Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 292500 razy)

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #280 dnia: Września 16, 2014, 08:27:14 am »
Ilość asów czy np. Bloków zazwyczaj jest to wynik jednocyfrowy dla jednej drużyny. Może sumarycznie obu drużyn. To dana ze statystyk.

Choć w sumie to tylko zabawa.
Z blokami to też dobry pomysł.

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #281 dnia: Września 16, 2014, 08:30:06 am »

Dokładamy jeszcze różnicę punktową z meczu Resovii


różnice punktową proponuję liczyć wg formuły:
=max(0;10-moduł.liczby(różnica.faktyczna-różnica.typowania)+2*((różnica.faktyczna-różnica.typowana)=0))

jeżeli wynik faktyczny=wynikowi typowany ->12 punktów
jeżeli wynik faktyczny różni się o 1 punkt od typowanego ->9 punktów
jeżeli wynik faktyczny różni się o 2 punkty od typowanego->8 puntów
............itd.........
jeżeli wynik faktyczny różni się o 9 punktów od typowanego->1 punkt
jeżeli wynik faktyczny różni się o więcej niz 9 punktów od typowanego->0 punktów

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #282 dnia: Września 16, 2014, 09:20:13 am »
I to jest konstruktywna propozycja  8)
Myślę, że się przyjmie.

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #283 dnia: Września 16, 2014, 09:24:52 am »
Proponuję dodać najlepiej punktującego Resovii.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #284 dnia: Września 16, 2014, 10:54:19 am »
Może wprowadzić coś na kształt newslettera z informacją o typerze i kolejkach do typowania. Tylko dla chętnych aby nie zaśmiecać innym skrzynki.

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #285 dnia: Września 16, 2014, 11:51:49 am »
Może wprowadzić coś na kształt newslettera z informacją o typerze i kolejkach do typowania. Tylko dla chętnych aby nie zaśmiecać innym skrzynki.
To byłoby dobre, bo było wielu, którzy chcieli aby im przypominać o typowaniu  ;D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #286 dnia: Września 16, 2014, 15:08:40 pm »
Dokładnie. Wtedy jest bonus za dokładne trafienie, za trafienie zwycięzcy oraz za "bliskość" trafienia.

Bez urazy ale propozycja moim zdaniem jest absurdalna i niedorzeczna. Wkrótce przedstawię swój punkt widzenia i swoje sugestie. Mam nadzieję, że opinia i sugestie Mistrza nie zostaną zignorowane ;)

