Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 290513 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #640 dnia: Grudnia 12, 2015, 16:03:16 pm »
Mam pytanie, czy ktoś wie jaka jest różnica w statystykach, które czasem roznoszą w czasie meczu, a tymi na PLS. Skąd moje pytanie ?, już wyjaśniam. Otóż niejednokrotnie miałem w ręce statystyki z poszczególnych setów i dlatego podałem taki typ, tzn, procent ataku lepszego przyjmującego Resovii w ostatnim secie, dlaczego więc zmieniono mój typ na procent w całym meczu. Nie śledzę statystyk na PLS, bo mnie one nie interesują, wierzę w to co podaje Krzysiek, nie wiedziałem że na PLS są inne statystyki niż te roznoszone w czasie meczu. Podając moje typy miałem na uwadze to, że są zawodnicy, którzy różnie wchodzą w mecz, Alek potrzebuje dłuższego czasu, a Lotman mógł wejść z ławki i wygrywał mecz. Ostatni set jest bardziej wiarygodnym. Jeśli zawodnik szybciej wchodzi w mecz, to rozgrywający częściej do niego rozgrywa i ten częściej atakuje, temu zawodnikowi który wchodzi wolniej w mecz sypacz rzadziej wystawia i ten mniej atakuje. Jeszcze jedno, gdy oglądam mecz w tv, to Drzyzga niejednokrotnie podaje statystyki zawodników w poszczególnych setach, dlaczego więc na PLS (jak twierdzicie) są inne statystyki. Ponieważ na mecz z Olsztynem podano nie moje typy (a tylko napisano, że są one moje) więc na najbliższy możliwy mecz (Krzysiek podaj jaki to będzie mecz)podam swój typ. Dzięki.

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #641 dnia: Grudnia 12, 2015, 20:58:56 pm »
Majer, one zapewne są takie same, tyle że:
- rzadko kiedy (jak pamiętam) docierały do nas statystyki po ostatnim secie; mecz się kończył, ludzie się rozchodzili i nikt ich nie przynosił,
- statystyki po kolejnych setach są podawane kumulatywnie od początku meczu; trzeba byłoby zebrać statystyki po przedostatnim secie i odejmować od końcowych,
- zawsze typy dotyczyły rzeczy możliwych do weryfikacji przez każdego uczestnika typera; tu ktoś musiałby śledzić np. stronę Plusligi ze statystykami przez cały mecz i liczyć, że się będą pojawiać po każdym secie (a wiemy, że czasem są z tym problemy), potem wykonać obliczenia i jeszcze kopię statystyk po przedostatnim secie, żeby ją tu zamieścić celem umożliwienia weryfikacji.

Bolo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 294
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #642 dnia: Grudnia 15, 2015, 09:57:27 am »
Krzyśku, kiedy możemy się spodziewać wyników z typera meczowego runda 12 ?
O ile się nie mylę była to 9 kolejka, nasz mecz z Czarnymi, a więc 8-9.12. Chyba, że planujesz kilka kolejek teraz naraz wrzucić  :)

Z tego powodu, że kilka kolejek wcześniej wygrałem kolejkę i byłem poproszony o swoje typy do typera, wrzucam je teraz. Chyba można tak ?

Cytuj
S - element mierzony procentowo
Z - kryterium wyboru zawodnika
P - element mierzony punktowo
I - możliwość wymyślenia swojego "czegoś" do typowania z podaniem proponowanej punktacji

S - % przyjęcia perfekcyjnego naszego libero (w przypadku występu 2 libero, pod uwagę będzie brany lepszy wynik/zawodnik)
Z - zawodnik Resovii z największą ilością błędów na zagrywce
P - ilość punktów zdobytych przez zawodników Resovii leworęcznych (przejdzie to ?  8))
I - ilośc skutecznych ataków w 3 pierwszych setach zawodników Resovii

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #643 dnia: Grudnia 15, 2015, 13:30:44 pm »
Krzyśku, kiedy możemy się spodziewać wyników z typera meczowego runda 12 ?
O ile się nie mylę była to 9 kolejka, nasz mecz z Czarnymi, a więc 8-9.12. Chyba, że planujesz kilka kolejek teraz naraz wrzucić  :)

Z tego powodu, że kilka kolejek wcześniej wygrałem kolejkę i byłem poproszony o swoje typy do typera, wrzucam je teraz. Chyba można tak ?

S - % przyjęcia perfekcyjnego naszego libero (w przypadku występu 2 libero, pod uwagę będzie brany lepszy wynik/zawodnik)
Z - zawodnik Resovii z największą ilością błędów na zagrywce
P - ilość punktów zdobytych przez zawodników Resovii leworęcznych (przejdzie to ?  8))
I - ilośc skutecznych ataków w 3 pierwszych setach zawodników Resovii
Wyniki powinny być dzisiaj. Niestety natłok obowiązków powoduje lekkie opóźnienia.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 769
  • D1
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #644 dnia: Grudnia 19, 2015, 12:24:29 pm »
Propozycja do najbliższego typera  ;D
Po ilu sekundach zawiesi się serwer przy rezerwacji biletów na mecz z Zenitem Kazań  ;D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #645 dnia: Grudnia 20, 2015, 18:26:21 pm »
A wyników jak nie było tak ni ma :(
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 769
  • D1
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #646 dnia: Grudnia 20, 2015, 19:51:12 pm »
Już zmienili termin i godzinę rezerwacji , ludzie pójdą do roboty to się serwery nie zablokują 😜

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #647 dnia: Grudnia 21, 2015, 07:32:02 am »
A wyników jak nie było tak ni ma :(
Sorki za opóźnienie. Już dogoniłem terminy  8)

Proszę typerów Szoviak i Pisar o podanie elementów statystyki do typowania w kolejnych rundach, a w szczególności:
S - element mierzony procentowo
Z - kryterium wyboru zawodnika
P - element mierzony punktowo
I - możliwość wymyślenia swojego "czegoś" do typowania z podaniem proponowanej punktacji

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #648 dnia: Grudnia 21, 2015, 14:50:44 pm »
S - element mierzony procentowo
Procent przyjęcia perfekcyjnego Resovii
Z - kryterium wyboru zawodnika
zawodnik w ustawieniu 1 w pierwszym secie
P - element mierzony punktowo
suma błędów przyjęcia Resovii
I - możliwość wymyślenia swojego "czegoś" do typowania z podaniem proponowanej punktacji
punkty częściowe w 1 secie

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne i opinie
« Odpowiedź #649 dnia: Grudnia 21, 2015, 15:48:20 pm »
Sorki za opóźnienie. Już dogoniłem terminy  8)

chyba jeszcze uaktualnienie klasyfikacji generalnej zostało  8) ;)?
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)