Autor Wątek: Typer informacje ogólne i opinie  (Przeczytany 290573 razy)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #60 dnia: Października 20, 2013, 19:24:36 pm »
Wyniki typowań będą pojawiać się do pół godziny po zakończeniu ostatniego meczu rundy, no chyba,że mnie nie będzie przy kompie to w wtedy najszybciej jak to możliwe, np. po powrocie z Cornera  8) ;D
Może bezpośrednio po powrocie z Cornera to nie, bo potem będziesz musiał erraty publikować ;)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #61 dnia: Października 20, 2013, 21:54:48 pm »
Teraz to problem, ale później już nie. Możemy porozmawiać o tym, ale ja nie widzę sensu dodawaniu tego punktu. Myślę, iż za jakiś czas skłąd drużyny się ustabilizuje. Ale temat do dyskusji.

Daję pod zastanowienie, aby wprowadzić zadania specjalne punktowane extra np. 15 pkt. Nie były by to zadania oparte na wiedzy a raczej na szczęściu. Były by to zadania takie jak u Bukmachera czyli na określone zdarzenie w meczu. PRzykładowe konkurencje:
Ile Asów padnie w meczu, skuteczność przyjęcia Resovii, Ilość pkt zdobytych przez najlepszego zawodnika, ilość błędnych zagrywek itp. Czyli zgadujemy statystykę :) Każda kolejka to inne zadanie i tylko za dokładne wytypowanie extra punkty. Wyniki na podstawie statystyk z PlusLigi.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #62 dnia: Października 20, 2013, 22:21:58 pm »
Wyniki już są: http://forum.resovia.rzeszow.pl/index.php/topic,2274.msg87357.html#msg87357 i post niżej podsumowanie

Dodałem też wyniki do poszczególnych kolejek. Aby było podsumowanie kto i jak typował oraz jakie punkty otrzymał.

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #63 dnia: Października 20, 2013, 23:07:02 pm »
Uporządkowaliśmy trochę tematy związane z Typerem.
Do każdej rundy typowania tworzony jest nowy temat, na końcu którego publikowane będą wyniki tej rundy.
Wyniki wszystkich rund oraz podsumowanie znajdować się będzie w temacie Typer-wyniki. Temat ten będzie zamknięty.
Wszelkie dyskusje dotyczące Typera uskuteczniamy w tym temacie.

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #64 dnia: Października 21, 2013, 10:15:42 am »
1:3, 3:1, 3:1, 3:0
+8
Schops

Niewiem, czy dobrze napisałem różnicę punktów(bo wszyscy piszą na minus), ale jest wyrażnie napisane "od zdobyczy  Resovii odjąć punkty zdobyte przez przeciwnika" a więc dałem punkty na plus (+)dla Resovii, bo zdobędzie ich więcej!Myślę, że dobrze zrobiłem.
Temat był już poruszany. Piszemy ze znakiem + większą ilość zdobytych punktów przez gospodarza meczu, ze znakiem minus przez gościa. Zatem w typerze LM gdy gramy w Paryżu jako goście większa nasza zdobycz punktowa jest ze znakiem '-'.
Cytuj
2. Typujemy różnicę w ilość punktów w meczu Resovii.

Będzie to liczone jak odejmowanie od punktów gospodarza /w tej kolejce Paris Volley/ punktów przeciwnika (Resovii).

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #65 dnia: Października 21, 2013, 11:21:04 am »
Przy typowaniu pucharów można by dorzucić jeszcze ze dwa jakieś ciekawsze mecze.
Takie w których wynik jest nie oczywisty

KChudz

  • Super Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #66 dnia: Października 21, 2013, 11:27:16 am »
Przy typowaniu pucharów można by dorzucić jeszcze ze dwa jakieś ciekawsze mecze.
Takie w których wynik jest nie oczywisty
Ciekawa propozycja, rozważymy ją przy następnej kolejce.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #67 dnia: Października 21, 2013, 11:35:23 am »
KChudz; dziękuję za wyjaśnienie. Już poprawiłem typowanie.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #68 dnia: Października 21, 2013, 15:40:16 pm »
Moim zdaniem, nie ma co "cudować" i kombinować z dodawaniem jakiś extra punktowanych kryteriów. Tak jak jest teraz jesr dobrze. Im prostsze zasady, im mniej kryteriów, itp. TYM LEPIEJ.
Albo bawimy się w typera będącego namiastką znajomości siatkówki, polskiej ligi itp. albo robimy z tego totalnego TOTO LOTKA. Ja zdecydowanie wybieram to pierwsze.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Typer informacje ogólne
« Odpowiedź #69 dnia: Października 21, 2013, 16:08:56 pm »
To co obecnie zostało już ustalone mnie satysfakcjonuje i uważam, że nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych udziwnień - lepsze jest wrogiem dobrego  ;)