Autor Wątek: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.  (Przeczytany 282563 razy)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpnia 06, 2014, 16:30:28 pm »
Nie przesadzajmy z Marko, zobaczymy jak bedzie, juz od Bojicia slyszę że będziemy mieć silne w ataku przyjęcie, póki co to się nie sprawdza, na nasze nieszczęscie nasi atakujący zbytnio ataku nie odciążają...
Ja jestem nastawiony pozytywnie do Ivovicia, tym razem nie zakupiliśmy gwiazdę (Cernic, Kovacevic, Veres), a młodszego zawodnika ale już ogranego, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Ja widzę to mniej więcej w kategoriach podobnych do przyjścia Grozera, jeszcze nie gwiazda, ale z potencjałem na nią.

Skład nie jest zły, trochę szkoda że nie mamy mocnego młota na ataku. Troszkę za dużo mamy obcokrajowców, ale za wielu wolnych Polaków nie było na rynku.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 17:11:53 pm wysłana przez repres1 »

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #931 dnia: Sierpnia 06, 2014, 23:58:44 pm »
Ja jestem nastawiony pozytywnie do Ivovicia, tym razem nie zakupiliśmy gwiazdę (Cernic, Kovacevic, Veres), a młodszego zawodnika ale już ogranego, który będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Ja widzę to mniej więcej w kategoriach podobnych do przyjścia Grozera, jeszcze nie gwiazda, ale z potencjałem na nią.

Skład nie jest zły, trochę szkoda że nie mamy mocnego młota na ataku. Troszkę za dużo mamy obcokrajowców, ale za wielu wolnych Polaków nie było na rynku.

