Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689610 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2290 dnia: Maja 05, 2019, 10:36:15 am »
Kiedy kilkanaście lat temu Resovia wracała na siatkarskie salony to był wielki entuzjazm , zaangażowanie wielu osób. Ale dużo było prowizorki , popełniano wiele błędów . Naprawiano je z uśmiechem i popełniało się następne itd...itd. Byli ludzie którzy bardzo chcieli . Kibice tylko Ci naj naj - pamiętający czasy Wielkiej Resovii . I krok po kroku rodziło się coś pięknego . A kto pamięta z tamtych czasów Jedność Działaczy - Drużyny - Kibiców . przychylność Miasta , Mediów , Małego[ WIELKIEGO] biznesu . I pamiętamy stare , brudne krzesełka na ROSIRz-e ? Pamiętamy pierwszy wyjazd do Sosnowca ? Pamiętamy Słoneczko i pierwsze zakończenia w Naszej Kielnarowej ?'' Wszyscy Byliśmy Resovią'' za nim to hasło pojawiło się na sztandarach. Przyszły sukcesy po latach . Byliśmy dumni bo w tych Sukcesach każdy znalazł swój udział większy lub mniejszy ale swój . Koty zaczęły tyć , do sukcesów zaczęliśmy się przyzwyczajać a wręcz ich żądać . Pojawiło się słowo Najemnicy - Profesjonalizm -Korporacja - Statystyki oglądalności - Metody dotarcia do Klienta biznesowego i wiele mądrych określeń sukcesu Resovii . Tylko pomalutku ginął Kibic . odchodzili Nasi - Józek , Staszek, Tomek ,Nasz Janek i  wreszcie Alek , Krzysiek i teraz Łukasz . Nic Nie Może Wiecznie Trwać śpiewaliśmy na Rynku Skrze aż dopadło to i nas . Do czego potrzebny był mi tak długi wstęp ??? A no cofam się te kilkanaście lat wstecz i teraz widzę podobne zaangażowanie , podobną wolę walki i chęć wyrwania się z marazmu . Widzę Drużynę która Walczy za  prawo występowania w Naszych Barwach . Jedność Kibiców i Graczy . Widzę Naszego Trenera Szymona Grabowskiego na Wzór Naszego Andrzeja Kowala . Wracam do Słoneczek i innych barów [ choć bary już nie te - wypasione Sanepid nie ma się do czego przyczepić] . I CHCE POMÓC . Chcę pomóc tak jak potrafię najlepiej . Chcę dołożyć tyle ile mogę . Chcę na stare lata mieć swoje miejsce na Kibicowskiej ziemi .  Chcę Wrócić Do Domu . Chcę Wrócić na Wyspiańskiego 22 .

Bogdanie, świetny tekst. Takie rzekłbym...słowo na niedzielę  ;) :)
Mimo chyba chwilowego "przesilenia akcją" znowu chce się, po jego przeczytaniu, przekonywać takich kibiców, jak Pewniak, żeby dali się w to wszystko wciągnąć. Żeby nie tylko przyszli już jak wszystko będzie gotowe, ale, żeby (kiedy to już będzie gotowe) mogli powiedzieć z satysfakcją...TO JA TO ZBUDOWAŁEM! Kiedy trzeba było pomogłem!
W gRRupie siła!
Takie teksty to tworzenie takiej atmosfery, że nawet osoby, które źle życzą tej akcji i wyrażają to publicznie, paradoksalnie przyczyniają się do jej powodzenia. Zwierają szyki tych przekonanych i tych, których jeszcze przekonać się da.
Jestem przekonany, że jesienią zagramy przy W22! Na przekór przeciwnościom i maruderom. Nie, to nawet nie będzie jesień.
TO BĘDZIE GORĄCE LATO PRZY W22!
#CzasWracaćDoDomu 
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2019, 10:38:37 am wysłana przez leon »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2291 dnia: Maja 05, 2019, 11:16:43 am »
Kiedy kilkanaście lat temu Resovia wracała na siatkarskie salony to był wielki entuzjazm , zaangażowanie wielu osób. Ale dużo było prowizorki , popełniano wiele błędów . Naprawiano je z uśmiechem i popełniało się następne itd...itd. Byli ludzie którzy bardzo chcieli . Kibice tylko Ci naj naj - pamiętający czasy Wielkiej Resovii . I krok po kroku rodziło się coś pięknego . A kto pamięta z tamtych czasów Jedność Działaczy - Drużyny - Kibiców . przychylność Miasta , Mediów , Małego[ WIELKIEGO] biznesu . I pamiętamy stare , brudne krzesełka na ROSIRz-e ? Pamiętamy pierwszy wyjazd do Sosnowca ? Pamiętamy Słoneczko i pierwsze zakończenia w Naszej Kielnarowej ?'' Wszyscy Byliśmy Resovią'' za nim to hasło pojawiło się na sztandarach. Przyszły sukcesy po latach . Byliśmy dumni bo w tych Sukcesach każdy znalazł swój udział większy lub mniejszy ale swój . Koty zaczęły tyć , do sukcesów zaczęliśmy się przyzwyczajać a wręcz ich żądać . Pojawiło się słowo Najemnicy - Profesjonalizm -Korporacja - Statystyki oglądalności - Metody dotarcia do Klienta biznesowego i wiele mądrych określeń sukcesu Resovii . Tylko pomalutku ginął Kibic . odchodzili Nasi - Józek , Staszek, Tomek ,Nasz Janek i  wreszcie Alek , Krzysiek i teraz Łukasz . Nic Nie Może Wiecznie Trwać śpiewaliśmy na Rynku Skrze aż dopadło to i nas . Do czego potrzebny był mi tak długi wstęp ??? A no cofam się te kilkanaście lat wstecz i teraz widzę podobne zaangażowanie , podobną wolę walki i chęć wyrwania się z marazmu . Widzę Drużynę która Walczy za  prawo występowania w Naszych Barwach . Jedność Kibiców i Graczy . Widzę Naszego Trenera Szymona Grabowskiego na Wzór Naszego Andrzeja Kowala . Wracam do Słoneczek i innych barów [ choć bary już nie te - wypasione Sanepid nie ma się do czego przyczepić] . I CHCE POMÓC . Chcę pomóc tak jak potrafię najlepiej . Chcę dołożyć tyle ile mogę . Chcę na stare lata mieć swoje miejsce na Kibicowskiej ziemi .  Chcę Wrócić Do Domu . Chcę Wrócić na Wyspiańskiego 22 .


