Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426227 razy)

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3660 dnia: Sierpnia 31, 2018, 18:20:46 pm »
Gdyby se wicemistrz Polski (albo jakakolwiek inna polska drużyna) zbudował silny skład, miał jakiekolwiek siatkarskie tradycje i wiernych kibiców to by se na KMŚ zagrał.

;)
W sumie to mogli Stocznię wziąć ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3661 dnia: Sierpnia 31, 2018, 21:12:05 pm »
Skoro była dzika karta, to otrzymała ją drużyna, która chciała w tym wziąć udział. Resovia była MP a grała Skra, bo zgłaszała akces, skoro jak pisze Darek to impreza komercyjna, to niby dlaczego nie ma w niej wziąć udziału drużyna z tradycjami, z kibicami którzy uchodzą za najlepszych w kraju, drużyna która w ostatnich latach była trzykrotnie MP i dwukrotnie w-ce i co też istotne, zagrała w finale LM, pokonując Skrę w półfinale tych rozgrywek. Czy to nie wystarczająca wizytówka ? :)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3662 dnia: Sierpnia 31, 2018, 22:45:29 pm »
1. Nie mam pewności, że ZAKSA, Gdańsk, JW i Olsztyn zrezygnowali z udziału w rozgrywkach ale coś mi mówi, że jakby tak było to organizator by nas o tym poinformował. Tak jak nas poinformował, że Perugia zrezygnowała.
2. Fakt, w 2012 Mistrzem Polski była Asseco Resovia a w KMŚ grała Skra. Dziką kartę dostała za... zajęcie II miejsca w LM po pamiętnym finale z Zenitem. 3. drużyna (Trentino) też grało.
3. Jako kibic Resovii na Forum Kibiców Resovii nie będę udowadniał, że ktoś inny ma też niemałe tradycje siatkarskie albo że kibice innych drużyn też mienią się najlepszymi bo... nie sądzę, że powinno mieć to znaczenia w doborze drużyn do turnieju, którego stawką jest Klubowe Mistrzostwo Świata.
4. W ostatnich latach, jeśli mnie pamięć nie myli, to Asseco Resovia zajmowała kolejno szóste, czwarte i drugie miejsce w MP, a mistrzem ostatni raz była CZTERY sezony temu.
5. Skrę w półfinale LM Asseco Resovia pokonała... CZTERY sezony temu.

Ja nie zadam pytania czy to wystarczająca wizytówka. Ja zadam pytanie jakby czuł się kibic Resovii jakby był kibicem jakiejś innej drużyny, która w sportowej walce w lidze pokonała Resovię, którego drużyna np. w ostatnich trzech sezonach dwa razy była mistrzem i raz wicemistrzem Polski a mimo to na turniej o KMŚ jego drużyna by nie została zaproszona bo... "Resovia dokonała wzmocnień i zbudowała silny skład a poza tym ma wspaniałe tradycje i wiernych kibiców"?

"To impreza komercyjna, organizator może sobie zapraszać kogo chce"
W porządku. Nie ma sprawy. Tylko nie żartujmy sobie, że to turniej o Klubowe Mistrzostwo Świata. Nazwijmy turniej Światowa Liga Klubowa albo jakoś tak i nie ma sprawy. Ale póki jest to oficjalna impreza pod nadzorem FIVB to oczekiwałbym jasnego, przejrzystego i przede wszystkim SPRAWIEDLIWEGO doboru drużyn, z których jedna tytułować się będzie najlepszą klubową drużyną globu...

