Autor Wątek: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii  (Przeczytany 426331 razy)

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #860 dnia: Lutego 20, 2013, 10:53:49 am »
Mili Drodzy,

Z premedytacją zrobiłem tym razem sesję stonowaną, "wypraną" w 90% z koloru.
Brak (czy jak tym przypadku mocne zredukowanie) koloru moim zdaniem wcale nie przeszkadza, a może pomagać w lepszym odbiorze takich reportażowych w końcu i pełnych emocji ujęć.
Zamieściłem w galerii II praktycznie nieudane pod względem technicznym zdjęcie Plińskiego "wygrażającego" sędziemu, następne zdjęcie - tylko ułamek sekundy póżniej- w serii tych panów, było już i ostre i lepiej naświetlone, tylko co z tego skoro nie miało w sobie takiej mocy przekazu jak pozornie nieudane wcześniejsze ujęcie ?
Bardzo często właśnie w reportażach, w tzw. fotografii ulicznej, dokumentacyjnej czy portretowej celowo unika się koloru właśnie

O gustach się nie dyskutuje, ale nie wiem czemu "czepiliście" się koloru ... Przeszkadza Wam to na prawdę w odbiorze tych  zatrzymanych w kadrze chwil i emocji ?
A co powiecie na galerie zdjęć, których jest bardzo dużo, że kolory są w nich nienaturalne a wręcz "cukierkowe" ?

PS
Giba to może napisz do Klubu i złóż protest ;-) że drużyna ma czarno-bure stroje meczowe - nie kojarzą Ci się one z pogrzebem, smutkiem ? Aha, zastanów może czyim fanem jestem ...

PS2
vaapu masz rację siatkówka nie jest sportem statycznym ;-) ale wcale to nie znaczy, że emocje z nią związane - a to właśnie głównie przekazuję - wymagają koloru do ich pokazania ...

... nie bedę sie już dalej rozwodził nad celowością takiego sposobu interpretacji fotografii

Niektóre są fajne w takim kolorze ale wolałabym żeby nie wszystkie takie były ;) Więc może następnym razem zamieść trochę kolorowych i trochę czarno-białych? Co do tych cukierkowych to masz rację, niektórych galerii nie da się oglądać bo te zdjęcia są przesadzone i sztuczne ;)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #861 dnia: Lutego 21, 2013, 18:33:43 pm »

Nataliad6

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 105
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #862 dnia: Lutego 21, 2013, 20:09:24 pm »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_CTqQJBvAos
Niesamowite! I ten okrzyk naszych kibiców na końcu! Magia!

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #863 dnia: Lutego 21, 2013, 20:43:24 pm »
http://www.volleyball-movies.net/zbigniew-bartman-show-resovia-skra-m6730

Zibi show w tie-breaku.
Oglądnęłam ten filmik i super było patrzć jak Zb9 kończy te wszystkie piłki ale popatrzcie jak IDEALNE były. Nawet te które Tichy wystawiał będąc na środku boiska w zachwianej pozycji (1:08) i przerzuty. Wysokość i szerokość PERFECT. Czech wykonał kawał dobrej roboty ;) Brawa

mar!usz1000

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 303
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #864 dnia: Lutego 21, 2013, 21:15:20 pm »
Vegia dokładnie to samo chciałem napisać, Tichy może nie grał jakiejś wirtuozerii przez większość meczu, ale piłki do Zbycha to perfect. Ten przerzut w 0:45 to przez co najmniej 7m był i to do tyłu, a piłka dociągnięta świetnie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6939
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #865 dnia: Lutego 21, 2013, 22:38:52 pm »
A ja znalazłem coś z debiutanckiego sezonu Andrzeja Kowala w roli I trenera.
To też były piękne czasy!
http://www.volleyball-movies.net/resovia-rzeszow-ortec-nesselande-rotterdam-short-cut-m1370
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #866 dnia: Lutego 21, 2013, 22:51:10 pm »
Repres,sprawiłeś mi dużą frajdę tym nagraniem.Oj jakie to były spokojne czasy ;)Jaką daleką drogę przeszła Resovia od tego czasu.Dzięki  :)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #867 dnia: Lutego 22, 2013, 15:27:44 pm »
Ostatnio zauważyłam na różnych portalach siatkarskich modę na czarno-białe zdjęcia. Jak nie SWO to volley 24. Nie idźcie tą drogą. Zdjećia powinny być "żywe", pełne emocji a nie przygaszone przez czarno-białe barwy. Rozumiem kilka takich zdjęć, ale co za dużo to niezdrowo. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność - pomiędzy czarno-białym a cukierkowym jest ogromna gama barw.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #868 dnia: Lutego 22, 2013, 22:47:26 pm »
Linka20
jest taka moda - naprawdę ? nie zauważyłęm tego ...
na volley24 jest tylko jedna taka galeria - moja ;-), a na SWO znalazłem tak na szybko tylko coś takiego "dziwnego" - jeśli mogę to tak nazwać ;-)
http://www.s-w-o.pl/index.php/puchar-polski-azs-politechnika-warszawska-delecta-bydgoszcz-zdjecia/
autorka zdjęć ma chyba taki styl - chce wyróżniać się ;-)

PS
Jak możesz to pokaż mi - na priv lub na ogólnym, które moje ujęcia nie są "żywe", nie pokazują emocji czy też brak koloru obniża siłę ich przekazu. Może na coś mi się taka krytyka przyda.
Masz rację - nie popadajmy ze skrajności w skrajności, ale dobra fotografia sama się broni, nieważne czy jest kolorowa czy też cz-b ...

PS2
Rozumiem, że części osób fotografia cz-b może się nie podobać - każdy ma inny gust
Ale nie mogę się zgodzić z niektórymi opiniami, np. o "pogrzebowym" charakterze moich zdjęć ...
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2013, 10:20:42 am wysłana przez jasio p »

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Zdjęcia i Filmiki z meczów Resovii
« Odpowiedź #869 dnia: Lutego 22, 2013, 23:07:19 pm »
Mnie podobają się jasiowe zdjęcia.Emocji nie buduje się kolorem tylko tematem.Niektórzy nie pamiętają czasów gdy fotografia była tylko czarno-biała.Większą sztuką jest zrobienie dobrego zdjęcia czarno -białego niż kolorowego.