Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 290556 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #300 dnia: Września 17, 2014, 16:18:39 pm »
Mam inny pomysł. Zamiast mvp, różnych innych ruchomych, statystyk, wprowadzić najlepiej punktującego (Pablo proszę doczytaj do końca), ale ze wskazaniem ilości punktów zdobytych przez najlepiej punktującego . I tak: za wskazanie poprawnie zawodnika byłoby przyznawane skromne np. 3 pkt, a za wskazanie ilości zdobytych punktów zastosować podobne zasady, jak przy wskazywaniu różnicy w małych punktach w meczu, którą zaproponował Pisar. Maksymalnie byłoby do zdobycia 15 pkt.

Aby uniknąć "ściągania" można np za wyjątkowość wyniku, przyznać po 2 pkt extra. Warunkiem tej wyjątkowości byłoby sytuacja, w której dany wynik wytypowałoby maksymalnie np. 5 osób z biorących udział w typowaniu wyników danej kolejki.  To byłoby pozytywna motywacja, zamiast negatywnej z utajnianiem typów.
A, że wyniki wśród typujących będą się powtarzały to normalne. Trudno wymagać, aby wynik meczu: Resovia- Będzin był orginalny, a typujących podejrzewać o plagiat.
To są tylko  moje propozycje.
Co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 16:45:13 pm wysłana przez Slawko »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #301 dnia: Września 17, 2014, 17:52:32 pm »
Mam inny pomysł. Zamiast mvp, różnych innych ruchomych, statystyk, wprowadzić najlepiej punktującego (Pablo proszę doczytaj do końca), ale ze wskazaniem ilości punktów zdobytych przez najlepiej punktującego . I tak: za wskazanie poprawnie zawodnika byłoby przyznawane skromne np. 3 pkt, a za wskazanie ilości zdobytych punktów zastosować podobne zasady, jak przy wskazywaniu różnicy w małych punktach w meczu, którą zaproponował Pisar. Maksymalnie byłoby do zdobycia 15 pkt.

Aby uniknąć "ściągania" można np za wyjątkowość wyniku, przyznać po 2 pkt extra. Warunkiem tej wyjątkowości byłoby sytuacja, w której dany wynik wytypowałoby maksymalnie np. 5 osób z biorących udział w typowaniu wyników danej kolejki.  To byłoby pozytywna motywacja, zamiast negatywnej z utajnianiem typów.
A, że wyniki wśród typujących będą się powtarzały to normalne. Trudno wymagać, aby wynik meczu: Resovia- Będzin był orginalny, a typujących podejrzewać o plagiat.
To są tylko  moje propozycje.
Co Wy na to?
Slawko, pierwsza propozycja - moim zdaniem - jest O.K. i bardzo dobra. Warto ją poważnie rozważyć. Co do drugiej to ...... hmmm.... przecież sam przed chwilą pisałeś żeby w jak najmniejszym stopniu dotykać się ubiegłorocznych zasad. A teraz sam tworzysz jakieś "udziwnienia". W przypadku punktowania dokładnych wyników jestem gorącym zwolennikiem utrzymania ubiegłorocznych zasad. Koniec. Kropka. Jestem przeciwnikiem "macierzy" autorstwa Kol. Pisar i jakiś extra dodatkowych punktów Twojego autorstwa. Przecież chyba w tym wszystkim chodzi o to żeby trafić jak najwięcej dokładnych wyników a nie jak najwięcej przybliżonych wyników ::), itp.

A teraz wracam do "utajnienia" typowań. Co Wyście się mnie uczepili z tym jak rzep psiego ogona :o. Przecież pisałem że to nie mój pomysł. Usłyszałem go w Ceskiej Hospodzie z ust KChudz, i znakomita większość uczestników tamtego spotkania (w tym i Ty Slawko oraz Ty d74) wstępnie wyraziła aprobatę na takie rozwiązanie. A teraz "odwracacie kota ogonem". To komu tutaj brakuje konsekwencji i zmienia zdanie? Ja czy Wy? Żeby była jasność, jeżeli KChudz zrobi ten system mieszany to zamierzam typować w sposób absolutnie jawny. Understood :P? Więc proszę się ode mnie "odfajkować" :P

