Autor Wątek: Nowa hala w Rzeszowie  (Przeczytany 141086 razy)

KChudz

• Trener/-ka
  • C4_R8_M6
Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 26, 2017, 19:34:12 pm »
jak mówiłem że miasto powinno budować nową halę na 2000 kibiców po wyburzeniu starej hali WOSiR, to były pytania po co? niepotrzebna...
a teraz developryśki miałyby swoją nowoczesną halę
a Resovia zapasową
Hala Podpromie wymaga nie tylko rozbudowy ale generalnego remontu którego nie da się przeprowadzić prowadząc w niej zawody, treningi, ale oczywiście nikt tego nie przewidział i miasto wydaje 20mln zł na niepotrzebny dworzec podmiejski zamiast na remont generalny i rozbudowę hali Podpromie.
W Rzeszowie NIEZBĘDNA jest druga hala. W okresie od października do maja NIKT nie jest w stanie zaplanować imprezy, bo są dwa kluby, które blokują Podpromie. W ten sposób wiele imprez "wychodzi" z Rzeszowa. O tym powinni pomyśleć w Ratuszu.

Toms

• Junior/-ka
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:49:07 am »
Toms, czy Ty naprawdę wierzysz, że przebudowę i remont hali Podpromie da się zrobić za 20 mln? Optymista z Ciebie. Ja aż tyle optymizmu w sobie nie mam. Wybudowanie słynnej kładki dla pieszych kosztowało w sumie blisko 20 mln! I to było już 5 lat temu. To tak dla porównania...
Zdaje się, że ktoś poszedł po rozum do głowy i próbuje uchwycić przybliżony koszt tego przedsięwzięcia, a nie wyrzuca go "z czapy".

mowa o koszcie remontu starej części tej która nie będzie przebudowywana w ramach rozbudowy tj. wymiana wentylacji, klimatyzacja, malowanie, nowe sufity podwieszane, ew. posadzki.
Na rozbudowę/przebudowę na którą przetarg (jest spóźniony!!! pół roku) trzeba będzie nie 20mln tyle ile ma miasto tylko ponad 30 mln - czekajcie i patrzcie jakie będzie zaskoczenie władz miasta :)

Pewno. Jeśli raz na 10 lat jest potrzeba skorzystania z promu na trasie Świnoujście-Ystadt, to należy kupić sobie taki prom. I niech sobie później zgnije. I co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia!

a po co komu dalsze utrzymywanie niewymiarowej hali na Pułaskiego która nie nadaje się do żadnych rozgrywek - nawet międzyszkolnych?
Był czas dotacji kiedy wszystkie średnie i nawet małe miasta budowały hale sportowe i baseny - należało wtedy budować w miejscu tego starego trupa nie nadającego się do przebudowy ani rozbudowy halę na 1500-2000 widzów dla piłki ręcznej, koszykówki itp dyscyplin które nie wypełnią Podpromia ... tak, tak istnieją inne dyscypliny sportu poza siatkówką. Tylko w tym czasie miasto planowało nierealną-obłędną halę na 20 tyś na Zwięczycy :) o której nikt już nawet nie pamięta a której istnienie/budowę obwieszczano w Polsacie :)

Why

• Senior/-ka
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 28, 2017, 10:16:07 am »
...
Był czas dotacji kiedy wszystkie średnie i nawet małe miasta budowały hale sportowe i baseny - należało wtedy budować w miejscu tego starego trupa nie nadającego się do przebudowy ani rozbudowy halę na 1500-2000 widzów dla piłki ręcznej, koszykówki itp dyscyplin które nie wypełnią Podpromia ... tak, tak istnieją inne dyscypliny sportu poza siatkówką. Tylko w tym czasie miasto planowało nierealną-obłędną halę na 20 tyś na Zwięczycy :) o której nikt już nawet nie pamięta a której istnienie/budowę obwieszczano w Polsacie :)
A czy zainteresowałeś się, jak wyszły na tym te średnie i małe miasta? Bo sam koszt wybudowania to jedno, a koszt utrzymania to drugie.
Żeby nie było - nie mam pojęcia, czy zapotrzebowanie na drugą halę w Rzeszowie jest na takim poziomie, że hala by się utrzymała - nie mam dostępu do takich danych. A ci, co mają, nie widzą potrzeby ich upubliczniania, że o wyciąganiu wniosków nie wspomnę.
Krzysiek kilka razy się od Podpromia odbił, chcąc coś zorganizować, ale czy takich imprez w Rzeszowie organizowanych jest tyle, żeby hala była dostatecznie obłożona?
Są trzy mniejsze hale:
  • ROSIR, który do rozgrywek się nie nadaje, ale na np. konkurs tańca być może już tak
  • IV LO
  • Hetmańska Liceum Sportowe
,
pytanie jak tam z obłożeniem...

