Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 293041 razy)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #30 dnia: Października 14, 2013, 22:39:00 pm »
Postuluję aby za poprawne wytypowanie zawodnika który dostaje MVP przyznać max 5 punktów.

Zgodzę się, zakładam przy tym, że wytypowanie zwycięzcy meczu i stanu setów zależy bardziej od merytorycznej wiedzy na temat danego spotkania (aktualna forma, kontuzje itp.), niż od farta, to wytypowanie MVP jest właśnie bardziej kwestią farta, tym bardziej w naszym zespole, który należy uznać za wyrównany kadrowo, niż np. Bielska, gdzie o ile  ktoś dostanie MVP to sądzę, że znaczną większość statuetek zbierze Gonzales, oceniając po naszym meczu z nimi, do tego dochodzi wspomniane przez Pabla "widzi mi się" komisarza - jeden oceni za sumę zdobytych punktów, inny za ładne buty ;D Obecna punktacja bardziej premiuje farta aniżeli rzetelną i merytoryczną ocenę sytuacji w danym spotkaniu...
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2013, 23:17:05 pm wysłana przez FLPman »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #31 dnia: Października 15, 2013, 14:36:57 pm »
Poniżej dzisiejsza korespondencja która miala miejsce na prywatnym kanale z Kolegą Abdullo. Za zgodą Darka przenoszę ją na kanał publiczny, zachęcając tym samym Was do uwagi i sugestii w zakresie punktacji. Generalnie uważam, że punktacja za kryterium MVP jest zdecydowanie zawyżona. Uważam również, że na wyższą premię zasługuje trafienie dokładnego wyniku. Szczegóły patrz niżej.

Abdullo
Myślimy o tym  /bo nie tak jest ze sam to prowadzę/. 
Masz troszeczkę racji ale mam inne zdanie.  To jest jak z totolotkiem iz jest przyczynek losowy jak wodzimisie komisarza.  Jak dajemy punkty za samo typowanie to czemu nie dla MVP?  Jak się spotkamy to pogadamy o tym.  Moze uda mi się  wyrwać do Cornera to pogadamy. Na razie trwaja glosowania i nie zmieniamy regół w trakcie zabawy.  Prze trzeciej kolejce zobaczymy.

Pablo - EWP
Darek, ale ja nie postuluję ani nie wnioskuję żeby całkowicie zrezygnować z tego kryterium. Po prostu uważam, że zdecydowanie za dużo punktów jest za kryterium MVP przyznawane. Myślę, że argumentacja FLPman też jest bardzo trafna. Wiem, że nie decydujesz o tym sam, ale po to jest forum aby ewentualnie o tym podyskutować otwarcie i spróbować jeszcze kogoś innego (oprócz Ciebie) przekonać. W przypadku typowania MVP jest zbyt za duzo przypoadkowości i loterii, i dlatego uważam że 10 punktów to zecydowanie za dużo. 5 punktow byłoby O.K.
I jeszcze jedna uwaga/postulat z mojej strony. Zastanów się/zastanówcie się nad zwiększeniem różnicy punktów pomiędzy wytypowaniem dokładnego wyniku, a wskazaniem zwycięzcy meczu. Mam nadzieję, że się ze mną zgodzisz iż wytypowanie dokładnego wyników mierzonego w setach jest o wiele trudniejsze aniżeli wskazanie zwycięzcy. Weźmy na przykład pierwszą kolejką i Bełchatów. To że Bełchatów wygra z Lotosem to każdy laik siatkówki stawia w ciemno, ale że wygra stosunkiem 3:1 to już nie tak łatwo przewidzieć taki wynik. A punktacja różni się zaledwie o 2 punkty. Dlatego proponuję:
1/ albo połączyć punktację, czyli w tym przypadku 5+3=8
2/ albo przyznać więcej punktów za dobrze trafiony wynik meczy (np: 8 punktów)
Proponuję przenieść tą dyskusję na otwarty kanał. Niech inni też mają szansę wypowiedzenia się. Co Ty na to? Jeżeli nie masz nic przeciwko temu to przerzuć Twoją wcześniejszą wypowiedź oraz tą moją na publiczny kanał.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2013, 14:44:53 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #32 dnia: Października 15, 2013, 14:55:33 pm »
Czuję się wezwany do tablicy  8) - tak to ja przeliczam  ;D

Wszystkie postulaty mają swoje uzasadnienie. Dla programu przeliczającego jest wszystko jedno jak będzie liczył (taki głupi jest  ;D). Musimy coś postanowić. Propozycje wyceny mvp i typu dokładnego są oczywiście do rozważenia.