I jeszcze na koniec jestem winny odpowiedzi Kol. Pisar. Zacznę od końca:
1/ Tak. Masz absolutną rację. Kolega Pablo całek nie ogarnia :P. Czy to jakiś wstyd albo obciach? Albo w jakiś sposób mnie ośmiesza czy dyskredytuje ::)?
2/ Liczba asów, bloków, itp to oczywiście też loteria ale znacznie  mniejsza niż typowanie tego co siedzi w głowie danemu "komisarzowi - dziadziowi". Odsyłam do moich argumentów skierowanych do Piotrasa, bo nie chce mnie się powtarzać drugi raz tych samych rzeczy.
3/ Utajnienie typowań - patrz wyżej i ponownie zwracam się z apelem o "odfajkowanie" się od mojej skromnej osoby w tym temacie.
4/ Tak zwana "premia za systematyczność" - O.K. niech Wam/Tobie będzie
5/ nie szafuj proszę słowem "sprawiedliwość" - na sam dźwięk tego słowa nóż w kieszeni mi się otwiera. Jeszcze brakuje tutaj czegoś o sprawiedliwości społecznej :P ::)
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 18:36:32 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #302 dnia: Września 17, 2014, 18:24:42 pm »
Pablo, jest takie powiedzenie: uderz w stół, a nożyce się odezwą. Widocznie czujesz się tym "spiritus movens" propozycji utajniania wyników  :P . Ja, ani Damian nie wymieniliśmy ani razu Twojego nicku, imienia (w kontekście utajniania wyników podkreślam). Zatem czego się czujesz autorem naszych argumentów, nie mam pojęcia.
Paweł , dziękuję Ci że mój pomysł z typowaniem punktów najlepiej punktującego przypadł Ci do gustu.
Co do tego drugiego pomysłu.  Chcę znaleźć   pozytywne argumenty do przeciwdziałania temu tworowi jakim jest utajnianie typów. Masz lepszy pomysł proszę powiedz.
Co do mojej wstępnej akceptacji w Ceskiej Hospodzie. Owszem tak było, ale po przemyśleniu uznałem, że utajnianie typera przestanie być zabawą, a stanie się jakimś dziwnym zjawiskiem. Czy zabronimy też dyskusji  na temat typowania wyników. Możemy dojść bowiem do wniosku, że dyskusja nad typami, może też być elementem "ściągania". No, bo ja np dyskutując z Tobą mogę zmienić wynik w moim typerze. A nawet jakbym zmienił, to coś złego. Znaczyłoby tyle, że Twoje argumenty do danego wyniku mnie przekonały.

Chcę się bawić w typowanie wyników na tym forum. Ale przy formule "utajniania" wyników, pasuję.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 18:26:43 pm wysłana przez Slawko »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #303 dnia: Września 17, 2014, 18:34:31 pm »
Pablo, jest takie powiedzenie: uderz w stół, a nożyce się odezwą. Widocznie czujesz się tym "spiritus movens" propozycji utajniania wyników  :P . Ja, ani Damian nie wymieniliśmy ani razu Twojego nicku, imienia (w kontekście utajniania wyników podkreślam). Zatem czego się czujesz autorem naszych argumentów, nie mam pojęcia.
Paweł , dziękuję Ci że mój pomysł z typowaniem punktów najlepiej punktującego przypadł Ci do gustu.
Co do tego drugiego pomysłu.  Chcę znaleźć   pozytywne argumenty do przeciwdziałania temu tworowi jakim jest utajnianie typów. Masz lepszy pomysł proszę powiedz.
Co do mojej wstępnej akceptacji w Ceskiej Hospodzie. Owszem tak było, ale po przemyśleniu uznałem, że utajnianie typera przestanie być zabawą, a stanie się jakimś dziwnym zjawiskiem. Czy zabronimy też dyskusji  na temat typowania wyników. Możemy dojść bowiem do wniosku, że dyskusja nad typami, może też być elementem "ściągania". No, bo ja np dyskutując z Tobą mogę zmienić wynik w moim typerze. A nawet jakbym zmienił, to coś złego. Znaczyłoby tyle, że Twoje argumenty do danego wyniku mnie przekonały.