leon

• Senior/-ka
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 28, 2017, 10:38:35 am »
Coś mi przeczucie podpowiada, że koszt przebudowy i remontu, czyli doprowadzenia hali na Podpromiu do stanu widocznego na wizualizacji zaprezentowanej przez architektów z Poznania, zamknie się w widełkach 40 do 50 mln. Nie szacunkowy, a faktyczny koszt (po realizacji). Jeśli tak by się stało to alternatywne rozważania dotyczące budowy nowej hali o pojemności 7 do 8 tys. (koszt pewnie coś koło 60...70 mln) z perspektywą jej ewentualnej rozbudowy w przyszłości (w miarę potrzeb), jak najbardziej miały sens. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej jest wybudować nowe niż remontować i przebudowywać stare. Tylko...wszystko rozbiło się o...gigantyzm. No bo jak 7...8 tys.? 10...20 tys. to jest coś!
Kompleks zwany ROSiRem to jest w ogóle ewenement. Nawet Tarnobrzeg coś ze swoim krytym basenem (bardzo podobnym) zrobił już wiele lat temu. Hala tak w zasadzie nie nadaje się do użytku. W zimie nie ma mowy o osiągnięciu właściwej temperatury. W czapce trzeba zawody oglądać, bo se można uszy przewiać. No ale widocznie...jak jest zima to musi być zimno.
Ja wiem, że najłatwiej jest krytykować. Wiem też, że to nie są sprawy łatwe do zrobienia. Ale...ostatnio dość dużo jeżdżę po innych miastach i naprawdę...ugrzęźliśmy na etapie gładkiego asfaltu, czystości, kwietniczków i świecidełek (to dobrze, że jest czysto i ładnie; piszę to bez sarkazmu, Rzeszów jest pięknym miastem)...ale inni zaczynają nam odjeżdżać. Hala o większej pojemności w Rzeszowie jest potrzebna już od wielu lat. Wygląda mi na to, że jeszcze kilka lat na nią poczekamy...o ile w ogóle się jej doczekamy. I oby wtedy była jeszcze potrzebna.
----------------------------------------
Why, konkurs tańca na ROSiRze...owszem, ale w zimie to raczej straci na atrakcyjności. No chyba, że tancerki w strojach narciarskich Ci odpowiadają ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 10:44:02 am wysłana przez leon »

poyjla

• Kadet/-ka
  • **
  • Rzeszowianka ->D3
    • fb
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 28, 2017, 14:07:38 pm »
W Rzeszowie cały czas istnieje problem niedofinansowania sportu - zarówno drużyn jak i obiektów.
Uważam, że hala na 20 tys. jest absolutnie niepotrzebna. Przespaliśmy moment. Z resztą do dobrego obiektu potrzebne jest znakomite zarządzanie, żeby inwestycja na siebie zarabiała. Co gorsza nawet przy gorszym obiekcie, a dobrym lobby można zorganizować w PL dużą imprezę sportową (każdemu znany przykład Wrocławia).
...wybudowaliśmy jedną trybunę stadionu, która pasuje jak kwiatek do kożucha i zrobiono z tego wielkie 'halo'. Oglądając transmisje sportowe (żużel, piłka nożna) z KAŻDEGO miasta, jest mi wstyd/ przykro, ze nie mamy w "stolicy innowacji" stadionu z prawdziwego zdarzenia. Nie mówię tu o inwestycji na 30 tys., ale chociaż nowy, funkcjonalny obiekt na 15 tys.
:: Bez Kibiców nie ma sportu ::

