Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 69100 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 27, 2014, 19:18:13 pm »
Pablo o jakiej wolności na Ukrainie piszesz. Po powstaniu państwa ukraińskiego natychmiast pojawili się tam agenci z... wiadomo skąd, oni również są w Polsce. U nas również rządzą powiązania biznesowe, agenturalne i nie napiszesz, że Polska nie jest wolnym krajem, bo to Twój kraj, tak przynajmniej mi się wydaje. Oczywiście, że na Ukrainie te powiązania są silniejsze, ale takiego mają sąsiada. Armenia też była wolnym krajem, miała aspiracje wstąpienia do UE, nie chciała przy swojej granicy wojsk rosyjskich, wtedy Putin rozpoczął prowokacje rękami Azerów na Górnym Karabachu, Armenia została postawiona w sytuacji : skoro chcecie do unii, nie chcecie abyśmy was bronili, to brońcie się sami. Armenii nagle przestało zależeć na wstąpieniu do unii. W Doniecku i południowo wschodniej części Ukrainy jest największa przestępczość, tu rządzi mafia i rosyjscy agenci, to stąd wywodzi się Janukowycz, nie pisz więc Pablo o całej Ukrainie, bo nie do końca jest tak jak piszesz. Ukraińcy zeszmacili się z hitlerem, ale tak samo Słowacy to zrobili i jakoś o nich nie piszesz takich rzeczy. Poczytaj trochę więcej historii a będziesz miał szersze spojrzenie na sytuację.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 28, 2014, 15:38:34 pm »
Pablo o jakiej wolności na Ukrainie piszesz. Po powstaniu państwa ukraińskiego natychmiast pojawili się tam agenci z... wiadomo skąd, oni również są w Polsce. U nas również rządzą powiązania biznesowe, agenturalne i nie napiszesz, że Polska nie jest wolnym krajem, bo to Twój kraj, tak przynajmniej mi się wydaje. Oczywiście, że na Ukrainie te powiązania są silniejsze, ale takiego mają sąsiada. Armenia też była wolnym krajem, miała aspiracje wstąpienia do UE, nie chciała przy swojej granicy wojsk rosyjskich, wtedy Putin rozpoczął prowokacje rękami Azerów na Górnym Karabachu, Armenia została postawiona w sytuacji : skoro chcecie do unii, nie chcecie abyśmy was bronili, to brońcie się sami. Armenii nagle przestało zależeć na wstąpieniu do unii. W Doniecku i południowo wschodniej części Ukrainy jest największa przestępczość, tu rządzi mafia i rosyjscy agenci, to stąd wywodzi się Janukowycz, nie pisz więc Pablo o całej Ukrainie, bo nie do końca jest tak jak piszesz. Ukraińcy zeszmacili się z hitlerem, ale tak samo Słowacy to zrobili i jakoś o nich nie piszesz takich rzeczy. Poczytaj trochę więcej historii a będziesz miał szersze spojrzenie na sytuację.
Majer, daruj sobie. Historię znam lepiej niż dobrze. To jest wątek poświęcony aktualnym wydarzeniom na Ukrainie. Wiem, że podobnie jak Ukraińcy czy Słowacy współpracą z nazistami "zeszmacili się" Francuzi (kolaborancki rząd Vichy), Węgrzy, Rumuni, Łotysze, etc. Ale nie chce mnie się wypisywać esejów na ten temat czy chwalić się swoją wiedzą. Więc Twoje odwołanie się do słowackiego przykładu jest ............ "ni z gruchy ni z pietruchy". A poza tym (może źle to interpretuję) czy Ty w ten sposób chcesz po części i nieśmiało usprawiedliwić czyny ukrainskich "herojów" podczas II WŚ??
Mam swoje zdanie i stanowisko na temat tego co się dzieje od jakiegoś czasu na Ukrainie i na temat 23-letniego Państwa ukraińskiego, i wyartykułowałem to we wczorajszym poście. Ty, jak sądzę, próbujesz bronić i "wybielać" biednych ukraińców uzywając argumentów typu "bo to wszystko rosyjsko - sowiecka agentura". W moim odczuciu takie stanowisko to oznaka naiwności oraz infantylności.
Majer, napisz/powiedz mi proszę kiedy ostatni raz miałeś okazję długo porozmawiać z jakimś Ukraińcem. Bo ja taką okazję (i to 2-krotnie) miałem kilka tygodni temu. Był to ukraiński "biznesmen" (cudzysłów nieprzypadkowy) z Kijowa. Nie stąd. Nie z zachodniej Ukrainy. Nie z Lwowa czy okolic, ale z Kijowa właśnie. Powiem Ci jedno i bardzo krótko: MENTALNIE TEN CZŁOWIEK (MIMO ŻE ZATWARDZIAŁY ANTYKOMUNISTA I ANTYROSJANIN) TKWI W CZASACH SOWIECKICH. Ja po tych spotkaniach z tym Ukraińcem wcale to a wcale nie dziwię się, że mają u siebie to co mają. Sami sobie zgotowali ten los. I broń nas Dobry Panie Boże przed takimi (tfu) "braćmi". Takie same "kacapy" i taka sama mentalność jak ci ruscy.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2014, 15:42:48 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 28, 2014, 16:32:24 pm »
