Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1418231 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3640 dnia: Lipca 26, 2018, 20:13:50 pm »
Kibice pozwolili sprowadzić się do roli konsumentów. Nie zauważyli pełzającej "jeszcze lepszej zmiany". Kiedy się zaczęła? To już nie ma znaczenia.
Tu nie chodzi o akcje klubu. Nie tędy droga.
Dziś to,co było, jest nie do odbudowanie. Wielką szansę dostaje się od życia bardzo rzadko. Nawet kolejne złote medale mistrzostw Polski niczego nie zmienią. Legia ma ich bez liku i nie przestaje być prowincjonalnym klubikiem. Dlaczego? Bo nikt w niej nie chciał wygrać LM. Co najwyżej chciał w niej grać. W Resovii było i jest podobnie. Dotyczy to również kibiców Resovii. Sami spychamy się na margines.
Warto toczyć tylko takie wojny, które można wygrać, więc nie będę toczył wojen o trenera. Moją wojnę już wygrałem wraz ze środkowym palcem, pokazany nam przez Olka i rynkowym kontraktem Mateusza Miki. Właśnie rzeką spływa trup mojego wroga.
Chcieliście Alka w Resovii? Trzeba było protestować przeciwko dyskryminacji obywateli polskich. Protestowałem sam. Tę wojnę chyba przegram. Wspólnie mogliśmy ją wygrać.
Teraz, po cichu życzę sukcesu Szczeciniowi. To może być mój największy sojusznik w kolejnej wojnie. Poczekam aż rzeką spłynie trup średniactwa.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3641 dnia: Lipca 26, 2018, 21:52:22 pm »
Repres marzy Ci się Leon w Resovii, a jak zapewne się domyślasz, to ten zawodnik trochę kosztuje. Czy Resovię stać na niego, kiedyś policzyłeś ilość karnetów przez 1000 zł i wyszło Ci że starczyłoby. Jednak pieniądze nie graja same, trzeba jeszcze zaangażowania. Najlepszym przykładem jest nielubiana przez Ciebie piłka nożna, oczywiście mam na myśli Resovię. Klub z jednym z najniższych budżetów w 3 lidze (pięciokrotnie niższym niż Motoru i trzykrotnie niższym niż sąsiada zza miedzy) awansował do wyższej ligi grając młodzieżą. Dlaczego tak się stało, a no dlatego że nasi młodzi piłkarze zostawili serce na boisku, niestety nie można tego powiedzieć o siatkarzach. Nie ma tu do rzeczy, czy będziemy mieć wyrównaną 14, czy mocną szóstkę i słabe rezerwy. Jeśli zawodnicy będą odstawiać pańszczyznę to nie pomogą miliony.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3642 dnia: Lipca 26, 2018, 23:54:50 pm »
Majer, czasem się zdarza iż Dawid pokona Goliata. Ale w życiu częściej górą jest tan większy. Chwalebny jest czyn Resovii, ale to ciągle trzecia liga a mecz z Pruszkowem pokazał iż łatwo nie będzie.

Co do siatkówki to jak mawia klasyk "na układy nie ma rady". Tu nie chodzi o protesty tych czy innych kibiców. W siatkówce jest "brutalna" gra działaczy i kierowania się "małymi" interesikiami.

Ja boję się bardzo zbliżającego sezonu. A zwłaszcza frekwencji. Zanim zaczniemy marzyć o nowym Podpromiu to najpierw zaczął bym się martwić czy my stare Podpromie wypełniamy. Słaba frekwencja jest na piłce nożnej, słaba jest na żużlu. Mnogość atrakcji i alternatyw na spędzenie czasu sprawia, iż o każdego kibica na trybunach trzeba będzie walczyć. I tu już nie będzie miejsca na bylejakość. AssecoResovia musi znaleźć swoją drogę do serc kibiców. Tak, aby bilety sprzedawały się jak świeże bułeczki. Tak się złożyło, iż w reprezentacji Polski ostał się już tylko Damian Schulz. A i tak wiele wskazuje, iż w tym roku reprezentacja nie odniesie sukcesu. Więc na efekt kadry liczyć nie można.

A wracając do pieniędzy to kibic to nie jest dojna krowa, który wszystko łyknie jak pelikan. To że ktoś kiedyś zapłacił 500 pln za bilet na Rolling Stones nie oznacza iz podobne pieniądze wyda na koncert Michała Szpaka. Była szansa na duże pieniądze z TV po Mistrzostwie Świata i koncertowo to spieprz... Teraz nikt nie zapłaci tyle, ile mogliśmy wycisnąć. Zwłaszcza, iż Polsat wykupił Eleven.

Ps. Repres masz w tych sprawach rację. Zainteresowałeś tematem media, myślę iż Bartek Górski prezentował to jako stanowisko klubu ale pozostali działacze zagłosowali inaczej. Nasza sprawa przegrała. Wybrano inaczej co okazało się błędem. Ale z tego kierunku działacze się nie wycofują i brną dalej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2018, 00:01:12 am wysłana przez A :) »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3643 dnia: Lipca 27, 2018, 11:10:14 am »
Sprawdziłem. Na wieść o Alku w Zawierciu ktoś z forumowiczów (nieważne kto) wydał z siebie głos rozpaczy w stylu: "Alek! Innym możesz zejść z ceny, a Resovii nie". No i poszło  :)

Nie do końca tak Represie było. Koleżanka powołała się na pewne źródło.

