Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1425358 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3620 dnia: Lipca 23, 2018, 23:31:21 pm »
Na czym niby ta dezinformacja miałaby polegać?
Na tym, że jest różnica pomiędzy stwierdzeniem, że "Roberto nie chciał Alka" a "Roberto musiał wybrać"? To ma być ta "dezinformacja"? Gdyby Alka chciał, to by Alka miał.
Przecież to nieprawda, że wybór był tylko pomiędzy Achremem a Śliwką. Był jeszcze Depowski (Rossarda i Perrina raczej nie biorę pod uwagę). Przyjmujących w zespole jest 4, więc, żeby Achrem był w zespole, z kogoś trzeba byłoby zrezygnować. Serniotti dokonał wyboru i Alka nie chciał. Wybrał Depo i Śliwkę.
Dezinformacja? Jedynie dla tych, którzy nie potrafią liczyć do 4. Prosiłby zatem, żeby osoby, które nie potrafią liczyć do 4, nie czytały moich wypowiedzi, gdyż są one dla nich zbyt trudne.
Kolega RZW był uprzejmy "zarzucić" mi jakobym to ja napisał, że Roberto wybierał pomiędzy Elvissem a Alkiem. I to jest dezinformacja w wykonaniu Kolegi RZW. Tak się składa, ze napisałem coś wprost przeciwnego. Zadałem sobie trud i zacytuję (siebie):
Serniotti nie popełnił błędu, że "zamiast Achrema wolał Krastinsa". Wtedy, gdy Alek był do wzięcia nie było alternatywy "Achrem lub Krastins". Wtedy byliśmy przekonani, że zagra u nas Perrin. Nie wolno być nieuczciwym w stosunku do Elvissa i Roberto. On (Elviss) został opcją ratunkową, gdy na Alka już nie było szans. Jeśli była jakaś alternatywa, to raczej "Achrem lub Śliwka, Achrem lub Perrin".
Ciekawe, no nie?

Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3621 dnia: Lipca 24, 2018, 00:52:40 am »
Hmm...zabrzmiało to trochę, jak namowa do celowego dezinformowania czytelników tego forum, bo...można se zrobić dobry ubaw. Chyba Darku nie o to Ci chodziło, bo nie sądzę, żebyś był szczególnie zadowolony, gdyby osoby tu piszące zaczęły podawać nieprawdziwe bądź negatywnie sugestywne informacje na Twój temat tylko po to, żeby mieć...ubaw?! Do tego gdybyś był w obcym kraju i takie informacje były rozpowszechniane w obcym Ci języku miałbyś dodatkowo bardzo utrudnione ich sprostowywanie. W moim przekonaniu takie postępowanie to zwykłe świństwo.
A jeszcze większym świństwem jest celowe rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, czy nawet sugestii, w celu bezpodstawnego oczerniania konkretnych osób i dla osiągnięcia konkretnej korzyści.
Nie o to mi chodzi. Bardziej o hipoteczną sytuację. Jest początek sezonu transferowego i ktoś z forumowiczów "zaczepia" kogoś z Klubu z odwiecznym pytaniem Kogo kupimy? I ta osoba w tym pytaniu  jest bardzo namolna. Więc dla odczepnego zostaje podane nazwisko. I ta osoba z tą świeżo pozyskaną wiedzą obskakuje wszystkie fora siatkarskie w Polsce.  Nie od dziś wiadomo, iż przeważnie sezon transferowy to wysyp "dobrze poinformowanych" kibiców.

Generalnie mi głównie chodzi o to, iż nie każda informacja podana na forum znajdzie później odzwierciedlenie w rzeczywistości. I nawet jak ktoś poda jakąś informację, to na zasadzie głuchego telefonu mógł coś przekręcić albo o czymś nie wiedzieć. I nie rozliczał bym później tutaj z wypowiadanych słów. Bo wiemy tyle, ile ludzie z Klubu lub otoczenia chcą nam powiedzieć. Dużo informacji mimo wszystko zostaje w klubie jako tzw. tajemnica szatni.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2018, 00:59:34 am wysłana przez A :) »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3622 dnia: Lipca 24, 2018, 10:08:23 am »

