Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 69102 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 02, 2014, 20:59:00 pm »
Tak sobie przeczytałem na szybko nasze ostatnie komentarze w tym wątku i wiecie co...najsmutniejsze jest to, że nikt z nas, w tym również nasi politycy, nie ma jakiegoś pomysłu na zaistniałą sytuację. My narzekamy, a politycy reagują...doraźnie i pod wpływem emocji. Chaos, to jedyne słowo, które się nasuwa.
Gdybyśmy byli mniej aktywni w sprawie Ukrainy...byłoby źle. Jesteśmy aktywni...też niedobrze.
To w takim razie co dobrego wynika dla nas z tej sytuacji? Ano to, że dotarła do nas świadomość o naszej słabości. Mamy słabe państwo, ze słabą armią i kiepskimi strukturami, kompletnie nie przygotowanymi na kryzysowe sytuacje.
Okoliczności dają nam jeszcze jakiś czas na poprawienie tego stanu rzeczy.
Tylko czy będzie miał to kto zrobić?
---------------------------------------------------------
Ten film, o którym pisze Reso_viak_zwawy to "Lotna" Andrzeja Wajdy. Fakt ataku polskiej Kawalerii z szablami na czołgi nigdy nie miał miejsca, ale powiedzenie zostało. Wątpię, żeby większość ludzi kojarzyła to powiedzenie właśnie z tym komunistycznym kłamstwem. Zresztą, my Polacy wpadamy ze skrajności w skrajność. Jak komuna mówiła jedno to my tym bardziej byliśmy przeciwko. I w ten własnie sposób powstał u nas mit nieskazitelnej II Rzeczypospolitej. Każdy, kto powie cokolwiek złego na temat naszego przedwojennego państwa z automatu dostaje miano...komunisty. Tymczasem wiele by można było wytknąć...tamtym czasom. To taki stereotyp. Wystarczy skrytykować rząd D. Tuska, żeby zostać nazwanym pisowcem. Stronę wcześniej napisałem o wariancie paktu z Adolfem i tylko czekałem na to, aż ktoś nazwie mnie nazistą...taka sytuacja  ;)
Bez wątpienia jednym z grzechów II RP było zajęcie Zaolzia. Nie ma co tego bronić. A argumenty, które Reso_viak_zwawy napisał na obronę tego wydarzenia nazwałbym dzisiaj...putinowszczyzną. Idąc tym tokiem rozumowania...dzisiaj przyłączenie części Ukrainy przynajmniej po Lwów też byłoby zasadne. Nawet podwójnie zasadne, bo przecież wystąpilibyśmy w obronie naszych Rodaków na Kresach przed nadchodzącą ruską nawałnicą przyłączając przy okazji co nasze od wieków... ::) Szukamy kłopotów? To optujmy za takimi niemądrymi pomysłami. Dzisiaj, żeby panować nad danym narodem, nad danym terytorium nie musi się go przyłączać w sensie politycznym. W 38r. byliśmy słabi, podobnie jak dziś. Zajęliśmy Cieszyn m.in. dla poprawienia sobie samopoczucia. Zrobiliśmy to w celu zamazania własnej słabości i pokazania nieistniejącej siły przed Niemcami. A oni się nie nabrali, choć rozmawiać chcieli...ale nasz romantyzm...

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #91 dnia: Kwietnia 04, 2014, 09:35:20 am »

Bez wątpienia jednym z grzechów II RP było zajęcie Zaolzia. Nie ma co tego bronić. A argumenty, które Reso_viak_zwawy napisał na obronę tego wydarzenia nazwałbym dzisiaj...putinowszczyzną.

Leonie,
wkładasz mi w klawiaturę coś co nie napisałem. Zajęcia Zaolzia bynajmniej nie bronię, ale w mojej opinii jak się zna całą prawdę to wygląda ona jednak ciut inaczej.

A co do szabelek, to myślę, żeś w błędzie, jestem przekonany, że spora część społeczeństwa wierzy, że było jak na filmie Wizna.

miś_koala

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #92 dnia: Kwietnia 04, 2014, 11:11:36 am »
A co do szabelek, to myślę, żeś w błędzie, jestem przekonany, że spora część społeczeństwa wierzy, że było jak na filmie Wizna.
Chyba chodzi o 'Lotną'?
Tak, ten mit pokutuje w społeczeństwie, Wajda wyjątkowo skutecznie dołączył się do propagandy nazistowskiej i komunistycznej rozpowszechniającej go.
Trójmiasto też jest Resovią!

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #93 dnia: Kwietnia 04, 2014, 11:23:19 am »
Tak, tak. Lotna.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 04, 2014, 15:15:05 pm »
Leonie,
wkładasz mi w klawiaturę coś co nie napisałem. Zajęcia Zaolzia bynajmniej nie bronię, ale w mojej opinii jak się zna całą prawdę to wygląda ona jednak ciut inaczej.

