Autor Wątek: Sparingi przed sezonem 2014/2015  (Przeczytany 15583 razy)

edikp

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #10 dnia: Września 11, 2014, 18:10:12 pm »
...no to walimy cepelią od samego początku sezonu...
Mam nadzieję, że "galeryjna prezentacja" nie będzie tą oficjalną i okaże się, że ta właściwa prezentacja odbędzie się na Podpromiu.
Do tego Margaret...
Bajecznie  ::)
A:) proszę Cię...będziemy mieć dość siatkówki? Dość to my mamy pomysłów różnych, wyprodukowanych przez nasz Klub...robią się coraz lepsze.
Kibice już zapłacili za swoje karnety a "galerianki" jeszcze nie więc już dla prawdziwych kibiców imprez brak. Pomysł z galeria i Margaret bez komentarza....

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #11 dnia: Września 11, 2014, 20:57:03 pm »
Na wstępie, nie jestem pracownikiem klubu i nie mam wpływu na to jak jest robiona prezentacja. Jestem kibicem jak i wy, no może kilka moich pomysłów udało mi się w klubie przepchnąć.

Co do prezentacji.

Popatrzcie w kalendarz. 21 września kończą się Mistrzostwa Świata. Obecnie grają na tym turnieju: Drzyzga, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, Konarski, Penczev, Ivović i Jochen. Trudno napisać kto i kiedy dołączy do drużyny.  Bez nich prezentacja chyba nie ma sensu?

Pewnie jeszcze tydzień wolnego będą mieli, bo to ciężki turniej i chwilę wytchnienia potrzebują.

Kolejny weekend to udział klubu w Ambroziaku. Czyli ciągle drużyny nie ma w Rzeszowie. Ale i tak nie wiadomo kto będzie. Kolejny tydzień to już start ligi. Gramy na wyjeździe w Lubina a Podpromie zajęte przez Developres.

Takie są fakty.

Oczywiście, można pisać o prezentacji na hali tylko ile osób będzie w środku tygodnia na takim wydarzeniu. Było kilka prezentacji i wszystkie wyglądają podobnie. Są długie bo wszystko trwa. Dodatkowo jeżeli miałby być mecz to pytanie z kim? Większość najlepszych zespołów jest w tym samym miejscu co my. Jeszcze przed zgraniem. A z jakimiś ogórkami nie ma sensu grać.

W Galerii była już kiedyś prezentacja. Było to w Kuli w Nowym Świecie. Ale i na Podpromiu wtedy coś było. W tym sezonie nie będzie.

NA stronie klubu jest terminarz. Od października gramy praktycznie systemem środa sobota. Jeszcze będzie czas się uczyć śpiewać a i zawodnicy będą się wtedy zgrywać.

Moim zdaniem, prawdziwe granie zacznie się w play-off. Jest tyle grania że zarówno kibice jak i zawodnicy powinni do play off się zgrać.   

 

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #12 dnia: Września 11, 2014, 22:22:00 pm »
Taka prezentacja to także okazja (być może jedyna) by przypomnieć tak zawodnikom jak i kibicom co to znaczy być resoviakiem - przypominając  chwalebną historię klubu - choćby przez zaprezentowanie filmu (TVP Rzeszów bez problemu by wypożyczyła) o Tamtej Resovii.
Czy choćby poprzez zaprezentowanie trofeów. Na pewno też trzeba by zaprosić b. zawodników takich jak Janek Such czy Marek Karbarz.

To także okazja do poznania zawodników od mniej oficjalnej strony i nawiązania bezpośrednich kontaktów zawodnicy - kibice. Choćby przez krótkie z nimi z rozmowy na scenie. Albo taki pomysł - niech każdy z zawodników zaprezentuje w ciągu trzech minut muzykę jaką słucha.
Ja na przykład byłbym ciekaw czego słucha Paul? Itd, Itp.

Może dzięki temu przy kolejnej okazji na spotkanie z KK po sezonie przyszedł by jeszcze ktoś oprócz Perły?

Mecz w tej sytuacji nie jest najważniejszy. Może go nawet nie być - jeśli to miało być największą przeszkodą bo ponoć meczów będzie za dużo.
Albo mógłby się też odbyć mecz nie na serio - nawet z udziałem wyłącznie zawodników Resovii.

Gdyby przygotować ciekawy program ludzie by przyszli nawet w środku tygodnia.
Ba, można by zaprosić choć takich kibiców jak dziewczyny z Wrocławia.

Mógłbym tak wymieniać wiele...

Tak się buduje markę klubu i duch drużyny.
Tylko trzeba to chcieć i mieć choć o tym blade pojęcie.
Klub, szczególnie taki jak Resovia to nie tylko miejsce do dojenia pieniędzy przez nieudolnych działaczy czy zawodników, którzy raz są a potem ich nie ma.
Zdaje się w Rzeszowie coraz mniej ludzi to rozumie.

