Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689663 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1550 dnia: Października 19, 2017, 23:04:45 pm »
Kolego galiba, piszesz, że dyskusja jest potrzebna tylko trzeba patrzeć na sens wpisów, po czym jedyne "rzeczowe" co masz do wniesienia do dyskusji to... "nasz kochany Adrianek". Nie bronię Adriana, ale jak chcesz coś w tym zakresie poprawić to albo napisz co albo, najlepiej, spotkaj się z nim i pogadaj co Ci się nie podoba. Znam go trochę. Nie gryzie, spróbuj.
Zapewne moja dyskusja z Represem niejednego  (może wszystkich) przyprawiła o ból zębów  (jeszcze raz pdzepraszam) ale ja oprócz bicia piany kilka wpisów na temat kibicowania napisałem, a Ty? Oprócz "kochany Adrianek" w temacie kibicowania masz coś jeszcze do dodania?

galiba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1551 dnia: Października 19, 2017, 23:22:38 pm »
Ja z zasady mało piszę na forum ale za to daję z siebie to co najlepsze jako kibic nie ujmując nikomu zaangażowania w dopingowaniu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1552 dnia: Października 20, 2017, 07:43:37 am »
Wogu, a widziałeś, żeby gracze NBA upadali w celu udawania faulu w ataku?
-----------------------------------
Ja rozumiem, że większość nie rozumie, jak to wszystko ma się do "kibicowania Resovii". Piszę do tych, którzy są w stanie zrozumieć.
Czy oglądaliście piłkę nożną w wykonaniu kobiet? Podczas tych meczów prawie nie ma fauli. Można? Można. "Niemęska postawa"? Nie mam nic przeciwko temu, żeby w piłce nożnej piłkarze kopali się po jądrach, ale niech to będzie dozwolone przepisami.
Problemem jest przyzwolenie kibiców na nieuczciwość. Gdyby tego przyzwolenia nie było, nieuczciwość, czyli faulowanie, byłaby w zaniku.
-----------------------------------
Retoryka "wojny" powoduje zdziczenie. Brak szacunku dla przeciwnika w sportowej zabawie (bo to tylko zabawa) powoduje zdziczenie. Brak szacunku dla kibiców przeciwnika (to tacy sami ludzie jak my, tylko ubrani w inne koszulki) powoduje zdziczenie.
Psuje się łatwo. Buduje się z mozołem.
-----------------------------------
Kiedyś (dawno temu) ktoś opublikował pełny tekst "Hymnu Resovii", wzięty chyba z piłki kopanej. Zapamiętałem 2 zdania z jednej ze zwrotek: "Płoną stadiony. Płynie krew". Co komu na głowę spadło, że wstawił takie zdania?
Jeśli stosunek do kibiców Jastrzębia nazywa się "pijaniem sobie z dziubków", to z dwojga "złego" wolę to niż "płonące stadiony i lejącą się krew".
Przy wszelkich emocjach, związanych z meczem siatkarskim, warto kierować się kulturą.
Darek Dąbrowski zebrał dane związane z oglądalnością. Miał je opublikować, ale jakoś się nie śpieszy, więc jedno zestawienie przytoczę:
Wiecie, ile osób ogląda w telewizji przeciętny mecz polskiej ligi piłki kopanej? 130.000.
Wiecie, ile osób ogląda w telewizji przeciętny mecz polskiej ligi siatkówki? 170.000.
Te 40.000 na korzyść siatkówki, to w dużej mierze efekt kultury.
Ale nawet gdyby te dane były odwrotne, nie wyobrażam sobie, żeby "styl" "wojny" i "piekła" w stosunku do przeciwnika był do zaakceptowania przez kobiety na trybunach. A one stanowią prawie połowę kibiców. Jeśli raz stracimy tę połowę, trudno ją będzie odzyskać.
Pamiętacie, jaka była reakcja Górala, gdy na piłkarskich trybunach Resovii pojawił się baner "Śmierć Garbatym Nosom"? To sobie przypomnijcie.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 08:28:30 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1553 dnia: Października 20, 2017, 08:26:56 am »
''Na mecze trzeba wpuszczać tylko kibiców w krawatach tacy są mniej awanturujący się'' :P Ja spadam Repres mnie zamęczył