Dlatego mówie poczekajmy :)
Mam nadzieję zobaczymy co z tego będzie.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #932 dnia: Sierpnia 11, 2014, 14:58:22 pm »
Repres, to fajne jest ze trener nie boi się odpowiedziec na pewne pytania, problem jest taki ze moim skromnym zdaniem nasz trener jak sie uprze na jakas teorie bedzie w nia brnal, nie patrzac na konsekwencje i czy ta teoria jest dobra cczy zla, czasami mam wrazenie ze mimo wszystko my jestesmy tylko kibice, a on jest Pan trener, my ogladamy tylko, a on sie na tym zna, wiec nasze uwagi to mozna sobie o wsadzic...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #933 dnia: Sierpnia 12, 2014, 00:22:28 am »
Biperion, myślę, że Twoja uwaga to nawiązanie do innego tematu, ale skoro już padła...
Kowal ma swoje przemyślenie, koncepcję i uwarunkowania. Swojego zdania broni, bo z pewnością jest ono przemyślane. Broni czasem (częściej) skutecznie, czasem (rzadziej) nieskutecznie, czasem zręcznie, czasem mniej zręcznie. Piszesz, że nie liczy się z opiniami. Nieprawda. Tylko, ze liczenie się z opiniami nie oznacza podzielania tych opinii. Nawiasem mówiąc, gdyby chciał liczyć się z opiniami tak, jak Ty to rozumiesz, szybko by zwariował, bo bywają one krańcowo sprzeczne z sobą.
To nieprawda, że "on jest Pan trener", "on się na tym zna, więc nasze uwagi to można sobie wsadzić". Chyba nigdy nie rozmawiałeś z Andrzejem o siatkówce. Ja miałem tę możliwość wielokrotnie. Nigdy mi nie okazał poczucia wyższości. Nigdy mojego zdania nie potraktował niepoważnie. Nigdy nie olewał mojej opinii i nie kwitował jej banałem. A przecież wielokrotnie bywałem krytyczny wobec niego. Tylko, że mój krytycyzm nie wynikał ze złej woli.
Pewnych rzeczy trener nie może powiedzieć ani oficjalnie, ani prywatnie. Prywatnie może trochę więcej, ale niewiele więcej. To normalne. Pewne rzeczy trzeba zauważyć samemu, wyciągnąć własne wnioski.
Andrzej doskonale wie, że kibice miewają ciekawe spostrzeżenia, uwagi warte rozważenia. Które to spostrzeżenia i uwagi? Powiedzmy, że częściej te nietypowe niż typowe. Te typowe najczęściej nie uwzględniają pewnych uwarunkowań, o których niewiele osób wie. Jakie są dalsze losy tych ciekawych spostrzeżeń? Różne, ale zawsze są to decyzje Kowala. Nigdy kibice za niego nie decydują. I dobrze, że tak jest!
Czy jest możliwe, żeby w jednej hali zgromadzić kilkuset (a może kilka tysięcy) genialnych trenerów? Niemożliwe, bo w żadnej dziedzinie życia nie ma aż tylu geniuszy. Nie przesadzajmy zatem z naszym - kibiców geniuszem trenerskim, a w konsekwencji z nieudacznictwem Kowala. Aż tak genialni to my (kibice) pewnie nie jesteśmy.
Granica pomiędzy konsekwencją a uporem nie jest precyzyjna. Coś, co ja zakwalifikuję jako "bycie upartym", ktoś inny zakwalifikuje jako "bycie konsekwentnym". Masz prawo kwalifikować pewne zachowania Kowala jako "upór", choć on (i pewnie wielu innych) określi to jako "konsekwentną realizację pewnych koncepcji, rozwiązań, pewnego programu".
