Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 689607 razy)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2310 dnia: Maja 05, 2019, 23:32:38 pm »
Tak żeście się okopali, że nie dostrzegacie że każda Strona ma rację !!!

Akcja W22 to strategia małych kroków - perspektywa TU I ZA CHWILĘ. Z drugiej strony, już teraz trzeba myśleć o tym co będzie POTEM, jak W22 wypali -  czyli perspektywa na kilka tysięcy kibiców. Myślenie "co dalej" dopiero jak "wypali" to już za późno. W22 to super inicjatywa, ale mając w realizacji krok A, trzeba już myśleć o kroku B, C...
Inaczej będzie jak w siatkarskiej Resovii. Była super inicjatywa, był ROSIR, był zapał, było wszystko? tylko zabrakło właśnie tego pomysłu co dalej z tym potencjałem zrobić i co jak już zdobędziemy ten tytuł. Zabrakło kroku D, E, F... i teraz znowu (pewnie) będziemy się zawracać z historią.

Dla mnie kibica Siatkówki, W22 jest zagrożeniem, tak - totalnym mega hiper zagrożeniem. Bo wiem, że są Kibice Resovii, którzy kibicują Resovii, bez względu na sekcję - siatkówki, piłki nożnej, szachów, sudoku, gry w pchełki, etc. i to właśnie ONI dzięki "chce mi się" zainspirowali Adama Górala to wejścia w siatkówkę i powstania Asseco Resovii. I teraz, to oni nie znajdując już miejsca dla siebie w Klubie siatkarskim (bo odbijają się od ściany lub gadają do czarnej dziury) przekierowali swoje zaangażowanie w inną stroną. Swoje siły, chęci, zapał, pomysły realizują tam gdzie nadal są ich ukochane Barwy, a głos wysłuchany a ziemia żyzna i przyjmuje pomysły.
 
Kierujący akcją W22 myślcie co będzie PO (nie mylić z partią polityczną) akcji, gdy wszystko się powiedzie. Bo przedstawiając wizję i pomysł na "po"  macie większe szanse na przekonanie nieprzekonanych :)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2019, 23:36:14 pm wysłana przez dzidek »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2311 dnia: Maja 06, 2019, 08:18:29 am »
Tak żeście się okopali, że nie dostrzegacie że każda Strona ma rację !!!

Akcja W22 to strategia małych kroków - perspektywa TU I ZA CHWILĘ. Z drugiej strony, już teraz trzeba myśleć o tym co będzie POTEM, jak W22 wypali -  czyli perspektywa na kilka tysięcy kibiców. Myślenie "co dalej" dopiero jak "wypali" to już za późno. W22 to super inicjatywa, ale mając w realizacji krok A, trzeba już myśleć o kroku B, C...
Inaczej będzie jak w siatkarskiej Resovii. Była super inicjatywa, był ROSIR, był zapał, było wszystko? tylko zabrakło właśnie tego pomysłu co dalej z tym potencjałem zrobić i co jak już zdobędziemy ten tytuł. Zabrakło kroku D, E, F... i teraz znowu (pewnie) będziemy się zawracać z historią.

Dla mnie kibica Siatkówki, W22 jest zagrożeniem, tak - totalnym mega hiper zagrożeniem. Bo wiem, że są Kibice Resovii, którzy kibicują Resovii, bez względu na sekcję - siatkówki, piłki nożnej, szachów, sudoku, gry w pchełki, etc. i to właśnie ONI dzięki "chce mi się" zainspirowali Adama Górala to wejścia w siatkówkę i powstania Asseco Resovii. I teraz, to oni nie znajdując już miejsca dla siebie w Klubie siatkarskim (bo odbijają się od ściany lub gadają do czarnej dziury) przekierowali swoje zaangażowanie w inną stroną. Swoje siły, chęci, zapał, pomysły realizują tam gdzie nadal są ich ukochane Barwy, a głos wysłuchany a ziemia żyzna i przyjmuje pomysły.
 
