Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 69103 razy)

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Ukraina
« dnia: Lutego 20, 2014, 22:33:00 pm »
Dlaczego jest cisza na temat tragedi na Ukrainie?
Wszyscy Resoviacy wspieraja dzielnych wojownikow o wolnosc na Ukrainie !!!!!!!!!!!!!!!
Edwardo

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2014, 22:47:41 pm »
Byłam w Kijowie we wrześniu 2013.Jak patrzę obecnie na to co się tam dzieje i jak wygląda Kijów to ogarnia mnie smutek.Trudno rozpoznać znajome miejsca.Tragedia !Jestem całym sercem za tymi ludźmi i ich wolnością.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2014, 22:57:12 pm »
Nie mam na celu czepiania się, oczywiście nie jest mi wesoło z powodu tamtejszej sytuacji, ale masz coś konkretnego na myśli pisząc "wspierają"? Wczoraj kibice z Kędzierzyńskiej "Żylety" mieli flagę Ukrainy z napisem "My z Wami", ale u nas najbliższy mecz w następną sobotę więc i taka forma "wsparcia" odpada...

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2014, 00:33:39 am »
Podziwiam naród ukraiński. Ci ludzie walczą o wolność. Jestem całym sercem z nimi.
Bracia Ukraińcy, byłem z Wami podczas Pomarańczowej Rewolucji i jestem z Wami dziś. Zasługujecie na miejsce wśród wolnych i sprawiedliwych europejskich narodów. Wygracie!
Tak Repres Oni WALCZĄ I GINĄ za to czego my nie potrafimy czasem ......docenić.
Przerażenoe ogarnia liedy wdzi się takie rzeczy.A jeszcze ponad rok temu w tym miejscu była strefa kibica EURO.Strzelają do zwykłych ludzi.Mały gest sboliczny gest kk Zaksy godny odnotowania.Z tego co widziałem zdkęcie Jurijem Gładyrem

« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2014, 06:48:14 am wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2014, 07:40:29 am »
Wierzę, że Ukraina zwycięży. Podziwiam Naród Ukraiński za  bohaterstwo. Mam nadzieję, że wielcy tego świata, podejmą realne i skuteczne działania, aby wspomóc ten bohaterską nację w walce z tyranem.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2014, 12:45:33 pm »
A ponoć miało tu nie być polityki...

No to mój głos osobny.

Najbardziej mnie dziwi, że ci, którzy w Polsce mają obsesję na punkcie ,,szowinizmu'', ,,nietolerancji'', ,,antysemityzmu'' itd. wspierają Majdan, na którym rej wodzą ekstremiści z Prawego Frontu, spadkobiercy UPA, przy których nasi ekstremiści to łagodne misie koala.

Właśnie usłyszałem w radiu informację, że politycy uzgodnili, że na Ukrainie odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie. A Majdan czyli ekstremiści już odpowiedzieli, że się na to nie godzą, bo chcą obalić prezydenta natychmiast. Warto dodać, że są oni uzbrojeni w broń palną, zginęło już wielu milicjantów a przy tym wiadomo, że opanowano (na zachodniej Ukrainie) magazyny z bronią wojskową w tym dwa transportery opancerzone. Znaczy się ich nie interesują rozwiązania demokratyczne ich interesuje przeprowadzenie zamachu stanu.

Czym zakończy się ta eskalacja przemocy? Sytuacją jak na Bałkanach w latach 90-tych, gdy zginęło kilkadziesiąt tysięcy niewinnych ludzi? Interwencją Moskwy? Trzecią wojną światową?

Czy jesteście gotowi na takie rozwiązania? A choćby na to, żeby przyjąć pod własny dach uchodźców z Ukrainy? No bo chyba nie chcielibyście, by mieszkali przez całe lata w obozach dla uchodźców, w waszych domach na pewno będzie wam lepiej. Czekam na deklaracje - będziecie bardziej wiarygodni.

Ktoś tu wspomniał o pomarańczowej rewolucji, szkoda, że nie przypomniał, że rządy owych pomarańczowych zakończyły się kompromitacją, na tyle, że Ukraińcy wybrali w kolejnych wyborach Juszczenkę, które to wybory zostały uznane przez inne kraje (w tym Polskę)  którego to Juszczenkę chcą dzisiaj na drodze zamachu stanu obalić ekstremiści, którzy swego czasu wspierali owych pomarańczowych.

Mało tego - gdyby oni zdobyli władzę na Ukrainie, mielibyśmy antypolskie państwo 80 km od Rzeszowa, szukającego oparcia w Niemczech. A sytuacja Polaków w tym kraju stała by się nieporównywalnie trudniejsza. Nie mówiąc o tym że żadnej tam demokracji czy tolerancji by nie było.
Popatrzcie na Litwę. Polacy na początku lat 90-tych zdecydowanie poparli Litwinów w ich walce o wolność przeciw Moskwie. Dzisiaj z Litwą mamy bardzo trudne stosunki a sytuacja Polaków w tym kraju jest znana.
Na Ukrainie, gdy zwyciężą ekstremiści będziemy mieli to samo tylko w znacznie większym natężeniu. 