Chcę się bawić w typowanie wyników na tym forum. Ale przy formule "utajniania" wyników, pasuję.
Sławek, do jasnej anielki >:(. Przeczytaj jeszcze raz na SPOKOJNIE mojego ostatniego posta. Specjalnie dla Ciebie wytłuściłem pewien fragment.
I jeszcze krótko w nawiązaniu do pierwszego akapitu Twojej wypowiedzi. No proszę Cię nie róbze mnie idioty. No i co z tego że nie wymienialiście mojego nicku. Przecież  wszyscy wiedzą że to do mnie "pijecie" bo przecież nikt inny wcześniej ani później nie powtórzył pomysłu z Ceskiej Hospody o utajnianiu typowań. Więc po co te ceregiele i udawanie że "to nie moja ręka"?
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 18:45:58 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #304 dnia: Września 17, 2014, 19:20:45 pm »
Sławek, do jasnej anielki >:(. Przeczytaj jeszcze raz na SPOKOJNIE mojego ostatniego posta. Specjalnie dla Ciebie wytłuściłem pewien fragment.
I jeszcze krótko w nawiązaniu do pierwszego akapitu Twojej wypowiedzi. No proszę Cię nie róbze mnie idioty. No i co z tego że nie wymienialiście mojego nicku. Przecież  wszyscy wiedzą że to do mnie "pijecie" bo przecież nikt inny wcześniej ani później nie powtórzył pomysłu z Ceskiej Hospody o utajnianiu typowań. Więc po co te ceregiele i udawanie że "to nie moja ręka"?

A jednak nożyce....  :P  ;)  ;D .

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #305 dnia: Września 17, 2014, 19:46:05 pm »
Ludzie !! spoko.
Temat tajności typowania przewijał się w końcówce sezonu 13/14.
Chodziło o to by ktoś nie wzorował się na innych typach, bo ... no właśnie:
1. plagiat typu - nie sądzę  ;)
2. jakaś tajemna wiedza lub analiza - to już prędzej. Wielu typerów ma szerszą wiedzę niż pozostali  8)
często niektórym nie chce się analizować tabel, statystyk i typują na "czuja" lub kopiują czyjś typ. Uważam że jest to nieszkodliwe.

Temat był omawiany we wspomnianej knajpie, przy tzw. piwie. Faktem jest, że mówiłem wtedy o aplikacji.
Co do wyłączenia mnie z typowania, to ja będę typował w sposób jawny. Jeśli ktoś chce się utajnić to jego problem wewnętrzny  ;D ;D Ja tylko udostępniam możliwości. Zresztą w ubiegłym sezonie bywały podawane typy poprzez priv z powodu zamknięcia kolejki. Jeśli typ przysłany był przed rozpoczęciem pierwszego meczu kolejki to go przyjmowałem. Miałem nawet typowania sms-owe.
To tylko zabawa. Dla mnie też. Mogę sobie trochę poanalizować i poprogramować  ;)

Uważam, że mieszany system jawności i tak skończy się pełną jawnością, bo nikt nie będzie chciał być ....  8) 8)

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #306 dnia: Września 17, 2014, 20:02:44 pm »
... W przypadku punktowania dokładnych wyników jestem gorącym zwolennikiem utrzymania ubiegłorocznych zasad. Koniec. Kropka. (...) Przecież chyba w tym wszystkim chodzi o to żeby trafić jak najwięcej dokładnych wyników a nie jak najwięcej przybliżonych wyników ...

I tutaj całkowita zgoda . Oddałeś sedno całej zabawy.
Pomysł Sławko z typowaniem  najlepiej punktującego wraz z ilością punktów jest bardzo dobry . Jak dla mnie mógłby być wg. zasady :
trafiony zawodnik = 5,
trafienie +/- 3 = 5+5=10 ,
trafiona dokładna liczba = 5+10=15,
taki bonus za "wiedzę" a eliminuje to rolę komisarza która doprowadzała mnie parę razy do szewskiej pasji.

« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 20:08:51 pm wysłana przez d74 »

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #307 dnia: Września 17, 2014, 20:22:34 pm »
Mi podoba się pomysł z procentem przyjęcia, ataku, bloku (Resovii). Mógłby on być (przy niskiej punktacji) ciekawym uzupełnieniem zabawy.
MVP faktycznie jest losowy. Pomysł wskazania najlepiej punktującego (niska punktacja) oraz ilości (+/-) jest fajny i jestem za zamianą.

Co do punktacji wyników to trzeba wskazać podstawowe założenia:
1. promowanie aktywnych typerów - 1 pkt za oddanie typów. Tu bym znowu zastosował salomonowe rozwiązanie. Nie dodajemy go za każdy mecz ale za całą kolejkę.
2. promowanie zorientowanych typerów - 2 pkt za trafienie zwycięzcy meczu
3. promowanie genialnych typerów - 5 pkt za dokładne trafienie wyniku meczu
4. promowanie prawie genialnych typerów - 1 pkt za "prawie" dokładne trafienie wyniku meczu - ten punkt zastąpiłby aktualny punkt o tiebreaku. Co znaczy "prawie" - jeśli wynik meczu będzie 3:1 dla drużyny A to prawie oznacza 3:0 lub 3:2, przy 3:2 dla A to będzie 3:1 lub 2:3 itd.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #308 dnia: Września 17, 2014, 22:09:34 pm »
Mi podoba się pomysł z procentem przyjęcia, ataku, bloku (Resovii). Mógłby on być (przy niskiej punktacji) ciekawym uzupełnieniem zabawy.
MVP faktycznie jest losowy. Pomysł wskazania najlepiej punktującego (niska punktacja) oraz ilości (+/-) jest fajny i jestem za zamianą.

Co do punktacji wyników to trzeba wskazać podstawowe założenia:
1. promowanie aktywnych typerów - 1 pkt za oddanie typów. Tu bym znowu zastosował salomonowe rozwiązanie. Nie dodajemy go za każdy mecz ale za całą kolejkę.
2. promowanie zorientowanych typerów - 2 pkt za trafienie zwycięzcy meczu
3. promowanie genialnych typerów - 5 pkt za dokładne trafienie wyniku meczu
4. promowanie prawie genialnych typerów - 1 pkt za "prawie" dokładne trafienie wyniku meczu - ten punkt zastąpiłby aktualny punkt o tiebreaku. Co znaczy "prawie" - jeśli wynik meczu będzie 3:1 dla drużyny A to prawie oznacza 3:0 lub 3:2, przy 3:2 dla A to będzie 3:1 lub 2:3 itd.
Krzysiu, widzę że wszyscy jesteśmy blisko uzyskania consensusu. Jestem za wszystkim co napisałeś powyżej, z jednym zastrzeżeniem: punkt 4 naprawdę jest bez sensu. Postuluję o rezygnację z tego "dziwactwa" i pozostaniu przy punktach 1-3 plus to co napisałeś o blokach, asach itp. jako uzupełnienie tej zabawy. Pomysł Slawka z propozycją punktacji zaproponowaną przez d74 też jest bardzo dobry. A kryterium MVP mówimy stanowcze NIE ;)
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2014, 22:11:20 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #309 dnia: Września 18, 2014, 08:03:14 am »
Moim skromnym zdaniem 5 pkt za wytypowanie najlepszego punktującego to trochę dużo. Proponuję 2-3 pkt, a reszta wg propozycji d74. Po przeczytaniu Waszych opinii dotyczących punktacji za typowanie wyników, jestem podobnego zdania jak Pablo.
Reasumując, będziemy mieć 4 kryteria:
-typowanie wyników,
-typowanie różnicy małych punktów w meczu Resovii,
-typowanie asów, bloków, procentu ataku, przyjęcia w meczu Resovii- tutaj proponuję po 2 pkt, za każde trafienie. Pytanie, czy dokładnych typów, czy z tolerancją np. +/-3
-typowanie najlepiej punktującego wraz z ilością zdobytych punktów w meczu Resovii.