Autor Wątek: Pytania do Klubu (Zarządu)  (Przeczytany 115602 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 823
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #120 dnia: Maja 17, 2018, 21:25:10 pm »
Tak Bartku, jestem BARDZO rozczarowany Twoją odpowiedzią. I to nawet nie tym, że nie chcesz się z nami podzielić komentarzem w tym zakresie (mimo tego, że jak zapewne dobrze pamiętasz 22 kwietnia taką analizę publicznie na Twitterze obiecałeś). Rozczarowany jestem tym, że w jednym zdaniu piszesz, że nie będziesz tego publicznie komentował  (to jestem w stanie zrozumieć mimo tego, że podkreślam: sam taką analizę obiecałeś) po czym dodajesz, że jak dziennikarz się do Ciebie zwróci to skomentujesz. Ale tylko do prasy.

Wybacz, ja dalszego sensu dyskusji nie widzę. Jak mam czytać  "tutaj nie napiszę, dam komentarz do prasy, poczytajcie sobie" to... poczekam na komentarz w prasie. Liczę, że ktoś to pytanie zada.

PozdRRawiam
----------------------
Bartku, prywatnie chętnie się z Tobą spotkam. W gabinecie albo i w jakiś mniej "oficjalnych" okolicznościach. Ale tę kwestię chciałbym jednak wyjaśnić publicznie. Z dwóch powodów:
1. Zapewniam, nie tylko mnie ona intetesuje, a choć wiem, że drzwi do Twojego gabinetu są otwarte dla wszystkich i zawsze to... nie każdy kogo to interesuje ma sposobność do Ciebie przyjść.
2.Poprzednie analizy (poprzednich trenerów) były jak najbardziej poruszane publicznie.  I to nierzadko. Przez Ciebie również.

OK. Prosisz, żebym uzbroić się w cierpliwość, uzbrajam się zatem. Choć już uzbrojony jestem od dłuższego czasu.

Raz jeszcze PozdRRawiam

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #121 dnia: Maja 17, 2018, 21:47:29 pm »
Wojtek,

ok, zostawmy to na razie. Przemyślę to jeszcze. Nie uciekam od tematu, zresztą napisałem, że w stonowanej formie je podam.

Rzeszów jest bezpiecznym miastem, możesz się na wieczór rozbroić :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #122 dnia: Maja 17, 2018, 21:51:30 pm »
Pablo,

lukry nie są potrzebne, moja Żona jako dietetyk zdecydowanie nie zaleca takiej porcji cukru. Szkodzi :).

Co do kontraktu Trenera, to uznaliśmy, że będzie miał możliwość zbudowania składu na przyszły sezon i pełną odpowiedzialność za wynik. Będziemy się przyglądać pracy sztabu i, podobnie jak w przypadku trenera Serniottiego, obiektywnie weryfikować w wielu płaszczyznach. I jak pokazał ten sezon, można też szybko na słabsze rezultaty reagować, z pełną świadomością obu stron, że nie ma takiego kontraktu, którego nie można rozwiązać. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i kibice będą zadowoleni z gry naszej drużyny. Brutalność sportu jest znana, wynik decyduje.

Ja już zdążyłem w innym wątku Bartosza powitać na forum, więc...od razu przechodzę do dyskusji.
W Twojej odpowiedzi dostrzegam pewną sprzeczność. Otóż trenera Serniottiego rozliczyliście tylko za wynik (i to w trybie nadzwyczaj ekspresowym, którym...co wiemy z rozmów z nim samym...był kompletnie zaskoczony), nie dając mu nic zbudować (nawet sławetnej formy na play off), a w przypadku trenera Kowala wynik zostaje całkowicie pominięty, a jedynym przyczynkiem przedłużenia kontraktu jest "zbudowanie składu na przyszły sezon".
Przecież trener Kowal na zakończony właśnie sezon skład praktycznie sam zbudował, prowadził tę drużynę przez większość tego sezonu i zwyczajnie nie zrobił z nią oczekiwanego wyniku.


pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #123 dnia: Maja 17, 2018, 21:57:55 pm »
Pożegnania!

