "nieomylny". Tyle, że w dyskusji zawsze ,  udawadniasz swoją nieomylność Czy to ma coś wspolnego z mądrością. Moim zdaniem , zdecydowanie nie.....

Ponawiam pytanie Leszku: kogo miałeś na myśli używając porównania kamienne tłuki. I czym te osoby sobie zasłużyły na tak obraźliwe stwierdzenie? Mam nadzieję, że wszystkim Nam to wyjaśnisz.
-----------------------------------------------------------------
Tak myślałem, to był kolejny popis "elokwencji", strzelania, aby pokazać, jaki jesteś cool. A, jak przyjdzie przedstawić argumenty to głucha cisza. Nie dziwię się, gdybym palnął takiego quano, też  bym milczał. Nie, ja bym przeprosił.  Ale, żeby przeprosić, w swoim słowniku (ponoć zasobnym) trzeba mieć to magiczne słowo "przepraszam". Czy ty Leszku to słowo masz? Mam wątpliwości..........

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2017, 21:35:46 pm wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Audycje Radia Centrum
« Odpowiedź #1289 dnia: Kwietnia 17, 2017, 21:39:58 pm »
I z wrodzoną skromnością, zapomniałeś dodać drogi Represie.  Ale to pewnie przez tą skromność :)
Przecież już pisałem, że "Skromność" to moje drugie imię.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.