Kolega RZW był uprzejmy "zarzucić" mi jakobym to ja napisał, że Roberto wybierał pomiędzy Elvissem a Alkiem. I to jest dezinformacja w wykonaniu Kolegi RZW. Tak się składa, ze napisałem coś wprost przeciwnego. Zadałem sobie trud i zacytuję (siebie):
Serniotti nie popełnił błędu, że "zamiast Achrema wolał Krastinsa". Wtedy, gdy Alek był do wzięcia nie było alternatywy "Achrem lub Krastins". Wtedy byliśmy przekonani, że zagra u nas Perrin. Nie wolno być nieuczciwym w stosunku do Elvissa i Roberto. On (Elviss) został opcją ratunkową, gdy na Alka już nie było szans. Jeśli była jakaś alternatywa, to raczej "Achrem lub Śliwka, Achrem lub Perrin".
Ciekawe, no nie?

Kolega RZW mógł się pomylić, to fakt. Kolega RZW wobec tego, też zada sobie trud i przeszuka forum. I jak przypisał błędnie słowa czyjeś koledze Represowi to publicznie odszczeka. Bo korona mu z głowy w ten sposób nie spadnie.
Do tego jakby kolega Repres mógł podać linka ze swojego cytatu, byłoby łatwiej się odnosić.
Ale kolega RZW wyręczył kolegę Represa i za niego podaje linka:
http://forum.resovia.rzeszow.pl/index.php/topic,3588.msg140265.html#msg140265

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3623 dnia: Lipca 24, 2018, 10:38:53 am »
Moim zdaniem przesadzacie z tą próbą wpłynięcia na tu piszących, by pisali "nieostro" (w sensie matematycznym). To jest forum. Każdy pisze tak jak lubi, pod warunkiem że nie przekracza pewnych standardów. Bez problemu można po pewnym czasie poznać osoby i wiedzieć, czy mają rzetelne informacje, czy tylko chcą zaistnieć. Tak jak w życiu.

A jeśli chodzi o sam okres transferowy i związane z nim plotki, to proponuje stworzyć osobny wątek tego dotyczący. Wtedy kto będzie chciał poczytać bajki, to będzie zaglądał (obowiązkowo z wrodzonym filtrem na informacje). Kto nie - ten nie.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3624 dnia: Lipca 24, 2018, 10:41:44 am »
Repres,
przepraszam, że przypisałem Ci słowa w rodzaju: "RS wolał Elvisa zamiast Alka".

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3625 dnia: Lipca 24, 2018, 11:03:17 am »
Wybór między Śliwką a Alkiem jest w stanie się racjonalnie wybronić, wybór Elivsa na Alka nie.
Niby różnica mała, ale bardzo znacząca bo szkoleniowca opcja pierwsza stawia w bardzo złym świetle, druga już aż tak nie.
To bardzo ciekawe. Dlaczego to niby którykolwiek z tych wyborów stawia trenera "w bardzo złym świetle"?
... nie sądzę, żebyś był szczególnie zadowolony, gdyby osoby tu piszące zaczęły podawać nieprawdziwe bądź negatywnie sugestywne informacje na Twój temat tylko po to, żeby mieć...ubaw?!
(...)
A jeszcze większym świństwem jest celowe rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, czy nawet sugestii, w celu bezpodstawnego oczerniania konkretnych osób i dla osiągnięcia konkretnej korzyści.
To też ciekawe.
...powinniśmy dbać a poziom, nie pisać wszystko co przyjmie forum - bo można, lub też kłamać aby mieć 'więcej argumentów', a dziwnym dla mnie zbiegiem okoliczności informacje wypuszczane tutaj na forum, które okazują się nieprawdziwe moim skromnym zdaniem promują jedną stronę.
Powyższe jest jeszcze ciekawsze. Która to niby nieprawdziwa informacja "promuje" i jaką to "jedną stronę" promuje?
Żyjemy w czasach poprawności politycznej
Właśnie tę opinię nazwałbym "celową dezinformacją". Poprawność jest dzisiaj wadą. A już dodanie przymiotnika "polityczna" zahacza o kpinę.

A "sprawie Alka" najwięcej szkód wyrządziły władze PZPS i +L, które postanowiły dyskryminować polskich obywateli - ani to mądre, ani (tym bardziej) godne.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2018, 11:22:58 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

hapy

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3626 dnia: Lipca 24, 2018, 16:49:48 pm »
To bardzo ciekawe. Dlaczego to niby którykolwiek z tych wyborów stawia trenera "w bardzo złym świetle"?