Ps: jeszcze sobie całki wprowadźcie ::)
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 15:32:08 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #287 dnia: Września 16, 2014, 15:54:56 pm »
 No to zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią pozwólcie że ja dorzucę swoje dwa grosze (a może nawet pięć). Na początek ogólna uwaga: a po co psuć i na siłę ulepszać coś co było dobre? Uważam, że powinniśmy się trzymać jednej generalnej zasady. Kryteria punktacji mają być do bólu i maksymalnie PROSTE, czytelne i przejrzyste. Po co tak kombinować i po co tak na SIŁĘ "upiększać"?
O ile propozycja Kol. Pisar w przypadku punktowania różnicy w małych punktach jest O.K. i jak najbardziej rozsądna, o tyle ta "macierz" i propozycja punktowania dokładnych wyników jest kompletnie (bez urazy) .....  niedorzeczna. To może jeszcze całki wprowadźmy ::)? Podam przykład niedorzeczności tej propozycji. Typowałem wynik meczu 3:0, a w rzeczywistości mecz skończył się wynikiem 1:3.Pytam się: za co w takim przypadku ja mam dostać 2 punkty :o? Za co? Nie trafiłem dokładnego wyniku, ani nawet zwycięzcy meczu więc należy mnie jedno wielkie ZERO. Albo przyznawanie 1 punktu tylko za to że ktoś typował wynik. Bez sensu. Naprawdę to "upiększanie" punktacji jest zupełnie niepotrzebne. Mam wrażenie że na SIŁĘ chcecie poprawiać coś co poprawy nie wymaga. W przypadku typowania dokładnych wyników zdecydowanie opowiadam się za utrzymaniem dotychczasowych zasad punktacji, z tą małą różnicą aby nie przyznawać punktu tylko za to że ktoś typował dany mecz.
Poniżej, "w pigułce" moje propozycje, z których dwie pierwsze byłem przekonany zostały omówione i zadecydowane już na spotkaniu w Ceskiej Hospodzie:
1)   Rezygnacja z kryterium MVP => to jest czysty "totolotek" ;
2)   Utajnienie typowań => nie pamiętam kto był pomysłodawcą, ale pomysł świetny i należy koniecznie wprowadzić go w życie. Im było bliżej końca sezonu to było widać jak co niektóre osoby oglądają się na inne i wyczekiwały do ostatniej chwili ze swoimi typowaniami. TEN PUNKT (PODOBNIE JAK PUNKT 1) TRZEBA KONIECZNIE WPROWADZIĆ W ŻYCIE
3)   Pozostanie przy dotychczasowej punktacji za trafienie dokładnego wyniku meczu;
4)   W miejsce absurdalnego kryterium MVP wprowadzić rotacyjnie np.: liczbę asów, bloków, własnych błedów, procentu ataku Asseco Resovia, itp. Można tutaj proponować na przykład łączną liczbę asów obu druzun w całym meczu, albo tylko Asseco Resovia (chociaż ..... coś tak czuję że tych asów to będzie co kot napłakał :P ;))
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 15:58:47 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #288 dnia: Września 16, 2014, 18:23:39 pm »
2)   Utajnienie typowań => nie pamiętam kto był pomysłodawcą, ale pomysł świetny i należy koniecznie wprowadzić go w życie. Im było bliżej końca sezonu to było widać jak co niektóre osoby oglądają się na inne i wyczekiwały do ostatniej chwili ze swoimi typowaniami. TEN PUNKT (PODOBNIE JAK PUNKT 1) TRZEBA KONIECZNIE WPROWADZIĆ W ŻYCIE
Jedyna możliwość to prywatne wiadomości do KChudz, inaczej nie da się tego zachować na forum. Musiałby ktoś stworzyć osobną stronę dla typera.
4)   W miejsce absurdalnego kryterium MVP wprowadzić rotacyjnie np.: liczbę asów, bloków, własnych błedów, procentu ataku Asseco Resovia, itp. Można tutaj proponować na przykład łączną liczbę asów obu druzun w całym meczu, albo tylko Asseco Resovia (chociaż ..... coś tak czuję że tych asów to będzie co kot napłakał :P ;))
Jest to jakieś wyjście, z drugiej strony to także loteria ;)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #289 dnia: Września 16, 2014, 18:44:34 pm »
Mam wrażenie, że ta dyskusja przypomina dyskusję nad regulaminem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, nie zaś dyskusję nad regulaminem typera, który ma być naszą zabawą. Niektórzy podchodzą śmiertelnie poważnie do tej zabawy. Nie przeszkadzało mi, gdy ktoś postawił "moje wyniki". Jeżeli trafiło się, że typowałem jak ktoś inny, to mam się czuć jak "złodziej"? Jeżeli mamy się czuć jak jacyś szabrownicy, żerujący na wiedzy innych, to może lepiej dać sobie spokój.
Osobiście w poprzednim sezonie świetnie się bawiłem . Uważam, że lepsze jest wrogiem gorszego. Dlatego nic bym nie zmieniał, ewentualnie bardzo niewiele. A co do zastąpienia kryterium mvp, możemy dojść do paranoi, mnożąc rożnego rodzaju kryteriów. Możemy np typować ilość wyskoków naszych środkowych, dlaczego nie?, możemy typować ilość padów  wykonanych przez zawodników obu drużyn i wiele, wiele innych.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 19:03:57 pm wysłana przez Slawko »