Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426101 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3420 dnia: Kwietnia 23, 2018, 17:01:12 pm »
Nie mam pojęcia, "po jaką cholerę zwolniono Serniottiego". I on by cudów nie narobił z tym zespołem, i Kowal tych cudów nie narobił.
Wiem, że taką decyzję mogła podjąć tylko jedna osoba. Może była to decyzja emocjonalna? Nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2018, 17:11:47 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3421 dnia: Kwietnia 23, 2018, 17:12:14 pm »
@SupporteRR
ad 1. A czyja to ma być wina, że Warszawa nie awansowała, jeśli nie trenera? Zawodników? To w Warszawie rządzą inne prawa logiki niż w Rzeszowie?
ad 2. To nie ja jestem podzielony wewnętrznie. Ale świetnie wychwyciłeś problem.
Ja też lubię ironię , ale ty jej chyba używasz za dużo i czasami ciężko się połapać. Ale ok już rozumiem o co ci chodziło.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3422 dnia: Kwietnia 23, 2018, 17:26:17 pm »
I w tym repres1 zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Góral, odnośnie Kowala, już dawno utracił kontakt z rzeczywistością.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3423 dnia: Kwietnia 23, 2018, 17:52:54 pm »
A tego to ja nie wiem.
Myślę, że gdyby Góral chciał zostawić Kowala po ubiegłym sezonie, to by go zostawił i miałby gdzieś opinię niezadowolonej części kibiców.
Raczej mam wrażenie, że nie był zadowolony z postawy zespołu Serniottiego i emocjonalnie poszukał winy w trenerze, a nie w swojej koncepcji "reprezentacji Polski w Resovii, która to reprezentacja powstaje na skutek pracy z młodzieżą". Winny musiał się znaleźć, bo przecież koncepcja nie mogła być winna. I poszło.
A że koncepcja jest do bani...
Jest taka bajka "Nowe szaty króla".
Nie zarzucam nikomu zlej woli. Ileż to razy słuchałem w Radio Centrum opowieści o "najemnikach". Nie o "zawodowcach", ale o "najemnikach" właśnie. Kłopot był tylko z Alkiem Achremem: nijak nie pasował do miana "najemnika". No to się ten szczegół pomijało.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3424 dnia: Kwietnia 23, 2018, 17:53:15 pm »
101% racji Repres, że to głównie papka na potrzeby PR. Ale z drugiej strony jak się przesadza w "obietnicach" to kibice (i pikniki i ci bardziej zaangażowani) w końcu zaczynają się czuć jak durnie i ciągle robieni w wała.
Czasem jednak powiedzenie prawdy i rzetelna ocena możliwości Zespołu, może zjednać większą rzeszę Kibiców niż ciągłe obietnice (choć wiem że potrzebne), które z założenia nie mają pokrycia.

Mam takie wrażenie, że Klub musi wydawać różne komunikaty lub udzielać różnych wywiadów w zależności do kogo kieruje przekaz - jeden dla Sponsorów (z zaznaczeniem  "nie dla kibica") i drugi dla Kibiców (z zaznaczeniem "nie dla Sponsora")  ;D ;D
Masz rację, ale tak to nie działa. W klubie takim jak Resovia gramy zawsze o najwyższe cele. Cokolwiek to znaczy. I prezes musi być optymistą. I nie ma bata, aby powiedział inaczej.

Może skrajny przykład, ale prezes Amber Golfld też twierdzi iż pieniądze by oddał, jakby pozwolono mu dalej działać. Tak to po prostu działa. PR to sprzedawanie marzeń. Skoro ludzie wierzą to znaczy iż działa.