To nie napięty kalendarz jest przeszkodą. W ub. sezonach prezentacje owszem były, tylko, że robione na odp...l.
W tym roku kierownictwo kluby ma pretekst by jeszcze mniej się wysilić.


« Ostatnia zmiana: Września 11, 2014, 23:36:26 pm wysłana przez A :) »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6931
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #13 dnia: Września 12, 2014, 10:18:34 am »
A jaki Wy widzicie problem? Jest potrzeba zorganizowania prezentacji? To zróbmy to sami.
Dlaczego prezentacja nie miałaby się odbyć dopiero przed pierwszym ligowym meczem w Rzeszowie?
11 października gramy pierwszy mecz w Rzeszowie. Czy to tak trudno zrobić prezentację np. 9 października przed treningiem?
Czy prezentacja to koniecznie iluminacje, sztuczne ognie i tancerki z piórami w ogonie?
Kto zabroni, żeby 9 października na Podpromiu zebrało się  4.000 kibiców, żeby uruchomić nagłośnienie, przedstawić każdego z zawodników, przeprowadzić krótki wywiad, w trakcie rozgrzewki puścić  kilka ulubionych utworów naszych zawodników,... Każdy pomysł jest do zrealizowania.
Przyjdzie 100 osób, to też może być fajnie.
Naprawdę potrzebujecie laserów, tancerek i tancerzy z piórami w ogonie, przemówienia Ferenca, prezentacji sponsorów i koncertu jakiejś szansonistki? To idźcie do Galerii.
Jeśli potrzebujecie przywitać się z zawodnikami, porozmawiać z nimi, spędzić parę fajnych chwil w ich towarzystwie, przeprowadzić trening dopingu, wręczyć nowym graczom jakiś drobiazg na przywitanie itp, itd, to zróbmy to sami.
Wiele pisze się, że klub to także, a może przede wszystkim, kibice. Może pora poczuć się częścią klubu?
Czy to taka wielka sztuka: napisać scenariusz, przyjść w koszulkach, przynieść bębny, włączyć nagłośnienie, puścić AC/DC na wejście, na koniec przyjąć po jednej zagrywce od każdego zawodnika... i co tam jeszcze komu do głowy przychodzi?
O fajności/niefajności imprezy decyduje atmosfera, nastawienie ludzi, a nie ilość sztucznych ogni, przemówień i rozdanych breloczków.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #14 dnia: Września 12, 2014, 11:09:23 am »
Repres Ty na jakimś etacie w klubie pracujesz? ;) :P
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2014, 17:27:38 pm wysłana przez repres1 »

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #15 dnia: Września 12, 2014, 11:29:48 am »
Prezentacja w Galerii nie jest tak złym pomysłem jak tu przedstawiono. W hali Podpromie obejrzało by ją 4 tys osób posiadających karnety i Ci którym udało by się zdobyć bilety. Do Galerii może przyjść każdy. Ona jest raczej skierowana do dzieci i młodzieży bo przecież to oni są przyszłością tego klubu. Konkursy z nagrodami, autografy, zdjęcia to ich przyciąga.

Starszym kibicom nie potrzeba przecież Margaret,  sztucznych ogni i fajerwerków, oni i tak będą.

Ja to odbieram jako promocję klubu wśród tych, którzy z różnych względów nie mogą spotykać się regularnie z zawodnikami na Podpromiu tak jak karnetowicze.

W zeszłym roku w Galerii był np turniej kibiców którzy grali z zawodnikami to było naprawdę ekstra wydarzenie dla dzieciaków.

PS Nie pracuję w Galerii :D

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #16 dnia: Września 12, 2014, 12:38:26 pm »
W tym roku jest wyjątkowa sytuacja, bo MŚ, a potem bardzo krótki czas dla zawodników na odpoczynek, tydzień przed ligą Turniej w Warszawie. W MŚ uczestniczy naszych 9 zawodników.
Prezentacja zawodników mogłaby się odbyć w tygodniu przed inauguracją w Rzeszowie, tak jak sugeruje repres1

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #17 dnia: Września 12, 2014, 12:50:29 pm »
To się nazywa ustawić sobie interlokutora - skąd sugestia, że my (jacy zresztą my?) chcemy tancerek i tancerzy z piórami w ogonie, sztucznych ogni, przemówienia Ferenca i koncertu szansonistki?
Jak mogła by wyglądać taka prezentacja i jakie powinny być jej istotne cele - już napisałem.
A z szansonistek, jeśli już, zaprosił bym Litzę z Luxtorpedą - jest fanem siatkarskiej Resovii - miałem okazję go o to spytać.

Dodam jeszcze jedno, bardzo istotne - taka prezentacja powinna być także oddaniem satysfakcji kibicom - jak by nie było najlepszym w Polsce. Np. poprzez podziękowanie przez klub Wojtkowi i innym kolegom (Why) za jego pamiętną akcję.

