Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689535 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2010 dnia: Września 12, 2018, 01:06:34 am »
Dobra, ciekawa zapowiedź nadchodzących audycji.
Ciężar dyskusji przeniesiono na poziom reprezentacji. To zrozumiałe, przecież zaczęły się mistrzostwa świata.
Dziwi mnie bardzo delikatne podejście do naszych szans. Generalnie (tylko Igła się wyłamał) - awans do "szóstki" powinien być uznany (zdaniem ekspertów) za dobry wynik. Gdy reprezentacja awansowała do "ósemki" IO'12 (regulamin nie przewidywał awansu do "szóstki"), nie uznano tego za dobry wynik. A przecież na IO byli i Drzyzga, i Kurek, i Nowakowski, i Zatorski, i Kubiak, i Łomacz, i Bieniek, i Konarski. Czyżby teraz powinno się od tych zawodników oczekiwać mniej? No chyba, że za poważne osłabienie reprezentacji uznać brak Buszka, Bednorza, Miki i Kłosa. Jest w tych naszych ocenach jakaś logika czy tylko propaganda i emocje?
Do naprawdę mocnych reprezentacji zaliczylibyśmy Rosję, Brazylię, Francję i USA. Trzeba pamiętać, że Brazylijczycy mają kłopoty na przyjęciu. Następna grupa to Serbia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Bułgaria (tylko dlatego, że jest gospodarzem). Awans do "6" jest więc "sportowym obowiązkiem" - minimum przyzwoitości, o ile w sporcie są jakieś wyniki - "obowiązki".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2011 dnia: Września 12, 2018, 11:13:49 am »
A przecież na IO byli i Drzyzga, i Kurek, i Nowakowski, i Zatorski, i Kubiak, i Łomacz, i Bieniek, i Konarski. Czyżby teraz powinno się od tych zawodników oczekiwać mniej?

Użyję przykładu z piłki kopanej. Kuba Błaszczykowski dziś, a Kuba kilka lat temu ....

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2012 dnia: Września 12, 2018, 21:16:54 pm »
Nowakowski 30 lat, Konarski 29 lat, Kurek 30 lat, Drzyzga 28 lat, Łomacz 31 lat, Kubiak 30 lat, Zatorski 28 lat, Bieniek 24 lata, Błaszczykowski 32 lata. W 2016 roku, podczas ME Kuba Błaszczykowski miał 30 lat.
Na dodatek Konarski, Nowakowski, Kurek i Drzyzga pozbyli się juz traumy po trenerze klubowym. W 2016 roku jeszcze przeżywali tę traumę, o czym wtedy wszyscy kibice i eksperci wiedzieli, więc oczekiwania na ich dobrą grę powinny być mniejsze niż obecnie.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2018, 21:32:27 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2013 dnia: Września 13, 2018, 08:29:41 am »
Qrde to się okazuje, że wiek gra. A forma jest nieważna. Ciekawe...

