Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1425487 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1070 dnia: Października 24, 2014, 19:40:04 pm »
Mecz w Łodzi to bardzo dobry pomysł Skry.
Przy okazji tego meczu:
Nie lekceważyłbym obaw kibiców o bezpieczeństwo. Jeśli dla kibiców Resovii przewidziano 1000 miejsc, to z pewnością te miejsca będą wykorzystane przez osoby, które nie mają zbyt dużych doświadczeń w meczach wyjazdowych i warto im sprawę wyjaśnić. Sławek rzucił ironiczne hasło. Nic więcej. Nie straszył, a jedynie zwrócił uwagę na obawy, które mogą towarzyszyć wyjeżdżającym np. po raz pierwszy. Skąd ludzie mają wiedzieć jak to jest?
Ja to widzę tak:
Wyjazd do Łodzi jest bezpieczny.
Oczywiście, warto zachowywać się rozsądnie.
Eksponowanie jakichkolwiek barw klubowych w czasie podróży nie jest najlepszym pomysłem. Przygłupów na tym łez padole nie brakuje. I nie chodzi tu o Łódź. To samo może dotyczyć Krakowa, Warszawy, miast śląskich (no może z wyjątkiem Jastrzębia  :) ), Gdańska,... (dalej wpiszcie sobie dowolną polską miejscowość).
Ja wielokrotnie podróżowałem indywidualnie na mecze. Czasem w "cywilkach", czasem z emblematami Resovii i nigdy nie spotkało mnie nic złego. Siatkówka jest szanowana. Warto jednak schować emblematy, barwy klubowe na czas indywidualnej podróży. Po co kusić licho?
W okolicach hali nie ma już żadnych problemów. Nawet stojąc sam przed wejściem, w tłumie kibiców przeciwnika, w koszulce Resovii, nigdy nie byłem zaczepiany, nigdy nie byłem narażony na jakiekolwiek nieprzyjemności. Taka sytuacja nie byłaby dobrym pomysłem chyba tylko w Częstochowie. Nie zanosi się jednak, że Łódź jest jakimkolwiek ryzykiem.
Wyjazdów nie ma co się bać. To naprawdę fantastyczne doświadczenie. Jeśli tylko możecie, korzystajcie z okazji. To takie fajne, że można się od tego uzależnić  ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1071 dnia: Października 24, 2014, 21:16:42 pm »
wg. Kasi Zięby gramy ze Skrą 30.11 o 18.00
https://twitter.com/KatZieba/status/525330158094671872


Jeżeli ta godzina potwierdzi się, to bez urlopu się nie obejdzie. Choćby człowiek  "suchą gębą" odbył tę kibicowską wyprawę  :) .
Moim zdaniem ta godzina rozegrania meczu, może okazać się późną i być przyczyną odpuszczenia wyjazdu przez wielu kibiców *.

* Uwaga !!!!! Nie nawołuję do odpuszczenia wyjazdu, ze względu na późną godzinę rozgrywania meczu. To tak gwoli interpretacji mojego wpisu  :)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 21:34:20 pm wysłana przez Slawko »

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1072 dnia: Października 24, 2014, 21:18:07 pm »
Pewnie skończy się na 14:45. Chyba, że Polsat ma na ten dzień jeszcze jakieś inne ważne transmisje, ale wątpię.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1073 dnia: Października 25, 2014, 12:51:43 pm »
Pewnie skończy się na 14:45. Chyba, że Polsat ma na ten dzień jeszcze jakieś inne ważne transmisje, ale wątpię.