I na koniec cytat z oświadczenie drużyny Perugii, która odmówiła udziału w KMŚ (aktualny Mistrz Włoch i brązowy medalista LM):

"Jedyne kryterium doboru drużyn do zawodów jest ekonomiczne, a taki system "kwalifikacji" kontrastuje z zasadami, którymi powinien kierować się sport (...) Mamy nadzieję, że w przyszłości idea organizacji tych rozgrywek będzie bardziej polegała na merytokracji i w mistrzostwach zobaczymy drużyny, które znajdą się na nich za zasługi, a nie dzięki opłacie za udział"


Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3663 dnia: Sierpnia 31, 2018, 23:10:56 pm »
Zawsze na woga można liczyć, tam gdzie pojawi się moja wypowiedź, natychmiast jest reakcja tego właśnie forumowicza, gdybym napisał , że ... a nie będę kończył, bo wog zaplątałby się, a mi w ogóle o to nie chodzi. "Fakt, w 2012 Mistrzem Polski była Asseco Resovia a w KMŚ grała Skra", przecież pisałem o tym i nie oczekiwałem abyś to potwierdził, nie piszę dla samego pisania, w przeciwieństwie do Ciebie wog. Napisz wog co to znaczy "w ostatnich latach", czy aby na pewno chodzi o ostatnie cztery sezony ?, czy nie jest to po prostu taki przyjęty zwrot? . Gdyby Resovia nie miała osiągnięć o których piszę, to przede wszystkim nie byłaby zainteresowana udziałem w tym turnieju. Czy to źle że klub chce o sobie przypomnieć ?, coś taki podekscytowany wog  ;) ??? weź na luz 8)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3664 dnia: Sierpnia 31, 2018, 23:28:05 pm »
Zawsze na woga można liczyć, tam gdzie pojawi się moja wypowiedź, natychmiast jest reakcja tego właśnie forumowicza, gdybym napisał , że ...

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Myślę Kolego, że sobie schlebiasz. Albo mnie z kimś pomyliłeś. Nie zaglądałem tutaj z pół roku. Ty w tym czasie zapewne wypowiedziałeś się ze sto razy... Szczerze? Zupełnie nie zwróciłem uwagi na to, że to Ty piszesz bo... masz rację, nie powinienem był odpisywać... A teraz kończę bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć ze z Tobą polemizuję...

SeRRwus
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2018, 23:35:33 pm wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3665 dnia: Września 01, 2018, 10:35:59 am »
Czy się to komuś podoba, czy nie (mnie się nie podoba), zawodowy sport wygląda dziś tak, że warunkiem jego istnienia jest to, żeby był oglądany.
Rozumiem tęsknotę do sprawiedliwej idei PEMK w piłce nożnej, ale do tej idei nie będzie już powrotu.
Kto powinien brać udział w KMŚ? Pewnie mistrzowie "kontynentów", czyli 5 konfederacji - członków FIVB. Miejsc jest 8, więc kto jeszcze? Przyjmijmy, że ze względu na poziom sportowy, jeszcze wicemistrz Europy i Ameryki Płd. Jeszcze kogoś trzeba dołożyć.
Teraz kolejne pytania: kto to będzie organizował (czyli kto za to zapłaci?) i kto to będzie oglądał?
I tu pojawia się ogromny kłopot.
Perugi nie podoba się "dobór ekonomiczny". Nie porusza argumentu, że sama została dopiero 3. drużyną Europy, ale zostawmy na chwilę ten przejaw hipokryzji. Jeśli "dobór ekonomiczny" jest taki wstrętny, to po kiego wafla Perugia kupuje (kontraktuje) "gotowych" zawodników zamiast sportowo wychowywać ich od juniora? Tu już "ekonomia" Perugi nie przeszkadza. Ale to też "drobiazg".
Teraz pojawia się prawdziwa ekonomia, a mianowicie problem, kto zapłaci za uczestnictwo w KMŚ, które odbędą się np. w Azji? Pewnie znaleźliby się sponsorzy (np. arabscy szejkowie), ale jedynie pod warunkiem, że ich ulubiony klub w tych rozgrywkach "niesportowo" zagra. Kółko się zamknęło. Co gorsze - takiej imprezy nikt nie chciał oglądać.
No to powierzono organizację Polsce, bo tu ludzie chcą oglądać siatkówkę. Warunkiem organizacji imprezy w Polsce było to, że zagra w nich polski klub. To warunek dość oczywisty, bo przecież żaden organizator nie jest kretynem. Kogokolwiek wskazałby organizator, polski klub i tak nie łapie się według "sportowego" kryterium (ZAKSA była dopiero 4. w Europie). Co, w takim razie, robi w tym towarzystwie Skra?
Uwielbiam mentalność, zgodnie z którą kibice Resovii fajdają na swój klub z tego powodu, że organizator zaprosił ten klub do udziału w imprezie. Miał do tego prawo, bo takie prawo gwarantuje mu umowa. Inaczej by jej nie podpisał i KMŚ (prawdopodobnie) nie odbyłyby  się. Przyjmijmy więc, że "cena" ( w postaci jednego klubu według widzimisię organizatora) nie jest ceną przesadnie wysoką, a udział Resovii gwarantuje pełne trybuny na Podpromiu. Zaksa nie potrafiła zapełnić trybun w Opolu i dlatego jej nie ma. Skra nie potrafiła zapełnić trybun w Łodzi. No to organizator wyciągnął słuszne wnioski i zaprosił Resovię. Byłby głupi, gdyby postąpił inaczej.
Kibice Resovii fajdają na Resovię, ale jakoś nie przeszkadza im Skra w KMŚ. Bo jest mistrzem Polski? No i co z tego, skoro "sportowo" nie załapałaby się do KMŚ?
Mało kto zauważył, że zmieniono reguły uczestnictwa w LM. Zmieniono je, bo inaczej Polska byłaby reprezentowana tylko przez 2 kluby. To była jedyna przyczyna zmian. Przyczyna czysto ekonomiczna.
Zmieniono również system rozgrywek i już nie będzie F4 z "niesportowym" udziałem organizatora. Myślę, że zakończy się to organizacyjną porażką i wrócimy do idei "niesportowego" F4. Obym się mylił.
Georg Grozer nie odszedł z Resovii, bo było mu tu źle. Nie odszedł nawet z tego powodu, że jego sportowe ambicje sięgały wyżej. Zdecydowała ekonomia. Ktoś "niesportowo" podkupił go. Podkupił nie z pieniędzy, które zarobił (to byłoby w jakimś sensie usprawiedliwione), ale z pieniędzy, które dostał. Siatkarski, zawodowy świat wygląda więc tak, że trwa wyścig w naciąganiu "dobrych wujków" na forsę. Kluby nie rywalizują w zakresie szkolenia swoich zawodników. Rywalizują przede wszystkim w zakresie: "Kto namówi miejscowych biznesmenów do największych darowizn". Włoskim klubom udaje się to na poziomie 10.000.000 euro, a polskim klubom na poziomie 3.000.000 euro. Sportowe to czy niesportowe?
Realia współczesnego, zawodowego sportu nie podobają mi się. W sporcie wolałbym wrócić do szlachetnych meczów "blok na blok", "klasa na klasę", "gmina na gminę" (np. Warszawa na Kraków) i potępiać kaperownictwo (było kiedyś takie określenie) czy Ligę Mistrzów, w której grają "niemistrzowie". No i co z tego, że wolałbym, skoro ten świat nie chce się dostosować do moich oczekiwań?
Dopóki KMŚ (jako rozgrywki) nie zostaną wypromowane, nie fajdajmy na organizatora z tego powodu, że zaprosił do ich promocji Resovię. Nie fajdajmy z tego powodu, że Resovia weźmie udział w promocji imprezy, w której ani jeden punkt nie zostanie zdobyty "niesportowo". Jeśli Resovia tę imprezę wygra (co się pewnie nie stanie), to wygra ją sportowo i uczciwie.
Czy Polska zagrałaby siatkarskich w MŚ'14, gdyby startowała w eliminacjach? Nie wiem. Czy uczciwie wygrała mistrzostwo świata? MŚ' 2018 odbywają się w dwóch krajach. Organizatorzy dostali więc 2 "dzikie karty". Jakoś to nikomu nie przeszkadza i nikt nie fajda na Włochy i Bułgarię z tego powodu. A przecież wypadałoby się obrazić na taki "dobór ekonomiczny". Ale hipokryci z Perugi milczą. Hipokrytom z Rzeszowa też to nie przeszkadza.
Piłkarskie mistrzostwa świata wypromowały się na tyle, że można organizatora/organizatorów wepchnąć do eliminacji, zamiast przyznawać mu/im "dziką kartę"? Przecież świat zrobił się na tyle mały, że kibiców na trybunach nie zabraknie. Polecą nawet na antypody i zapełnią stadiony.
Zalecam odrobinę umiary w krytyce Resovii i organizatora KMŚ dopóki jakiś kraj nie podejmie się organizacji MŚ w piłce nożnej bez zażądania dla siebie "dzikiej karty", czyli ze sportowym ryzykiem odpadnięcia w eliminacjach. Jak widać, "niesportowość" towarzyszy sportowi od "początku".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3666 dnia: Września 01, 2018, 15:27:04 pm »
Ja myślę, iż to nie o Resovię poszło. Gospodarze z racji organizacji mają przywileje i to jest dość powszechna wiedza. Zresztą z punktu widzenia Perugi to lepiej mieć słabszego niż silnego. Łatwiej awansować. Samo oświadczenie jest czymś co im chwały nie przynosi. Nie znamy całej otoczki więc trudno jednoznacznie stwierdzić o co poszło. Choć motyw finansowy jest bardziej prawdopodobny niż altruizm z powodu braku drużyny z Afryki.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832

bartolini007

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 348
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3668 dnia: Września 02, 2018, 23:32:18 pm »
Co za durne dyskusje na temat czy powinniśmy grać czy nie, bo szóste miejsce, bo to, bo tamto..  :o ;D ;D ;D ;D ;D

Gramy i tyle, komuś nie pasuje to nie musi przychodzić na te mecze (jak mawia klasyk) ::) ::)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3669 dnia: Września 03, 2018, 10:47:12 am »
1. Nie mam pewności, że ZAKSA, Gdańsk, JW i Olsztyn zrezygnowali z udziału w rozgrywkach ale coś mi mówi, że jakby tak było to organizator by nas o tym poinformował. Tak jak nas poinformował, że Perugia zrezygnowała.
Nie do końca się z tym zgodzę. Organizator poinformował o Perugii tylko na tego że oni sami wydali oświadczenie.

Może być bardzo wiele zmiennych które zdecydowały że to akurat Resovai będzie grać w KMŚ.
Nie wiemy czy My nie musimy tak samo zapłacić jak Perugia, a w takim przypadku inne polskie kluby także mogły nie być tak chętne na płacenie, a już na pewno Gdańska i Olsztyna na to nie stać. Zwróćmy uwagę, że w zeszłym roku KMŚ było rozgrywane w Krakowie, Łodzi i Opolu, a organizator nie chce powtarzać tych samych lokalizacji (Skra na pewno nie będzie grać w Łodzi ani Bełchatowie) i możliwe że Zaksa i JW zrezygnowały ponieważ musiałby grać w grupie w innym kawałku Polski.

Jeśli w taki sposób się na to spojrzy to wychodzi na to że Resovia poza Skrą była najwyżej uplasowanym klubem który zaakceptował te warunki.

Oczywiście zgadzam się z tym, że warunki uczestnictwa powinny być jasne. W rozgrywkach powinny grać najlepsze drużyny z każdej konfederacji (AVC, CAVB, CEV, CSV, NORCECA) + organizator + zwycięzca KMŚ. W takim wariancie pozostaje 1 wolne miejsce które może być typową dziką kartę przydzielaną przez organizatora lub FIVB.