A co do szabelek, to myślę, żeś w błędzie, jestem przekonany, że spora część społeczeństwa wierzy, że było jak na filmie Wizna.

Czyli każdy ma swoją...prawdę. My mamy swoją, Putin swoją. Każdy broni swojej prawdy. Jak się zawarło jakieś porozumienie, jakiś pakt to wskazanym byłoby go przestrzegać. To oczywiście też forma pewnego...romantyzmu. Zresztą, wyobrażasz sobie, że teraz wszyscy mają roszczenia względem wszystkich, bo ład przedwojenny był przecież zupełnie inny niż ten pojałtański? W linii prostej mamy z tego wojnę...
---------------------------------------------------
Co do "szabelek"...ja ledwo ten film pamiętam, a co dopiero młodsze pokolenie...Powiedzenie funkcjonuje, ale skojarzenie z wydarzeniami raczej się zaciera. Na topie mamy "Żołnierzy Wyklętych", a to już zupełnie inne "wyrabianie światopoglądu".

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #95 dnia: Kwietnia 04, 2014, 16:05:24 pm »
Czyli każdy ma swoją...prawdę. My mamy swoją, Putin swoją. Każdy broni swojej prawdy. Jak się zawarło jakieś porozumienie, jakiś pakt to wskazanym byłoby go przestrzegać. To oczywiście też forma pewnego...romantyzmu. Zresztą, wyobrażasz sobie, że teraz wszyscy mają roszczenia względem wszystkich, bo ład przedwojenny był przecież zupełnie inny niż ten pojałtański? W linii prostej mamy z tego wojnę...

Prawda leży tam gdzie leży. Mówienie tylko o zajęciu Zaolzia przez II RP w 1938, jest półprawdą.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Coś się tak czepił mnie o to Zaolzie, przecież się znacznie bardziej wystawiłem pisząc prawdę o Rusinach vel Ukraińcach. Czyżbyś ze względu na Jacka do mnie nie strzelał ;)

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 10, 2014, 22:07:12 pm »
Chwilę mnie tu nie było, bo oprócz propagandowego bełkotu nic istotnego z Ukrainy nie docierało.
Ale oto b. ciekawa informacja. Polecam ją kolegom o gorących sercach ale niestety, także gorących głowach.
Oto odsłaniają się kulisy owego spontanicznego buntu ludu ukraińskiego, który bezbronny szlachetnie walczył o wolność i demokrację.

Dodam tylko, że efektem owej ,,rewolucji na Majdanie'' póki co jest
1. utrata przez Ukrainę Krymu a być może i innych regionów
2. dojście do władzy oligarchów i ludzi z nimi związanych, tyle, że z innego rozdania
3. wzrost znaczenia sił postabanderowskich (czyli antyrosyjskich ale i antypolskich, choć teraz się od tego gwałtownie odżegnują) i co gorsza, uzyskanie przez nich broni
A to nie koniec problemów Ukrainy.

Dodam tylko, że podejrzenia. że na Majdanie strzelano do ,,rewolucjonistów'' także ze strony ,,rewolucjonistów'' już się wcześniej pojawiały ale nie wiedzieć czemu ani media ,,salonowe'' ani ,,niepokorne'' jakoś to pomijały. Ciekawe, prawda?
 
A teraz zapraszam do lektury:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15779181,Demonstranci_zabici_przez_snajperow_Berkutu__Reportaz.html#BoxWiadTxt

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 13, 2014, 16:32:08 pm »
Dodam tylko, że efektem owej ,,rewolucji na Majdanie'' póki co jest
1. utrata przez Ukrainę Krymu a być może i innych regionów
2. dojście do władzy oligarchów i ludzi z nimi związanych, tyle, że z innego rozdania
3. wzrost znaczenia sił postabanderowskich (czyli antyrosyjskich ale i antypolskich, choć teraz się od tego gwałtownie odżegnują) i co gorsza, uzyskanie przez nich broni
A to nie koniec problemów Ukrainy.

Nic dodac, nic ująć.

Polecam przeglądnąć tą relację. Dla wielu będzie zaskoczeniem, dla niektórych tylko potwierdzeniem swoich wiadomości. Dlaczego jesteśmy tak porozrzucani po wschodnich rubieżach?
http://www.youtube.com/watch?v=RleA43XbO4A

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 14, 2014, 11:08:54 am »
Dodam jeszcze jedną ,,ciekawostkę'', która także mało co przebiła się przez media ,,salonowe'' i ,,niepokorne'' (przez niektóre w ogóle): 

Ukraina wprowadziła zakaz importu wieprzowiny z Polski. Ale to jeszcze nic - zakazu nie wprowadziła na import z Białorusi i Rosji - choć zagrożenie świńskim pomorem w tych krajach jest znacznie większe! 