I ogólniejsza refleksja - jak ktoś kiedyś powiedział - pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Takiego natężenia kłamliwej i stronniczej propagandy w związku z wydarzeniami w tym kraju nie widziałem od czasu komuny.
 

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2014, 13:31:11 pm »
Prośba
Mam prośbę do Moderatorów o natychmiastowe zamknięcie tego tematu.Temat wisi ponad 12 godzin.Kto chciał ten się wypowiedział.
Dalsze trzymanie go na afiszu wznieci tylko negatywne emocje.Każdy i tak zobaczy co będzie chciał zobaczyć.

« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2014, 14:12:11 pm wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2014, 13:32:30 pm »
Jeśli temat ma zostać to TYLKO w bełkocie o wszystkim. Nie mieszajmy Resovii do polityki i odwrotnie,

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2014, 13:56:02 pm »
fanzwawy, zgadzam się z Tobą w 200%. BRAWO, BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO ZA ODWAGĘ. Miałem pisać w bardzo podobnym tonie do Twojego, ale mnie już z tego wyręczyłeś.
Do osób, które solidaryzują się z Ukraińcami mam jedną małą uwagę i przestrogę. UWAŻAJCIE, ABYŚCIE PRZYPADKIEM NIE WYCHODOWALI KOLEJNEGO CZYRAKA NA DVPIE!!! Mam na mysli skrajnie nacjonalistycznych Ukraińców, którzy de facto przejeli wladzę na Euromajdanie i na ulicy. Taka prawda i takie fakty!!! Ja szczerze mówiąc już się dawno pogubiłem kto z kim tam walczy, o co chodzi tzw. "opozycji" i kto jest za co odpowiedzialny. Wojna czy wszelkie konflikty nigdy nie są albo czarne albo białe. PAMIETAJCIE O TYM!! Dla mnie w takim samym stopniu jak Janukowycz ukraińska "opozycja" też nie jest godna zaufania! Odrzucają wszelkie możliwości kompromisu. Ich nie interesuje demokracja. Ich interesuje chaos i anarchia. Wysiudać jedną mafię i w to miejsce wprowadzić swoje mafie.
Piękne słowa piszecie. Szlachetne. Jeszcze mi brakuje tylko "SLAWA UKRAINIE, SŁAWA HEROJAM" ::) ::). Tylko że ......... z jednej strony Ukraina jest bardzo nam bliska (w wymiarze fizyczno - geograficznym), a z drugiej strony jeszcze bardziej odległa (w wymiarze, cywilizacyjnym mentalnym, kulturowo - społecznym)
Wspieraliście moralnie pomarańczową rewolucję, i co z niej zostało?? Wielkie g.......! A dlaczego? Bo "sojusznicy" z czasów pomarańczowej rewolucji bardzo szybko zaczęli mafiną walkę o stołki, wpływy, pieniądze. Zfajdali to i utopili tą Waszą pomarańczową rewolucję w fekaliach, dzięki czemu do władzy doszedł Janukowycz (przypomnę że w demokratycznych wyborach i przypomnę że nikt wtedy na Zacgodzie nie krzyczał i nie podważał tych wyborów). Jakże pięknie i doskonale oddają sytuację na Ukrainie (i nie tylko tam, ale we wszystkich wschodnich "tuchajbejowych" krajach - z Rosją i Ukrainą na czele) słowa sienkiewiczowskiego bohatera z "Potopu" - Bogusława Radziwiłła. Pamietacie te słowa, dzieki którym Kmicic otrzeźwiał i przejrzał na oczy? Wypisz wymaluj to słowa o dzisiejszej Ukrainie czy Rosji. 

A i jeszcze jedno! Nie bądzie naiwni i głupi! Predzej piekło zamarznie nim Rosja (nie ważne putinowska czy inna) pozwoli wyrwać Ukrainę ze swojej strefy wpływów. Predzej piekło zamarznie, albo Ukraina się podzieli co - moim zdaniem - nie jest w interesi epolskiej racji stanu. Gdyby kiedykolwiek miało do tego dojść, to tuż pod nosem bo zaledwie 80 km od nas będziemy mieć sąsiada o którym pisze fanzwawy. TEGO CHCECIE?
____________________________________________________________________________________________________
Ps. Wybaczcie i nie obrażajcie się, ale ja czytam górnolotne teksty typu "dzielni wojownicy o wolność", "bohaterski naród", itp. to ogarnia mnie litość na Waszą naiwność oraz infantylność ::). Sad but true ::) 
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2014, 15:06:47 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 21, 2014, 15:49:30 pm »
Ponieważ temat może zniknąć, a nie chce mi się teraz pisać i czytać wszystkiego, to ja na razie tylko złożę zdanie odrębne w stosunku do fanazwawy, a że rzadko mam okazję, to muszę ją wykorzystać.

Jak admini nie wywalą tematu to później napiszę więcej.