Kierujący akcją W22 myślcie co będzie PO (nie mylić z partią polityczną) akcji, gdy wszystko się powiedzie. Bo przedstawiając wizję i pomysł na "po"  macie większe szanse na przekonanie nieprzekonanych :)

Żeby pójść dalej trzeba włożyć w to przedsięwzięcie ogrom pracy. Punkty b, c, d...itd. są też uzależnione od wielu czynników.
Choćby...co do akcji W22.
Wystarczył jeden sezon, żeby przekonać się, o tym, co było przynajmniej dla mnie oczywistą oczywistością. Miejsce Resovii jest właśnie przy W22. Buńczuczne teorie, że w Rzeszowie powinien być jeden stadion i najlepiej jeden klub piłkarski...powiedzmy zostawię w sferze tylko tych teorii. Niech się nimi napawają ich zwolennicy. Mnie szkoda czasu.
Schodząc na ziemię...teraz akcja, która pozwoli wrócić do domu tylko na mecze o niższej frekwencji. Dlaczego ten dom jest taki ważny? Ano dlatego, że...nie byłoby Asseco Resovii Rzeszów bez zakorzenionej w Adamie Góralu sympatii do naszego klubu. Na takich sympatiach (sam się nimi kieruję) buduje się najlepiej i najtrwalej. Im więcej ludzi "zarażonych" tą sympatią tym lepiej dla klubu.
Kolejnym krokiem ma być budowa PCLA (Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki). Ta budowa umożliwi zorganizowanie imprez masowych. Stadion powinien mieć wtedy już pojemność ok. 6 tys., czyli jak najbardziej wystarczającą do miejsca, które zajmuje obecnie Resovia. To jest swego rodzaju analogia...był ROSiR...przechodzimy na nieco pustawe Podpromie. Przecież pamiętam doskonale, jak na początku reaktywacji siatkówki w Rzeszowie na ROSiRZE siedzieliśmy może w 300 osób. Potem było nas coraz więcej. Pierwszy sezon na Podpromiu...mogłeś/aś wybrać sobie dowolne miejsce. Może ze dwa sektory widzów by uzbierał na początku. Doskonale to pamiętam, bo od naszego pierwszego sezonu w nowej hali miałem karnet.
Co jeśli PCLA nie powstanie? Jest dość spore ryzyko, że tak się stanie. Miasto Rzeszów niestety nie stawia na sport i nie buduje odpowiedniej infrastruktury w stosunku do potrzeb.
Niestety mecze o większej liczebności widzów trzeba będzie grać przy zaporze. Nie ulega jednak wątpliwości, że trzeba będzie robić wszystko, aby doprowadzić przynajmniej do wykonania takich przystosowań przy W22, żeby wykorzystać obecną pojemność stadionu. Nie są to aż tak duże pieniądze. Na tę chwilę nikt o tym nie myśli, bo jest na wokandzie temat PCLA. W ramach tych prac nie ma być nawet dotknięta stara trybuna. To już pewne. Dlatego prace, które mają się wykonać ze składek kibiców o tyle mają sens, że zostaną na trwałe.
Zatem...plan jakiś jest. Trza się wziąć i go zrealizować. W takiej, czy innej formie.
Co do organizacji klubu...
Priorytetem jest powstanie Sportowej Spółki Akcyjnej z wydzielonej z klubu sekcji piłki nożnej. Tu trwa to zdecydowanie zbyt długo, ale jest data...do lipca tego roku. Ma ona w sobie skupiać przede wszystkim sekcję seniorską i SMS.
To tak na początek...jeśli chodzi o plany rozwoju... 
-----------------------------------
Jest też mnóstwo pracy w sferze "marketingowo...piarowej". Jak wiele trzeba było zrobić, żeby przekonać Pewniaka? Sporo. Mam w zanadrzu jeszcze kilka propozycji dla niezdecydowanych :) ;)
A ile trzeba jeszcze zrobić, żeby Pewniak chciał się pochwalić publicznie tym, że wpłacił te 200 zł?
Mega praca.
Bardzo wiele zależy od "dowódców" głównie sekcji piłki nożnej w klubie. Albo pójdą za piłkarzami, którzy wykonali kawał roboty, albo...zmarnują ten kapitał...
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2019, 08:40:22 am wysłana przez leon »