Oby jednak się na tej 14:45 skończyło. Planujemy wyjazd większą grupą pociągiem z Krakowa, 18:00 nam ten wyjazd praktycznie zabija. :(

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1074 dnia: Października 26, 2014, 08:55:44 am »
Pewnie skończy się na 14:45. Chyba, że Polsat ma na ten dzień jeszcze jakieś inne ważne transmisje, ale wątpię.
Niestety, z tego co do tej pory udało mi się wyczytać, wszędzie podawana była godz. 18... :(
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1075 dnia: Października 26, 2014, 11:22:23 am »


Może jednak 14:45 :)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1076 dnia: Października 26, 2014, 11:25:23 am »


Może jednak 14:45 :)

Byłoby cudnie, bo nie trzeba by było brać urlopu na następny dzień ;D
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1077 dnia: Października 26, 2014, 17:00:02 pm »
http://www.sportowefakty.pl/siatkowka/477511/rozgrywajacy-asseco-resovii-rzeszow-do-wziecia-liczymy-ze-uda-sie-mnie-wypozyczy
Stworzyliśmy sobie sami problem, który teraz sami próbujemy rozwiązać.

Michał nie nadaje się do Resovii i mam wątpliwości czy kiedykolwiek się nadawał. Na epizod jaki miał u nas wystarczyłby też zawodnik z młodej ligi.