Sytuację z Igłą rozumiem. W momencie rozstania, nie podjął decyzji czy kończy z siatkówką, czy nie. Mimo to nie widziałem przeciwwskazań, by przed którymś z meczów kolejnego sezonu, gdy przyjechał komentować mecz na Podpromiu podziękować mu przy wszystkich, z jakimś mega zdjęciem w fajnym opakowaniu. Krnąbrny to on jest, ale też serducha sporo na Podpromiu zostawił. Nie było nic....


Mijają lata...
Przychodzi ostatni mecz z JW. Jeśli wiem, a wiem, że zarówno Tichy jak i Jochen odchodzą, to jako Prezes, nie pytam się ich "czy chcecie pożegnania?". Ja to po prostu robię. Im adrenalina skacze, grają wyśmienicie (to tak pół żartem). Rozegranie meczu w kolejnym sezonie nie jest tu żadnym rozwiązaniem - to bardziej na szybko znalezione wytłumaczenie, którego ja nie przyjmuję.

Ja rozumiem, że w większości przypadków nie da się pewnych rzeczy zrobić, bo koniec sezonów nie zawsze wyjaśnia sytuację zawodników. Ale są zawodnicy, dla których powinno się stanąć na głowie i pożegnać się z klasą.

Dlaczego tego zabrakło w Resovii?
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2018, 22:23:16 pm wysłana przez pewniak »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #124 dnia: Maja 17, 2018, 22:02:04 pm »
Ja również powitałem Bartka w innym wątku. Zatem bez lukru, prosto w oczy  ;) :) .
Bartku, kiedy zostały ustalone priorytety na ten zakończony sezon i jakie one były?

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #125 dnia: Maja 17, 2018, 22:11:35 pm »
Leonie,

trenera Serniottiego nie rozliczyliśmy tylko za wynik, o czym mówiłem u Bogdana.

A z kolei u trenera Kowala wynik nie został pominięty, zapewniam Cię. I proszę nie podejrzewaj mnie o cynizm i podwójne standardy. Podjęliśmy ryzyko zmiany trenera z nadzieją na dobry rezultat. Nie był on najlepszy, co zresztą również przyznałem. Więc moja ocena nie może być euforyczna i nie skakałem z radości po meczu z Jastrzębiem. Wnioski były wyciągnięte wcześniej, widzieliśmy nasze słabości i przyszła drużyna ma być lepsza. Czy będzie? Zobaczymy.

Moim zdaniem nie ma też sensu łapanie za słowa usłyszane/przeczytane w wywiadzie. Są czasem niefortunne, udzielane pod wpływem emocji i zwyczajnie brakuje chwili na głębszą refleksję. Gdy ta przychodzi - sąd publiczny już zdąży ściąć nieszczęśnika.

A "Górski do dymisji" sam się poda, jak uzna, że nie jest w stanie pomóc swoją pracą i zaangażowaniem klubowi, któremu jest wierny od dziecka.


Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #126 dnia: Maja 17, 2018, 22:20:02 pm »
Przykro mi Bartku, ale póki co tak to wyglada, zostały zastosowane rożne standardy wobec trenera Serniottiego i Kowala. Opinia publiczna nie poznała tych pozawynikowych powodów zwolnienia Roberto.
Nadal uważam, że trener Kowal jest faworyzowany, nie została dokonana ocena jego pracy. Jeżeli uważasz Bartku, że została, to proszę powiedz, jakie błędy popełnił trener Kowal, że Asseco Resovia zajęła tylko 6e miejsce?

« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2018, 22:25:23 pm wysłana przez Slawko »

Bartosz Górski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #127 dnia: Maja 17, 2018, 22:21:49 pm »
Pewniaku,

do tematu pożegnań nie będę już wracał. Chcemy to zrobić przed rozpoczęciem sezonu. Odsyłam do wywiadu w Radio Centrum.