Nie wiem czy Kowal będzie kiedyś okrzyknięty trenerskim geniuszem. Ja będę go za takiego miał jedynie pod warunkiem, że w nadchodzącym sezonie wygra LM. Jak widzisz nawet u mnie Andrzej nie ma na to zbyt wybujałych szans, choć do ostatniej piłki będę miał nadzieję, że tak się stanie. Dopóki nie jest geniuszem, będzie popełniał błędy.
Przechodząc do transferów.
Nadal mamy koncepcję "równej dwunastki", ale dopiero w tym sezonie nasz skład jest naprawdę zbilansowany. Rok temu w "równej 12" nie mieliśmy drugiego przyjmującego do ataku z wysokich piłek. Nie mieliśmy drugiego Achrema/Kurka/Conte/Kooya/... Od początku było wiadome, że Veres, Penczew czy Lotman nie są tego typu zawodnikami. Pomijając fakt, że Alka w formie naprawdę trudno jest zastąpić, z dwójki potencjalnych kandydatów Buszek - Mika, Kowal, ku zdziwieniu wielu, postawił na Buszka. Nie oszukujmy się, jeszcze w maju niewielu wierzyło, że Buszu załapie się na mistrzostwa świata. Dziś, jakkolwiek potoczą się losy Rafała i Resovii, śmiało można stwierdzić, że decyzja jest trafiona.
Przegraliśmy LM. Moim zdaniem przez brak Ignaczaka. Niko Penczew nie sprawdził się w roli libero. Masełko nie tyle "nie udźwignął", co jeszcze(!) nie okazał się gotowy do gry na tym poziomie. No to łatamy ewentualną dziurę Żurkiem. Można dyskutować czy ktoś inny nie byłby lepszy. Tyle że po odmowie Zatorskiego i wobec braku szans na Wojtaszka, wybór Żurka jest co najmniej sensowny.
Myślę, że powodem odejścia Kosoka były pieniądze. Myślę też, że Holmes nie dostał więcej niż proponowaliśmy Kosokowi. Czy zatem dokonaliśmy złej zmiany? Biorąc pod uwagę 2 ostatnie sezony Kosy, chyba nie zrobiliśmy złego interesu.
Koncepcja "wyrównanego" (ja raczej nazwałbym to "zbilansowanym") składu" zostanie w pełni sprawdzona dopiero w tym sezonie. Zatem "upór" czy "konsekwencja" trenera? To się okaże po wyniku. Gdyby sezon 2011/12 kończył się turniejem o PP, pewnie Kowal nie miałby zbyt lekkiego życia. Ponieważ kończył się finałem +L, ta sama praca, koncepcja, te same wybory okazały się bardzo trafne. A przecież już w półfinale PP widać było naszą siłę. Taki jest sport.
LM nie wygrali tacy trenerzy polskich klubów jak Mazur, Castellani, Bernardi, Totolo, Santilli, Travica, Wspaniały, Brokking. Żaden z nich nie przełamał hegemonii Skry Bełchatów (Mazur i Castęllani tę hegemonię tworzyli). Kowal, żeby udowodnić swoją kompetencję, hegemonię przełamał, ale jest w trudnej roli, bo jako trener aktualny, nie ma szans na szacunek, którym darzy się trenerów byłych, np. Strzelczyka. Bo z aktualnym trenerem jest jak z szefem w pracy: każdy mężczyzna wie, że ma szefa - idiotę.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #934 dnia: Sierpnia 18, 2014, 09:21:29 am »
Myślę też, że Holmes nie dostał więcej niż proponowaliśmy Kosokowi. Czy zatem dokonaliśmy złej zmiany? Biorąc pod uwagę 2 ostatnie sezony Kosy, chyba nie zrobiliśmy złego interesu.

