Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1426235 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4580 dnia: Maja 27, 2019, 11:41:04 am »
Czy klub Asseco Resovia ma Rzecznika Prasowego?

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4581 dnia: Maja 28, 2019, 13:48:09 pm »
https://sport.onet.pl/siatkowka/reprezentacje/wilfredo-leon-o-grze-dla-reprezentacji-polski-or-siatkowka/100mr0k

Po przeprowadzce do Europy mieszkał pan i trenował w Rzeszowie. Była propozycja gry w tamtejszym klubie?

Zawsze podkreślam, że nigdy nie trenowałem z Asseco Resovią Rzeszów, zespołem z Plusligi. Mój agent był zdeterminowany, żebym zamieszkał w Rzeszowie, bo pracował tam Andrzej Zahorski, prawdziwy specjalista od przygotowania fizycznego sportowców. Pod jego okiem doszedłem do formy fizycznej, a przy okazji umożliwiono mi treningi z juniorską drużyną Resovii. Propozycja mojego uczestnictwa w treningach z pierwszym zespołem Resovii złożona przez mojego agenta spotkała się z odmową, bo trener nie chciał zaburzać toku treningów przez nadprogramowego gracza. Cieszy mnie to, że nie wszystkie kluby Plusligi mają takie podejście, bo kiedy już byłem siatkarzem Zenitu Kazań, kilkukrotnie na rękę poszła mi Politechnika Warszawa, dzięki czemu mogłem pozostać w odpowiedniej dyspozycji w trakcie krótkich pobytów w Polsce.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4582 dnia: Maja 28, 2019, 14:44:07 pm »
Może właśnie tego "zaburzenia toku treningu" zabrakło nam rok później w finale LM? Przecież właśnie Leon zmłócił nas zagrywką w każdym secie. Może zabrakło właśnie odrobiny treningów z Leonem...
Małe gesty-prezenty zjednują wielkich przyjaciół, a my wciąż myślimy, że wszystko da się załatwić pieniędzmi. To prawda: wielkimi pieniędzmi da się załatwić niemal wszystko. Tylko nie narzekajmy, że "musimy płacić więcej niż inni".
Nie umiemy inwestować w ludzi. Robimy to bardzo źle. Powtórzę: traktujemy ludzi jak meble, jak sprzęt gospodarstwa domowego. To duży błąd.
I z Grozerem, i z Leonem, i z Kurkiem popełnialiśmy fatalne błędy - nie wykorzystaliśmy daru losu. Wiecznie takich prezentów od losu nie będziemy dostawać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4583 dnia: Maja 28, 2019, 14:58:53 pm »
Może właśnie tego "zaburzenia toku treningu" zabrakło nam rok później w finale LM? Przecież właśnie Leon zmłócił nas zagrywką w każdym secie. Może zabrakło właśnie odrobiny treningów z Leonem...
Małe gesty-prezenty zjednują wielkich przyjaciół, a my wciąż myślimy, że wszystko da się załatwić pieniędzmi. To prawda: wielkimi pieniędzmi da się załatwić niemal wszystko. Tylko nie narzekajmy, że "musimy płacić więcej niż inni".
Nie umiemy inwestować w ludzi. Robimy to bardzo źle. Powtórzę: traktujemy ludzi jak meble, jak sprzęt gospodarstwa domowego. To duży błąd.
I z Grozerem, i z Leonem, i z Kurkiem popełnialiśmy fatalne błędy - nie wykorzystaliśmy daru losu. Wiecznie takich prezentów od losu nie będziemy dostawać.

Nic dodać, nic ująć.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4584 dnia: Maja 28, 2019, 21:41:43 pm »
A ja będę bronił Kowala 😮

O ile z całą resztą się zgadzam, o tyle wprowadzenie do dodatkowego zawodnika mogło zaburzyć cykl przygotowań.
Gdybanie co by było, pozostaje Gdybaniem.
Nie zapominajmy o wielkim sukcesie jakim było 2 miejsce w Berlinie!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4585 dnia: Maja 29, 2019, 08:03:09 am »
Treningi z Leonem odbywałyby się sezon wcześniej. Wtedy i tak mocno rotowaliśmy przyjmującymi. A 2 sezony później to już był całkowity bałagan wśród przyjmujących.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4586 dnia: Maja 29, 2019, 21:47:13 pm »
A ja będę bronił Kowala 😮

O ile z całą resztą się zgadzam, o tyle wprowadzenie do dodatkowego zawodnika mogło zaburzyć cykl przygotowań.
Gdybanie co by było, pozostaje Gdybaniem.
Nie zapominajmy o wielkim sukcesie jakim było 2 miejsce w Berlinie!

Nie w kategoriach bronienia i atakowania, ale myślę, że wszystko jest kwestia chęci. Oczywiście zakładam, że za jego trenowanie klub nie musiał nic płacić (sic!). Nie musiał robić tyle samo repów co pozostali zawodnicy, ale mógł stanowić uzupełnienie treningu, zwłaszcza w serwowaniu, o czym wspomniał Repres.
Chcieć znaczy móc. Jak się nie chce, zawsze znajdzie się wymówka.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4587 dnia: Maja 30, 2019, 20:11:29 pm »
Nie w kategoriach bronienia i atakowania, ale myślę, że wszystko jest kwestia chęci. Oczywiście zakładam, że za jego trenowanie klub nie musiał nic płacić (sic!). Nie musiał robić tyle samo repów co pozostali zawodnicy, ale mógł stanowić uzupełnienie treningu, zwłaszcza w serwowaniu, o czym wspomniał Repres.
Chcieć znaczy móc. Jak się nie chce, zawsze znajdzie się wymówka.
W którymś wywiadzie była informacja że Resovia miała zapłacić jakąś kwotę za okres karencji w której Leona mógłby trenować z zespołem aby móc go później w "promocji" zatrudnić po karencji.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4588 dnia: Maja 30, 2019, 20:30:39 pm »
To akurat jest nieprawdopodobne. Byłbym ostrożny w powtarzaniu tego typu informacji. Dzwonili, ale nie w tym kościele.
Raczej była to propozycja a'la Juantorena - propozycja bardzo sensowna. Juantorena umiał się odwdzięczyć zespołowi z Trydentu. I to jak!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4589 dnia: Maja 30, 2019, 22:46:56 pm »
W którymś wywiadzie była informacja że Resovia miała zapłacić jakąś kwotę za okres karencji w której Leona mógłby trenować z zespołem aby móc go później w "promocji" zatrudnić po karencji.
Nawet nie w wywiadzie ale podobno w książce B.Górskiego, a podobno, bo nie czytałem ;D

350k euro za treningi, 500k za sezon gry, a drugi sezon 200-300k podwyżki, czyli docelowo niewiele mniej niż w Rosji, taka to "promocja" po znajomości ;)