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2312 dnia: Maja 06, 2019, 09:57:54 am »
A teraz się skupcie  :D ;)Jutro w Centrum Sportu Łukasz Perłowski ;D :D . Zapraszam

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2313 dnia: Maja 06, 2019, 11:27:52 am »
Dyskusja wreszcie ruszyła we właściwym kierunku!

Resovia jest klubem wielosekcyjnym.... na papierze. W praktyce wygląda to tak jakby każdy sobie rzepkę skrobał. W mojej ocenie wygląda to tak jakby Zarząd Klubu CWKS Resovia = sekcja piłki nożnej. Zaznaczam - bardzo uogólniam, ale drobne inicjatywy pomijam.

Klub ma stadion. Jak mam stadion, to pierwsze od czego zaczynam to szukanie przychodów. Najpierw jakichkolwiek, potem coraz większych, a docelowo zysków. Jak osiągnąć te cele? Dwa najprostsze sposoby: wynajmowanie obiektu (mniejsze przychody) i organizacja imprez (większe). Ze stadionu aktywnie korzystają sekcje piłki nożnej, lekkiej atletyki i łucznictwa. Przypomnijcie mi proszę, kiedy ostatnio na stadionie przy W22 została zorganizowana duża komercyjna impreza. I nie mam tu na myśli zawodów organizowanych przez te sekcje, w których oprócz zawodników i trenerów pojawia się jeszcze co najmniej 100 osób.
Nie da się, zaraz padnie. W dniu dzisiejszym to faktycznie problem. Bieżnia nie nadaje się do trenowania (sic!), a co dopiero mówić o zawodach. Tory łucznicze... znaczy kawałek niezadbanej trawy z ustawionymi na końcu tarczami, a w tle "piękne" graffiti.
To jest ten brak organizacji, brak pomysłu na klub, brak czegokolwiek innego niż wyciąganie ręki po pieniądze - NIE PIJĘ TU DO AKCJI POWROTU NA STADION!!!!!

Przez lata NIC nie robiono! Łucznictwo jest bardzo wdzięcznym sportem, ale wymaga odpowiedniej oprawy. Lekka atletyka mogłaby być żyłą złota. W Rzeszowie nie było porządnych zawodów od lat! A swoje talenty są! I to jest najważniejsze by przyciągnąć kibiców. Macie Rekordzistę Polski (!) Juniorów w biegu na 60 m, macie najlepszą w Polsce młoda skoczkinię wzwyż, macie czołową sprinterkę przez płotki, no i macie Ankę Sabat, która już "ma nazwisko". Do tego macie "chody w PZLA i ściągnięcie kilku na prawdę WIELKICH nazwisk czy to do konkurencji czy jako VIP jest jak pstryknięcie palcami. I co? I nic! Jaki problem zrobić zawody o scenariuszu jak Diamentowa Liga, tylko w konkurencjach i na poziomie naszych zawodników. Tak by każda konkurencja miała kogoś "swojego".
Nie można robić imprezy masowej? No to zróbcie na 999 osób. Jak przyjdzie połowa to będzie super! Ale zróbcie! Przyciągnijcie do siebie kibiców, przyciągnijcie do siebie sponsorów.

A wtedy....

Ciężko byłoby o argumenty przeciwko rozbudowie tak żyjącego, popularnego i zadbanego (!) obiektu.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2314 dnia: Maja 06, 2019, 11:59:14 am »
Panie i Panowie przepraszam . Jutro w programie mam zaszczyt gościć Łukasza Perłowskiego . BIORĘ CZAS dla tematów które zdominowały ostatnio forum'' W Centrum Sportu'' . Zapraszam do udziału w organizacji programu z Naszą Legendą .

