Autor Wątek: Pytania do Klubu (Zarządu)  (Przeczytany 115575 razy)

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 12, 2017, 23:59:10 pm »
Zacznijmy po kolei

Cytuj
Wystarczy przyznać, że dyskutanci - pracownicy i współpracownicy klubu mają prawo do emocjonalnych wypowiedzi.


Nie, nie mają, póki są pracownikami klubu i go reprezentują, na przykład rzecznik prasowy powinien wypowiadać się ultra, wręcz do bólu profesjonalnie. Powinni też profesjonalnie podchodzić do wszystkich mediów skupiających kibiców, nie na zasadzie że to mi się chce, a tam nie lubię to nie, to nie jest Januszex prowadzący kanał społecznościowy, tylko poważny(?) klub. Takie są standardy, no chyba że lubimy wytaczać nowe standardy niczym PZPS.

Dodatkowo jeśli Kasia miała taką potrzebę to mogła też, jeśli miała ochotę zarejestrować się jako np. Kazasia942 i wypowiadać się tam ze stopy prywatnej, jeśli jej by się tutaj nie spodobało, to mogłaby jako Kazasia942 opuścić to forum. Ba! Jakby była anonimowa to mogłaby napisać ?Nie rozumiem zmian trenera Kowala w drugim secie?.

Cytuj
Będę też miał na uwadze, aby nie powtórzyła się historia z Kasią i będzie pod szczególną ochroną moderatorów.


Czyli to będzie konto szczególnej troski, rozumiem że Basia ma też opiekę przed złośliwymi, dociekliwymi dziennikarzami i innymi trudnymi pytaniami? Wydaje mi się jednak że to jest dorosła osoba, na dorosłym stanowisku, w poważnym klubie, która powinna umieć wybrnąć z trudnych sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2017, 00:48:44 am wysłana przez bociek »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 13, 2017, 07:04:44 am »
Dlaczego ta dyskusja nie miałaby doprowadzić do czegoś konstruktywnego?
Wystarczy przyznać, że dyskutanci - pracownicy i współpracownicy klubu mają prawo do emocjonalnych wypowiedzi i nie obrażają w ten sposób "majestatu kibiców". Wystarczy przyznać, ze nagonka na Kasię była niemądra i (zapewne) mielibyśmy kilku mowych, ciekawych dyskutantów.
Być może na Forum pojawią się jakieś ogłoszenia klubowe, tylko czy wyłącznie o to chodzi? Od tego jest (powinna być) strona klubu.
Bo "aby nie powtórzyła się historia z Kasią" wystarczy odrobinę zmądrzeć.
Jaką chcesz dać "opiekę moderatorów"? Zakaz krytyki wypowiedzi ludzi związanych z klubem? To lepiej niech się nie wypowiadają.
Basia - rzecznik klubu niech zamieszcza komunikaty. A jeśli wypowie się, jak wypowiedziała się Katarzyna urządzi się kolejną nagonkę?
Nie wiem, czy wypowiedź o "obecności przy porażkach, dającej prawo do cieszenia się z sukcesów" była wypowiedzią Kasi - rzecznika klubu. Raczej była jej osobistą wypowiedzią do przyjaciół - kibiców. Duża część tych przyjaciól dała się podpuścić i urządziła nagonkę, bo "pracownik klubu nie może..."
No to może czy nie nie może?
Udzielenie sobie odpowiedzi na to nietrudne pytanie może być bardzo konstruktywne.
I nawet wiem, która odpowiedź mogłaby wzbogacić Forum.
Ale niech sobie na to pytanie odpowiedzą ówcześni uczestnicy nagonki, którzy dziś próbują zakrzyczeć swojego farfocla tupetem.

Jakoś nie zauważyłem, żeby "ówcześni uczestnicy nagonki" próbowali dzisiaj cokolwiek zakrzyczeć. Po prostu żaden z nich nie wypowiada się w tym temacie, a...główny z nich od dawna nie był widziany/słyszany na Forum. Chyba, że występuje pod innym nikiem, ale...nic mi o tym nie wiadomo. Dlatego ciągłe usprawiedliwianie Klubu przy pomocy...tego zdarzenia jest nie za bardzo trafne, a może nawet, w kontekście nowo zatrudnionej osoby oficera, zniechęcające dla Niej samej.
Tak samo niekorzystne jest wypisywanie - też w formie jakiegoś tam argumentu, choć kompletnie indolentnego - że Basia nie wie o istnieniu Forum. To nawet nie jest niekorzystne. To jest szkodliwe. Dobrze, że Darek szybko sprostował tego farfocla.
Osobiście jestem za tym, żeby nasz nowy Oficer Prasowy w miarę aktywnie uczestniczył w dyskusjach forumowych. To może być spory, dodatkowy i korzystny bodziec do rozmów. Jednak cała umiejętność uczestniczenia w tej dyskusji wymaga od Basi i od nas również sporo rozwagi.
Nie jestem moderatorem, ale dość czynnym uczestnikiem tego Forum i dlatego przyłączam się do stwierdzenia Darka. Jeśli nasz rzecznik zdecyduje się uczestniczyć w Forum to przyłączam się do tej grupy ludzi, którzy zamierzają traktować ten fakt, jako - dobro szczególne. Hejterów tutaj też nie brakuje, więc ryzyko jakichś wybryków zawsze istnieje.   

