Autor Wątek: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii  (Przeczytany 425920 razy)

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2013, 18:47:35 pm wysłana przez jasio p »


Amy131

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 165
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #852 dnia: Lutego 19, 2013, 19:26:42 pm »
A w kolorze się nie dało? Błagam nigdy więcej takich szaro-burych zdjęć !!! Wyglądają jak galeria pogrzebowa ze strony zakładu trumienniczego, a nie radość ze zwycięstwa, no chyba że fotograf to fan PGE Skry to uzasadnione....

berblak

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 75
  • A3
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #853 dnia: Lutego 19, 2013, 19:38:57 pm »
Zaglądnęłam z zaciekawieniem w galerię... i klops. Czerń i biel. Szkoda.
Z niedzieli fotki były kolorowe, radosne, a z wczoraj jakieś takie smutaśne...

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #854 dnia: Lutego 19, 2013, 19:51:56 pm »
Najlepsze jest to, na którym ZB9 jest w uścisku z JS10  ;D - świetne - w kolorze byłoby GENIALNE !! jasio daj kolor - proszę  ;)

jadzinka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 275
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #855 dnia: Lutego 19, 2013, 19:58:04 pm »
Też zdecydowanie jestem za kolorem na zdjeciach ;) ale ujecia naprawde fajne :)

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 211
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #856 dnia: Lutego 19, 2013, 20:54:50 pm »
fragmenty meczu nr 2:
http://youtu.be/07zIBzrVvCc

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #857 dnia: Lutego 19, 2013, 21:11:02 pm »
fragmenty meczu nr 2:
http://youtu.be/07zIBzrVvCc
Ale miałam ciarki jak to oglądałam! Rewelacja nagranie ;D I ta niekontrolowana radość na końcu!

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #858 dnia: Lutego 20, 2013, 09:38:19 am »
Mili Drodzy,

Z premedytacją zrobiłem tym razem sesję stonowaną, "wypraną" w 90% z koloru.
Brak (czy jak tym przypadku mocne zredukowanie) koloru moim zdaniem wcale nie przeszkadza, a może pomagać w lepszym odbiorze takich reportażowych w końcu i pełnych emocji ujęć.
Zamieściłem w galerii II praktycznie nieudane pod względem technicznym zdjęcie Plińskiego "wygrażającego" sędziemu, następne zdjęcie - tylko ułamek sekundy póżniej- w serii tych panów, było już i ostre i lepiej naświetlone, tylko co z tego skoro nie miało w sobie takiej mocy przekazu jak pozornie nieudane wcześniejsze ujęcie ?
Bardzo często właśnie w reportażach, w tzw. fotografii ulicznej, dokumentacyjnej czy portretowej celowo unika się koloru właśnie

O gustach się nie dyskutuje, ale nie wiem czemu "czepiliście" się koloru ... Przeszkadza Wam to na prawdę w odbiorze tych  zatrzymanych w kadrze chwil i emocji ?
A co powiecie na galerie zdjęć, których jest bardzo dużo, że kolory są w nich nienaturalne a wręcz "cukierkowe" ?

PS
Giba to może napisz do Klubu i złóż protest ;-) że drużyna ma czarno-bure stroje meczowe - nie kojarzą Ci się one z pogrzebem, smutkiem ? Aha, zastanów może czyim fanem jestem ...

PS2
vaapu masz rację siatkówka nie jest sportem statycznym ;-) ale wcale to nie znaczy, że emocje z nią związane - a to właśnie głównie przekazuję - wymagają koloru do ich pokazania ...

... nie bedę sie już dalej rozwodził nad celowością takiego sposobu interpretacji fotografii
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2013, 10:49:37 am wysłana przez jasio p »

vaapu

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 149
    • forum.przygodomania.pl
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #859 dnia: Lutego 20, 2013, 09:48:47 am »
Przeszkadza Wam to na prawdę w odbiorze tych  zatrzymanych w kadrze chwil i emocji ?

Naprawdę nam to przeszkadza. Czarno-białe zdjęcia pięknie wyglądają w przypadku portretów, czy tak jak piszesz fotografii ulicznej. Dotyczą głównie sytuacji ''statycznych''. Sport statyczny nie jest. Uwielbiam stare, czarno-białe zdjęcia z różnych rodzinnych uroczystości, natomiast czarno-białe zdjęcia w tematyce sportowej to chyba tylko jeśli jakiś sportowiec umarł...
Porzućcie nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie.