Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1425264 razy)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4350 dnia: Lutego 08, 2019, 20:38:17 pm »
Kibic siatkówki nie przerzuci się na kopaną, tylko dlatego że barwy i nazwa Klubu będą takie same!
Siatkówka to siatkówka, a kopana to kopana.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2083
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4351 dnia: Lutego 08, 2019, 21:57:16 pm »
Kibic siatkówki nie przerzuci się na kopaną, tylko dlatego że barwy i nazwa Klubu będą takie same!
Siatkówka to siatkówka, a kopana to kopana.

Gdzie ktoś pisze o przerzucaniu się na kopaną, zaś niejednokrotnie deklarowano chęć zmiany klubu , któremu będzie sie kibicować. Można kibicować ( od wielu lat ja tak robię) obu tym dyscyplinom, bo obie są związane z klubem Resovia. Unge napisał, że na szczęście rusza piłkarska 2 liga i tam można zobaczyć ambicję , zaangażowanie, to dla Ciebie jest chęć przerzucenia sie na kopaną ?. Ja w tym widzę zupełnie coś innego, skoro siatkarze nie dają nam tego, to idziemy na kopaną, aby przeżyć emocje, kibicować zawodnikom walczącym, co w tym niewłaściwego ?. Why wyciągnął niewłaściwy wniosek, który Ty podchwyciłeś i podajesz dalej. Sprawy barw klubowych nie poruszaj, bo nie do końca jestem przekonany, czy wiesz o czym piszesz.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4352 dnia: Lutego 08, 2019, 22:47:36 pm »
Można kibicować ( od wielu lat ja tak robię) obu tym dyscyplinom, bo obie są związane z klubem Resovia.
A jak ktoś nie lubi kopanej to też musi kibicować, tylko dlatego że w nazwie jest "Resovia"?
Mam nadzieję, że nie to miałeś na myśli, ale z Twojej wypowiedzi jakoś tak to wyszło, że skoro siatkarska Resovia nie daje nam tego co oczekujemy, to zastąpmy to piłkarską Resovią.
Ja kopanej nie lubię i jeżeli już, to bliżej mi do Developresek - bo po prostu lubię siatkówkę. Fakt, że tam nie ma niestety historii Klubowej i tego na pewno brakuje w porównaniu do Resovii.
Ale i tam można znaleźć zaangażowanie i walkę  ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2083
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4353 dnia: Lutego 08, 2019, 23:10:12 pm »

Ja kopanej nie lubię i jeżeli już, to bliżej mi do Developresek - bo po prostu lubię siatkówkę. Fakt, że tam nie ma niestety historii Klubowej i tego na pewno brakuje w porównaniu do Resovii.


Potwierdziłeś tylko to co napisałem na końcu mojej wypowiedzi w kwestii barw klubowych, więc nie wypowiadaj sie w tej kwestii. Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie kibicuję Resovii i gdyby ta miała sekcję "pchełek podwodnych" pewnie też bym kibicował zawodnikom tej "dyscypliny".  ;) Tak z ciekawości spytam, skoro jesteś kibicem siatkówki, to kibicujesz takim zespołom jak AZS Częstochowa, Czarni Radom, czy Zaksa ?  Te kluby to zupełnie przypadkowe, w nich nie ma historii klubowej Resovii, ale Tobie to nie przeszkadza, przeszkadza Ci za to, że piłka kopana to też Resovia.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4354 dnia: Lutego 09, 2019, 00:53:08 am »
[...] kwestii barw klubowych, więc nie wypowiadaj sie w tej kwestii. Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie kibicuję Resovii [...]
No spoko, Ty na Klub patrzysz szerzej i w szerszej perspektywie się z nim utożsamiasz. Ja zawsze byłem bliżej sekcji siatkarskiej i Jej kibicowałem. Udało mi się nawet załapać na końcówkę lat, zanim dostała przedrostek Asseco  :)

Tak z ciekawości spytam, skoro jesteś kibicem siatkówki, to kibicujesz takim zespołom jak AZS Częstochowa, Czarni Radom, czy Zaksa ? 
Od paru sezonów mocno spoglądam w stronę Olsztyna. Fajnie tam ekipy dobierają i niby nic większego się tam nie dzieje, ale zawsze są języczkiem uwagi. A Zaksy...jakoś nie wiem, ale nie lubię tej ekipy, i nie wiem czemu. No po prostu Mostostal nigdy mi nie leżał - może to zazdrość za ich wyniki kiedyś  :P


[...]przeszkadza Ci za to, że piłka kopana to też Resovia.
A gdzie mi tam przeszkadza!!! :) Ja po prostu się odniosłem do wcześniejszej wypowiedzi - że Kibic siatkówki Resovii nie koniecznie musi się przerzucać na inny sport Klubowi pod marką Resovii, jeżeli siatkówka nie da mu frajdy.
Cieszą mnie każde sukcesy Podkarpackich Klubów, a Rzeszowskich już szczególnie :) ...i piszę to bez żadnych podtekstów i ironii ;)

I tak masz rację, ja do siatkarskiej Resovii trafiłem przez drzwi o nazwie "siatkówka". Ty (podejrzewam) przez drzwi "Resovia" :) Niemniej, weszliśmy do tego samego pomieszczenia :D

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2083
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4355 dnia: Lutego 09, 2019, 09:32:58 am »


I tak masz rację, ja do siatkarskiej Resovii trafiłem przez drzwi o nazwie "siatkówka". Ty (podejrzewam) przez drzwi "Resovia" :) Niemniej, weszliśmy do tego samego pomieszczenia :D



Pociągnę tą metaforę; Gdy w pomieszczeniu coś nieładnie pachnie lub alergizuje, to ja wychodzę z tego pomieszczenia na zewnątrz i oddycham pełną piersią czystym powietrzem, Ty przechodzisz do kolejnego pomieszczenia z nadzieją, że tam będą panować lepsze warunki, gdzie będzie można poczuć jakiś powiew powietrza przez uchylone okno. ;) :)
P.S. Przyjemnie się dyskutuje z ludźmi, którzy potrafią uszanować poglądy innych rozmówców  :)


Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4356 dnia: Lutego 09, 2019, 10:37:48 am »
Bardzo sympatyczny dialog (Majer-Dzidek). Rozumiem Was obu. Bo  i chłopaki z W22 i rysice z Developresu dają  pozytywne emocje. Pokazują walkę, zaangażowanie.  Może  przeciwnik okazać się sportowo lepszy , ale ważne by stanąć przed lustrem i powiedzieć zrobiłem(am) wszystko, co mogłem (am). Tym razem się nie powiodło. Kibic to zroumie, jeszcze doceni. Ale kibic nie wybaczy tumiwisizmu.
Dawniej nasze plusligowe grande derby ze Skrą powodowały, że tydzień przed, człowiek rozgrywał już mecz. A dzisiaj? Dzień do meczu, a ja nie wiem,  czy nie oglądnąć przy lampce wina/piwku meczu przed telewizorem. Nie potrafię odnależć emocji i radości z oglądania ludzi, dla których gra jest wielką męką, a walka o każdą piłkę jest niczym przenoszenie gór. 

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4357 dnia: Lutego 09, 2019, 11:44:49 am »
Kibic siatkówki nie przerzuci się na kopaną, tylko dlatego że barwy i nazwa Klubu będą takie same!
Siatkówka to siatkówka, a kopana to kopana.