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2315 dnia: Maja 06, 2019, 12:50:38 pm »
Zapraszam do udziału w organizacji programu z Naszą Legendą .

Pytanie, które musi paść: Na czym polega(ła) tajemnica "perłówki"? W czym tkwi sekret tej zagrywki?

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2316 dnia: Maja 06, 2019, 18:31:46 pm »
Pytania do Perły :

Jakie to było uczucie ubrać inny trykot niż Resoviacki (Szczecin) i czy przeprowadził się tam z całą rodziną czy została w domu ?  ;)

Z którym rozgrywającym grało mu się najlepiej?

Najgorszy moment w karierze ?

Czy ma pomysł na siebie po zakonczeniu kariery ? Czy zostaje przy siatkówce?

Fajnie by było jakby opowiedział coś o kadrze, co prawda były to epizody ale jednak.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2317 dnia: Maja 06, 2019, 19:21:31 pm »
Fajnie to by było jakby zdradził kulisy szatni :) Nie chodzi mi o gorący okres ostatnich dwóch trzech sezonów, ale jakieś smaczki sprzed lat... na pewno było ich wiele.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2318 dnia: Maja 06, 2019, 22:07:49 pm »
W zasadzie o co tu pytać...
Perła, tak po prostu opowiedz od początku, jak to wszystko było. Sezon po sezonie. Przeżyjmy to z Tobą jeszcze raz.
Taka sentymentalna podróż po nowożytnej historii naszej Resovii, w której Łukasz był od zawsze...i na zawsze pozostanie...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #2319 dnia: Maja 06, 2019, 22:15:18 pm »
Czy pamiętasz pierwsze mistrzostwo Polski w Twojej karierze? Jechaliście do Bełchatowa i co się mówiło w autokarze ? Wiedzieliście, iż wygracie czy to była i dla was niespodzianka?
Noc pomiędzy meczami. Wygraliście i co się działo w hotelu? Grzecznie spać czy przeżywaliście ten mecz?
Jesteś świadkiem profesjonalizacji Resovii. Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, iż od czasu gdy zaczynałeś wszystko się zmieniło. Jak jako zawodnicy reagowaliście na nowinki?
Trzech wielkich trenerów prowadziło Cię w Resovii. Jan Such, Ljubo Travica i Andrzej Kowal. Jak byś miał powiedzieć jedną rzecz, której cię nauczył każdy z trenerów to co by to było?

Jak zacząłeś grać w siatkówkę i co sprawiło, iż wybrałeś tą a nie inną dyscyplinę?

Jako siatkarz nie jedno na trybunach widziałeś. Czy masz może w pamięci jakąś oprawę czy kibicowski hasło, które jest Ci szczególnie bliskie?

Czy pamiętasz z kim dzieliłeś pokój na wyjazdach? Mógłbyś wymienić wszystkich kolegów z pokoju z poszczególnych etapach kariery? Czy sami się dobieraliście do pokoju czy to było losowe?

Rytuał wejście do szatni. Czy było coś takiego czy tylko młody stawiał wódeczkę starszym? Jak wspominasz swoje pierwsze wejście do szatni Resovii na Rosirze? A jak pamiętasz pierwsze przyjście do szatni Pawła Papkego czy Igły?

Pierwszy mecz na Podpromiu to musiał być dla was szok. Po ciasnym Rosirze nagle duża hala. Jak to wspominasz? Była trema w debiucie w PlusLidze?

Jak nie siatkówka to co? Jakim innym sportem interesuje się Łukasz Perłowski?

Kapitan w Resovii. Jak się wybierało kapitana dawniej a jak to wygląda obecnie. Czy jest jakieś głosowanie w drużynie czy trener wskazuję zawodnika. Sam byłeś kapitanem Resovii i jak się znalazłeś na tej funkcji. Co robi kapitan na boisku to wiemy. Ale co robi kapitan poza boiskiem np. w szatni. Czy są jakieś profity z tej funkcji czy raczej same obowiązki.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2019, 23:28:22 pm wysłana przez A :) »