Slawko,

cele są ustalane na początku sezonu, wyniki i gra drużyny w jego trakcie wymusiła ich korektę. Rezultat, co jeszcze raz podkreślę, nie był ich spełnieniem. Nie był też katastrofą.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #128 dnia: Maja 17, 2018, 22:29:35 pm »

Slawko,

cele są ustalane na początku sezonu, wyniki i gra drużyny w jego trakcie wymusiła ich korektę. Rezultat, co jeszcze raz podkreślę, nie był ich spełnieniem. Nie był też katastrofą.

Dziękuję za tę odpowiedź, ale w związku z nią nasuwa się kolejne pytanie: kiedy nastąpiła korekta postawionych celów? Czy było to przed 3 grudnia, czy po 3 grudnia 2017r.

Nadal uważam, że trener Kowal jest faworyzowany, nie została dokonana ocena jego pracy. Jeżeli uważasz Bartku, że została, to proszę powiedz, jakie błędy popełnił trener Kowal, że Asseco Resovia zajęła tylko 6e miejsce?
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2018, 22:48:19 pm wysłana przez Slawko »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pytania do Klubu (Zarządu)
« Odpowiedź #129 dnia: Maja 17, 2018, 22:33:59 pm »
Leonie,

trenera Serniottiego nie rozliczyliśmy tylko za wynik, o czym mówiłem u Bogdana.

A z kolei u trenera Kowala wynik nie został pominięty, zapewniam Cię. I proszę nie podejrzewaj mnie o cynizm i podwójne standardy. Podjęliśmy ryzyko zmiany trenera z nadzieją na dobry rezultat. Nie był on najlepszy, co zresztą również przyznałem. Więc moja ocena nie może być euforyczna i nie skakałem z radości po meczu z Jastrzębiem. Wnioski były wyciągnięte wcześniej, widzieliśmy nasze słabości i przyszła drużyna ma być lepsza. Czy będzie? Zobaczymy.

Moim zdaniem nie ma też sensu łapanie za słowa usłyszane/przeczytane w wywiadzie. Są czasem niefortunne, udzielane pod wpływem emocji i zwyczajnie brakuje chwili na głębszą refleksję. Gdy ta przychodzi - sąd publiczny już zdąży ściąć nieszczęśnika.

A "Górski do dymisji" sam się poda, jak uzna, że nie jest w stanie pomóc swoją pracą i zaangażowaniem klubowi, któremu jest wierny od dziecka.



Absolutnie nie podejrzewam Cię o cynizm i podwójne standardy. Nigdy też nie pisałem hasła "Górski do dymisji". 
Po prostu, w Twojej wypowiedzi zauważyłem sprzeczność.
O ile dobrze pamiętam z audycji RC drugim powodem odwołania/zwolnienia trenera Serniottiego był brak dobrej komunikacji z zawodnikami i brak rzeczowej analizy przyczyn słabszej gry. Popraw mnie, jeśli źle zapamiętałem.
Dziwi mnie zatem, że z naszych rozmów z Roberto wynikało, że on sam był bardzo zaskoczony całą tą sytuacją. Nie był też proszony przez Zarząd o dokonanie takowej analizy, a użył jedynie w wywiadzie takiego sformułowania, że...nie jest w stanie powiedzieć co się tak naprawdę dzieje.
Zresztą trener Kowal niejednokrotnie również takiego zwrotu używał w swojej długiej karierze pierwszego trenera w Resovii i nigdy nie spotkał się z tak gwałtowną reakcją Zarządu.
Czy zatem nie uważasz, że w tym konkretnym przypadku zastosowaliście nieco...odmienne standardy? 

Edit.
Tak, żeby już z mojej strony zakończyć ten temat...jeszcze dwa pytania mi się nasuwają:
1. Czy zwyczajnie z perspektywy czasu, po zakończonym sezonie, nie żałujesz decyzji zwolnienia Roberto (Ty osobiście, nie pytam o opinię Zarządu)?,
2. Czy prawdą jest to, co się mówi na 3 Maja :) że decyzję o zwolnieniu Serniottiego podjął Adam Góral.

To tyle. Mam nadzieję, że jak na pierwszy raz Cię nie zamęczyliśmy :)
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2018, 23:06:28 pm wysłana przez leon »