Boguś wielkie brawa za ten tekst. Tak jak pisał Poldek po przeczytaniu tego tekstu,  nadzieja jest jeszcze większa. Tak nadzieja , na to, że my kibice weźmiemy sprawy w swoje ręce i nam się uda. Zrobimy to. Tak zrobimy, bo nasze miejsce, miejsce Resovii jest przy Wyspiańskiego 22.

Przecież pisałem Ci w poniedziałek, że już poszło. A zatem, skoro ode mnie zależy realizacja umowy, to niech klub wie ile mi zawdzięcza za te 200 zł  ;) ;) ;)

P.S. Ja naprawdę nie sądziłem, że uwaga z zafajdanymi krzesełkami będzie traktowana tak dosłownie. Chcąc budować rzeczy wielkie należy zacząć od rzeczy małych. Ale to ja.

Pewniaku szacunek i wielkie brawa :). Dałeś przykład, że pomimo swoich wątpliwości jesteś gotów do działania.

Słowa uznania i podziękowania należą się Poldkowi (Leonowi), który  bierze na siebie (nie po raz pierwszy) dodatkowe obciążenia na rzecz naszej Resovii. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jak Leoś weźmie sprawy w swoje ręce , to będziemy mieli błysk na trybunie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2292 dnia: Maja 05, 2019, 11:51:01 am »
Jeszcze kilka lat temu w siatkarskiej Resovii panował zachwyt nad ideą "gry swoimi wychowankami". Taki "powrót do korzeni", czyli "powrót do domu". Później trochę tę ideę zmodyfikowano na "ludzi związanych z Rzeszowem". Taki zmodyfikowany skansen.
Ja rozumiem chęć powrotu do lat młodości, ale wiem, że jest to nierealne.
Dziś kibice piłkarskiej Resovii chcą powrotu na 2-tysięczny stadion. Nie zastanawiają się, jak przyciągnąć na stadion 10000 - 12000 kibiców, ale co tu zrobić, żeby tysiącowi ludzi było fajnie.
Na hali w Zawierciu też jest fajnie. Kłopot w tym, że ten klub osiągnął szczyt swoich możliwości i nie zmieni tego nawet zdobycie mistrzostwa Polski w kolejnym sezonie.
Na ROSiRze też było fajnie. Można było nawet kupić nowe krzesełka. Co by to zmieniło? Kilkaset osób fajnie by się bawiło, a pieniądze Adama Górala zapewniłyby grającej na ROSiRze Resovii ze 3 mistrzostwa Polski. Bogatemu te 2.000.000 zł nie robią (jak widać) wielkiej różnicy.

