Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 69250 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 25, 2014, 08:29:12 am »
...i tak przeszliśmy od sztucznie nadymanej propagandy medialnej do rzeczywistości. Brawo Pablo! Warto korzystać z takich osobistych doświadczeń, bo one są najbardziej autentyczne. Budują realny punkt widzenia.
Żeby była jasność...absolutnie nie życzę źle Ukraińcom. Według niektórych teorii, rozsądnych zresztą, Ukraina byłaby znakomitym buforem dzielącym nas od Sowietów. Tylko, czy taka teoria to nie politycal fiction?... Nikt nas lepiej nie obroni, jak my sami.
W ogóle wojna to się teraz odbywa w zupełnie innym wymiarze. Nikt czołgów nie używa, choć w ostateczności i na takie rozwiązania trzeba być przygotowanym. Na chwilę obecną głównym orężem jest...kapitał.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 25, 2014, 20:25:31 pm »
Oczywiście, Ukraina jako bufor oddzielający nas od Rosji (czyli idea tak lubianego przez kolegę fana-z-wawy Giedroycia  :)) była by idealnym rozwiązaniem. Tyle, że Ukraina będzie dla nas raczej żródłem kłopotów, (byle tylko nie tych najpoważniejszych - flota rosyjska na Krymie została postawiona w stan bojowy, NATO zbiera się by obradować o sytuacji na Ukrainie, jutro zbiera się nasz Rada Bezpieczęnstwa Narodowego) ale będzie także sporym kłopotem dla samych Ukraińców.

Pablo - tak się słada, że nie ty jeden w gronie dyskutanów masz korzenie ukraińskie. Na pewno z naszego grona nikt żle Ukraińcom nie życzy i poprawa stosunków polsko-ukraińskich, szczególnie gdy się jest związanym z takim regionem jak nasz, była by dla istotna.

Tyle, że Ty, ja, Leon jesteśmy realistami, w odróznieniu od hura optymisty resoviaka-z-wawy  :)

PS. Poczytajcie sobie życiorysy, tych którzy na fali wzmożenia demokratycznego i odnowy doszli obecnie do wałdzy - ludzie związani ze skompromitowaną Tymoszenko, sami skompromitowani gdy już byli przy władzy, inni nie lepsi od nich i lider partii Swoboda, nacjonalista, który na pewno nie przyczyni się do poprawy stosunków polsko-ukraińskich. To ta partia wysuwa żądania do kilkunstu powiatów w Polsce, najwięcej na Podkarpaciu aż po Wisłok - więc kolega resoviak-z-wawy z jego domem rodzinnym znalazł by sie po tamtej stronie granicy, by udać się na Podpromie na mecz, oprócz biletu, musiał by mieć paszport i wizę  :)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 25, 2014, 22:00:08 pm »
Kolego,
A gdzie kolega widzi mój hurraoptymizm?

Ech będę w końcu musiał przejąć stery w WKK, bo kolega już wyraźnie sobie nie radzi. A nie chcę, żeby kolega dożył w WKK, tego czego dozyla Julka na majdanie, bynajmniej nie o Radka mi idzie. :p

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 25, 2014, 22:58:58 pm »
Kolego,
A gdzie kolega widzi mój hurraoptymizm?

Ech będę w końcu musiał przejąć stery w WKK, bo kolega już wyraźnie sobie nie radzi. A nie chcę, żeby kolega dożył w WKK, tego czego dozyla Julka na majdanie, bynajmniej nie o Radka mi idzie. :p
Oj pachnie mi tu małym zamachem stanu na demokratyczne i uznawanae wszędzie instytucje ;)
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 25, 2014, 23:45:41 pm »
Z tą demokracją nie przesadzajmy. Janukowycz był bardziej demokratycznie wybrany niż władze WKK ;)

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 26, 2014, 01:00:19 am »
Z tą demokracją nie przesadzajmy. Janukowycz był bardziej demokratycznie wybrany niż władze WKK ;)
Moze i byl tylko gdzie go szukać.A Prezes w sile ;)
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 26, 2014, 08:08:39 am »
Ja jednak dostrzegam pewne podobieństwo pomiędzy Kolegą w-ce, a Pablo.
Otóż ten pierwszy...wpadł w sidła propagandy telewizyjnej i na fali optymizmu ukraińskiego dopłynął już tak daleko, że teraz ciężko jest Mu się wycofać z twarzą i przyznać się do pomyłki  ;) :)
Ten Drugi natomiast, od kilku miesięcy zmaga się ze swoją definicją zagrywki w siatkówce. Wyszły już z tego tak pokrętne zależności i tezy, że można na ten temat doktorat napisać...  ;) :)
W jednym i w drugim przypadku będzie...jak to Pablo zwykł mawiać...szalenie ciężko o przełom  :D Takie z nich charakterne chłopaki... :)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 26, 2014, 08:18:26 am »
Kurna następny, którego muszę wyzwać na pojedynek!
Przeczytaj Leonie z czym się nie zgodziłem z tez Prezesa, wiem, żeś ostatnio niedospany, więc Ci wybaczam :P

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 26, 2014, 08:29:14 am »
...w sumie to nie wiem, bo za każdym razem kończyłeś na...piwie  :) ;)
Tego się spodziewałem. Na razie walczy W-ce. Demony poranne...wolna Ukraina...Bracia Ukraińcy...Bufor polski...teorie względne i bezwzględne  ;) :)
Wstanie Pablo i zacznie mnie atakować...zagrywką. Chociaż nie. On się zacznie...bronić zagrywką  :) ;)
Tego faktycznie bez pewnych spirytystykamentów nie rozkmini...  :D

P.S. Mylisz się Kolego W-ce. Tej nocy akuratnie się wyspałem... :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2014, 08:35:00 am wysłana przez leon »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 26, 2014, 08:39:52 am »
Że siebie będę cytował nie przypuszczałem, ale podoba mi się, że jednak powoli się wycofujesz ;)

W polskim interesie jest istnienie niezależnej od Rosji Ukrainy jako strefy buforowej. Mówił o tym Piłsudski, mówił o tym Giedroyć. Mimo wszystko mimo napięć z Litwą, lepiej jest, że ona jest niezależna, ale tworzy strefę buforową. Wolę mieć ukraińskich ekstremistów w UE i NATO niż u Putina.

A wbrew temu co pisze Pablo, podział Ukrainy też jest w naszym interesie.

Napisałem tylko to, a Ty z kolegą Prezesem o jakiś huraoptymizm mnie posądzasz, czyżby Prezes obiecał Ci mój stołek, nie daj się wrobić, chyba nie chceszbyć przyczyną majdanu w WKK ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak patrzę ostatnio na naszą zagrywkę to my się faktycznie nią bronimy ;)