10 pkt za mvp faktycznie wydaje się nadmiarowe, ale ... w szkole katolickiej, gdzie losowany jest szczęśliwy numerek zwalniający z pytania, na lekcji religii taki delikwent dostaje ekstra 6-kę (czyli szczęśliwy numerek w dniu z lekcją religii - to taki dar od Boga  ;) :o 8) )

Punkty za wynik. Obecnie jest 5 pkt za wynik w tolerancji. Można dodać np. 10 pkt za dokładny wynik i  do tego 3 pkt za wskazanie zwycięzcy. Może zdarzyć się sytuacja, że różnica pkt wynosi +1 dla Resovi, a ktoś wskazał -1 dla przeciwnika - różnica jest w tolerancji +/-2 i należy się 5 pkt, ale zwycięzca nie został trafiony. Takich sytuacji przy tolerancji +/-5 jest więcej. :o - Jestem ZA takim rozwiązanie od następnej rundy.

Poza tym, gdyby obecny regulamin punktacji zastosować do pierwszej kolejki to trochę by się poprzewracała  ;D - z oczywistych względów tego nie zrobimy  ;)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #33 dnia: Października 15, 2013, 15:06:14 pm »
A ja bym w ogóle wypieprzył typowanie MVP. Zwłaszcza po meczu z BBTSem, gdzie Perła, a nie Alek ...

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #34 dnia: Października 15, 2013, 15:52:25 pm »
KChuz, może nie mieszajmy religii i Boga do ........... tej zabawy ;) Nie ukrywam, że również od poczatku tak jak reso_viak_zwawy jestem za rezygnacją z typowania MVP. Ale jak już koniecznie musi być to 10 punktów jest zdecudowania za duuuuuuuuuuuużo.

Nie zrozumiałeś mnie albo nie dość wnikliwie przeczytałeś moją korespondencję z Abdullo. Nie chodzi o wskazywanie jaką różnicą punktów skończy się mecz. Chodzi o kryterium nr 1, gdzie typujemy wyniki meczów. Jeżeli ktoś trafi precyzyjnie wynik (np: 3:1), a druga osoba wytypuje prawidłowo zwycięzę tego samego meczu to pierwsza osoba dostaje 5 punktów a druga 3 punkty. Różnica jest "tylko" 2 punktów, a mimo wszystko o wiele trudniej jest przewidzieć dokładny wynik mierzony setami od wytypowania zwycięscy meczu (vide np: Skra - Lotos). Mam nadzieję, że teraz to dokładnie opisałem "co autor miał na myśli"?
Postuluję wprowadzenie powyższych zmian począwszy od 3 kolejki.
Co pozostali na to?
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #35 dnia: Października 15, 2013, 16:19:05 pm »
Ja popieram postulat Pablo i podtrzymuję wywalenie typowania MVP.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #36 dnia: Października 15, 2013, 17:01:40 pm »
Jeżeli już wybór jest pomiędzy mniejszą premią punktów za trafienie MVP, a całkowitym wyeliminowaniem typowania MVP to wolę tę ostatnią opcję. O ile typowanie MVP miałoby sens w przypadku typowania wszystkich spotkań danej kolejki (oprócz kwestii szczęścia i widzi mi się komisarza dochodzi jeszcze element nielosowy - przykład - można wytypować zawodnika, który np. jest kontuzjowany, a o tym nie wiemy, co jest handicapem dla tych, którzy mają lepsze informacje odnośnie sytuacji w całej lidze, a nie strzelają w ciemno), to w przypadku samej Resovii zakładam, że typujący znają jej sytuację kadrową "po równo", co zwiększa wpływ farta na udany typ, a mam nadzieję, że to nie mierzenie poziomu szczęścia jest głównym celem tej zabawy, oczywiście w typowaniu zwycięzcy i wyniku też trzeba mieć szczęście, ale czynnik losowy gra tutaj mniejszą rolę.

Co do proporcji punktów za trafienie zwycięzcy i wytypowania dokładnego wyniku meczu - nie mam nic przeciwko zwiększeniu różnicy punktów, ale nie aż do 8 za dokładny wynik jeżeli zostawimy 3 punkty za trafienie zwycięzcy... Jeżeli już trafnie wytypujemy zwycięzcę (mamy na to 50% szansę) to automatycznie mamy 33% szans na trafienie dokładnego wyniku, moim zdaniem nie jest to aż tak mało, żeby przyznawać za to prawie trzykrotnie większą ilość punktów, 6 punktów jak dla mnie byłoby optymalnie.