Nie tędy droga.
"Zbudujemy silną drużynę na dwutysięcznym stadionie, to..."? Rozbudujemy stadion? Znów przeniesiemy się na stadion miejski?
Mam wrażenie, że w głowach niektórych jest wyłącznie marzenie o możnym sponsorze, który swoimi pieniędzmi rozwiąże wszystkie problemy i zapewni wiernym kibicom ubaw po pachy do końca zycia.
I z takim myśleniem chcecie robić zawodowy sport?
1. "Kibice na Wyspiańskiego przyjdą, a na Hetmańską nie przyjdą".
2. "Wszystkie mecze gramy na wyjeździe, bo nawet nie trenujemy na Hetmańskiej".
I jedna, i druga teza jest błędna.
1. Ludzie bez problemu przenieśli się z ROSiR-u na Podpromie, a "magia ROSiR-u" przeszła do historii.
2. Niewiele zawodowych klubów piłkarskich trenuje na murawie, na której rozgrywa swoje mecze.

Jeśli ambicje piłkarskiej Resovii kończą się na trzeciej lidze, to pomysł z krzesełkami rzeczywiście jest na miarę tych ambicji i życzę mu powodzenia.
Jeśli piłkarska Resovia ma większe ambicje, to trudno je będzie ich zrealizować pomysłami rycerzy.
Nie odmawiam idei "powrotu do domu" szlachetnych pobudek. Problem w tym, że współczesnie zawodowego sportu nie buduje się na takich ideach. One wręcz uwsteczniają.
Brutalna prawda jest taka, że entuzjazm związany z awansem został zmarnowany, a niezła gra Resovii w II lidze nie przyciągnęła tysięcy rzeszowian. Czegoś zabrakło, ale z pewnością nie chodziło o stadion.
Czego zabrakło? Zapytajcie się rycerzy. Nie będą mieli o tym żadnego pojęcia, ale zakrzyczeć potrafią każdego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2293 dnia: Maja 05, 2019, 13:09:38 pm »
Nie mam wątpliwości Represie, że jak Ty byś zrobił to by było jedwabiście.

Wic polega na tym, że masz dużo pomysłów, tylko że one zostają w sferze pomysłów. I jakoś nikt nie chce tych pomysłów realizować. To może jednak to Ty masz problem z przekonaniem innych do swoich pomysłów? Albo one nie są jednak takie wspaniałe jak Ci się wydaje?

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2294 dnia: Maja 05, 2019, 13:37:41 pm »
Na ROSiR też?

Leszek, czy ktoś pisze że chcemy powrotu na wał ? Chcemy po prostu wrócić do siebie. A tak na marginesie, odnosząc się do Twojego krótkiego wpisu...... , czemu nie, gdyby tylko była możliwość rozbudowy Rosiru to ja bez chwili zastanowienia wracam na Jałowego

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2295 dnia: Maja 05, 2019, 13:50:10 pm »
Nie mam wątpliwości Represie, że jak Ty byś zrobił to by było jedwabiście.

Wic polega na tym, że masz dużo pomysłów, tylko że one zostają w sferze pomysłów. I jakoś nikt nie chce tych pomysłów realizować. To może jednak to Ty masz problem z przekonaniem innych do swoich pomysłów? Albo one nie są jednak takie wspaniałe jak Ci się wydaje?
Od przyszłego sezonu PLS najprawdopodobniej wraca do 8-zespołowego play-off.
Prawdopodobnie poluzowane zostaną limity obcokrajowców.
Ciąg dalszy nastąpi.

Inne moje pomysły realizuje (niestety dla nas) Onico Warszawa. Jakoś jestem przekonany, że w sezonie 20/21 zagra tam Leon. I to nie z powodu dużej ilości sprzedanych hotdogów.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2019, 14:26:10 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2296 dnia: Maja 05, 2019, 16:00:08 pm »
No widzisz potrafisz przekonać władze PLS, a dajesz się zakrzyczeć w radiu Bogdansowi i Leonowi?

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2297 dnia: Maja 05, 2019, 16:04:14 pm »
Osobny wpis dla kolegi Pewniaka.
Przepraszam za to co Ci imputowałem.
Jednak wziąłeś w niej udział.

Przepraszam raz jeszcze!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2298 dnia: Maja 05, 2019, 17:36:34 pm »
Ja tylko jestem cierpliwy.
W tamtych sprawach też, początkowo, mnie zakrzykiwano.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2299 dnia: Maja 05, 2019, 20:12:23 pm »
Zapytajcie się rycerzy.
Przednie 😊

Co do mojego udziału... Wszelkie pochwały i podziękowania kierujecie do Leona. To on złożył ofertę, której nie mogłem odrzucić, mimo ze nic z niej nie mam. Ale dla klubu to sytuacja WIN-WIN. Grzechem byłoby nie skorzystać.

I na koniec... Udział w akcji ani o krztę nie zmienia mojej oceny sytuacji. Wczytajcie się w słowa Represa - bez hejtu, na chłodno, biznesowo, jak ktos dla kogo celem dlugofalowym jest Liga Mistrzów...
Think Big