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 13, 2017, 07:59:25 am »
Klub się nie obraził, a jedynie pracownicy klubu nie mają ochoty wypowiadać się na Forum. Po co im to? Żeby ktoś urządził kolejną nagonkę, bo "pracownikom klubu nie wypada powiedzieć, co czują"?
Zastanawiam się, czy Pani Basia nie jest tylko figurantem, a prawdziwym rzecznikiem prasowym klubu jest ktoś inny ;)
Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek mój mail do klubu pozostał bez odpowiedzi.
A ja sobie przypominam - jest jeden mój mail do klubu, na który nie została mi udzielona żadna odpowiedź, nawet w postaci "Dziękujemy za zgłoszone uwagi. Trafiły one do kosza".
To znaczy dostałem odpowiedź, ale nie od pracownika klubu (chyba że czegoś nie wiem) i nie mailowo, a tutaj na forum, gdzie podzieliłem się z Wami informacją o temacie tego maila. Zresztą odpowiedź udzielona tutaj przez Represa była w dużo mniej eleganckim tonie, niż "Dziękujemy za zgłoszone uwagi. Trafiły one do kosza".

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 13, 2017, 08:20:43 am »
Leszku nikt by już nie pamiętam o jakiejkolwiek wypowiedzi Kasi gdyby nie Twoje upierdliwe przypominanie  :(

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 13, 2017, 09:49:13 am »
Cóż, ciągłe i permanentne przypominanie tamtych incydentów może tylko negatywnie wpłynąć na nową Rzecznik.
To, że czyta nasze Forum już wiadomo, więc...z Jej punktu widzenia po takim...straszeniu...można przypuszczać, że...trzy razy zastanowi się, zanim zdecyduje o udziale. A już na pewno dokładnie dopyta, jakie były okoliczności tamtych wydarzeń. No toś my se teraz dopomogli, że hej...
Ale co zrobić. Racja może być tylko jedna...jedynie słuszna.

Buduje się trudno. Rozwala się łatwo. A jeśli się coś rozwaliło, odbudowa jest jeszcze trudniejsza.
Sam upływ czasu jest jakimś ratunkiem, ale jeszcze lepszym ratunkiem jest zrozumienie, że rozwalanie było głupie i proste przyznanie tego faktu.

Po co coś łatwo stworzyć, jak se można trochę...poutrudniać?
Idąc klasykiem...warto zadać sobie to pytanie.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 13, 2017, 10:55:20 am »
I żeby była jasność, to Basia jest tylko rzecznikiem klubu. Nie odpowiada za transfery, politykę klubu, cenę karnetów, formę zawodników i nie wstawia Elvisa kosztem Dominika do pierwszej szóstki Resovii. Także miejcie i to na uwadze. Rzecznik klubu przedstawia oficjalne stanowisko klubu.

Nie jestem moderatorem, ale dość czynnym uczestnikiem tego Forum i dlatego przyłączam się do stwierdzenia Darka. Jeśli nasz rzecznik zdecyduje się uczestniczyć w Forum to przyłączam się do tej grupy ludzi, którzy zamierzają traktować ten fakt, jako - dobro szczególne. Hejterów tutaj też nie brakuje, więc ryzyko jakichś wybryków zawsze istnieje.   

Jest jedna bardzo prosta zasada dotycząca tego co się powinno a czego nie powinno tutaj pisać: przed zamieszczeniem tutaj wpisu, każdy powinien się zastanowić czy powiedziałbym to co pisze anonimowo, zainteresowanemu (prezesowi/zawodnikowi/rzecznikowi prasowemu klubu, innemu dyskutantowi) to "w twarz"?
Dotyczy to również ewentualnych kontaktów tutaj z panią Basią.
Czy możemy zadać pani Basi pytania o transfery, politykę klubu, ceny karnetów, formę zawodników, czy dlaczego gra/nie gra ten czy inny zawodnik?
Oczywiście, że tak. Bo to są normalne pytania, które mogą padać i padają na konferencjach prasowych, na które musi odpowiadać rzecznik klubu, a na którą kibic albo nie ma wstępu, albo nie ma czasu pójść, albo po prostu go nie ma a chciałby znać odpowiedź.
Czy można do rzecznika klubu napisać "Jest Pani... np. niemądra..."? Nie! Nie wolno! Powiem więcej. Autor takiego wpisu powinien być na stałe usunięty z naszego Forum, tak jak zostałby usunięty z grona dziennikarzy ktoś kto na konferencji prasowej odważyłby się użyć epitetu w kierunku osoby odpytywanej.
A to, że może tutaj paść setki pytań o sprawy za które rzecznik klubu nie odpowiada, o których nie chce mówić, o których nie wie, czy o których nie może mówić... Będą. I niech padają. Tak jak padają na konferencjach prasowych. Jak ktoś zada raz, drugi czy trzeci pytanie o skład w jakim występujemy/wystąpimy i trzy razy usłyszy: "Za ustalanie składu odpowiedzialny w klubie jest trener ze sztabem szkoleniowym..." to czwarty raz nie zada tego pytania. Rzecznik powinien odpowiadać na każde kulturalnie zadane pytanie związane z klubem/firmą/instytucją..., którą reprezentuje.