A Resovia to tRRadycja!
To dzięki tej tRRadycji Podpromie ma taki klimat. Cokolwiek teraz bardzo osłabiony, ale wciąż istniejący. Trzeba go tylko wyzwolić.
Ten klimat okazuje się z całą mocą na meczach piłkarskiej Resovii. Nie jest bogato. Nie jest z przepychem. Zgrupowania nie odbywają się w Arłamowie...ale piłkarski zespół Resovii ma chaRRakter. Ma to coś, czego już od kilku sezonów w AR nie uświadczysz.
Może jestem staromodny, ale nie potrafię utożsamiać się i kibicować drużynie, z którą nie mam więzi emocjonalnej. Z AR tak właśnie jest teraz.
Natomiast z piłkarzami jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Oni tworzą zespół!
Warto przyjść na mecz i dać się w ten kapitalny klimat wciągnąć. Zobaczyć, jak wyglądają gracze, którzy walczą od samego początku do samego końca. Tym bardziej, że już za miesiąc rozpoczniemy boje z takimi markami, jak Widzew, Ruch Chorzów, czy Górnik Łęczna.

https://youtu.be/7S9-lQGrSTs
http://cwks-resovia.pl/ceny-biletow-i-karnetow-w-rundzie-wiosennej/
 

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4358 dnia: Lutego 09, 2019, 14:09:00 pm »
Zestawiając powyższy akapit (co my kibice możemy zrobić ) z PostScriptum, nasuwa się wniosek, że proponowanym przez Ciebie rozwiązaniem jest przerzucenie się na kopaną  >:(
Tylko jak to pomoże siatkarskiej Resovii??
Ja tego tak nie zestawiłem, dlatego wątek o kopanej wrzuciłem w Post Scriptum. Nie ma się czym gorączkować. ;) Lekko zasugerowałem, że po solidną dawkę emocji można pójść na mecz piłkarskiej Sovii... I wcale to nie szkodzi siatkówce. Ja jakoś daje radę chodzić na jedno i drugie - bo lubię sport.
A co możemy zrobić dla klubu, my jako "kibice Asseco Resovii"? No, właśnie nad tym chciałem się zastanowić... Rozpocząć temat. Na prawdę mówienie o tym jaki ten czy tamten jest zły niewiele daje... Każdy o tym już dawno wie i jakoś nic się nie zmienia. Może warto zacząć działać? Może otwarty list do zawodników z prośbą o większe zaangażowanie, może jakiś gest na meczu - coś co wywoła pospolite ruszenie i wpłynie na naszą grę... Nie wiem, dlatego narzuciłem temat, bo są tu osoby, które podobno znają się z zawodnikami czy działaczami i wiedzą lepiej co w tym przypadku i na ten moment zrobić. Na razie nie robimy nic poza lamentem na forum, którego jak do tej pory zarząd nie słuchał - o tak kisimy się we własnym sosie.
A Resovia to tRRadycja!
To dzięki tej tRRadycji Podpromie ma taki klimat. Cokolwiek teraz bardzo osłabiony, ale wciąż istniejący. Trzeba go tylko wyzwolić.
Ten klimat okazuje się z całą mocą na meczach piłkarskiej Resovii. Nie jest bogato. Nie jest z przepychem. Zgrupowania nie odbywają się w Arłamowie...ale piłkarski zespół Resovii ma chaRRakter. Ma to coś, czego już od kilku sezonów w AR nie uświadczysz.
Może jestem staromodny, ale nie potrafię utożsamiać się i kibicować drużynie, z którą nie mam więzi emocjonalnej. Z AR tak właśnie jest teraz.
Natomiast z piłkarzami jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Oni tworzą zespół!
Warto przyjść na mecz i dać się w ten kapitalny klimat wciągnąć. Zobaczyć, jak wyglądają gracze, którzy walczą od samego początku do samego końca. Tym bardziej, że już za miesiąc rozpoczniemy boje z takimi markami, jak Widzew, Ruch Chorzów, czy Górnik Łęczna.

https://youtu.be/7S9-lQGrSTs
http://cwks-resovia.pl/ceny-biletow-i-karnetow-w-rundzie-wiosennej/
 
I to trafione w sedno! Bez Resovii klimat na siatkówkę w Rzeszowie byłby zupełnie inny, niż jest i z tym nie ma co polemizować. I należy tą Resovią zarazić samych zawodników, bo oni nie grają w byle jakim klubie.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4359 dnia: Lutego 10, 2019, 22:59:12 pm »