Autor Wątek: Nowa hala w Rzeszowie  (Przeczytany 186160 razy)

Pisar

• SSPS
  • Kadet/-ka
  • *
Odp: Nowa hala w Rzeszowie
« Odpowiedź #840 dnia: Wrzesień 03, 2018, 17:35:04 pm »

Majer

• SSPS
  • Senior/-ka
  • *
  • Resovia na zawsze w moim sercu
« Odpowiedź #841 dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:28:46 pm »
Bardzo dobry pomysł aby przerzucić środki na budowę stadionu lekkoatletycznego. Skoro na przebudowę hali Podpromie nie ma środków, to te 16 mln, w żadnym stopniu nie załatwią tematu Podpromia, a dla Resovii to duży zastrzyk.

Toms

• Junior/-ka
« Odpowiedź #842 dnia: Wrzesień 21, 2018, 09:35:25 am »
Te 16 mln to zostało już zaplanowane w kilku inwestycjach miejskich  ;D Poza tym zabawa w rozbudowę Podpromia nie rozstrzygnie się do wyborów samorządowych  ;) .

sliwaone

• Junior/-ka
  • D1
« Odpowiedź #843 dnia: Październik 15, 2018, 16:58:04 pm »
Zwlekałem z tym wpisem bo liczyłem na to że jedna z tych inwestycji nie zostanie zrealizowana. Czy ktoś z kolegów koleżanek może w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć mi po co nam trzy centra lekkoatletyczne (sportowe)?
Dziś odpala URZ , za chwilę  PRz w późniejszym etapie Resovia - przynajmniej tak deklaruje ministerstwo.

Why

• Senior/-ka
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
« Odpowiedź #844 dnia: Październik 15, 2018, 18:57:50 pm »
Zwlekałem z tym wpisem bo liczyłem na to że jedna z tych inwestycji nie zostanie zrealizowana. Czy ktoś z kolegów koleżanek może w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć mi po co nam trzy centra lekkoatletyczne (sportowe)?
Dziś odpala URZ , za chwilę  PRz w późniejszym etapie Resovia - przynajmniej tak deklaruje ministerstwo.
Bo się naobiecywało po udanym Pucharze Świata w Londynie?

Majer

• SSPS
  • Senior/-ka
  • *
« Odpowiedź #845 dnia: Październik 15, 2018, 19:20:18 pm »
A z której inwestycji Ty byś zrezygnował ?

sliwaone

• Junior/-ka
  • D1
« Odpowiedź #846 dnia: Październik 15, 2018, 19:40:45 pm »
Wizualizacje jakie przedstawiła PRz wg mnie mało interesujące. Chodzi o to że nagle wszyscy skupili się na centrach sportowych a nadal nikt nie myśli o nowej hali. Może nowa hala przy Wyspiańskiego z zapleczem,  przy okazji modernizacja trybuny i parking wielopoziomowy. Współfinansowanie PRz i możliwość użytkowania przez studentów. Tylko nie wiem czy działek by tam wystarczyło. Nie mam nic przeciw nowym inwestycjom szczególnie sportowym ale żeby były one planowane z głową. Za kilka lat może się okazać że Podpromie wymaga gruntownego remontu. Wszyscy włodarze żyją chwilą - tu i teraz , potem jakoś to będzie.

Majer

• SSPS
  • Senior/-ka
  • *
« Odpowiedź #847 dnia: Październik 15, 2018, 19:56:39 pm »
Inwestycja na Resovii przy W22 to jest inwestycja , która czeka już kilka lat, ale jakoś włodarze miasta....... dobra nie będę pisał więcej, bo ktoś napisze co innego i zacznie się jazda. koncepcja budowy była zmieniana co najmniej 2x, bo nie było wystarczającej kwoty na realizację, albo sprawy własnościowe nie były do końca uregulowane. inwestycja miała powoli ruszać, ale nagle w ministerstwie zrezygnowano , na razie na jakiś czas, z dofinansowania tego projektu. Mam nadzieje, ze to nie było spowodowane inwestycją w Stalowej Woli i po prostu brakło pieniędzy dla Resovii.  :(

sliwaone

• Junior/-ka
  • D1
« Odpowiedź #848 dnia: Październik 15, 2018, 20:14:42 pm »
Cytat z Rzeszow news przy okazji wmurowania kamienia na centrum URZ
[W rozmowie z RzN przypomina, że resort sportu może budowę PCL przy ul. Wyspiańskiego dofinansować do 50 proc., czyli dać maksymalnie 16 mln zł. Pozostałą kwotę wykładają samorządy wojewódzki (8 mln zł) i miejski (8 mln zł). Dlaczego więc wciąż nie ma pieniędzy z ministerstwa, skoro formalności po długich bojach załatwiono? 

? W tej chwili całą pulę rozdysponowaliśmy, bo zbyt późno przyszła zgoda od marszałka i od prezydenta na wspólne finansowanie budowy PCL, dlatego pieniądze rozdysponowaliśmy na inne obiekty strategiczne ? wyjaśnia nam wiceminister Stawiarski.

Kiedy więc obiekt przy Resovii może liczyć na pieniądze? ? Po nowym roku będą decyzje. W tym roku nie wiem, czy zdążymy, ale jeśli pieniądze się znajdą, to teoretycznie możemy je wprowadzić do tzw. planu rocznego, ale nie wcześniej, jak w listopadzie ? dodaje Stawiarski.

Nie wiadomo jednak, czy MSiT dołoży całe 16 mln zł, o których cały czas się mówi. ? Na pewno nie będziemy sobie wiązać rąk, że od razu zdeklarujemy taką kwotę. Pulę pieniędzy można zawsze zwiększyć. Najpierw damy tyle, ile mamy: 5-10 mln zł. W trakcie inwestycji zawsze dokonujmy zmian w budżecie państwa ? mówi Jarosław Stawiarski.

quote]

Kuba

• Kadet/-ka
  • **
« Odpowiedź #849 dnia: Październik 16, 2018, 08:42:43 am »
Ostatnio na VIA pewien starszy Pan opowiadał o skoczni w Matysówce. Plany są szerokie. Jeszcze tydzień i na cztery lata spokój. Zawiercie, Radom będą mieć nowe hale. Rzeszów poczeka.