Chętnie przeczytam Twoją opinię o zamianie Holmsa za Grzyba. W szerokim aspekcie, paszportowym również.


Przegraliśmy LM. Moim zdaniem przez brak Ignaczaka. Niko Penczew nie sprawdził się w roli libero. Masełko nie tyle "nie udźwignął", co jeszcze(!) nie okazał się gotowy do gry na tym poziomie.

Moim zdaniem na libero w LM po pierwszym meczu powinien zagrać Paul. Pole manewru było, ale nie zastosowaliśmy manewru.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 19:14:34 pm wysłana przez repres1 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #935 dnia: Sierpnia 19, 2014, 19:13:28 pm »
Dziś ja też rozegrałbym lepiej niż Kowal przegrane mecze z JW. Zamiast Penczewa wystawiłbym Lotmana, bo wiem, że z Penczewem przegraliśmy, a z Lotmanem może byśmy wygrali. Ale pamiętam, że Paul grywał na pozycji libero i rewelacji nie zagrał. Co by było, gdyby... Pewnie gorzej by nie było  :)
Co myślę o zamianie Holmes za Grzyba? Myślę, że w ocenie Andrzeja Amerykanin jest znacznie szybszy od Wojtka i lepiej "czyta" przeciwnika. Ma też trudniejszą zagrywkę (niestety, Wojtek przez 2 sezony trochę się tu opuścił). Jak wygląda to finansowo? Nie wiem. Wydaje mi się, że Wojtek miał dość wysoki kontrakt, bo podpisywał go po swoim najlepszym, wręcz rewelacyjnym sezonie.
Mi prawie zawsze jest przykro rozstawać się z zawodnikiem, z którym (jako kibic) spędziłem na hali kilka fajnych lat. Są wyjątki, ale Wojtek do wyjątków nie należy, bo to niezwykle sympatyczny, dobry człowiek. Wielką awanturę na forum robiłem, gdy pozbyliśmy się Ihosa Hernandeza. Nic z tej awantury nie wynikło poza tym, że być może miałem rację. Ale co mi z tej racji? Wzięliśmy Kreeka po to, żeby pół sezonu później zamienić go na Kosoka. Jak zagrałby Ihos? Można dyskutować.
Są zawodnicy, dla których jestem gotów na kolejne forumowe awantury (Achrem, Grozer, Perłowski), ale wiem, że efekty tych awantur będą co najwyżej podobne.
Czy Holmes jest wzmocnieniem w porównaniu do Wojtka? Myślę, że Grzybek (z całą sympatią i szacunkiem) nie miałby zbyt wielkich szans być w kadrze USA. Czy tylko to powinno decydować? Mam tę wadę, że jestem dość sentymentalny.
Nie dziwię się Andrzejowi. Jeśli chce wygrać LM, musi szukać wzmocnień na tych pozycjach, na których mamy wakaty. A wakat był na środku (Kosok, Grzyb), na libero (Ignaczak) i na przyjęciu (Veres). Na dodatek zmuszeni jesteśmy do sporych oszczędności. Mam wrażenie, że Igła + Żurek kosztują nas dziś mniej niż Igła w ubiegłym sezonie, Ivović + niewypożyczony (nawet wypożyczony zawodnik może kosztować) Buszek mniej niż Veres, a Holmes + niewypożyczony Dryja znacznie mniej niż Kosok + Grzyb. Jeśli się nie mylę, to jest znacznie taniej i (zanosi się) znacznie mocniej. Życie zweryfikuje. Przed ubiegłym sezonem sam nie przypuszczałem, że gdy braknie Alka, pojawi się aż taka dziura w składzie. Trochę za słabo znałem Penczewa, nie myślałem, że Paul "cofnie się" w ataku, a farfocli w przyjęciu Veresa nie spodziewałem się zupełnie. Życie zweryfikowało.
Jedno wydaje mi się pewne: przegrać sezon może każdy z naszych zawodników i trenerów; wygrać może tylko drużyna.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpnia 19, 2014, 20:46:05 pm »
Analizując obecny skład ze wszystkimi tegorocznymi  transferami, muszę stwierdzić, że moc jest z nami. Mamy 10 zawodników, którzy mają szansę zagrać na mundialu, w tym w reprezentacji Polski 5-u (na każdej pozycji) plus Perła, który był w tym sezonie w kadrze Polski. Do tego Alek i Lucas, byli reprezentacji swoich krajów. A jest jeszcze Dawid Dryja i Michał Żurek reprezentanci kadry B. Po co to wymieniam? My "z palcem w nosie" możemy przejść śpiewająco przez wszystkie fronty. Tylko czy, aby będziemy do tego przygotowani, albo inaczej czy, aby napewno tego chcemy?
Pytanie wydaje się na pierwszy rzut oka głupie. Każdy chciałby wygrywać wszystko co się da. To, że kibice chcą nie mam żadnych wątpliwości. Ale czy Resovia (klub), tego chce? Ja mam wątpliwości. Nie wierzę, że nasz trener chce wygrać LM. Mi cały czas brzmią słowa trenera Kowala, po przegranym boju z JW w LM, że i tak najważniejsze w sezonie są play-offy ale PlusLigi. Dlatego nie "jarałem" się losowaniem grup LM, nie będę też skakał pod sufit w razie zwycięstw, czy też  specjalnie martwił w razie ewentualnych porażek w tych rozgrywkach. Po wypowiedzi naszego trenera traktuję bowiem naszą przygodę w LM, jako drogę do przygotowania w play-offach PL. Zatem są to tylko "prestiżowe sparingi". Nie zmienię swojego zdania do momentu , kiedy nie usłyszę od trenera, prezesa klubu "naszym celem jest w tym sezonie zdobycie trzech trofeów, także wygranie LM". Wtedy przestanę traktować nas udział w LM, w kategoriach czysto towarzyskich.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2014, 20:49:28 pm wysłana przez Slawko »

