Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 290509 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #350 dnia: Października 20, 2014, 11:39:41 am »
Dzięki za "wsparcie"  8) ;)
Typowanie różnych statystyk ma na celu nie tylko jakąś rywalizację, ale także "przekonanie" forumowiczów do analiz statystyk i wynikających z nich "oczywistości" lub "reguł'. Ja tak to odbieram.
W intencji tworzącego regulamin "gremium" było aby typer nie był "skostniały". Punkty 3 i 4 typowania zostały dodane właśnie po to  8)
Czekam na sugestie co do interpretacji p. 3 do środy wieczorem, gdy opublikuję rundę 7-ą.

To ja zabawię się w suflera:

-ilość błędów na zagrywce po pierwszym secie,
-ilość błędów na zagrywce popełnionych w drugim secie,
-ilość błędów na zagrywce po dwóch setach,
-ilość ataków atakujących po pierwszym secie,
-ilość ataków atakujących po drugim secie,
-ilość ataków atakujących po dwóch setach
-ilość ataków wykonanych przez przyjmującego grającego z niższym numerem na koszulce, ;D, jest weryfikowalne
-% przyjęcia perfekcyjnego ( np. po pierwszym secie) przyjmującego z wyższym numerem na koszulce  ;D, jest weryfikowalne,
-ilość błędów w przyjęciu popełnionych przez np libero  ;),
-ilość błędów popełnionych w przyjęciu po pierwszy, drugim, trzecim secie,
-a hitem będzie ratio punktowe np atakującego z niższym numerem na koszulce  :P
To jest malutki wycinek  statystyk, które każdy wygrywający rundę może wskazać do typera

Po tak "spenetrowanych" statystykach będziemy mieli głowę jak szafę  8)  ;)  ;D
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2014, 11:57:11 am wysłana przez Slawko »

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #351 dnia: Października 20, 2014, 12:23:38 pm »
Slawko, ja wiem, że próbujesz bronić swoich racji (i bardzo dobrze), ale  jeśli wygrasz i zaproponujesz takie staty, to zostaną one przyjęte i będziesz wspomniany jako autor tegoż. Inny będą mogli "wieszać ..." na takim wyborze  ;D

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #352 dnia: Października 20, 2014, 12:26:47 pm »
Slawko, ja wiem, że próbujesz bronić swoich racji (i bardzo dobrze), ale  jeśli wygrasz i zaproponujesz takie staty, to zostaną one przyjęte i będziesz wspomniany jako autor tegoż. Inny będą mogli "wieszać ..." na takim wyborze  ;D

Krzysiu, ja teraz nie bronię swoich racji, tylko podpowiadam. Jak zabawa, to zabawa  ;D. A jakby udało mi się wygrać to wybiorę coś szczególnego  ;)  ;D .

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #353 dnia: Października 20, 2014, 13:55:48 pm »
Krzysiu, czy będzie szczegółowa punktacja z poszczególnych rund typera? Dobrze by było znać szczegóły.

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #354 dnia: Października 20, 2014, 13:59:47 pm »
Krzysiu, czy będzie szczegółowa punktacja z poszczególnych rund typera? Dobrze by było znać szczegóły.
Będzie  8)
Wiem, że z tym zalegam, alem zarobiony jest  ;) >:( i nie miałem czasu przygotować.
Zrobię jeden zbiorczy plik excela, co by łatwiej było analizować  8)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #355 dnia: Października 20, 2014, 14:05:24 pm »
Będzie  8)
Wiem, że z tym zalegam, alem zarobiony jest  ;) >:( i nie miałem czasu przygotować.
Zrobię jeden zbiorczy plik excela, co by łatwiej było analizować  8)

Ale będzie "płachta" do analizy  8)  ;) .

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #356 dnia: Października 20, 2014, 17:08:36 pm »
Jeżeli mogę co dodać, to wolę, aby trzymać się ściśle zapisanych ustaleń w regulaminie typera. Akurat nie siedzę tak mocno w statystykach i każda zmiana powoduje, że muszę szukać danych porównawczych z rozegranych już spotkań, bo nie mam zielonego pojęcia jak typować.
Jak chyba większość z nas pracuję zawodowo i dysponuję ograniczonym czasem.
Wiem, że to tylko zabawa i bawimy się dobrze. Jestem średniakiem w tej zabawie, ale dostosuję się do nowych wyzwań. To jest tylko taka uwaga z mojej strony. Pozdrawiam uczestników typera, a przede wszystkim Ciebie KChudz.

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #357 dnia: Października 20, 2014, 17:55:12 pm »
Ja też analizuję statystyki przed typowaniem. Wiem, że to wymaga trochę czasu, dlatego staram się opublikować rundę tydzień przed jej rozegraniem.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #358 dnia: Października 20, 2014, 18:13:05 pm »
Trzeba było zmieniać MVP? Taka sama loterią jak teraz a dodatkowo w każdym typowaniu inna zmienna. Niech no ja którąś rundę wygram. Juz będę wiedział co do typowania wrzucić.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #359 dnia: Października 20, 2014, 19:17:38 pm »
Trzeba było zmieniać MVP? Taka sama loterią jak teraz a dodatkowo w każdym typowaniu inna zmienna. Niech no ja którąś rundę wygram. Juz będę wiedział co do typowania wrzucić.
Cały typer jest loterią no chyba że znasz wyniki wcześniej ;) Ja po meczu z Będzinem wcale nie tęskniłem za typowaniem MVP.
Ot nie zawsze jest "PenchevDay".