A :)

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 28, 2017, 14:20:52 pm »
Wiesz ile osób na piłkę chodzi? Na obecne potrzeby to i ten stadion to za dużo. Jasne, iz fajnie mieć ładny obiekt ale on musi żyć.  Jakiś czas temu głośno było iz możemy stracić dotacje unijne, które  poszły na modernizację bo urzędnicy przestrzelili liczbę osób które będą na trybunach. Ani piłka ani żużel nie zapełniły stadionu. Ratuje twarz miasta tylko Europejski stadion kultury.

Może jestem adwokatem diabła, ale uważam iz wybudowanie obiektu to najmniejszy problem. Cała sztuka to utrzymać obiekt i wypełnić go imprezami aby nie był pusty. Bliskość Krakowa robi z nas pustynię jeśli chodzi o koncerty gwiazd zagranicznych. U nas nie sprzeda sie koncertu na parę tysięcy ludzi w cenie 300 zl za bilet. U nas najlepsze koncerty to te darmowe. Fundowane przez sponsorów.

Imprezy sportowe to tez osobny temat. Kadra siatkarska to czysta komercja. Gości ją ten kto zapłaci.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 15:09:40 pm wysłana przez A :) »

poyjla

• Kadet/-ka
  • **
  • Rzeszowianka ->D3
    • fb
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 28, 2017, 15:17:12 pm »
Wiesz ile osób na piłkę chodzi? Na obecne potrzeby to i ten stadion to za dużo. Jasne, iz fajnie mieć ładny obiekt ale on musi żyć. 
Wiem ile ludzi chodzi na piłkę. Wiem też ile ludzi chodzi na żużel. Miasto takiej wielkości stać na nowy stadion na 15 tys ludzi, a nie "prowizorkę", która utwierdza oglądających transmisję, że jesteśmy trzecim światem. Ze świecą szukać drugiego tak brzydkiego (można wymieniać godzinami) obiektu (stadionu). Z halą jest niestety podobnie.
Wcale nie dziwię się, że miasto przeszacowało ilość osób odwiedzających - kwestia zarządzania to sprawa zarówno umiejętności jak i mentalności (patrz ostatnia głośna 'kolizja' terminów).
...z resztą to temat rzeka ;)
:: Bez Kibiców nie ma sportu ::

leon

• Senior/-ka
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 28, 2017, 15:22:36 pm »
Cała sztuka polega na tym, żeby reagować na pojawiające się potrzeby. Chyba nie trzeba nikomu na tym Forum tłumaczyć, że od wielu lat istnieje zapotrzebowanie na większą halę w Rzeszowie. Tymczasem...rozbudowano stadion, na który nie ma kto przychodzić. Coś tu chyba jest nie tak...
Stworzyliśmy, jako społeczność, coś niezwykłego. Wokół siatkarskiej Resovii udało nam się zbudować niespotykaną na skalę europejską atmosferę. Był czas, że wielu ludzi z całej Polski chciało doświadczyć atmosfery Podpromia. Kraków tego nie ma. Nie wykorzystaliśmy momentu. Niektórzy twierdzili, że sukcesem Rzeszowa było zorganizowanie FF w Krakowie. Jakoś tak...byłem odmiennego zdania. Owszem, to był sukces, ale Asseco Resovii. Rzeszów to przegrał.
Coś w tym jest, że "za darmo" to się u nas da, a jak już trzeba zapłacić to...nie ma chętnych. Tym bardziej to dziwne, że wielu ludzi z Podkarpacia jeździ na nietanie imprezy do Krakowa i innych miast, a w Rzeszowie jakoś trudno coś sensownego zorganizować. Ostatnio był koncert T. Love. Byłem, widziałem. Pewnie nie przesadzę, jak napiszę, że było z 5...7 tys. ludzi. No ale było "za darmo". Czyli zapotrzebowanie jest...
Wbrew stereotypowi i statystykom uważam, że wcale nie jesteśmy najbiedniejszą częścią Polski. Stać nas na wiele. Było nas też stać na wyższe ceny karnetów na Resovię. Gdyby te wyższe ceny (2 lata temu) karnetów poszły w parze z większą halą to...przebilibyśmy w siatkówce kolejny szklany sufit. A tak to sobie jeszcze chwilę ponarzekajmy, że nas nie stać i że nic nie da się z tym zrobić. Jak zaczną to robić inni to nawet nie zostanie nam to, co mamy...