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1554 dnia: Października 20, 2017, 08:30:19 am »
Boguś, czy masz zastrzeżenia do mojego kibicowania?
Bo Ci napiszę wprost: staryś, ale zmądrzeć nie zdążyłeś.
Podpuszczaj dalej. Wkrótce będzie jak w Częstochowie.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 08:37:17 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1555 dnia: Października 20, 2017, 08:59:59 am »
Wtorek 24 pażdżiernika  godz. 12''10  ''W Centrum Sportu '' magazyn siatkarski . Gość programu Andrzej Grzyb . Zapraszam   www.radiocentrum.pl     89'o  fm

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1556 dnia: Października 20, 2017, 09:06:48 am »
Jak Kuba Bogu, tak i Bóg Kubie. To teraz wyobraź sobie, że jedziesz na mecz Resovii do Gdańska i po fafnastu godzinach podróży sadzają Cię pod sufitem, a pół hali jest puste.
Wojtek, ja wiem, że jest Ci to w dużej mierze obojętne, ale mi to obojętne nie jest. Dlaczego? Bo jeżdżę. Nie dziwię się podejściu kibiców, którzy nigdy nie byli na meczu wyjazdowym, ale Twojemu podejściu się dziwię.
Jako gość na trybunach "obcych" hal oczekuję pewnego uszanowania. A jeśli oczekuję tego dla siebie, gotów jestem pierwszy takie standardy zapewnić.
Nadal jesteś zwolennikiem "tłamszenia" kibiców przeciwnika? To tak jakbyś namawiał innych do tłamszenia mnie - kibica Resovii.
"Idiotyczna poprawność"? A już "polityczna" jest zupełnie od czapy.
Myślisz, że kibice gości przyjeżdżają po to, żeby ich nie było słychać? To po co my jeździmy?
No właśnie w tym rzecz, że jednak na wyjazdach nasz KK sadzany jest nieco dalej od boiska, a przede wszystkim nie w tak atrakcyjnym akustycznie miejscu.
Nie byłem w Gdańsku/Sopocie i nie zwróciłem uwagi jak jest tam, zwłaszcza, że hala z uwagi na swoje rozmiary nie jest zapełniona po brzegi i wtedy sadzanie w sektorze pod sufitem wyglądało by faktycznie śmiesznie.
Meczy w Częstochowie (Superpuchar) i Łodzi nie liczę, bo tam lokalizacja była wymuszona innymi czynnikami.
Ale byłem na ligowych w Kędzierzynie (sufit, brak możliwości przybicia piątki z zawodnikami po meczu, w dodatku nad ichnim KK więc skutecznie, zagłuszani, przy dekoracji Resovii na Mistrza Polski zamiast "We are the champions" poleciał hymn klubu z Kędzierzyna, że o pięknym przywitaniu naszych wbiegających na rozgrzewkę, którego SSPS nie widział, bo jeszcze nie był wpuszczony na halę nie zapomnę nigdy - "Legła, legła Resovia" ), Bełchatowie (taka sama lokalizacja, góra w samym rogu) i Radomiu (taka sama lokalizacja, góra i w rogu hali).
Ale my, jak przystało na miasto innowacji, sadzamy przyjezdnych tuż przy kwadracie rezerwowych, do tego pod nawisem, który idealnie wzmacnia ich doping. Wiesz gdzie siedzę, zdecydowanie głośniej i wyraźniej słyszę doping przyjezdnych niż SSPSu. Zapraszam na chwilę do siebie w trakcie meczu - zobacz jak to wygląda spoza sektora SSPSu.

