Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 914758 razy)

reeman

 • Junior/-ka
 • ***
 • Wiadomości: 573
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4360 dnia: Luty 10, 2019, 23:21:47 pm »
Duże transfery i powrót do walki o medale - tak miał wyglądać sezon 2018/2019 w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów. A jak wygląda? Drużyna gra bardzo słabo, a zawodnicy już nie wierzą, że mogą stworzyć mocny zespół. Będzie rewolucja kadrowa?
Sezon Asseco Resovii Rzeszów jest nie do uratowania. I widzą to nie tylko kibice i dziennikarze. Otwarcie o tym mówią sami zawodnicy. W składzie zespołu są aktualni reprezentanci USA, Francji czy Polski, czyli ścisłej czołówki światowej siatkówki. Ale indywidualności nie wygrywają, a bez zgranego zespołu w tym sporcie wiele nie da się zrobić.
Nie mamy zespołu i to wszyscy widzą?
O tym, że zespół nie stanowi monolitu, mówił po przegranym 0:3 meczu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie Marcin Możdżonek, kapitan Asseco Resovii Rzeszów. ? Sytuacja jest nieciekawa. Gramy źle, nie mamy zespołu i to wszyscy widzą. Szanse na play-offy są prawdopodobnie zaprzepaszczone. Jedyne, co możemy zrobić, to grać tymi zawodnikami, którym zależy na tym, żeby pozostawić po sobie dobre wrażenie ? powiedział Możdżonek.

Ze słów kapitana rzeszowskiego zespołu wysnuwa się jeden podstawowy wniosek. W szatni drużyny nie ma chemii, a co za tym idzie, nie ma wiary we wspólny sukces. Możliwe, że pewnością siebie mocno zachwiał bardzo słaby początek sezonu, jednak po udanych klubowych mistrzostwach świata wydawało się, że zespół wreszcie nabrał rozpędu. Pokazała to dobra końcówka 2018 roku. Był to jednak tylko chwilowy zryw, ponieważ od nowego roku siatkarze Asseco Resovii grali beznadziejnie. Sytuacja jest trudna do wytłumaczenia, bo na papierze zespół wygląda dobrze, jednak na boisku ? katastrofalnie. To, co się dzieje, jest trudne do zrozumienia także dla Damiana Schulza, atakującego rzeszowskiego klubu i aktualnego mistrza świata.
 Gramy bardzo słabo, czasami mamy jakieś zrywy, ale nie możemy utrzymać na dobrym poziomie całego seta. Na początku jest fajnie, potem tracimy koncentrację. Nie mam pojęcia, jaka jest na to recepta. Dajemy z siebie wszystko, ale musimy wykrzesać jeszcze więcej energii. Dla nas każdy mecz to mecz o życie ? mówił po meczu z Aluronem Virtu Zawiercie Damian Schulz.
rzełamanie z Będzinem?
Ostatnie spotkanie Asseco Resovii z MKS Będzin było w pewnym sensie przełamanie, ponieważ rzeszowianom udało się wygrać pierwsze spotkanie w tym roku. Zwycięstwo z rywalem, który zdobył dotychczas sześć punktów, było dla ?Pasów? obowiązkiem. Jednak gdy weźmie się pod uwagę dotychczasowe poczynania podopiecznych Gheorghego Cretu, wygrana nawet z tak słabo grającym rywalem musi cieszyć. ? Patrząc na ten sezon, zwycięstwo z Będzinem jest sukcesem, ponieważ z każdym spotkaniem było coraz trudniej, żeby wygrywać i przywozić punkty do Rzeszowa. Cieszę się, że wygraliśmy, i mam nadzieję, że końcówka sezonu będzie przebiegała w takim stylu, że będziemy wygrywać. Gramy dla kibiców i im pokazaliśmy, że może w nie najlepszym stylu, ale wygraliśmy. Takich zwycięstw nam w tym sezonie brakowało ? powiedział po meczu Rafał Buszek, który indywidualnie także nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Chociaż w meczu z MKS Będzin był razem z Thibaultem Rossardem wyróżniającym się zawodnikiem na boisku.