A :)

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Semper fidelis
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 28, 2017, 16:26:42 pm »
Zastanawiam się, jakie sporty czy dyscypliny w Rzeszowie można określić jako wiodące. Tam gdzie jest dobre szkolenie i warto to rozwijać.  W Rzeszowie ze sportów drużynowych to siatkówka, koszykówka, żużel i piłka nożna.  To są dyscypliny na którą sa kibice i które miasto powinno wspierać w pierwszej kolejności.
Powinniśmy postawić też na skoki do wody, sporty walki , rolki i lekkoatletykę oraz łucznictwo. 
Miasto powinno tym sekcjom pomagać i je wspierać finansowo. Moze jeszcze tenis stołowy.

Tak z mojej obserwacji, iz te dyscypliny są wiodące.

Co do hali.  Nasza infrastruktura sportowa jest mocno rozproszona. Stadion w jednym miejscu, hala w innym a inne obiekty jeszcze gdzie indziej. Powinno to byc w jednym miejscu. Infrastruktura towarzysząca byla by tańsza.  Jeden wielki parking itp. Dodatkowo powinna być jakaś część komercyjna, która by to finansowała. Szkoda, iz prezydent nie dogadał sie z marszałkiem i nie zbudowali jednego wielkiego kompleksu sport i targi.

repres1

• Moderator
  • Trener/-ka
  • *
« Odpowiedź #679 dnia: Sierpień 28, 2017, 20:11:17 pm »
"Gdy inne miasta budowały..." to Rzeszów też budował. Kilka obiektów jednak powstało (baseny, hale). Nie przesadzajcie.
Na czym polega problem Rzeszowa? Nie bardzo jest dla kogo budować, jeśli chodzi o obiekty wyczynowe.
Stadion? Dla kogo? Dla kopaczy nożnych z V ligi (jeśli masto sypnie milionami, to może będzie trzecia liga, ale wobec konfliktu kibiców...) czy dla schodzącego żużla?
Obawiam się, że wraz z rozbudową Podpromia zacznie się schyłek nawet siatkówki. Jakoś mam wrażenie, że Góralowi przeszedł zapał. Ot, pobawimy się jeszcze chwilę i będzie padaka, czyli jak żużel bez Półtorakowej. Nie wiem, jak tam u dziewczyn, ale chyba dotychczasowe Podpromie nie pęka w szwach.
O odrodzeniu koszykówki - ani słychu, ani widu.
Nie ma gdzie organizować imprez? Od maja do września można je organizować na Podpromiu i jakoś afisze nie biją po oczach.
Urodził się "wielki problem", bo będą mistrzostwa w akrobatyce. Wystarczy zamienić się z Zawierciem i po "problemie". Ostatni raz taki problem mieliśmy w sezonie 2006/07 (o ile mnie pamięć nie myli) i zagraliśmy jeden mecz w Krośnie.
Rzeszów nie jest miastem dla zawodowego sportu. Jeśli któryś z rzeszowskich bogaczy ma chwilę kaprysu, to fundnie coś na pewien czas. Ale tylko na pewien czas. Niestety, nasze "zawodowstwo" to interes, do którego trzeba nieustannie dopłacać.
Widzicie, co się dzieje z polską klubową piłką kopaną? Ten chłam nie bierze się z tego, że nad Wisłą wieją złe wiatry, a pod polską ziemią znajdują się wraże sportowi cieki wodne.
Nie umiemy robić zawodowego sportu i nie chcemy się tego nauczyć.
Trza się cieszyć tym, że jeszcze jest co oglądać. Nie szastajmy pieniędzmi podatnika. Dziś nawet rozbudowa Podpromia wydaje się coraz mniej sensowna. Znów brakło współdziałania.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.