Ja nie wzniecam antyukraińskich nastrojów - Ukraina (dokładanie rzecz biorąc aktualna władza) prowadzi taką politykę jaka im pasuje, tylko po jaką cholerę Polska okazuje się być naiwnym frajerem? Psujemy sobie relację z Rosją  - dotknął nas zakaz importu wieprzowiny z Rosji a w nagrodę dostaliśmy zakaz z Ukrainy.

Podam jeszcze jeden przykład. Pierwszą decyzją ukraińskiego parlamentu po Majdanie, sterroryzowanego przez ekstremistów, była ustawa o wyłączności języka ukraińskiego.
Zaprotestowały dwa kraje, które mają tam mniejszości - Węgry i Rumunia. Polska ani słowa. Ani nasze media. Te ,,salonowe'' i te ,,niepokorne''. Ciekawe, prawda? 

Ta prowokacyjna ustawa zresztą zrewoltowała mniejszość rosyjską, czego bezpośrednim skutkiem jest utrata Krymu przez Ukrainę. A co jeszcze? Zobaczymy.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 27, 2014, 18:14:15 pm »
Temat ukraiński na tym forum totalnie przycichł, a i w mediach zdecydowanie przybladł. Zastanawiające to tym bardziej że na wschodzie Ukrainy dzieją się rzeczy straszne, krwawe i które właśnie teraz decydują o losach Ukrainy. Dlatego napisze tak:

Ukraińcy! Na prawdę nie widzicie i nie rozumiecie, o co chodzi? Co się właśnie wokół was dzieje?
Posłużono się wami żeby dokopać Rosji i ugrać interesy wielkich korporacji. Szczególnie w rolnictwie (Monsanto i Cargil). Gazie łupkowym (Chevron-Bursima) i przemyśle zbrojeniowym (General Dynamics i Lockheed Martin). Podpuścili was jak dzieci na Janukowycza, a wy pozwolicie się zmanipulować.
Opcja przyjęcia was do UE była aktualna jedynie do momentu, kiedy zachodni politycy zaczęli bywać na Ukrainie i przyglądać się z bliska waszej kulturze, normom społecznym i zachowaniem obywateli. Później była jedynie mowa o umowie stowarzyszeniowej, która nic nie daje poza możliwością otrzymania wytycznych, jakie normy należy spełnić, aby rozpocząć rozmowy o ewentualnej akcesji.

Zachodowi było głupio wam wprost odmówić, bo u was rewolucja, krew się leje i panuje hura-optymizm proeuropejski. Slava bohatyrom!!! Idziemy do Unii, będzie kasa!!!
Niestety kasy nie będzie. Nie będzie też unijnych paszportów i otwarcia granic. Będą twarde kredyty udzielone pod poważne zastawy i słono oprocentowane.

Niestety, ale przy ukraińskim poziomie korupcji, przestępczości, alkoholizmu i generalnie zdziczenia obyczajów (głównie moralności i prawa) oraz wszechwładzy mafii ściśle związanej ze służbami specjalnymi, politykami i elitami biznesu spełnienie warunków akcesyjnych stawianych przez UE jest, delikatnie mówiąc, bardzo mało prawdopodobne w wyobrażalnym przedziale czasowym.

Osobiście wielokrotnie odnosiłem wrażenie, że dla was akcesja do Wspólnoty Europejskiej nie polega na wprowadzaniu unijnych wzorców społecznych, politycznych i gospodarczych, a jedynie na otrzymywaniu "darmowej kasy". Sprawiacie wrażenie, że nie do końca rozumiecie demokratyczne i wspólnotowe mechanizmy. Parafrazując i spłycając dla was to darmowe pieniądze, które jak wszystko inne można rozkraść i przepić.
Powiedzmy sobie szczerze prawdę. Może brutalną, ale już chyba czas na zakończenie tej iluzji. Szczególnie w momencie, gdy płynie ludzka krew. Świat zobaczył Muzyczkę, ciała ludzi bestialsko pomordowanych w Odessie i efekty działań Prawego Sektora. Internet obiegły setki, a może tysiące filmów i materiałów ukazujących ukraińską codzienność. Cywilizacja zachodu "rozdziawiła gęby" w szoku. Wielu nie mogło uwierzyć. Inni ze współczuciem pokiwali głowami. Jeszcze inni zakrzyknęli niemożliwe! Jednak wszyscy się was przestraszyli. Nikt nie chce mieć za sąsiada wiecznie pijanego dresiarza, o inteligencji rozwielitki i kulturze kołchoźnika, który z kałasznikowem lub siekierą w ręce będzie dochodził swoich racji. Zdaję sobie sprawę, z faktu, że nie wszyscy Ukraińcy to ludzie pokroju Muzyczki. Jednak informacja poszła w świat i społeczeństwa Europy zaczęły się was po prostu, po ludzku bać.