Zatrzymując się na chwilę przy francuskim przyjmującym: warto zaznaczyć, że gra Rossarda to tak naprawdę jeden z nielicznych pozytywów, jakie mogą odnotować w tym sezonie kibice Asseco Resovii Rzeszów. Francuz przez pewien czas zmagał się z kontuzją, jednak gdy był zdrowy, najczęściej to on starał się ciągnąć grę swojego zespołu. Ostatnie spotkanie z MKS Będzin także pokazało, że w tych trudnych momentach rzeszowianie mogą na niego liczyć. Niestety jednym Rossardem meczu raczej się nie wygra.

Znowu wietrzenie szatni?
Tak naprawdę walka o cel, jakim była pierwsza szóstka w lidze, dla siatkarzy Asseco Resovii już się zakończyła. I można być pewnym, że w przyszłym sezonie wielu z obecnych nazwisk na liście zawodników Asseco Rzeszów już nie zobaczymy. Kiedy Krzysztof Ignaczak przejął stery w klubie, powtarzał, że chce zmienić politykę transferową. ? Chcemy wiązać się z zawodnikami, którzy będą się utożsamiać z klubem i będą się cieszyć z tego, że mieszkają w Rzeszowie. Chcę, żeby do Rzeszowa przyjeżdżali zawodnicy, którzy będą chcieli w tym klubie pograć kilka dobrych lat i kończyć tutaj kariery ? mówił w styczniowym wywiadzie dla ?Wyborczej? Ignaczak.
Gdy zestawi się te słowa z wypowiedzią Marcina Możdżonka o tym, że obecnie w zespole powinni grać zawodnicy, którym zależy na tym, by pozostawić dobre wrażenie, i z ostatnią bardzo małą rotacją zawodników podczas meczu z MKS Będzin (na parkiecie pojawiło się ośmiu zawodników), wniosek nasuwa się sam. Rzeszowską szatnię kolejny rok z rzędu czeka wielka rewolucja.

Drzyzga i Kubiak wzmocnią Asseco Resovię?
W kuluarach już mówi się o zawodnikach, którzy dołączą do drużyny w przyszłym sezonie. Podobno po słowie z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem są jego dwaj dobrzy znajomi ? Fabian Drzyzga i Michał Kubiak. I chociaż sam prezes zaprzecza, jakoby obaj zawodnicy mieli grać w Rzeszowie, to wiadomo, że kontrakty w PlusLidze są załatwiane już na początku roku, więc coś może być na rzeczy. Rossard i Kubiak mogliby stworzyć naprawdę mocną parę przyjmujących. Jednak Francuz po bardzo dobrych sezonach w barwach Asseco Resovii może zdecydować się na zmianę otoczenia.

Czy Cretu jest w stanie unieść rewolucje?
Istotniejsza może być postać trenera. Gheorghe Cretu, który zastąpił w trakcie sezonu Andrzeja Kowala, przejął klub w fatalnym momencie. Nie miał możliwości stworzenia swojego autorskiego składu, tylko musiał grać tym, który zostawił mu w spadku trener Kowal. Dlatego trudno ocenić jego szkoleniowy kunszt. Pytanie tylko, czy Asseco Resovię stać na to, żeby podjąć ryzyko tworzenia zespołu przez trenera z dosyć średnim CV. Może warto postawić na mocne nazwisko? Takim w 2008 roku był Ljubomir Travica. Wtedy dało to efekt w postaci srebra i dwóch brązowych medali. Czasami dobrze wrócić do pewnych schematów, które przynosiły sukces. A Asseco Resovii sukces potrzebny jest jak woda do życia.

leon

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 2247
 • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4361 dnia: Luty 11, 2019, 08:22:20 am »
Na tym całym ryneczku siatkarskim mówi się, że Skra "wchłania" właśnie Mieszko Gogola.
Szkoda.