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpnia 20, 2014, 08:22:25 am »
Dziś ja też rozegrałbym lepiej niż Kowal przegrane mecze z JW. Zamiast Penczewa wystawiłbym Lotmana, bo wiem, że z Penczewem przegraliśmy, a z Lotmanem może byśmy wygrali. Ale pamiętam, że Paul grywał na pozycji libero i rewelacji nie zagrał. Co by było, gdyby... Pewnie gorzej by nie było  :)
Co myślę o zamianie Holmes za Grzyba? Myślę, że w ocenie Andrzeja Amerykanin jest znacznie szybszy od Wojtka i lepiej "czyta" przeciwnika. Ma też trudniejszą zagrywkę (niestety, Wojtek przez 2 sezony trochę się tu opuścił). Jak wygląda to finansowo? Nie wiem. Wydaje mi się, że Wojtek miał dość wysoki kontrakt, bo podpisywał go po swoim najlepszym, wręcz rewelacyjnym sezonie.
Mi prawie zawsze jest przykro rozstawać się z zawodnikiem, z którym (jako kibic) spędziłem na hali kilka fajnych lat. Są wyjątki, ale Wojtek do wyjątków nie należy, bo to niezwykle sympatyczny, dobry człowiek. Wielką awanturę na forum robiłem, gdy pozbyliśmy się Ihosa Hernandeza. Nic z tej awantury nie wynikło poza tym, że być może miałem rację. Ale co mi z tej racji? Wzięliśmy Kreeka po to, żeby pół sezonu później zamienić go na Kosoka. Jak zagrałby Ihos? Można dyskutować.
Są zawodnicy, dla których jestem gotów na kolejne forumowe awantury (Achrem, Grozer, Perłowski), ale wiem, że efekty tych awantur będą co najwyżej podobne.
Czy Holmes jest wzmocnieniem w porównaniu do Wojtka? Myślę, że Grzybek (z całą sympatią i szacunkiem) nie miałby zbyt wielkich szans być w kadrze USA. Czy tylko to powinno decydować? Mam tę wadę, że jestem dość sentymentalny.
Nie dziwię się Andrzejowi. Jeśli chce wygrać LM, musi szukać wzmocnień na tych pozycjach, na których mamy wakaty. A wakat był na środku (Kosok, Grzyb), na libero (Ignaczak) i na przyjęciu (Veres). Na dodatek zmuszeni jesteśmy do sporych oszczędności. Mam wrażenie, że Igła + Żurek kosztują nas dziś mniej niż Igła w ubiegłym sezonie, Ivović + niewypożyczony (nawet wypożyczony zawodnik może kosztować) Buszek mniej niż Veres, a Holmes + niewypożyczony Dryja znacznie mniej niż Kosok + Grzyb. Jeśli się nie mylę, to jest znacznie taniej i (zanosi się) znacznie mocniej. Życie zweryfikuje. Przed ubiegłym sezonem sam nie przypuszczałem, że gdy braknie Alka, pojawi się aż taka dziura w składzie. Trochę za słabo znałem Penczewa, nie myślałem, że Paul "cofnie się" w ataku, a farfocli w przyjęciu Veresa nie spodziewałem się zupełnie. Życie zweryfikowało.
Jedno wydaje mi się pewne: przegrać sezon może każdy z naszych zawodników i trenerów; wygrać może tylko drużyna.

Chyba mnie przekonałeś ;)

Co do LM i Pencheva vs. Lotmana. Mówiłem to samo po pierwszym meczu z JW. Nie spróbowaliśmy innej opcji i tego jest po prostu żal. Mam nadzieję, że Andrzej wyciągnie wnioski.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #938 dnia: Września 27, 2014, 16:42:23 pm »
Cytuj
"Gdyby przyznawano nagrodę za największe odkrycie mistrzostw, a nawet całego sezonu, gracz Lotosu Trefla Gdańsk z pewnością zasłużyłby na takie wyróżnienie. W minionym sezonie grał we Francji pod okiem drugiego trenera biało-czerwonych Philippe?a Blaina w Montpellier. W trakcie rozgrywek był sprawdzany przez skautów Asseco Resovii, z której był tylko wypożyczony. W Rzeszowie uznano, że się nie przyda, i dano zawodnikowi wolną rękę w poszukiwaniu klubu. O tym, jak wielką popełniono pomyłkę, świadczy choćby finał, w którym Mika zagrał koncertowo i wyjątkowo sprytnie".

Tym bardziej dziwna decyzja klubu, że Mikuś zagrywa flotem. Znakomicie wpisuje się w koncepcję naszego trenera. :P Ale zdaniem Andrzeja Kowala, Mateusz miał przeciętny sezon we Francji. Wszystko zależy jakiej teorii bronimy. W większości meczów Mikuś trzymał przyjęcie (powyżej 50%), a i zdarzało się przyjęcie w okolicach 70%.  Mikuś też trzymał atak w Montpelier. 
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2014, 16:51:31 pm wysłana przez Slawko »

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #939 dnia: Września 27, 2014, 17:24:22 pm »
Ja nie demonizowałbym decyzji klubu o puszczeniu Miki. Zobaczymy jak sprawdzi się w +L gdzie wszyscy będą mieli go rozpisanego, a sezon jest długi
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2014, 20:46:33 pm wysłana przez repres1 »