To bardzo proste, wybór zawodnika który zagrał katastrofalny sezon i poziomiem odstawał od reszty zespołu stawia osobę wybierającą (która na zawodnikach powinna jakby na to nie patrzeć się znać, bo to jej zawód) w niekorzystnym świetle, jest to krzywdzące bo podważa np. umiejętność budowania drużyny, czy selekcji zawodników, jeśli jednak z tego równania wyjmiemy osobę która (nie ma co ukrywać) nie powinna znaleźć się w Resovii, a wstawimy zawodnika który na przestrzeni sezonu prezentował się przyzwoicie i ten wybór przypiszemy trenerowi to logicznym jest że w takim świetle trener wygląda zdecydowanie lepiej.

Powyższe jest jeszcze ciekawsze. Która to niby nieprawdziwa informacja "promuje" i jaką to "jedną stronę" promuje?

Czy legenda Resovii, która chce zejść z ceny za tą samą ?usługę? dla Zawiercia, a Resovii już nie, jest stawiana w dobrym czy złym świetle? Czy klub proponujący uczciwą cenę za ?usługę? jest stawiany w dobrym świetle czy złym?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3627 dnia: Lipca 24, 2018, 20:56:31 pm »
Coraz mniej zaczynam rozumieć logikę pewnych wywodów i ocen:
1. Kowal jest zły, bo (rzekomo) obiera (rzekomo) śmieszny system "wyrównanej 12".
2. Serniotti (i każdy inny trener) byłby zły, gdyby zamiast Achrema wybrał Krastinsa (z założenia zawodnika rezerwowego), który "odstawał poziomem od reszty zespołu", bo przecież Achrem nie odstawałby poziomem od reszty zespołu.
Jest w tym jakaś logika?
Trzeba się w końcu zdecydować: albo nikt nie odstaje poziomem od reszty zespołu, czyli mamy wyrównaną 12, albo mamy I skład, od którego odstają poziomem pozostali zawodnicy i wtedy nie mamy wyrównanej 12.
Trener, który kontraktuje wyrównaną 12 jest zły i trener, który nie kontraktuje wyrównanej 12 też jest zły?
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2018, 21:17:23 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

hapy

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3628 dnia: Lipca 24, 2018, 22:43:21 pm »
Czy użytkownicy tego forum mają taki ukryty przełącznik że gdzieś w którejś swojej wypowiedzi się uaktywnia i należy wtedy nawiązać do Andrzeja Kowala?
Czy to jakieś specjalne prawo tego forum o którym nie wiem?

Nie wiem Represie jak oceniasz logikę moich ocen i wywodów, ale szalenie trudno jest ocenić logikę czy też wywód którego nigdy nie było.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3629 dnia: Lipca 25, 2018, 10:33:08 am »
Przecież zagadnienie nie dotyczy Kowala. Zagadnienie dotyczy podejścia kibiców do drużyny.
Stwierdziłeś, że wybór Krastinsa zamiast Achrema stawiałby w złym świetle trenera, który dokonał takiego wyboru. Natomiast wybór Śliwki zamiast Achrema byłby usprawiedliwiony. Logiczny wniosek z tego stwierdzenia jest taki, że dobra jest koncepcja wyrównanej 12, a zła jest koncepcja, w której rezerwowi odstają od zawodników I składu.
Podtrzymuję tezę, że to nie Kowal jest autorem koncepcji wyrównanej 12, więc nie o Kowalu tu mowa.
Owszem, wywodu nie było, ale z Twojej wypowiedzi wynika tęsknota za wyrównaną 12. Bo jak inaczej odebrać złą ocenę trenera, który kupuje Krastinsa zamiast Achrema, ale wybór Śliwki zamiast Achrema jest zrozumiały?
Nie dezawuuję Twojej wypowiedzi. Rozumiem, że koncepcja wyrównanej 12 ma swoich zwolenników i ma również wiele zalet. Sam nie jestem jej zwolennikiem, ale dostrzegam jej zalety.
Dobrze byłoby, gdyby bon mot o "wyrównanej 12" przestał służyć innym do młotkowania Resovii, bo, jak widać, koncepcja wyrównanej 12 ma bardzo wielu zwolenników.
Twoje zdanie określiłem jako "ciekawe", bo jest ciekawe. Czy jest ono słuszne?
Słuszność potwierdził nasz finał LM w 2015 r. Niesłuszność potwierdził fakt, że ten finał przegraliśmy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.