Wasi przodkowie marzyli przez wieki o Wolnym Państwie Ukraina. Przelewali za niego krew i oddawali życie. Byli nawet skłonni się zeszmacić z Hitlerem lub zdegenerować i zbydlęcić z Banderą, byle tylko, choć nadzieja na wolną Ukrainę nie zgasła. W końcu dostaliście prezent od losu. Mieliście swoje państwo. Z rozwiniętym przemysłem, rolnictwem, służbą zdrowia, szkolnictwem, całą infrastrukturą i potężną armią. Słowem marzenie pokoleń srodze okupione ukraińską krwią się ziściło.

I co zrobiliście z tym darem przez 23 lata wolności?
Jak nim gospodarowaliście? Jak korzystaliście z dobrodziejstw demokracji i wolności? Jakie elity władzy wykształciliście jako społeczeństwo? Kogo z nich wybieraliście jako swoich przedstawicieli?


No właśnie. Ktoś na Ukrainie rozkradł wszystko, co można było ukraść. Skorumpowł wszystkich, których można było skorumpować. Zamienił prawo, moralność i jakiekolwiek zasady w opary absurdu i wolną amerykankę. Struktury państwa zamienił na układy mafijne, które oplotły praktycznie wszystko swoimi (nomen omen ;)) mackami.
W końcu doprowadził do totalnej biedy i kompletnego chaosu w państwie. Przeciętna emerytura to ok. 200 zł, pensja 700, a ceny poza wódką, paliwami i papierosami wyższe niż u nas. Do tego emerytury i pensje w budżetówce nie są wypłacane od 4 miesięcy. W Firmach bywa różnie, ale większość również nie płaci pracownikom. Za co ci ludzie mają żyć? Czym nakarmić dzieci? O tym nie pomyślicie, ale żeby ściągnąć z USA najemników i płacić im ok. 700 milionów złotych miesięcznie za strzelanie do waszego, głodnego narodu, to jest w porządku. Żeby wydać kilka miliardów na uzbrojenie, amunicję i paliwa dla bojówek Prawego Sektora, tzw. "Gwardii Narodowej" i nakazać im strzelanie własnych braci, sióstr, matek i ojców, to jest dobro Narodu Ukraińskiego, a oni są "bohaterami walczącymi z terrorystami". Dowódcy i płatnicy siedzący w przytulnych gabinetach, to wspaniali przywódcy narodu, mężowie stanu, a do tego dobrzy i prawi ludzie.
Jestem pewny, że wasi dziadowie i ojcowie przewracają się w grobach. Nawet sam Stiepan Bandera, bo on choć metody miał godne najgorszych zwyrodnialców na Ziemi, ale choć chciał i dążył do wolnej i szczęśliwej Ukrainy, a wy robicie wszystko, żeby ją zniszczyć. Niestety, jak na razie skutecznie.

Jak sobie wyobrażacie przyszłość Ukrainy po tym wszystkim? Załóżmy nawet, że Kijów wygra wojnę domową i co? Wschód i południe pogodzą się z zachodem i zaczną wspólnie budować wielką szczęśliwość wszystkich Ukraińców? Czy chaos będzie trwał i krew będzie się lała nadal? A zmieni się jedynie forma walki. Stawiam na podziemie i partyzantkę. Nastroje w społeczeństwie będą coraz bardziej "wybuchowe", a gospodarka zamieni się w ostateczną ruinę?

Eksperci mówią, że Ukrainie potrzeba ok. 150 mld. USD żeby odzyskała szansę na normalność. UE chce pożyczyć 15. USA daje 1. Gdzie reszta? Jak państwo sobie poradzi bez Rosji, która jest niemalże jedynym liczącym się odbiorcą ukraińskich dóbr?
Załóżmy nawet, że Marsjanie podarują wam 200 mld. USD. Co się z nimi stanie i dlaczego niemal wszystkie znikną?

Proponuję się poważnie zastanowić nad przyszłością i realnymi możliwościami jej kształtowania, a zbyt wiele ich nie ma. Przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ci na wschodzie, to naprawdę ruscy dywersanci, zdrajcy i terroryści? Czy może wasi bracia, którzy widzą szansę na lepsze życie, a nawet przeżycie? Czy nie warto otworzyć się na ich poglądy, a może i wyciągnąć rękę na zgodę? Może to jedyna szansa na utrzymanie integralności waszego pięknego państwa?

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 18:18:18 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)