Pewnie czegoś nie wziąłem pod uwagę, bo czas mnie goni, także chętnie poczekam na inne sugestie.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2013, 17:11:23 pm wysłana przez FLPman »

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #37 dnia: Października 15, 2013, 17:23:53 pm »
Co do przyznawania punktów za MVP to zgadzam się, że można zmniejszyć ilość zdobywanych punktów nawet o połowę. Ale usuwanie całkowicie wyboru MVP to trochę za dużo. Nie możemy typować samych wyników meczów bo za dużo byłoby osób które miałoby po tyle samo pkt. Poza tym nie zapominajmy, że to tylko zabawa i nawet jak ktoś nie zgadnie tego MVP to nic złego się nie dzieje.

Jeśli chodzi o różnicę punktowe przyznawane za wytypowanie zwycięzcy i dokładnego wyniku to uważam, że tu za dużo nie ma co zmieniać. Można powiększyć o 1 pkt nagrodę za wytypowanie dokładnego wyniku albo zmniejszyć o 1 pkt wytypowanie samego zwycięzcy ale większej dysproporcji ja bym nie proponował.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #38 dnia: Października 15, 2013, 18:46:14 pm »

Co do proporcji punktów za trafienie zwycięzcy i wytypowania dokładnego wyniku meczu - nie mam nic przeciwko zwiększeniu różnicy punktów, ale nie aż do 8 za dokładny wynik jeżeli zostawimy 3 punkty za trafienie zwycięzcy... Jeżeli już trafnie wytypujemy zwycięzcę (mamy na to 50% szansę) to automatycznie mamy 33% szans na trafienie dokładnego wyniku, moim zdaniem nie jest to aż tak mało, żeby przyznawać za to prawie trzykrotnie większą ilość punktów, 6 punktów jak dla mnie byłoby optymalnie.

Moim zdaniem jest to dużo mniej niż 33%. Masz 6 opcji, od 3:0 do 0:3. 8 punktów to taka propozycja na gorąco. Wcale się przy tym nie upieram. Ale upieram się że premia za wytypowanie dokładnego wyniku setowego powinna być wyższa (np: 2-krotnie większa niż właściwe wskazanie zwycięzcy meczu).
Albo .............. jeszcze inna propozycja? Sumujemy punkty za dokładnie trafiony wynik setowy i wskazanie zwycięzcy, czyli 5+3 = 8
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #39 dnia: Października 15, 2013, 19:16:27 pm »
Podsumowując:
Pablo proponuje:
1. 8 - dokładny wynik setowy
    3 - trafiony zwycięzca
    1 - typowanie ( w przypadku braku trafienia zwycięzcy)
 + 1 - trafienie faktu rozegrania tiebreaka
2. ..
3. 5 - mvp (lub likwidacja)

O ile z 1. zgodziłbym się  ;), to typowanie mvp bym zostawił na poziomie 10 pkt.
Dlaczego? w 1.punkcie typujemy 6 meczów czyli mamy do zdobycia od 6 do 54 pkt. Znaczenie tych marnych 10 za mvp spada  8) . Realnie z 1.punktu typerzy dostaną więcej niż połowę  :o czyli ok.30. Ważność typowań meczów pozostaje niepodważona  :D
Punkty za wynik. Obecnie jest 5 pkt za wynik w tolerancji. Można dodać np. 10 pkt za dokładny wynik i  do tego 3 pkt za wskazanie zwycięzcy. Może zdarzyć się sytuacja, że różnica pkt wynosi +1 dla Resovi, a ktoś wskazał -1 dla przeciwnika - różnica jest w tolerancji +/-2 i należy się 5 pkt, ale zwycięzca nie został trafiony. Takich sytuacji przy tolerancji +/-5 jest więcej. :o
Chodziło mi o p.2 typowania, czyli różnicę małych punktów w meczu Resovii.
Poddaję pod rozwagę (głosowanie niedemokratyczne  ;D) regulaminu z
p.1  Pablo
p.2  KChudz
p.3  Bez zmian

Początek obowiązywania od 1-go meczu LM z Paryżem. Obecne typy liczone będą wg aktualnego regulaminu.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2013, 19:18:38 pm wysłana przez KChudz »