Slawko, ja Cię proszę. Nie chodzi mi o jakieś głupie insynuacje. Jak widzisz nie plotkuje na tym forum. Nie pisze głupot dla samego pisania. Nie mam powodów do tego, żeby nie wierzyć osobie, która mi o tym powiedziała. Wszystkie informacje, które dotychczas od niej usłyszałam były rzetelne.
Prawda jest taka, że chcieliśmy Alka. Nie dogadaliśmy się co do kasy.
I uwierz mi, że jestem ostatnia osoba adorujaca cokolwiek i kogokolwiek. Po ogłoszeniu Alka w WZ serducho rozwaliło mi się na miliony kawałków. Mam żal do klubu, ale i do Alka. Takie moje prywatne odczucia.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3644 dnia: Lipca 27, 2018, 11:20:30 am »
Siatkówka, szczególnie ta klubowa, jest jeszcze na tyle "niszowa", że wciąż czeka aż jakiś kraj zagospodaruje ją do tego stopnia, że stanie się jej światowym centrum. Nie zanosi się na to we Włoszech i nie zanosi się na to w Rosji (nie mówiąc już o Chinach, USA czy innej Japonii).
Majer, daj spokój z tym "sercem". To fajny argument na poziomie trzeciej ligi światowej. Ja mam już powyżej uszu opowieści o "sercu", bo potem naprzeciw tego "serca" staje Leon i wali 5 asów pod rząd. Ja chcę klubu, w którym jeśli Grozer zagra tak, jak w sezonie 2011)12, nie będzie się rozglądał za Biełgorodem, tylko nasz księgowy będzie się rozglądał za pieniędzmi dla Grozera, bo wszyscy będą doskonale wiedzieli, że należy mu się podwyżka i nikomu nie przyjdzie  do głowy, żeby Grozer z Resovii odszedł. A zwłaszcza Grozerowi nie przyjdzie to do głowy. Chcę, żeby zawodnik, grając dla Resovii, grał też dla siebie. Dla siebie w Resovii.
Co by się stało, gdyby w sezonie 14)15 Leon był w Resovii i przed finałem doznał kontuzji? Z pewnością nie walnąłby 6 asów w Ignaczaka i wygralibyśmy finał. Krótko mówiąc: nie grałby w drużynie przeciwnej. A w tym finale i tak słabo grającego Ivovicia zmienił dość dobrze grający Buszek. Miał chłop serce do gry.
---------------------------------------
Darku, "brutalną grę działaczy" można wykorzystać. To właśnie "małe interesiki" spowodowały, że w +L mamy najlepsze wideo na świecie. Teraz pora, żeby kluby przestały przepłacać polskich siatkarzy. Nie widzę w tym przepłacaniu żadnego "dobra polskiej reprezentacji". Wprost przeciwnie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3645 dnia: Lipca 27, 2018, 13:05:44 pm »
Podkarpacie i Resovia zostało brutalnie wykoszone w wewnętrznych gierkach działaczy. Pomimo, iż u nas są dwa mocne i prężne ośrodki siatkarskie ludzie od nas nie są we władzach PZPSu. A to tylko dlatego, iż jako podkarpacie poparliśmy kontr kandydata.
PS. Ostatnio to Igła chyba awansował do komisji marketingu, ale nie wiem w jakiej roli i czym się zajmuje.

W PlusLidze też Bartek przegrał i rządzi kto inny.

..........
Miarą sukcesu w sportach niszowych jest sukces Vive Kielce. Ale sukces ma swoją cenę. W tym sezonie mówi się o długach tego zasłużonego klubu i kto wie gdzie to wszystko się skończy. Miasto Kielce odmówiło sfinansowania długów tego klubu i kto wie czy ten klub nie staną nad przepaścią.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3646 dnia: Lipca 27, 2018, 19:29:23 pm »
Różnica pomiędzy ręczną a siatkówka polega na tym, że w siatce od lat mamy co najmniej 4 mocne ośrodki, a ze 3 kolejne też nie są słabe. W ręcznej wszystko skupiło się w jednym ośrodku, a to nie wróży niczego dobrego. Taki (jednostkowy) układ jest bez przyszłości - wystarczy na 1 skok i na nic więcej. Bo kogo interesują rozgrywki, w których zwycięzca jest wiadomy?
Powoli daje się to we znaki nawet w ligach piłkarskich (niemiecka, włoska, francuska, a nawet hiszpańska, gdzie rywalizacja sprowadza się do 2 zespołów).
Siatkówka wciąż jest najtańszą z gier, ale ta taniość nie będzie trwała w nieskończoność.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3647 dnia: Sierpnia 09, 2018, 07:27:27 am »
https://sportowefakty.wp.pl/la/770366/lekkoatletyczne-me-berlin-2018-polska-sensacja-anna-sabat-w-finale-800-metrow

Wczoraj kilkukrotnie w tv, przy okazji niewątpliwego sukcesu naszej Ani, padała nazwa Resovia.
Naprawdę jest dla kogo podremontować stadion przy W22 :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3649 dnia: Sierpnia 10, 2018, 18:01:14 pm »
...a transmisja z dzisiejszych ME i z finałem biegu kobiet na 800m rozpoczyna się...uwaga...o 19.05 :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2018, 18:04:17 pm wysłana przez leon »