Od sprawdzania prezesa są dziennikarze czy eksperci. A tutaj nie pamiętam, aby ktoś stawiał na Resovię jako mistrza. Bukmacherzy też nie. Tylko niepoprawni optymiści, tacy jak ja, stawiali na medal dla Resovii. Ale to bardziej sercem niż rozumem.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3425 dnia: Kwietnia 23, 2018, 19:37:40 pm »
Cytuj

Co do Kowala wiem jedno - nie jest w stanie wycisnąć z zawodników wszystkiego. Najświeższym przykładem jest P. Nowakowski i jego gra pod wodzą Anastaziego. Bodajże A:) tu gdzieś ostatnio pisał, że widocznie zawodnicy w Resovii mają za dobrze, bo Nowakowski po przejściu do Trefla i obcięciu mu kontraktu oraz opóźnianiu wypłat zaczął grać zdecydowanie lepiej, więc w Resovii trzeba stosować podobną "terapię". On zaczął grać lepiej, bo dostał w końcu trenera który jest w stanie z niego wycisnąć więcej niż minimum. Przykładów zawodników którzy grali w innych klubach dobrze a po przyjściu do Resovii ich forma "siadała" jest wiele. Odwrotnie jakoś mniej.....
Brawo brawo brawo, cała prawda!!!!!

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3426 dnia: Kwietnia 23, 2018, 21:45:16 pm »
Ma Tylko niepoprawni optymiści, tacy jak ja, stawiali na medal dla Resovii. Ale to bardziej sercem niż rozumem.
Ale prezes Górski mówił przed sezonem, że celem jest zajęcie lepszego miejsca niż w poprzednim sezonie, to kto był niepoprawnym optymistą

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3427 dnia: Kwietnia 23, 2018, 21:53:10 pm »
Ale prezes Górski mówił przed sezonem, że celem jest zajęcie lepszego miejsca niż w poprzednim sezonie, to kto był niepoprawnym optymistą
I celu nie udało się zrealizować. I co by nie pisać, Resovia miała szansę awansu do półfinału.

Nie każdy założony cel uda się zrealizować.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3428 dnia: Kwietnia 23, 2018, 22:57:14 pm »
Nie zarzucam nikomu zlej woli. Ileż to razy słuchałem w Radio Centrum opowieści o "najemnikach". Nie o "zawodowcach", ale o "najemnikach" właśnie. Kłopot był tylko z Alkiem Achremem: nijak nie pasował do miana "najemnika". No to się ten szczegół pomijało.
Ale dlaczego miał na siłę pasować do miana "najemnika"? Nie pasował, bo stał się Resoviakiem. I był jednym z nielicznych, których w klubie zatrzymano.
Raczej mam wrażenie, że nie był zadowolony z postawy zespołu Serniottiego i emocjonalnie poszukał winy w trenerze, a nie w swojej koncepcji "reprezentacji Polski w Resovii, która to reprezentacja powstaje na skutek pracy z młodzieżą". Winny musiał się znaleźć, bo przecież koncepcja nie mogła być winna. I poszło.
A że koncepcja jest do bani...
I to jest trafna geneza. Postanowiono wychować kadrę Polski, jednocześnie nawet nie próbując zatrzymywać tych zawodników, którzy się wybili, a jednocześnie zżyli z klubem (że wymienię tylko Redwitza, Grozera czy Ivovica).

Klub i jego więź z kibicami nie tworzy się kupując "gwiazdy-najemników". Tą więź tworzą zawodnicy, którzy nie przychodzą do pracy, tylko utożsamiają się z klubem. I ja nie mam pretensji do "najemników", bo oni zarabiają na życie. Pretensje mam do włodarzy klubu, którzy nie dostrzegają tych, którzy chcieliby zostać, są wartościowymi zawodnikami i utożsamiają się z Resovią. To brak takich zawodników powoduje, że na Podpromiu widać tyle niebieskich krzesełek. Bo pozbyto się całej duszy tej drużyny.

P.S. Dzień dobry

Bini@

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 67
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3429 dnia: Kwietnia 23, 2018, 23:09:43 pm »
O jakich mowa zawodnikach którzy chcieliby zostać?jakieś konkretne nazwiska ?