Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 292282 razy)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #390 dnia: Listopada 05, 2014, 10:05:53 am »
Mamy chyba troszkę dziwna sytuację gdzie trafienie 3 elementów czyli S i 2xP daje nam tyle samo punktów co R czyli jednego . A już nagradzanie "bliskości trafienia" różnicy punktowej  dwukrotnie więcej niż dokładnego trafienia elementu statystycznego , tak mozolnie wymyślanego przez kolejnych zwycięzców rund, jest co najmniej dziwne.

Też sądzę, że nagrody punktowe za podpunkt 2 i 3 są nieproporcjonalne - zmniejszyłbym proporcjonalnie nagrody za podpunkt 2, ale w trakcie zabawy żeby to zmieniać to jedyna słuszna możliwość to liczenia punktów od początku jeszcze raz z nowym przelicznikiem... Niech się ktoś jeszcze wypowie...

A zepsutych zagrywek było 15...

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #391 dnia: Listopada 05, 2014, 12:42:33 pm »
Też sądzę, że nagrody punktowe za podpunkt 2 i 3 są nieproporcjonalne - zmniejszyłbym proporcjonalnie nagrody za podpunkt 2, ale w trakcie zabawy żeby to zmieniać to jedyna słuszna możliwość to liczenia punktów od początku jeszcze raz z nowym przelicznikiem... Niech się ktoś jeszcze wypowie...
Zacznę od końca - jest możliwe (bezproblemowe) przeliczenie całości typów.
Jeśli chodzi o proporcje punktacji to było to tematem dyskusji przed sezonem.
Wtedy jakoś nie było "oporów"  ;)
Możemy zmienić, ale priorytetem były wyniki meczów. Reszta miała mieć charakter uzupełniający.
Różnica punktowa jest zawsze związana z meczem Resovii i miała drugie co do znaczenia.
Typy statystyczne, jako "rodzynek" miały mieć niską punktację. Czwarty typ, zastępujący "subiektywne" MVP został rozbity na dwa (suma=10) obiektywne - najlepiej punktujący i jego punkty.
Jeśli WSZYSCY typujący wyrażą zgodę to możemy przeliczyć typy wg nowych punktacji.
Są jakieś konstruktywne propozycje?

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #392 dnia: Listopada 05, 2014, 12:50:38 pm »

Jeśli WSZYSCY typujący wyrażą zgodę to możemy przeliczyć typy wg nowych punktacji.


Liberum Veto (zawsze marzyłem, żeby to krzyknąć)


FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #393 dnia: Listopada 05, 2014, 13:00:25 pm »
Fakt, przejrzałem temat i rzeczywiście był post ustalający za co ile punktów, widocznie wtedy wydawało mi się to ok, więc już nie marudzę - niech będzie tak jak jest, zabawa trwa :) A w ogóle to wczoraj się zorientowałem, że bez echa obeszło się zrezygnowanie z bonusu za poprawne wytypowanie tie-breaka w meczu ;)

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #394 dnia: Listopada 05, 2014, 13:35:22 pm »
Czyli trzeba zmienić taktykę i przestać sobie zawracać głowę statystykami ;) ... a obgryzać paznokcie jak różnica w pkt zaczyna nam się niebezpiecznie rozmijać z typem.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #395 dnia: Listopada 05, 2014, 19:17:51 pm »
Jeśli mamy coś zmieniać w punktacji, to na pewno nie przeliczać od początku, tylko od najbliższej nietypowanej jeszcze kolejki.
Ale ja bym niczego nie zmieniał, choć na początku wydawało mi się, że najnudniejsze będzie typowanie pkt. 4. Wytypowanie 16 pkt powinno zapewnić 3 pkt w 3/4 meczów, a w kombo z Buszkiem - może i 6 pkt w połowie spotkań ;)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #396 dnia: Listopada 05, 2014, 19:45:07 pm »
Jeśli mamy coś zmieniać w punktacji, to na pewno nie przeliczać od początku, tylko od najbliższej nietypowanej jeszcze kolejki.

Byłoby to niesprawiedliwe... Przykładowo po starej punktacji Ty typowałeś lepiej i dostałeś 3x po 10 pkt, a ja gorzej i 3x po 5 pkt... Zmieniamy punktację, ale teraz ja typuję lepiej i dostaję 3x po 5 pkt, a Ty gorzej i 3x po 2 pkt... Masz 36 pkt, a ja 30 pkt mimo, że bilans poprawności typów się wyrównał... Tak, czy tak - Pisar orzekł veto, ja również i nie zmieniamy nic ;)

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #397 dnia: Listopada 05, 2014, 23:15:35 pm »
Jeśli mamy coś zmieniać w punktacji, to na pewno nie przeliczać od początku, tylko od najbliższej nietypowanej jeszcze kolejki.
Ale ja bym niczego nie zmieniał, choć na początku wydawało mi się, że najnudniejsze będzie typowanie pkt. 4. Wytypowanie 16 pkt powinno zapewnić 3 pkt w 3/4 meczów, a w kombo z Buszkiem - może i 6 pkt w połowie spotkań ;)
W odpowiedzi na p.4 to na razie było tak:
14 - 1
16 - 1
17 - 2
19 - 3
23 - 1
czyli typując stale 16 byłoby 6*3+7=25
typując stale 17 mamy 5*3+2*7=29
Wytypowanie zawodnika, to w większości w Resovii jest loteria  ;D

Po łykendzie 11.11 podam garść statystyk, np. ile jakich punktów i które z nich mają znaczenie w punktacji. Okaże się czy p.2-3 są bardzo istotne, czy nie  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2014, 23:18:24 pm wysłana przez KChudz »

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #398 dnia: Listopada 07, 2014, 17:38:21 pm »
Proszę użytkownika krzysiek926 o podanie elementu statystyki do typowania w rundzie 11-ej.
Do wyboru są:
ilość asów Resovii
ilość bloków Resovii
procent pozytywnego przyjęcia Resovii
procent ataku Resovii.

A może coś innego zostanie zaproponowane  ;) ;D :o 8)

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #399 dnia: Listopada 08, 2014, 20:35:01 pm »
Proszę użytkownika krzysiek926 o podanie elementu statystyki do typowania w rundzie 11-ej.
Do wyboru są:
ilość asów Resovii
ilość bloków Resovii
procent pozytywnego przyjęcia Resovii
procent ataku Resovii.

A może coś innego zostanie zaproponowane  ;) ;D :o 8)

Wybieram jeśli jest taka opcja ilość wykonanych ataków zawodników grających na pozycji: przyjęcie ( mam na myśli  sumę wszystkich ataków skończonych i nieskończonych jakich wykonali zawodnicy.

OK. Zabawa się rozkręca  ;D
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2014, 20:38:54 pm wysłana przez KChudz »