"Szczególna ochrona Pani Basi"?
Myślę, że obydwie strony w ewentualnych kontaktach na tym Forum powinny zachowywać się w sposób... szczególny. Jak ja tę "szczególność" postrzegam? Tak, że Pani Basia, jeżeli, w co wierzę, zdecyduje się do nas przyłączyć, będzie tu uczestniczyć w dyskusji jako reprezentant klubu i będzie prezentowała oficjalne stanowisko klubu, a nie jako osoba prywatna. Niesie to ze sobą pewne konsekwencje i obowiązki na obydwie strony: z jednej strony my nie możemy sobie pozwolić na to co jest dopuszczalne w relacjach między nami bo nie będziemy dyskutowali z "panią Basią" tylko z rzecznikiem klubu, a z drugiej pani Basia też nie może sobie na wszystko pozwolić bo nie będzie występowała jako osoba prywatna tylko jako rzecznik prasowa klubu. Tylko tyle i aż tyle.

Pani Barbaro, serdecznie zapraszamy. Warto.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 13, 2017, 11:55:25 am »
A ja bym na tę chwilę żadnych sztywnych standardów nie wyznaczał. Dużo zależy od sposobu bycia, temperamentu i chęci nowego Rzecznika.
Jeśli już się zdecyduje, do czego namawiam, to niech Basia sama ustanowi standardy. Jak wszyscy okażą się...dorośli to współpraca sama się dotrze.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 13, 2017, 12:53:05 pm »
Leszku nikt by już nie pamiętam o jakiejkolwiek wypowiedzi Kasi gdyby nie Twoje upierdliwe przypominanie  :(
Pewnie, że "by nie pamiętał" i za chwilę byłoby tak samo.
Bogusiu, wyrzuty sumienia zwykle są upierdliwe.
---------------------------------------------
Problem jest głębszy. Jeśli chcemy mieć wyłącznie komunikaty i "oficjalne stanowisko klubu", to będziemy mieć to, co mają wszyscy, czyli niestrawne "ble, ble, ble".
Ja wolałbym nie mieć tu Basi - rzecznika. Wolałbym ją tu jako kibica współpracującego z klubem. Wolałbym, żeby klub i jego współpracownicy mogli sobie tu pozwolić na odrobinę więcej niż w innych "przekaźnikach.
Wolałbym spontaniczne, nawet kontrowersyjne uwagi do kibiców zamiast oficjalnej papki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2017, 13:47:31 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 13, 2017, 16:12:55 pm »
Problem jest głębszy. Jeśli chcemy mieć wyłącznie komunikaty i "oficjalne stanowisko klubu", to będziemy mieć to, co mają wszyscy, czyli niestrawne "ble, ble, ble".
Ja wolałbym nie mieć tu Basi - rzecznika. Wolałbym ją tu jako kibica współpracującego z klubem. Wolałbym, żeby klub i jego współpracownicy mogli sobie tu pozwolić na odrobinę więcej niż w innych "przekaźnikach.
Wolałbym spontaniczne, nawet kontrowersyjne uwagi do kibiców zamiast oficjalnej papki.

A ja nie, bo rzecznik prasowy jest od przekazywania informacji klubowych, np. ile kosztować będzie bilet, czy są bilety, kiedy będzie trening. Nie komplikujmy tego, nie komplikujmy pracy Pani Basi. Rzecznik prasowy jest od "ble ble ble", a Bogdans jest od ciekawych informacji, nurtujących pytań i nawet ocen kibiców i zawodników, czy trenerów.
Rzecznik przekazuje informacje.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 13, 2017, 18:00:28 pm »
Leszek jakie wyrzuty sumienia  8) Ja prawde mówiąc nie wiem o co się spieramy. Twoja upierdliwość drąży temat i tylko Ty tak pewnie pamiętasz o co chodzi