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2014 dnia: Września 13, 2018, 22:23:41 pm »
Moim zdaniem wymagania są trochę mniejsze dlatego że jesteśmy dużą niewiadomą i Heynen jest nieprzewidywalny w swoich działaniach personalnych. Mamy też spory problem na pozycji atakującego. Nie wiem czy o medale może walczyć reprezentacja, która ma 3 równorzędnych atakujących i wszyscy grają mocno przeciętnie. Możemy liczyć że ktoś z tej trójki wystrzeli z formą na turnieju, może Kurek będzie grał w meczach jak na treningach, Konar jak w lidze światowej w zeszłym sezonie czy Schulz jak w lidze. Ale jest to wątpliwe, skoro ze słabszymi rywalami - Kuba, Portoryko, nie błyszczeli Kurek i Schulz. Jeśli Heynen będzie dalej rotował składem, zwłaszcza w tych najważniejszych meczach, to pytanie- wypali czy nie wypali. Z drugiej strony mówi się, że bycie w najlepszej szóstce będzie zadawalające, przynajmniej duża liczba ekspertów tak mówi. Wydaje mi się, że kibice nie podzielają tej opinii i jeśli będzie miejsce 6 lub 5, to będzie to potraktowane jako porażka i pojawi się duża krytyka. Ci którzy teraz chwalą zmienność składu, będą to krytykować, ci którzy uważali że kadrze potrzebny był ekscentryczny i wybuchowy Heynen, zmienią zdanie. Ja tylko mam nadzieję, że zakończymy zmienianie trenera co sezon, bo żadna poważna reprezentacja tej praktyki nie stosuje i związek musi to zrozumieć. Piszę to bez względu na moją sympatię do Heynena lub jej brak, bo nie mam na jego temat jednoznacznego zdania. Są rzeczy które mi się w nim podobają np. traktowanie siatkówki jako absolutnej pasji, poświęcenie się pracy, dawanie szans szerszej liczbie zawodników, ale są rzeczy które mnie w nim irytują np. wybuchowość i ciągłe kłótnie z arbitrami czy ,,suszarka", udzielana zawodnikom (wydaje mi się, że jak zawodnik popełni błąd to można mu to zakomunikować normalnie, może zdecydowanie i z podniesionym głosem, ale nie trzeba krzyczeć tak by to słyszeli kibice po drugiej stronie boiska, bo chyba zawodnik zrozumie bez tego poniżania, nie jest głuchy).
Chyba drabinka jest dla nas korzystna, ale jest jeden warunek: musimy wygrywać. Dla mnie główny faworyt - Rosja.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2015 dnia: Września 14, 2018, 09:11:01 am »
Qrde to się okazuje, że wiek gra. A forma jest nieważna. Ciekawe...
Formę (podobno) buduje wyłącznie trener. Przed IO'16 ci zawodnicy byli pod opieką (podobno) słabych trenerów i klubowych, i trenera reprezentacji. Dziś są pod opieką świetnych trenerów, więc oczekiwania powinny być wysokie. No nie?
-----------------------------------
W całej sprawie nie dziwi mnie to, że szanse oceniamy dość ostrożnie. Dziwi mnie postawa ekspertów: 2 lata temu oczekiwanie medalu olimpijskiego i mocna krytyka za brak medalu, a dziś... Widać mamy ekspertów emocjonalnych. Bo z racjonalnymi ekspertyzami nie ma to nic wspólnego.
Oczekiwanie sukcesu jest w sporcie czymś naturalnym - po to się sport uprawia. Od ekspertów oczekuję realnej, racjonalnej oceny szans na sukces. I przed IO'16, i teraz jestesmy jedną z 6-8 reprezentacji, które stać na sukces. Możemy turniej wygrać, ale możemy też skończyć na 8. miejscu. Eksperci są od tego, żeby kibicom pewne sprawy uświadamiać, więc niech mówią do rzeczy, a nie zajmują się propagandą.
Bo albo mylili się przed i po IO'16, albo mylą się dziś, ostrożnie szacując nasze szanse. Oby mylili się dziś.
Gramy przecież po to, żeby te mistrzostwa wygrać. Mecz po meczu.
Antiga był świetny, a za 2 lata był fatalny. Nawałka był świetny, a za 2 lata był fatalny. Jest w tym cokolwiek z fachowości czy sama emocjonalność?
Pewnie, że Iksiński w jednym sezonie nie popełniał błędów, a w następnym może je popełnić. I takiej opinii oczekiwałbym od ekspertów: jakie błędy i jak je wyeliminować.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2016 dnia: Września 14, 2018, 14:52:12 pm »
Od ekspertów oczekuję realnej, racjonalnej oceny szans na sukces. I przed IO'16, i teraz jestesmy jedną z 6-8 reprezentacji, które stać na sukces. Możemy turniej wygrać, ale możemy też skończyć na 8. miejscu. Eksperci są od tego, żeby kibicom pewne sprawy uświadamiać, więc niech mówią do rzeczy, a nie zajmują się propagandą.
Bo albo mylili się przed i po IO'16, albo mylą się dziś, ostrożnie szacując nasze szanse.
A bierzesz pod uwagę, że nie mylili się ani wtedy, ani teraz? Nie żebym ich (ekspertów) bronił, tylko tak się zastanawiam. Jak sobie przypomnę grę tamtej reprezentacji (przed IO 16) i tej obecnej no to jednak miałem podobne oczekiwania. To nie nazwiska grają (wyświechtane powiedzenie). Wtedy gra Polaków mnie przekonywała, teraz nie. Przed IO '16 były sukcesy, teraz od IO '16 ich nie ma. Więc na jakiej podstawie eksperci mają być optymistami?

Formę (podobno) buduje wyłącznie trener. Przed IO'16 ci zawodnicy byli pod opieką (podobno) słabych trenerów i klubowych, i trenera reprezentacji. Dziś są pod opieką świetnych trenerów, więc oczekiwania powinny być wysokie. No nie?
Ty masz jakiś kompleks krytyki trenera Kowala? Nawet gdy tematu nie ma, sam go wywołujesz.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2017 dnia: Września 17, 2018, 12:30:28 pm »
Ty masz jakiś kompleks krytyki trenera Kowala? Nawet gdy tematu nie ma, sam go wywołujesz.

U Marysi pierogi są nie tylko ruskie, ale również z kapustą, z jagodami czy nawet leniwe ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2018 dnia: Września 17, 2018, 13:09:53 pm »
Ja tylko piszę o niezaprzeczalnych faktach. Czyżby stawały się one wątpliwe?
Ciekawe, że odnoszone jest to do Kowala, a całkiem pomija się Antigę i niezasłużoną krytykę w stosunku do niego, która to krytyka była formułowana przez ekspertów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2019 dnia: Września 17, 2018, 13:20:48 pm »
Z Atigą to jest inna sprawa, zdecydowanie "poważniejsza"  ;) . Stefan podpadł tatusiom-ekspertom. Dla mnie zwolnienie Francuza to była paranoja, trąciło trochę prywatą. To, że Antiga to dobry trener udowadnia prowadząc Kanadę.