Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1418343 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3860 dnia: Listopada 19, 2018, 17:01:41 pm »
Klub i zawodnik byli przygotowani na takie rozstrzygnięcie, jeszcze na wakacjach............

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3861 dnia: Listopada 19, 2018, 18:00:04 pm »
Panikujecie jak stare baby. Jest jak jest i kropka.
Jak drużyna nabierze pewności siebie, to wystarczy, że David siądzie na ławce i już młody może grać obok Tibo.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1399
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3862 dnia: Listopada 19, 2018, 20:28:39 pm »
To wtedy wypada Perry i tak w koło Macieju, ech...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3863 dnia: Listopada 19, 2018, 21:16:22 pm »
Szerszeń nie był przewidziany do gry w I składzie. Perry też był przewidziany (raczej) na ławkę. Rok temu "asekuracja" Ruska dla Masłowskiego nie sprawdziła się (a była potrzebna!), więc poszukano lepszego libero.
Jest ciasno i tego nie da się ukryć, ale musimy z tym żyć.
Mam mieszane odczucia, jesli chodzi o ocenę Janka Sucha, co do błędu w pozyskaniu Szerszenia.
1. Jestem przeciwnikiem kontraktowania zawodników i ich wypożyczania, a po znakomitych recenzjach Szerszenia z USA trudno byłoby jakoś "usprawiedliwić" jego nieobecność w Resovii i grę dla innego klubu - wszak on od dawna był nasz. Przy każdym niepowodzeniu pojawiałyby się opinie o "wypuszczeniu takiego talentu".
2. Jestem też przeciwnikiem "przedszkola" w klubie, który aspiruje do miana "klubu zawodowego". Kontraktować nalezy zawodników zdolnych do gry na najwyższym poziomie. Pewnie, że trzeba czasem zaryzykować. Być moze uzasadnionym ryzykiem było postawienie na Szerszenia. Czas pokaże.
Ja komponowałbym nasz skład zupełnie inaczej, ale to nie miało, nie ma i nie będzie miała żadnego znaczenia.
Jednego nie zmieniam: polski obywatel powinien grać w polskiej lidze jako Polak.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3864 dnia: Listopada 19, 2018, 21:32:15 pm »
Panikujecie jak stare baby. Jest jak jest i kropka.
Jak drużyna nabierze pewności siebie, to wystarczy, że David siądzie na ławce i już młody może grać obok Tibo.

No właśnie, obok Tibo. Bo zamiast Tibo to już trochę byłoby inaczej i pewnie mniej fajnie.
Niestety mamy to w tym sezonie już tak poukładane, że najważniejsza pozycja w zespole siatkarskim, czyli przyjęcie, jest u nas naj...wątlej obsadzona. Tak naprawdę wszystko wisi na jednym zawodniku.
Za to eliminacja z szóstki Smitha ze względu tylko na limity też jest  dodatkowym osłabieniem, bo śmiem twierdzić, że w tym sezonie zagrywka jest naszą najcenniejszą bronią. A David wiedzie zdecydowany prym w tym elemencie.
A biorąc pod uwagę powyższe Pewniaku, wyobrażasz sobie naszą grę bez Tibo i Davida, bo taki scenariusz właśnie nakreśliłeś? Ja sobie wyobrażam, ale jak ta gra by wyglądała to już nie będę pisał...
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2018, 21:35:53 pm wysłana przez leon »

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3865 dnia: Listopada 20, 2018, 09:11:59 am »
A biorąc pod uwagę powyższe Pewniaku, wyobrażasz sobie naszą grę bez Tibo i Davida, bo taki scenariusz właśnie nakreśliłeś? Ja sobie wyobrażam, ale jak ta gra by wyglądała to już nie będę pisał...
Napisałem o Szerszeniu obok Tibo i niekoniecznie musi to być od początku meczu. Nikolas nie wypadł sroce spod ogona, więc przydałoby się dać mu szansę. Tym bardziej, że musiałby się bardzo postarać by wypaść w przyjęciu gorzej niż Mika. David jest liderem drużyny, ale przy tak grających Tibo i Damianie nie jest niezbędny, zwłaszcza z drużynami z dolnej części tabeli.

Moim zdaniem najważniejsza jest jednak inna kwestia. Nie czarujmy się - Mika jest "kontuzjolubny" :) A zatem można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć że taki scenariusz nadejdzie. Czy jesteśmy na niego gotowi? Nie.
Ja... podkreślam JA bym ogrywał młodego, kiedy tylko się da. Zwłaszcza że drużyna wreszcie zaczyna krzepnąć (co było priorytetem w pierwszych meczach Cretu) i można zacząć ją rozwijać. Może jeszcze nie z Olsztynem, ale po KMŚ (a może w ich trakcie) Szerszeń powinien nabierać doświadczenia - jeśli jest zdrowy.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3866 dnia: Listopada 20, 2018, 10:25:38 am »
Jak to mówią "masz babo placek". CBA w PZPS, wychodzi na to że tytuł MŚ jest w pakiecie z wizytą CBA  ::)

https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/789593/podejrzani-o-wyprowadzenie-z-pzps-prawie-osmiu-milionow-zlotych-siedem-osob-zatr


dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 816
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3867 dnia: Listopada 20, 2018, 11:02:04 am »
Szerszeń powinien nabierać doświadczenia - jeśli jest zdrowy.
Na otwartym treningu, przed Zaksą, był w dresie, ale praktycznie cały trening się "przebłąkał" gdzieś koło drużyny, trochę na trybunach i nie brał udział w zajęciach

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1673
  • D3
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3868 dnia: Listopada 20, 2018, 13:02:51 pm »
zwłaszcza z drużynami z dolnej części tabeli.

Halo tu ziemia, kolego zobacz co się dzieje w tabeli... Drużyna z dołu tabeli (ale dalej nad nami) przyjechała na Podpromie i było lańsko 0-3.
Każdy mecze gramy teraz o pozostanie w sezonie. Jak Szerszeń nie będzie się bronił sportowo(jak nie będzie wyraźnie lepszy od innych) to w tym sezonie nie pogra.
W końcu.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #3869 dnia: Listopada 20, 2018, 14:15:14 pm »
Halo tu ziemia, kolego zobacz co się dzieje w tabeli... Drużyna z dołu tabeli (ale dalej nad nami) przyjechała na Podpromie i było lańsko 0-3.

Halo ziemia, słyszę głośno i wyraźnie!
Czyli od czasu tego lańska w Twojej opinii nasza gra się nie zmieniła?

Każdy mecze gramy teraz o pozostanie w sezonie. Jak Szerszeń nie będzie się bronił sportowo(jak nie będzie wyraźnie lepszy od innych) to w tym sezonie nie pogra.

A jak to bronienie sportowe będzie wyglądało Twoim zdaniem? Będzie pisał testy na kompie? Czy może musi zagrać, żeby można było go ocenić? Jak nie podoła, to nikt go za uszy nie będzie ciągnął. Ja tylko zmierzam do tego, że sytuacja się stabilizuje i powoli można zacząć go sprawdzać po to by mieć alternatywę w razie "W". Wyjęcie Smitha, przy tak grających skrzydłach, jest stosunkowo mało bolesne.

Oby nie było pożaru w burdelu i nie trzeba było wykonywać tych samych ruchów z powodu braku alternatyw.