Piotras

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 1920
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4362 dnia: Luty 11, 2019, 08:40:45 am »
Na tym całym ryneczku siatkarskim mówi się, że Skra "wchłania" właśnie Mieszko Gogola.
Szkoda.
Podobno Mieszko ma 1,5 roczny kontrakt w Olsztynie także Skra będzie musiała go wykupić.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


leon

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 2247
 • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4363 dnia: Luty 11, 2019, 09:09:44 am »
Jak pokazuje ten sezon nie jest to jakiś wielki problem...

maturban

 • Kadet/-ka
 • **
 • Wiadomości: 370
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4364 dnia: Luty 11, 2019, 09:34:50 am »
Na tym całym ryneczku siatkarskim mówi się, że Skra "wchłania" właśnie Mieszko Gogola.
Szkoda.

Gogol to trener bez sukcesów nic jeszcze nie osiągnął. Tutaj przydał by się Heynen do tego ma charakter.
Sovia forever!

leon

 • Senior/-ka
 • ****
 • Wiadomości: 2247
 • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4365 dnia: Luty 11, 2019, 09:40:32 am »
Gogol to trener bez sukcesów nic jeszcze nie osiągnął. Tutaj przydał by się Heynen do tego ma charakter.

No to będzie Gruszka albo Bednaruk.
Zejdź na ziemię.

repres1

 • Moderator
 • Trener/-ka
 • *
 • Wiadomości: 6659
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4366 dnia: Luty 11, 2019, 10:55:54 am »
Jeśli rozmowa dotyczy przyszłego trenera Skry...
Trener Heynen nie należy do trenerów "nieziemskich", także pod względem finansowym. Wątpię, żeby Gruszka był dużo tańszy. Gdyby Piotr nisko się cenił, popełniałby duży błąd, bo ostatnio stał się postacią znaczącą na rynku trenerskim.
Niestety, (czy mi się to podoba, czy nie) jesli jakiś trener ceni się nisko, my też go nie cenimy. Taką mamy mentalność.
Trener Cretu też jest "trenerem bez sukcesów" (trudno za tokowe uznać sukcesy w Austrii), ale jakoś nie przeszkadzało to wiązać nadzieje z jego przyjściem.
Gogol, dopóki miał szansę, całkiem nieźle prowadził ekipę ze Szczecina.
Ani Skra, ani Resovia, ani Zaksa, ani żaden polski klub (z jednym wyjątkiem) nie muszą zatrudniać "trenerów z sukcesami". Polskie kluby nie zatrudniają światowych gwiazd, więc nie potrzebują "nieziemskich" autorytetów. Potrzebują solidnych "warsztatowców". Jedynym klubem, który potrzebuje trenera "z sukcesami" jest Onico. Włodarze tego klubu chcą iść o krok dalej niż Resovia zaszła kiedykolwiek, wiedzą ile to kosztuje i nie boją się tych kosztów, ani ryzyka z tym związanego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

 • SSPS
 • Senior/-ka
 • *
 • Wiadomości: 2009
 • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4367 dnia: Luty 11, 2019, 19:26:53 pm »
Z dedykacją dla mediolana : "  Pytanie tylko, czy Asseco Resovię stać na to, żeby podjąć ryzyko tworzenia zespołu przez trenera z dosyć średnim CV. "  ::)

dzidek

 • Junior/-ka
 • ***
 • Wiadomości: 606
 • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4368 dnia: Luty 13, 2019, 14:27:03 pm »
Ciekawe i zaczyna się od naszego ostatniego meczu
http://www.tv.pls.pl/video/id/7367.html

Tim

 • Junior/-ka
 • ***
 • Wiadomości: 758
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #4369 dnia: Luty 13, 2019, 15:17:05 pm »
https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/804754/wloskie-media-michal-kubiak-przedluzyl-kontrakt-z-panasonic-panthers

no to Michał Kubiak wypada nam z listy potencjalnych wzmocnień, wielka szkoda.