Owszem, klub może się takimi czy innymi sprawami nie zajmować. Ale niech mi nikt nie wmawia, że to jest normalna sytuacja, że klub ma gdzieś budowanie więzi z kibicami i budowanie pozycji klubu. Owszem, klub w zasadzie, idąc za sugestią Represa, może nic nie robić, poza tym co naprawdę niezbędne. Ba, może w ogóle niczym się nie zajmować - przecież kibice są w stanie załatwić np. rezerwację hotelu na mecz wyjazdowy, znaleźć mieszkanie dla nowego zawodnika czy podpowiedzieć kogo należy zatrudnić jako masażystę. Na pewno też wśród kibiców są lekarze, więc jak coś, to poza kolejką przyjmą zawodników, jak będzie trzeba.
Do takiego modelu zmierzamy? 

No i kibice mogą, w ramach samoobsługi, zorganizować prezentację. Repres zatańczy, Abdull zaśpiewa, po czym wygłoszą przemówienia, dziękujące kierownictwu klubu, za to, że w trudzie i znoju pełni swoje obowiązki czego wyrazem prezentacja w galerii. A po imprezie, dostaną w nagrodę uścisk prezesa.

Co może najważniejsze - gdyby nawet przyjąć, że to kibice powinni załatwiać różne rzeczy zamiast klubu, to mam nazbyt liczne dowody, że klub ma to i tak gdzieś. Przykład? Od kilku lat apeluję, by uczcić pamięć Tadeusza Nalepy, wybitnego muzyka i fana naszego klubu! poprzez prezentowanie choćby jednego Jego utworu w oprawie dźwiękowej meczu. I co? I nic. Czy to oznacza, drogi Represie, że przy kolejnej okazji (o ile łaskawie klub umożliwi nam nabycie biletów) mam przynieść płytę Nalepy i ją odpalić z bumboxa?

Mam wymieniać inne przykłady?

PS.
Taką postawę Represa czy Abdulla (a także niejakiej Monixx) nazywam byciem ,,pożytecznym idiotą''.
Abdull już dwa razy ocenzurował mi akapit z tym sformułowaniem, choć tłumaczyłem jak dziecku, skąd się ono wzięło i że jest często używane
w publicystyce, bez intencji obrażania, dlatego, że ten związek frazeologiczny sugestywnie pokazuje pewne postawę.
Ciekawe czy Repres także zabawi się w cenzora we własnej sprawie?
Swoją drogą - nie tylko ja zauważyłem, że Repres z mocno nieraz krytycznego wobec klubu, trenera czy zawodników forumowicza od pewnego czasu zamienił się w kogoś zupełnie przeciwnego; owszem, bywa ostry ale teraz już wyłącznie wobec innych dyskutantów. O czym zapewne zaraz się przekonamy  :)   

PS2.
Mimo wszystko zachęcam do merytorycznej dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2014, 17:33:09 pm wysłana przez repres1 »

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #18 dnia: Września 12, 2014, 14:14:33 pm »
Grunt to zatrudnienie gwiazdeczki za paręnaście/pareset tysięcy złotych, do tego wypełnienie części kontraktu ze sponsorem i szafa gra .
A to, że znacznej części to się nie podoba - trudno, przyjdą inni, zapewne młodsi - którzy z siatkówką są bardzo mało, bądź w ogóle nie są związani i głównie z powodu tej "piosenkarki" przyjdą .

Od dwóch-trzech lat ta prezentacja to było wielkie nieporozumienie, w tamtym roku był ten spiker, który mi trochę przypominał bełchatowskie klimaty, jeszcze zatrudnienie kolejnych "gwiazd polskiej muzyki" na koncert - kasa leci, a korzyści z tego raczej brak .

Aż się łezka w oku kręci, jak parę lat temu były spotkania typu Resovia Cafe Set, gdzie można było się dowiedzieć naprawdę fajnych i ciekawych rzeczy o zawodnikach, zamienić z nimi parę słów - później ktoś z góry wpadł na pomysł ze zrobieniem czatów online (w godzinach południowych  :o ), teraz kompletnie nic nie ma  - tylko proszę, nie tłumaczcie klubu brakiem czasu, tylko brakuje tutaj czegoś, też na "c" - a raczej na "ch" ...

Coraz bardziej niestety to mi zaczyna przypominać marketingowy twór, aniżeli klub sportowy .

« Ostatnia zmiana: Września 12, 2014, 14:19:44 pm wysłana przez arek_614 »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Sparingi przed sezonem 2014/2015
« Odpowiedź #19 dnia: Września 12, 2014, 14:33:17 pm »
W myśl powiedzenia że "lepsze jest wrogiem dobrego" to już lepiej NIC NIE ROBIĆ zamiast takiej cepeliady z Maraga .... coś tam coś tam >:( >:(. I trochę grosza w kieszeni zostanie i obciachu też sobie zaoszczędzimy.
D-N-O :-[ :-[ !
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)