A tak to teraz trener, działacze i jeszcze kilka osób zastanawia się jak móc pomóc. Może prawda jest brutalna, ale Michał powinien znaleźć inne zajęcie. Nie każdy musi być zawodowym siatkarzem. To że do tej pory nie znalazł klubu nie najlepiej o nim świadczy i powinno dać do myślenia. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1078 dnia: Października 26, 2014, 19:35:56 pm »
Z tą "konkurencją" to Andrzej odrobinę przesadził. Nie wygląda na to, żeby Zaksa była w tym sezonie dla Resovii konkurencją. Chyba naszemu trenerowi pomyliły się sezony.
"Nie będziemy wypożyczać (...) swojego dobrego zawodnika" - to też ciekawe zdanie. To znaczy, że możemy ewentualnie wypożyczyć jedynie swoich kiepskich zawodników? To:
1. po co takich mamy?
2. czy znajdą się chętni na wypożyczenie jakiegokolwiek zawodnika Resovii, skoro mają pewność, że wypożyczamy tylko kiepskich?
I znów nasz trener powiedział co powiedział.  ;D
Dlaczego się czepiam? Kiedyś rozwinę to w szerszą wypowiedź. I to nie w ramach zabawy słownej, ale w ramach dość sporego (moim zdaniem) problemu naszego zespołu (kto wie, czy nie całego klubu?).
No chyba, że życie przyzna rację trenerowi (a nie mi)  :)
------------------------------------------------------------
Stworzyliśmy sobie sami problem, który teraz sami próbujemy rozwiązać.
Michał nie nadaje się do Resovii i mam wątpliwości czy kiedykolwiek się nadawał. Na epizod jaki miał u nas wystarczyłby też zawodnik z młodej ligi.
A tak to teraz trener, działacze i jeszcze kilka osób zastanawia się jak móc pomóc. Może prawda jest brutalna, ale Michał powinien znaleźć inne zajęcie. Nie każdy musi być zawodowym siatkarzem. To że do tej pory nie znalazł klubu nie najlepiej o nim świadczy i powinno dać do myślenia. 
Stanowczo nie zgadzam się z tą oceną.
Jest ona co najmniej niegodziwa w stosunku do Michała. Co to za sugestia "Nie każdy musi być zawodowym siatkarzem"? Do czasu przyjścia do Resovii grał w zawodowych drużynach. Pewnie nadal by grał. Więc dlaczego zarzucać mu brak profesjonalnych umiejętności?
Przed sezonem chcieliśmy rozwiązać kontrakt, czyli pozbyć się  jednego z naszych dziś podstawowych graczy. Ten rozsądnie odpowiedział: "Nie ma problemu. Wypłaćcie mi różnicę pomiędzy tym, co sobie zakontraktuję a tym, co mam dziś w kontrakcie i sobie pójdę". Dziś (to już moja spekulacja) pewnie grałby w Zaksie i zdobywałby punkty, których jego odpowiednik zdobyć nie potrafił. Byłby nie do wyjęcia z podstawowego składu. Nam był niepotrzebny, a dziś jest niezbędny.
Nie wiem ile warte są 3 punkty zdobyte w Lubinie, ale wiem, że zdobyliśmy je dzięki Michałowi. Wystarczy obejrzeć ten mecz. Być może dzięki tym punktom unikniemy półfinału ze Skrą. A to bardzo dużo. Zawodnika z Młodej Ligi mieliśmy już w meczach LM z JW. Mimo ogromnego talentu i chęci nie wystarczył. A np. Żurek byłby wystarczający. Taka jest różnica pomiędzy kimś ogranym a młodym - zdolnym.
Nikt nas nie przymuszał do podpisywania kontraktu z Kozłowskim. Dziś zarzucanie mu braku zawodowstwa jest po prostu niepoważne. Chłopak dostał jedną(!) szansę, w meczu z Lubinem (bo trudno za szansę uznać parę piłek w drugim meczu) i tę szansę wykorzystał.
Co by było, gdyby Drzyzga poszedł do Skry? Miał ktoś pewność, że tak nie będzie? Zostałby nam Tichacek i kto? A limity obowiązują. Zostalibyśmy z ręką w nocniku.
Człowieka nie powinno się traktować jak rzecz. Nakupić grajków, naobiecywać im pieniędzy i wyrzucać, gdy trafi się ktoś lepszy? Bo jak się nie trafi, to oczywiście będziemy żądali wypełnienia kontraktu przez zawodnika i najlepszej gry.
Krzyżyk kładziono już i na Mice, i na Buszku, a Kłos był określany jako "drewno". Wlazły był wygwizdywany za brak patriotyzmu i rezygnację z gry w reprezentacji. Był wygwizdywany chociaż zdobył nam wicemistrzostwo świata. Ostatnio też zrezygnował z reprezentacji, więc zapewne powitamy go na Podpromiu chóralnymi gwizdami. Przecież mistrzostwa olimpijskiego jeszcze nie zdobył, a więc jaki z niego patriota?
Trochę umiaru w słowach i zachowaniach, bo można się bardzo pomylić i wyjść na...
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 21:58:12 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #1079 dnia: Października 26, 2014, 23:09:27 pm »
Nie zarzucam mu braku profesjonalizmu. Uważam po prostu, iż podpisanie z nim kontraktu było zbyteczne. Nie gra za darmo. Budżet nie jest z gumy a sam kiedyś przyznałeś iż czasem lepiej pozbierać kasę na gwiazdę niż mieć 10 innych zawodników.
Dawid Murek zakończył karierę, bo  żaden klub go nie zatrudnił. Czy to oznacza iż nie jest profesjonalistą czy brak mu umiejętności ?
Nie wiem jakby toczyła się gra w Lubinie bez Michała i nie dowiemy się tego. Ładnie zagrał ale kto teraz byłby w stanie przewidzieć jakby zagrał Lucas, czy by nie obudził się itp. A to futurologia.
Wiem, iż teraz Michał drużynie nie jest potrzebny. 3 rozgrywających na treningu to o 1 za dużo. Optymalny skład to 14 zawodników. Każdy więcej oznacza iż któryś z innych zawodników może czegoś nie dopracować a kto wie czy nie braknie tego kiedyś w przyszłości.
Piszesz o limitach. Chyba aż taki problem u nas nie jest skoro kontaktujemy zagranicznego środkowego.
Nie neguje zatrudnienia go w zeszłym roku. Dziwi mnie kontrakt na ten rok. Wszak  w jednej z audycji Radia Centrum Bartosz Górski powiedział iż kontrakt został rozwiązany. To jaki sens zatrudniania na nowy?
W tym sezonie nie było  takiej potrzeby. Nie sądzisz?

Co roku kilkunastu zawodników kończy karierę w skutek braku umów. Takie życie w tym zawodzie.
Czy uważasz, iż będzie Resovii potrzebny 3 rozgrywający? Wydaje mi się, iż Michał nie dostanie juz więcej szansy. Sorry taki sport zawodowy.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2014, 23:21:34 pm wysłana przez A :) »