Pablo piszesz o całym narodzie, a to garstka agentów decydowała o losie zwykłych obywateli. Piszesz: ktoś na Ukrainie rozkradł wszystko co można było ukraść....., struktury państwa zamienił na układy mafijne...., w końcu doprowadził do totalnej biedy i kompletnego chaosu w państwie". Przecież napisałem Ci kto jest za to odpowiedzialny, Ty to również piszesz, ale nie wskazujesz, tylko piszesz ktoś, a ja uważam, że to zrobiła agentura sąsiedniego państwa. Ty napisałeś o zeszmaceniu Ukraińców, ja o Słowakach, gdzie tu moja obrona Ukraińców. To ,że chcieli wolnego państwa to chyba normalna rzecz, po co więc o tym pisać. Pisanie, że nie wykorzystali walki swoich przodków w ten sposób jest trochę niesprawiedliwe, co mieli zrobić, mając nad sobą bicz?. Piszesz o biznesmenie z Kijowa, który jak twierdzisz jest zatwardziałym antykomunistą, ciekawe jakimi słowami Cię o tym zapewnił. Gość jest powiązany układami więc działa i myśli tak, aby jemu było dobrze, zapytaj normalnych ludzi. Pracowałem kiedyś w hurtowni spożywczej (Inter-Hit ) w 1996 roku, do której przyjeżdżali "biznesmeni" z Odessy busami po słodycze (cukierki mieszko, galaretki i inne drobiazgi), miałem okazję czasem z nimi porozmawiać, uwierz mi, oni zupełnie inaczej myśleli, oni już wtedy chcieli, aby u nich było przynajmniej tak jak u nas wtedy. Z kolegą z pracy w Alfie mieszkał Ukrainiec, który pracował w Polsce, a z racji zawodu  współpracował z firmami ukraińskimi. jakoś nie potwierdziłby tego co piszesz, jest wiele firm w Ukrainie, które myślą innymi kategoriami, jak Twój rozmówca. Oczywiście to tylko subiektywne opinie, bo mieliśmy okazję rozmawiać z innymi ludźmi. Jednego jestem pewien, gdy zapytałem go o układy i obecność ruskich na Ukrainie, nie zaprzeczał, anie chciał potwierdzić, bo nie znał mnie na tyle, aby otwarcie powiedzieć to co ja piszę. Są rejony gdzie panuje niesamowita bieda i ona czasem wyzwala w ludziach różne instynkty i zachowanie, ale tak jest wszędzie. Czy Ukraińcy zaprzepaścili swoją szansę, Ty tak uważasz i zadajesz pytania: " jak korzystaliście z dobrodziejstw "demokracji" i wolności...., kogo "wybieraliście" jako swoich przedstawicieli". Ja wziąłem w cudzysłów słowa, które ce...ą demokrację. Zapytam Cię przewrotnie, jakim cudem w kraju demokratycznym, jakim jest  Polska, wyjęto z urn wyborczych 295000 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć tysięcy) więcej kart do głosowania, niż ich wydano?, a Ty piszesz o demokracji na Ukrainie.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2014, 17:04:06 pm wysłana przez majer »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 19, 2014, 10:19:10 am »
...czy w związku z wydarzeniami "taśmowymi" w naszym pięknym kraju możemy zdecydowanie stwierdzić, że daleko nam od Ukrainy? Łudzimy się, że Polska to normalny kraj. Tymczasem stoimy od dawna w rozkroku pomiędzy systemem demokratycznym, a mafijnym i autokratycznym. Mentalnie nie jesteśmy sobie w stanie dać z tym rady i jeszcze długo ten stan nie ulegnie zmianie. Paradoksalnie problem nie tkwi w systemie, który ma dużo słusznych założeń, ale w mentalności osób, które go tworzą...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 10:44:29 am wysłana przez leon »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 22, 2014, 09:34:37 am »
Maleńczuk jak to Maleńczuk bez owijania w bawełnę. Znalazłem ten utwór przypadkiem w necie.
https://www.youtube.com/watch?v=zMfZK56OPMM

No i na deser ostatni hit Yugopolis & Maleńczuk, którego (nie wiedzieć dlaczego ;)) bardzo rzadko można usłyszyć w polskiej stacji radiowej.
https://www.youtube.com/watch?v=nCS48nKSeSs
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

maćko

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 577
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 22, 2014, 10:47:23 am »
Ten drugi kawałek leci w radiu często  ;)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 24, 2014, 09:19:01 am »

No i na deser ostatni hit Yugopolis & Maleńczuk, którego (nie wiedzieć dlaczego ;)) bardzo rzadko można usłyszyć w polskiej stacji radiowej.
https://www.youtube.com/watch?v=nCS48nKSeSs

No i się wydało :P
Pablo słucha radia dla gimbazy ;)