Jeśli ta sytuacja nie jest wynikiem idiotycznej poprawności politycznej, przejawiającej się nadmierną gościnnością, to pozostaje jedno wytłumaczenie - skrajna głupota.
I proszę Cię Leszku, nie wkładaj w moje usta treści, których nie wyartykułowałem. Nie namawiałem do "tłamszenia" kibiców gości, po prostu uważam, że za bardzo ułatwiamy im życie.
Wiem, że do czasu przebudowy trybun lokalizacja jest nie do ruszenia i przypominam ten temat wyłącznie po to, żeby przy planowaniu sektora dla gości w nowym układzie trybun nie popełnić drugi raz tego samego błędu.
Do dzisiaj ze wzruszeniem opowiadam znajomym, którzy na siatkówkę nie chodzą, jak kilka lat temu kibic Olsztyna pytał na forum, czy może przyjść na mecz w ich koszulce, bo tam studiował i czuje sentyment, a na meczu 4tys. kibiców Resovii milczało, żeby koleś wykrzyczał swoje "Stomil Olsztyn", za co na koniec jeszcze brawa dostał. I tak to ma wyglądać, miał swoej 15 sekund, ale zaraz po tym było z podwójną mocą "RE-SO-VIA!!"

Tak na marginesie - jeden kibic Kędzierzyna też mnie pięknie uszanował swego czasu, ale po tym incydencie żywię niechęć tylko do niego, a nie całego Kędzierzyna, czy któregoś z ich Klubów Kibica.

Co do Adriana, to już kilka razy wypowiadałem się w tej kwestii, poprawy brak, jest coraz gorzej. Widocznie takie ma wytyczne z klubu. Tutaj nie pomoże ściągawka, jaką sprezentowałem Drzyzdze i Swędrowskiemu (mam kopię z pokwitowaniem odbioru :) ). Tutaj musi iść wyraźny sygnał od Bartka Górskiego, począwszy od audiodeskrypcji, przez wstawanie na hymnie (podobno już było załatwione, ale dvpa do krzesełka jak przyspawana), na zakłócaniu dopingu SSPSu skończywszy, bo przecież ważniejsze od poniesienia drużyny gromkim dopingiem po fajnej akcji jest powiedzenie, że blokował Możdżonek, a atakował Iksiński...
Żeby nie było, że się czepiam tylko Adriana - intonowanie przez SSPS przyśpiewek w chwili prezentowania sędziów jest nietaktem, który powtarzamy co mecz.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1557 dnia: Października 20, 2017, 09:54:39 am »
Boguś, czy masz zastrzeżenia do mojego kibicowania?
Bo Ci napiszę wprost: staryś, ale zmądrzeć nie zdążyłeś.
Podpuszczaj dalej. Wkrótce będzie jak w Częstochowie.

Za kogo Ty Leszku masz mnie, Bogdansa, Leona, Unge, Why, Pisara, Woga? Za tępych łysych bezmózgowców, którzy są gotowi bić przyjezdnych, tylko dlatego, że nie są za AZS Częstochowa. Czy Ty myślisz, że my , którzy mamy inne zdanie jak Ty, w tej sprawie nie odróżniamy zwykłej chamówy, od prowokacji, mieszczącej się w ramach ogólnie przyjętych zasad ?
Prosił Cię Leon, abyś przedstawił swój pomysł na dynamiczny,pełen ekspresji doping. Jaka jest Twoja odpowiedź?- taka jak do Bogdana, według mnie obraźliwa .
Cóż, każdą dyskusję można zepsuć, każdą można sfajdać. Wystarczy tylko, gdy zamiast rzeczowych argumentów, bierze górę "moje,  musi być bardziej mojsze"
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 10:09:34 am wysłana przez Slawko »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1558 dnia: Października 20, 2017, 10:31:41 am »
Sławek mnie ubiegł, ale nie napisał o tym co mi się nasunęło.

Tego rodaju dyskusja Represie nie świadczy o tym, że jesteś, wbrew deklaracjom w radiu otwarty na uwagi.
Jakakolwiek deklaracja nie padła odnośie Waszego zachowania przy zagrywce przeciwnika. Nawet taka: pomyślimy.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1559 dnia: Października 20, 2017, 12:21:55 pm »
Wogu, a widziałeś, żeby gracze NBA upadali w celu udawania faulu w ataku?
-----------------------------------
Ja rozumiem, że większość nie rozumie, jak to wszystko ma się do "kibicowania Resovii". Piszę do tych, którzy są w stanie zrozumieć.
Czy oglądaliście piłkę nożną w wykonaniu kobiet? Podczas tych meczów prawie nie ma fauli. Można? Można. "Niemęska postawa"? Nie mam nic przeciwko temu, żeby w piłce nożnej piłkarze kopali się po jądrach, ale niech to będzie dozwolone przepisami.
Problemem jest przyzwolenie kibiców na nieuczciwość. Gdyby tego przyzwolenia nie było, nieuczciwość, czyli faulowanie, byłaby w zaniku.
-----------------------------------
Retoryka "wojny" powoduje zdziczenie. Brak szacunku dla przeciwnika w sportowej zabawie (bo to tylko zabawa) powoduje zdziczenie. Brak szacunku dla kibiców przeciwnika (to tacy sami ludzie jak my, tylko ubrani w inne koszulki) powoduje zdziczenie.
Psuje się łatwo. Buduje się z mozołem.
-----------------------------------
Kiedyś (dawno temu) ktoś opublikował pełny tekst "Hymnu Resovii", wzięty chyba z piłki kopanej. Zapamiętałem 2 zdania z jednej ze zwrotek: "Płoną stadiony. Płynie krew". Co komu na głowę spadło, że wstawił takie zdania?
Jeśli stosunek do kibiców Jastrzębia nazywa się "pijaniem sobie z dziubków", to z dwojga "złego" wolę to niż "płonące stadiony i lejącą się krew".
Przy wszelkich emocjach, związanych z meczem siatkarskim, warto kierować się kulturą.
Darek Dąbrowski zebrał dane związane z oglądalnością. Miał je opublikować, ale jakoś się nie śpieszy, więc jedno zestawienie przytoczę:
Wiecie, ile osób ogląda w telewizji przeciętny mecz polskiej ligi piłki kopanej? 130.000.
Wiecie, ile osób ogląda w telewizji przeciętny mecz polskiej ligi siatkówki? 170.000.
Te 40.000 na korzyść siatkówki, to w dużej mierze efekt kultury.
Ale nawet gdyby te dane były odwrotne, nie wyobrażam sobie, żeby "styl" "wojny" i "piekła" w stosunku do przeciwnika był do zaakceptowania przez kobiety na trybunach. A one stanowią prawie połowę kibiców. Jeśli raz stracimy tę połowę, trudno ją będzie odzyskać.
Pamiętacie, jaka była reakcja Górala, gdy na piłkarskich trybunach Resovii pojawił się baner "Śmierć Garbatym Nosom"? To sobie przypomnijcie.

Z tymi porównaniami to poniosła Cie fantazja. Naprawdę odbiegasz od tematu. My tu rozmawiamy o tym aby wróciło Podpromie jak za dawnych lat, a Ty próbujesz Nam wmówić że nawołujemy do karygodnych postaw.
Wiemy wszyscy repres że lubisz przekonywać wszystkich że masz rację, nawet gdy jej nie masz, no ale cóż czasami warto jednak się opamiętać. Lepiej późno niż wcale.

PS. Tak zachęcałeś aby kibice dzielili się uwagami a jak przyszło co do czego to zacząłeś uprawiać dziwną politykę obrażania ludzi, którzy mają inne zdanie niż Ty.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2017, 12:23:41 pm wysłana przez jupi_1991 »